1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

F1 2010: Jest bug, który psuje zapisane stany gry. Czekamy na łatkę

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Krav53, Wrzesień 28, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Krav53

Krav53 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Skarżysko
    Choć gra F1 2010 podbija wszystkie rynki, na których się ukazała (u nas trafia do sprzedaży dziś), Codemasters nie przeszło jeszcze do fazy "liczenia zysków". Najpierw trzeba poprawić bugi, a jest w tej produkcji jeden, który potrafi... "zniknąć" sejwy.

Na feralnego buga w F1 2010 skarżą się użytkownicy forum Codemasters, firma na szczęście nie chowa głowy w piasek i zapowiada stosowną łatkę, a także podpowiada, co należy zrobić, by nie stracić zapisanych stanów gry.

Błąd występuje wtedy, gdy w czasie treningu wykonamy na torze jedno z tzw. "wyzwań R&D", czyli specjalnych zadań, zaliczenie których pozwala udoskonalić technologię stosowaną w bolidzie, a następnie wyjdziemy do padoku (z menu opcji, po kraksie lub dyskwalifikacji).

By ominąć buga w chwili obecnej należy przejść z treningu bezpośrednio do fazy kwalifikacji - nie można pomiędzy tymi dwiema jazdami wychodzić do menu. Łatka, która rozwiąże ten problem na stałe jest w drodze, Codemasters nie chce jednak na razie podawać konkretnej daty jej premiery, bowiem wciąż analizuje wszystkie zgłoszenia o błędzie.

Więcej - na forum gry (TUTAJ).
    F1 2010: Jest bug, który psuje zapisane stany gry. Czekamy na łatkę / CD-Action online

2. Lotnik421 Xbox One

3. kmg.al

kmg.al Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gorzów Wlkp.
    Zniknąć sejwy. O co kur** chodzi? Usunąć sejwy to tak ale zniknąć? Bez jaj

4. Dzoninho

Dzoninho Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Cytat jest bezposrednio ze strony CD-Action. Chodzi o to że gra potrafi skasowac zapisane stany gry.

5. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
  6. pln

pln Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    he nie chowają głowy w piasek bo ludzie skonczyli by szybko grać jakby nagle sejwy znikało:D:D

7. Freelander

Freelander Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To jest brzydki bug? Brzydkim bugiem jest to, że całe wyścigi są oskryptowane!!! Nie ścigacie się z przeciwnikiem tylko z duchami, a czasy są z góry ustalone ! Kończę kwalifikacje na 2 miejscu, startuje z 20 miejsca, dojeżdżam 10, a po wyścigu okazuje się, że wygrałem ! To jest paranoja. Grał w tą grę ktoś przed wypuszczeniem? Przeciwnik w nas uderza, i zamiast zwolnić to jedzie tym samym tempem. Ponadto połowa przeciwników nie zjeżdża w ogóle do pit stopu !@!!! I mamy takie kwiatki jak Chandock 5, Truli 4, Senna 7 a Alonso i Vettel kolejno 12 i 13. Po naszym zjeździe do boksu przeciwnicy przyspieszają średnio 2 sekundy na okrążenie.

Tak popsuć, tak wspaniałą grę z takim potencjałem. Ehhh....

8. Vassi

Vassi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    To nie wielki błąd , skoro można go ominąć to pewnie dużo osób będzie tak robiło.

9. Kak-tus

Kak-tus Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    A, A
    A ja znalazłem następny błąd w grze. W trybie kariery na trasie Suzuka przy planowanym zjeździe na PIT-STOP samochód się zatrzymuje ale nie uświadczysz żadnego mechanika. Nie da się cofnąć ani jechać dalej, czas normalnie leci. Masakrta byłem pierwszy a już stoję z 8 min i nic ;)

10. Kondziu360

Kondziu360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No co ty? :p Masakra :DD
    Co do newsa - bug wcale nie był łatwy do wykrycia. Niewiem jak liczną grupę beta-testerów ma Codemasters, ale widocznie tego nie zauważyli...

11. michu

michu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ostatnio miałem identyczny bug. W Malezji w kwalifikacjach zająłem 2 miejsce, startowałem z 17, dojechałem 12 i wygrałem! jak dla mnie 0 zabawy. Gra jest dobra ale wszystko psują coraz to kolejne bugi.

12. Szpaner94

Szpaner94 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Tak. Wcześniej twierdziłem że gra jest boska, ale teraz podpinam się pod narzekania. W zasadzie miałem do czynienia z każdym wymienionym przez Was bugiem...

Dodam od siebie, że czasami w ostatnich okrążeniach tor zamienia się w lodowisko... co któryś zakręt bolid wpada w niewytłumaczalny poślizg... Bez względu na to jak hardcorowy "realizm" ustawicie.

Problem stanowi także dosyć ... "liberalne" podejście arbitrów do przepisów i regulaminu F1. Czasem nieumyślne skrócenie toru jazdy o kilka metrów powoduje nałożenie kary 10 s, jednak są też miejsca na których można wykonać jedynie lekki łuk i kompletnie ominąć 2 ostre zakręty, po czym nigdy niedostaniem kary.

13. StiflerX

StiflerX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kosmos ^^
    Mam nadzieje że jest to tylko jeden bug, bo jak będzie ich więcej to może być nieciekawie :p

14. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    Wiedziałem,że ta gra będzie przereklamowana.Oby poprawili błędy jeżeli chcą miec kolejnych nabywców.

15. Cybuch

Cybuch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    niestety gra zawiera trochę tych bugów. niestety z większością opisanych miałem do czynienia :/ niech coś z tym zrobią bo będzie krucho..

16. szem0

szem0 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ale ten bug jest na wszystkich platformach ? czy tylko na xboxie czy jak to z tym jest?

17. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Na wszystkich platformach występuje ten bug. Nawet nie tylko bug a resztę bugów :)

18. pln

pln Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    xbox 360-kupujesz konsole, kupujesz gre i grasz nie martwiac sie o nic, nie to co na kompie ciecie błedy itp:D:D

kurde ta gra to chyba zaprzeczenie tej idei:D

pewnie ją poprawią, ale to tak jakbyście dostali nowy wyczekiwany rower ktory okazałoby sie ze nie jezdzi a potem dostali go znowu. frajda juz nie ta:D

19. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    No nie ciekawa sprawa, współczuję wam :p Przypomina mi no czasy Gothica 3 gdzie musiałem zapisywać grę po parę razy na różnych slotach, bo gra ni z tego ni z owego psuła save...

20. Dilek

Dilek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nisko
    Nie ma się co złościć na Codemasters. Takie bugi nie powinny wpływać na ocenę gry... zwłaszcza że, producenci poinformowali o łatce która pozbędzie się złych robaków.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum