1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Fable 1-2 - Temat dla zapaleńców i fanów serii

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez MrDraiger, Kwiecień 5, 2010.

1. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Założyłem ten temat po tym jak (dużo wcześniej) z 5 razy przeszedłem Fable The Lost Chapters, a teraz kończę główną fabulę zlą modelką w Fablu 2. Rodzą się we mnie pytania odnośnie postaci i z 1 i z 2 i o tym co będzie w 3. To może przejdę do tego czego chcę: Każdego pewnie zaskoczyło zakończenie fabuły w Fable 2 gdy Teresa przywłaszcza sobie Iglice którą nasz(a) Bohater(ka) ciężko ją wywalczyła. Ciekawe jakie ona ma plany, czy chce zrobić coś dobrego czy może jeszcze coś gorszego od Luciena? No i wgle jej imię... Teresa, tak się zwała siostra bohatera 1 części, która została ślepią wieszczką, ciekawe że Terasa w 2 też jest ślepa i jest wieszczką. Tajemnicza jest na maxa, myślę że ta teresa z 1 jakimś cudem żyje do teraz w Albionie (tzn do teraz w Fable 2) , tutaj się zastanawiam bo grając w dwójkę wywnioskowałem że autorzy zakończyli 1 jakoby główny bohater był zły, bo gdy jesteśmy pierwszy raz w Wraithmarsh, Terasa mówi że tam 600 czy 500 lat temu bohater zwarł pakt z mroczną stroną czy jak u nich się to zwie i przez to wszyscy jego bliscy i przyjaciele zostali straceni a Oakvale (Dębowa Dolina) zmieniła się w mokradła i miasto duchów. No to ok, ale jak pamiętacie w 1 gdy gra się złym to zazwczyaj zabijało się teresę mieczem aeonów, to z jakiej paki Teresa (ta sama wg. mnie) żyje do teraz. Chciałbym jeszcze poruszyć temat "środkowego zakończenia" w Fable 2, to w którym wskrzesza się swoją rodzinę i psa (głównie wybrałem to zakończenie ze względu na psa, bo jak można grać dalej bez swojego wiernego psiaka-GPSa :p) to dostaje się list od siostry ówczesnego bohatera, która pisze że jest bezpieczna i jest u jakiegoś strasznego typa w kapturze... kto to może być? Świetnie by było gdyby to był zakapturzony Jack Rzeźnik, no wiecie, w końcu po wybraniu ścieżki zła w 1 zostawało się niby "nieśmiertelnym" i ciekawie by było gdyby w trójce spotkał się bohater z 1 i z 2 i by sobie "pogadali" przy mieczach legendarnych czy cuś ;p (ta ale oczywiście autorzy skopią fabułe bo zostaniemy władcą Albionu i będzie to bardziej strategiczne podejście, zadowlenie, płace poddanych itp, a można by było pociągnąć wątki z jedynki i dwójki...), no dobra, może ten jack rzeźnik trochę naciągnięty, bardziej prawdopodobny będzie tutaj Kosa (Scyth, ten kościotrópowaty i rzekomo nieśmiertelny) przy ekranie ładowania w Dwójce jest wspomniane że on zniknął i ludzie zaczęli się zastanawiać czy rzeczywiście był nieśmiertelny. Ogólnie to mi się bardzo podobały nawiązania do Jedynki w Dwójce, to że Bloodstone jest zbudowane na obozie Dwóch Ostrzy, Składanie Lady Gray do kupy, chciałbym bardzo zobaczyć jak się posypała gildia bohaterów i jak ją spalili (tym razem na dobre, nie tak jak Jack Rzeźnik nie dokończył paleniska ;p) i właśnie fajnie by było gdyby trójka te wszystkie niewiadome i nawiązania wytłumaczyła ale szanse są na to nikłe, moim zdaniem fabuła była lepsza w 1, te wszystkie legendarne rzeczy, postacie, ta cała jego rodzina, linia krwi i te wszystkie intrygi, chociażby Maze'a. walka ze smokiem itp tam to bardziej czułem że uratowałem Albion, nie to co w Dwójce, no jesteśmy znowu wieśniakiem, zabijają nam naszą jedyną rodzinę, siostrę, i trzeba się na gnoju zemścić i popsuć jego plany z Iglicą no i na końcu i tak zostajemy bohaterem/śmiałkiem który dokonał niemożliwego... ale w jedynce za to zostaliśmy prawdziwą legendą... dobra starczy już tego mojego pisania, pora teraz abyście Wy wylali swoje odczucia i przemyślenia po "Fejblach" zapraszam do dyskusji. Pozdro ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Matys90

Matys90 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Note: nie grałem w Fable 2, ponieważ posiadam wyłącznie PC. Ale czytałem dużo o historii gry i wiem co nieco.

Theresa, która występuje w drugiej części, jest tą samą osobą, która była w "jedynce". Po prostu fabuła gry z góry zakłada, że zostanie oszczędzona (czyli w "jedynce" Sword of Aeons zostanie wrzucony do wiru). Jest ona, podobnie jak Scythe, obdarzona darem nieśmiertelności. Czytałem, że po wydarzeniach z pierwszej części, Theresa udała się do dalekich krain, gdzie przebywa pod opieką Scythe'a. Nie chcę tu spoilować, ale wiem, kim nnaprawdę jest nasz kościotrup. Tak samo jak w "jedynce" naszym przewodnikiem był Guildmaster, tak w drugiej części przez świat prowadzi nas Theresa.

Jeśli chodzi o tego bohatera, który zawarł porozumienie z ciemną stroną, chodzi tutaj (choć mogę się mylić, wiem to tylko z tego, co czytałem w internecie) o Gartha, czyli Hero of Skill czy jakoś tak, który w zamian za dar niestarzenia się, sprowadził na tę wioskę zagładę.

Jeśli chodzi o ten list od siostry, to skoro ją wskrzesiłeś (mam nadzieję, że zgadza się to z fabułą), została ona, podobnie jak Theresa, wzięta pod opiekę Scythe'a. (Możesz sobie w pierwszej części posłuchać, co ma do powiedzenia Wyrocznia w Snowspire Village, może to Cię trochę nakieruje.)

Ponoć w świecie Albionu w drugiej części można znaleźć nawiązania do Hero z "jedynki", ale nie jestem pewien.

4. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Jestem w szoku że to odkopałeś ! Mimo wszystko dzięki za odpowiedź, grałem we wszystkie Fable i dla mnie na minus jest tych powiązań bohatera z fable 1 w II części, bo ich praktycznie nie ma, a szkoda, fabuła w tej grze mogła by być bardzo dobra, a tak została zastąpiona czymś przystępnym dla 10 latków : / Jak już temat zacząłeś to powiedz kim jest Kosa/Scythe bo nie mam pojęcia, a jestem ciekaw, użyj opcji [ SPOILER] Tekst [/ SPOILER] bez spacji

5. Matys90

Matys90 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie ma sprawy.
    Scythe/Kosa to
    Archon
    .

Wczytywanie...

Poleć forum