Fable 2- doczytywanie sie tekstur

Elendil

Użytkownik
Użytkownik
Na poczatku che napisac ze gra wypalonma jest na verbatimie 2.4x programem imgburnem. Jest ona zainstalowana na dysku twardym, takze myslalem, ze zadnego doczytywanie nie bedzie a tu ZONK! Doczytywanie nie jest tak bardzo denerwujace ale doczytuje sie np. trawa czy jakies kamienie w miare gdy podchodze blizej. Drzewa doczytuja liscie. Czasami z daleko w domach nie ma nic a podejde blizej i wszystko sie ukazuje. Czy to noirmalne ze fable 2 doczytuje roche teksturki? Wy tez tak macie?

Jak ogladalem reveiw na YT to widzialem cos podobnego dlatego pytam sie tez was.
 

uzydkownik

Użytkownik
Użytkownik
też tak mam
 

endriu1145

Użytkownik
Użytkownik
ja mialem doczytywanie tekstur ale nie tak dużo w oddali po prostu się rysowały tekstury :) doczytywały nie miałem na dysku bo nie mam go :p
 

Kabosh

Użytkownik
Użytkownik
z tego co slyszalem dyski wieksze sa szybsze, a te stare 20gb wolniejsze, moze to tego wina? czy masz nowy 60gb np
 

Elendil

Użytkownik
Użytkownik
20 gb. W innych grach z dysku nie bylo doczytywania, no moze troche z far cry 2
 

Pirat Barnaba

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem, im większa przestrzeń w grze, tym bardziej będzie widoczne doczytywanie się tekstur. Osobiście w Fable 2 też to zauważyłem. Ostatnio też grałem w GOW 2. Doczytywało mi tekstury w chapterze, gdzie była duża przestrzeń. Czasem nawet wypalenie gry prędkością 2.4 na bardzo dobrej płycie nic nie daje :). Pozdrawiam.
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem, im większa przestrzeń w grze, tym bardziej będzie widoczne doczytywanie się tekstur. Osobiście w Fable 2 też to zauważyłem. Ostatnio też grałem w GOW 2. Doczytywało mi tekstury w chapterze, gdzie była duża przestrzeń.
W tym przypadku to jest specyficzny "urok" UE3 ENGINE-on tak po prostu już ma i nic z tym nie poradzi sie.

Co do teorii ze na dyskach 20GB sie doczytuje a na juz 60GB raczej bym sceptycznie podchodził.Mi się jakoś w GTA IV odtwarzanym z płyty nic nie doczytywalo,poza doslownie 2 przypadkami na 30h gry (gdzie problem doczytywanie jest powszechnie znany).
 

Jar

Użytkownik
Użytkownik
Nie no wiecie doczytywanie doczytywaniem ale to co czasem wyprawiał engine w Fable mi to ludzkie pojęcie przechodziło(a co robił z płytą ohohoh, wstrzymałem się z grą aż pojawiła się możliwość instalacji na dysku u mnie, nxe etc)
 

Elendil

Użytkownik
Użytkownik
Mi gta4 zaisnatlowany na dysku prawie w ogole nie doczytywal tekstur. Moze jakis kosz na smieci a tak to nic.
 

Do góry Bottom