1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Fable III

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez GryzekPL, Sierpień 5, 2010.

1. GryzekPL

GryzekPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szczecin
    Witam Wszystkich , właśnie zbliża się kolejna część ( troszkę ) kontrowersyjnej gry jaką jest Fable .
    Nigdy tej gry zbytnio nie lubiłem , chyba dlatego że nie miałem okazji spędzić z nią czasu aby poznać jej wartość .
    Fable II nie okłamujmy się było bardzo proste jednak trzecia część ma być ... jeszcze prostsza .
    Jedną z nielicznych rzeczy jakie wpadły mi w oko w " dwójce " była magia , w trzeciej części będzie się ona
    opierać na artefaktach . Będą to prawdopodobnie rękawice , które będą naznaczone symbolami ( słyszałem też , że miały być to medaliony ) . Myślę , że system walki się nie zmieni bo ten z poprzedniej części był bardzo fajny .
    Grafika nie ulegnie raczej znaczącej zmianie . Wspomniałem już , że można będzie mieć potomstwo ? Nawet będąc
    peda...tzn. homoseksualistą . Ciekawe czego jeszcze się dowiemy o tej grze . Piszcie swoje opinie na temat gry .

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ancient296

Ancient296 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ta gra nie ma być trudna w walce. Ta gra od samego początku była tworzona dla fabuły, klimatu i nowych (wg. Piotrusia) rozwiązań w grach RPG. Cóż, nie wiem co mu chodzi po głowie wychwalając Fable II przed premierą a przed premierą 3-ciej części mówić, że 2-ka była najbardziej zbuggowaną grą w historii X360 (czy coś takiego).
    Pierwsza część była świetna, druga... no cóż - była ładna. Trzecia będzie i dobra i ładna ? :p

4. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Noo, jedynka była epicka, tam miało się przynajmniej odczucie że zrobiło się coś dla świata, że zostało się legendą, w dwójce już tego nie odczułem, w dwójce jedynie dobrze i przyjemnie mi się grało. W trójkę mam nadzieję że zagram, ale nie tak prędko (nowy Asasyn i Naruto, to większy priorytet :p) A co do magi to mają być fuzje i połączenia, że w jednej ręce trzyma np. kulę wiatru a w drugiej piorunów i puszcza to razem i wychodzi taki tajfun :p

5. Tedi

Tedi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To fakt, dwójga była słabsza od jedynki. Miejmy nadzieję, że 3 pobije obydwie części!

6. Xborix

Xborix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Ja właśnie przechodzę Fable 2 i muszę powiedzieć że RPG nie można tego do końca nazwać... a szkoda. Gra jest banalna system czarów jest trochę nieprzyjemny, kwestia rozwoju postaci jedynie "przypomina" RPG bo kilka zdolności jak rozwój mięśni, czy pasek życia ma jedynie tylko 5 poziomów, które można posiadać już w połowie gry... (dla Mnie to za mało). Nie ma czegoś takiego jak chodzenie po świecie w celowym poszukiwaniu stworów do tzw. "expienia" bo wrogów mamy jedynie w misjach... Szkoda że jest taka właśnie "pseudo" RPG bo możliwości i przyjemności z gry jest dużo. Ja przyznaje że jestem wciągnięty do Albionu bez opamiętania, gram w nią dziennie z 4 godziny i jestem w połowie gry (po wyjściu z iglicy) i szkoda mi ją przechodzić normalnie... Biegam sobie i kupuję bronie i ciuszki, szukam gargulców, demonicznych wrót i osiągnięcia aby przedłużyć rozgrywkę. W jedynkę nie miałem przyjemności pograć (I tu moje pytanie tak po drodze, czy jak kupie Fable "jedynkę" na Xboxa 1 to czy pójdzie mi na 360 ? Bo słyszałem że tylko niektóre gry z X działają na X360...)
    Co do F III to już mi się nie podoba pomysł z tymi rękawicami... co to ma być ? W mojej wyobraźni jak ktoś jest Magiem to nie potrzebuje żadnych rękawic ! Ehh dziwny tok myślenia "Piotrusia" bo Gra jest dobra tylko kilka kwestii jej brakuje... Pozdrawiam

7. Ancient296

Ancient296 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Do "expienia" mam MMO i najróżniejsze Gothici :p W Fable'a gram, aby wejść w "bajkowe, trochę ułomne GTA". Też na początku mi się nie podobał ten system rozwoju postaci, już w 1 był lepszy (było więcej poziomów i czarów). Rękawice... zawsze jest wymówka typu "To zwykły człowiek, który dzięki artefaktom posiadł moc Magów" blah, blah, blah.

8. Coriic

Coriic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Grałem i jest bardzo podobna do 2

9. Bastian25

Bastian25 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    W 1 niestety nie grałem, widziałem jak bratcki cisnoł na kompie ale jakoś mnie nie zainteresowała. Fable II dostałem już na konsolke i od samego początku gra mnie wessała w swój baśniowy świat na wiele wiele godzin. Według mnie giera była świetna dlatego wobec 3 miałem spore oczekiwania. Czytając artykuły i oglądając filmiki ślinka mi ciekła i odliczałem dni do premiery... Pierwszy kontakt z grą i emocje jak by opadły, grafika która na filmikach przedstawiała się świetnie w rzeczywistości przypomina tą z 2 nieznacznie poprawioną. Lokacje wydają się rozległymi obszarami z fajnymi widokami jednak szybko przekonujemy się że są mocno ograniczone ( w moim odczuciu w 2 było więcej swobody )
    Walka - wszystko zostało dokładnie tak jak w 2 z dodatkiem finiszerów ( wyglądają one bardzo ciekawie, niektóre są brutalne inne śmieszne ) niestety odpalają się raz kiedyś same, nie mamy żadnego wpływu kiedy je zastosować. W przypadku magii jest opcja łączenia czarów i tak np można połączyć czar ognia z czarem lodu :)
    Rozwój postaci - no właśnie tutaj pierwszy zawód :( zapomnijcie o tym systemie znanym z 2 ( jak dla mnie logicznym i bardzo udanym ) W 3 rozwój polega na kupowaniu umiejętności. Do wyboru jest oczywiście magia, posługiwanie się bronią białą i strzelecką. Za każdym razem kiedy kupujemy nowy poziom ( jest ich 5 ) nasza broń zmienia wygląd. "Podobno" zmienia się w zależności od naszego postępowania ale moim zdaniem jest to ściema i poprostu losowo wybierane są zdarzenia zmieniające naszą broń. Przykładowo wykonałem misje gdzie trzeba zabić szkielety, kiedy ją ukończyłem i kupiłem udoskonalenie broni białej rękojeść miecza zmieniła się w kościastą, wygląd nie przypadł mi do gustu więc zrobiłem loada przed kupnem udoskonalenia pograłem jakiś czas wykonałem kilka innych misji i zrobiłem zakup jeszcze raz. Rękojeść wyszła dokładnie taka sama a w opisie było napisane że to ze względu na podatność na ciosy... spr jeszcze kilka razy i wkońcu się udało zdobyć inny wygląd ale za wielkiego sensu jak dla mnie nie ma.
    Interakcja z ludźmi - Tutaj poprostu MEGA MEGA MINUS ;/ w Fable II podchodziliśmy do napotkanego NPC i w poręcznym menu wybieraliśmy jaki gest chcemy przedstawić pamiętacie zapewne jak były podzielone, wulgarne śmieszne itd. Sprawdzało się to świetnie prosto i intuicyjnie. W Fable III podchodzimy do NPC wchodzimy do menu interakcji i do wyboru mamy... no właśnie wyboru praktycznie nie mamy bo jest albo podanie dłoni albo beknięcie... w miare przechodzenia gry możemy sobie kupić gesty ale zapomnijcie o ich wyborze. Poprostu są one wykonywane losowo. Umieszczone są pod 3 przyciskami i poprostu pokolei je wykonujemy. Strasznie to rozegrali bo np targując zniżke ceny w sklepie początkowo miałem do wyboru Pocałunek albo beknięcie, ok jeśli sprzedawcą była kobieta ale w przypadku faceta ?! co to szerzenie gejostwa ?! blee
    Kupowanie posiadłości jest praktycznie bez zmian. Można je remontować i wystrajać albo jak się nam nie chce możemy do tego zagonić naszego lokaja :) . W 2 był fajny motyw że w czasie jak nie graliśmy w grę nasz majątek wzrastał. Tutaj niestety tego nie ma i jest to konsekwencja wątku fabularnego.
    Jeszcze jedno co mnie boli to to że ilość przedmiotów do kupienia jest poprostu znikoma do wyboru kilka mieczyków młotów i pistoletów...zapomnijcie też o śmiesznych miksturach zmieniających budowe naszego bohatera lub wygląd naszego psa.
    Ogólnie jestem zawiedziony na tej gierce i chociaż gra się w miare przyjemnie to jednak zdecydowanie wolę 2 w której mamy o wiele więcej swobody i wpływu zarówno na naszego bohatera jak i na świat. Jak dla mnie 7/10

10. Mario10

Mario10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    panowie gdzie można popracować jako kowal ? raz trafiłem ale nie pamiętam gdzie to było

help :)

Wczytywanie...

Poleć forum