1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Falcon ciepłe powietrze

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez grzegorz1652, Grudzień 21, 2014.

1. grzegorz1652

grzegorz1652 Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam. Wczoraj wymieniłem sobie pastę w moim falconie bo już nie wymieniłem 2 lata. I mam wrażenie że konsola bardziej się teraz grzeje niż przedtem. Przecież robiłem to nie pierwszy raz i wiem że pasty trzeba dac minimalnie i dobrze rozprowadzić. Czy może być tak że pasta jeszcze nie zaczęła działać jak należy? Boję się że wyskoczy mi rrod . Chociaż mam go już 4 lata i nie oszczędzam jej jakoś specjalnie i hula bez problemu nie miałem rroda jeszcze ani razu. Czy są jakiś sposoby na obniżenie temp.. konsole mam w przewiewnym miejscu. Także cyrkulacja powietrza jest dobra. Czy to dobrze że leci ciepłe powietrze z tyłu? bo tzn. że dobrze odprowadzanie jest ciepło? tylko że z boku jest też konsola ciepła. Stoi pionowo

2. Lotnik421 Xbox One

3. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Owszem malo pasty ale tez nie za malo, u mnie w Jasperze GPU ma ok 65 stopni, a CPU 52-53 stopnie, RAM 65 - 68 stopni

4. grzegorz1652

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    pasty dałem tak wielkości ziarenka przenicy i rozgaranąłem równo po gpu i cpu a poźniej jeszcze dałem po kapce tak na dwa układy żeby się samo rozprowadziło pod wpływem nacisku radiatorów i tak to złożyłem. A powiedzcie mi jak zmierzyć temp. Gpu i cpu?

5. Sowa

Sowa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnów
    Jaką termopastę użyłeś?

6. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Jak mocniej się grzeją radiatory i cieplejsze powietrze leci to znaczy ze jest dobrze, bo ciepło odprowadzane jest z procesora. Jakby było chłodne to by znaczyło ze konsola ciepła nie odprowadza. Falcon w czasie gry może mieć nawet 80 stopni.

7. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dexter czyli te moje temp. podane wyzej mam dobre czy troszke za wysokie ? Glownie chodzi mi o GPU i RAM

Pasta zmieniona tydzien temu na Arctic Silver 5

8. grzegorz1652

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pasty użyłem arctic mx2. Wcześniej też ją miałem.

Teraz zagrałem 2 mecze w fifa 15 i leci ciepłe ale nie gorące powietrze. A konsola z boku jest dosyć ciepła, czy tzn. że źle oddaje ciepło na radiatory czy że dobrze oddaje również ciepło na metalową obudowę?

9. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Tak, temperatury masz ok.

10. grzegorz1652

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Może się tak dziać że konsola jest gorącą z boku bo dałem za dużo pasty. I nie jest odbierane ciepło na radiatory tak jak powinno?

11. grzegorz1652

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pastę nałożyłem ponownie tylko cieńszą warstwę i teraz jest już dużo lepiej. Jednak chciałbym jeszcze dokonać pewnej modyfikacji chłodzenia tylko nie wiem czy to dobry pomysł żeby zrobić coś takiego:

1. Wykonać nacięcia jak w slim lub wywiercić dziurki w bocznej obudowie
    2. W środku wywalić tą metalową blachę i wstawić w miejscu tych nacięć czy dziur umieścić duży wentylator
    3. Zrobić pionowy tunel nałożony na radiator GPU i złożenie wszystkiego tak że ten wentylator będzie po złożeniu chował się w tym tunelu i będzie wyciągał gorące powietrze z radiatora GPU. Dodał bym jakiś obrazek tylko nie wiem jak przenieść ten mój pomysł na zdjęcie ;)
    4. Wywalenie napędu na zewnątrz
    Aha no i po 5 primo jeszcze bym wyciął tą kratkę z dołu konsoli.

Jak myślicie warto czy nic nie ruszać?

Ostatnia edycja: Grudzień 29, 2014
  12. Damian_89

Damian_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    419
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Devil Team Hacked
    Ale kombinujesz kolego, dołóż małe radiatory na RAM od kart graficznych PC i tyle z poprawy chłodzenia. Ale to jest tylko moje zdanie, zrobisz jak uważasz...

dragon1493 lubi to.
  13. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Później po takich "modyfikackach" już tej konsoli nie sprzedasz jak kiedyś miałbyś taki zamiar :)

Ja bym nic z tym nie kombinował, możesz zmienić radiator na GPU na ten od Jaspera i na tej małej dokładce dołożyć malutki wentylator co będzie dodatkowo chłodzić GPU :)

Wysłano z Motorola Moto G

Wczytywanie...

Poleć forum