1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Falcon czy jasper, co teraz?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Marcinkult, Lipiec 6, 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Marcinkult

Marcinkult Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    Piszę jeszcze raz. Gościu powiedział mi że kupił tą konsolę w niemczech, i że nie serwisował jej. W aukcji wyraźnie jest napisane że NIE BYŁA NAPRAWIANA!, twierdzi żę skoro nawet była w serwisie to płyta wymieniona jest na jaspera. Jaka jest możliwość że wsadzili mi tam jaspera, a zostawili wszelkie oznaki dotyczące falcona? Jak zapobiegać RROD?? Gram łącznie 4-5h dziennie, konsola stoi na biurku, ze strony lewej i prawej ma około 1-1.5 metra do najbliższej ściany bądź szafy więc dużo przestrzeni ma, natomiast tył konsoli stoi około 20 cm od ściany, poodsuwać to bardziej? Gość dał mi 14 dni gwarancji, a w oddawanie nie chce się bawić. Jesli bym wiedzial że serwisowana byla konsola, to ok, ale wyraźnie widzę zapis że konsola nie byla nigdy naprawiana, i on upiera się zę nie była. Tu są linki do zdjęć, bo mam też zastrzeżenia do tego że amperaż wynosi 16.5 , a nie 14.2.

Wlepka :
    ImageShack Album - 3 images

ZASILACZ :
    http://img694.imageshack.us/img694/7176/72b6.jpg

Aukcja :
    http://tablica.pl/oferta/konsola-xbo...3-ID38xhh.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Daj zdjęcie wtyku zasilania w konsoli i tyle, będzie wszystko wiadomo.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

4. Marcinkult

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    Kurde nie mam możliwości, bo nie ma mnie teraz w domu, ale poproszę mamę żeby zrobiła. A jest taka możliwość że został wsadzony jasper a naklejki nie zmienione? co robić jesli przedmiot nie zgadza mi się z opisem? Konsola ma LT 3.0..

5. mrowa522

mrowa522 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Częstochowa
    W aukcji napisał, że konsola nie naprawiana - na naklejce service date.
    Jeżeli napisał, że to jasper to cię okłamal - nie zgadza się wtyczka i napięcie na naklejce.
    Z tego co się orientuje to MS nigdy nie zmieniał plyt - ja oddałem falcona i dostałem falcona mimo tego, że jaspery były już w produkcji.

6. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    jak wogole mogles sie skusic na taka oferte, skoro pisze ze data produkcji 2010 a wtedy juz nie robili jasperow, to jest tablica wiec watpie abys mogl cos zrobic, tam sa inne zasady niz na allegro, oni nie biora odpowiedzialnosci za oszustwa bo propaguja osobiste odbieranie sprzetu, a na 99% jezeli by wsadzili jaspera to zmienione by zostale wszystkie oznaczenia

7. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Tak samo się przejmowałem po zakupie konsoli tym RROD i innymi pierdołami. Powiem Ci tak: Graj ile chcesz niczym się nie przejmuj. Jak nie położysz na kaloryfer czy też do mikrofali / piekarnika nie wsadzisz to Ci się szybko nie popsuje. Nie bój się o nic tylko graj :)

8. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    to jest konsola po serwisie wiec nie wiadomo co jej moze byc i co jej bylo, takie rady to sa dobre jak kupujemy nowke

9. Marcinkult

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    Wiesz łatwo mowić, szczerze to nie sprawdzałem daty i głupio zrobiłem. Nie jest napisane że jasper, ale pisane jest że nie była naprawiana. Mam 15 lat, dla mnie 370 zł to jest dużo, i to piechotą nie chodzi. Za 20 minut będzie zdjęcie zasilania, prosze nie zamykać na razie tematu. Gadałem przez telefon z gościem i sam nie wie co z tym robić, nie chce się bawić w odsyłanie. Na policje z tym nie pójdę bo konsola jest przerabiana, a i wątpię w to że coś z tym zrobią. Póki co jesli to będzie falcon, to postaram się to załatwić normalnie, mam nadzieje że to nie jest opus ani coś w tym stylu...

10. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    to nie jest cos ze latwo mowic czy w tym style ale ja jak mam wydac na cos kase to sprawdzam wszystko dokladnie, trzeba bylo napisac wczesniej na forum, dac link do oferty i bysmy doradzili zeby nie kupowac itp a nie 90% ludzi kupuje a pozniej jest 20 tematow na forum bo nie spojrzeli, nie sprawdzili, po drugie nie wiem co miales za pomysl zeby brac cos z Tablicy, to jest najwieksze skupisko oszustow

a ten koles wali scieme az milo, najpierw gada ze jest pierwszym wlascicielem a konsoli nie serwisowal ale naklejka mowi wszystko, no chyba ze zmienial obudowe (w co watpie ale mozliwosc istneje) badz kupil w jakims lombardzie i uwaza ze jest pierwszym wlascicielem

11. Marcinkult

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    To była najglupsza moja decyzja, mam na konsolę 2 tygodnie gwarancji, dzisiaj potwierdził mi to telefonicznie.

12. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Gwarancja od osoby prywatnej nic nie znaczy

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

13. Marcinkult

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    Mamuśka tylko takie porobiła : ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting według mnie to falcon... :(

Zapewniam jej maksymalny przepływ powietrza, jeno mi powiedzcie co lepiej, jak jeden bok jest bliżej ściany, czy tył z którego wydmu****e gorące powietrze, według mnie to raczej lepiej żeby z tyłu wydmuchiwało ciepło i się rozchodziło, bo tak to odbija się od ściany i wraca do konsoli w kilkudziesięciu procentach. A powiedzcie mi , reballing to rowiązanie na kilka lat, czy odwlekanie rroda na kilka miesięcy?

14. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    tak to falcon, a reballing to robi sie jak rrod juz wyskoczy i jest to naprawa na kilka miesiecy

15. Marcinkult

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    Ok, duży jest współczynnik uszkodzenia falcona? Ja się cieszę teraz że to nie jest opus ani inne te dziadostwa. Staram się go zabezpieczyć, a co do reballa, to nie mogę znaleźć na forum czy ktoś daje gwarancje, i jaka jest cena tego całego przedsięwzięcia. Co teraz, zostawiać, czy wydzwaniać do gościa w sprawach dotyczących zwrotu bo mi się opis nie zgadza. Rrod tak czy tak mi wystąpi, czy jak będę miał przewiew przy konsoli to jest szansa że go uniknę?

A jest możliwe ze wymienili plytę główną , a zostawili gniazdo?

16. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    nie, nie jest mozliwe ze zostawili gniazdo, to jest falcon od nowosci i byl w serwisie w roku 2010, wszystko zalezy co mial serwisowane bo moj falcon uzywany padl po jednym miesiacu zadkiego uzytkowania, ja bym sie nie bawil w ten wynalazek tylko niech gosciu oddaje kase bo robi strasznego wala

17. exmorf

exmorf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Serwis MS wymienia zawsze na tą samą płytę co była, nie ma możliwości ,że jest tam jasper, nie wiem czym się przejmujesz skoro konsola jest z 2010r. to ma raptem 3 lata a nie jak inne falcony 5-6 lat, więc powinna być w dobrej kondycji, jak masz szczęście to jest to Falcon v2 (poznasz po braku pamięci ram od spodu płyty) mało awaryjny. Dbaj o konsole czyść regularnie, postaw w przewiewnym miejscu nic się jej nie stanie. Jak masz umiejętności wymień pastę i uszczelnij tunel.

Jak co Opus to falcon bez HDMI :tongue:

18. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    a wlasnie ze nie zawsze bo zdarzaly sie przypadki ze wymieniali na nowsze plyty glowne, po drugie nigdzie nie jest powiedziane ze plyta byla wymieniana, wiemy ze konsola byla w serwisie a to nie oznacza ze miala wymieniana plyte glowna

19. Marcinkult

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    Powiedz mi coś więcej o falcon v2 co i jak szukać?? Koleś zrobił wała, problem że on nie lubi bawić się w odsyłanie, prawdopodobnie powiem tacie żeby do neigo dzwonił.. Co do uszczelniania, to uszczelnić potrafię drzwi i okno, w zabawy z gpu nie chcę się bawić, bo z moim szczęściem zaraz coś się zepsuje.. Nie chcę jej rozkręcać więc powiedzcie jak mogę cokolwiek sprawdzić...

20. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Skoro nie chcesz rozkręcać konsoli to co chcesz sprawdzić ? Po drugie to gdzie w tej aukcji masz napisane że to jasper ? Jest też zdjęcie nalepki z napisem service date, więc widziałeś co kupujesz.

21. Marcinkult

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    1. Nie mówiłem że to jasper
    2.Nie widziałem service data bo zdjęcie jest słabej jakości
    3.Opis wyraźnie mówi ze nigdy nie była naprawiana
    4.Przez telefon też dowiedziałem się że nie była naprawiana
    5.Jak rozpoznać falcona v2
    6.JAk zadbam o dobry przepływ powietrza, to jest szansa że konsola się nie zepsuje?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum