1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Falcon E74 1 RROD Po wymianie pasty X360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Exis, Styczeń 9, 2014.

1. Exis

Exis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Falcon E74 3RROD --> Naprawa --> E74 1 RROD --> Wymiana pasty --> E74 1 RROD --> ?

Hej. W 2012 roku dostałem na prezent z allegro przerabianego Xboxa360 LT 2.0, Falcona, dokładnie z produkcji 29-08-2007. Cóż, pograłem trochę na nim(RDR, Brutal Legend i parę innych gierek), i niestety zepsuł się - 3RROD E74. Oddałem jeszcze do naprawy do jakiegoś człowieka z allegro(ponoć wymienił, czy podlutował układ HANA/ANA i niby ulepszył chłodzenie, xclampy, a i mówił też że xbox już wcześniej był naprawiany bo nie było xclampów tylko coś innego, on zrobił xclampy znów), podziałał jakieś 2-3miechy, od maja do lipca, przy Enslaved w lipcu 2012 się zepsuł - dalej E74, z tą róźnicą że 1 RROD (wcześniej były 3) i nie chciało mi się już go naprawiać... Niedawno jednak wyszło GTA V i chciałem sobie w nie pograć, toteż myślałem o odkurzeniu tego X-G(w końcu kto normalny ustawia mały radiatorek od najważniejszego układu GPU - i to jeszcze pod DVD... żeby GPU się jeszcze bardziej grzało i robiło errory...). No i... niestety, E74 1 RROD samo z siebie nie przeszło, poczytałem, pooglądałem trochę w necie, natknąłem się na stronę Xboxmasters, gdzie pisali że 1 RROD = najczęściej pasta termoprzewodząca, także otworzyłem swojego Xboxa, wyczyściłem Izopropanolem CPU i GP, nałożyłem nową pastę..... i Tak, Xbox odpalił. Na jakieś 15minut. Po paru próbach włączenia dostawał artefakty od samego chodzenia po menu, następnie od włączenia radiatory były bardzo gorące już po jakichś 10sekundach, następnego dnia znowu 1RROD i E74.

I teraz sedno całej mojej (wiem, tru story, bro) historii - zgłupiałem i nie wiem co znowu padło.
    Całe GPU?
    Znowu skalujące HANA/ANA?
    Źle nałożyłem pastę termoprzewodzącą?
    Co mogło być powodem że najpierw, przez jakieś paręnaście minut GPU/CPU były niemal zimne, a potem się grzały do dużych temperatur w przeciągu 10sekund + artefakty?

Po obgadaniu z kumplem paru rzeczy, mógłbym mieć możliwość dojścia do lutownicy na gorące powietrze, pośrednio(cżłowiek kumpla), lub bezpośrednio(w laboratorium na mojej uczelni), ale też nie mam doświadczenia z lutowaniem na gorące powietrze (zwykła staroświecka lutownica only), nie wiem na jaką temperaturę ustawić, ile minut grzać i jak grzać itp. No i nie wiem nawet gdzie jest HANA/ANA(?), jeśli podejrzewam że to może być to(ale znowu?)

Pozdrawiam i byłbym wdzięczny za jakieś rady,cokolwiek.

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Zacznę od tego ze ta konsola to trup i szkoda czasu żeby cokolwiek z nią robić (o pieniądzach nie wspomne).
    A e74 NIGDY nie jest spowodowane przez pastę. Praktycznie zawsze to zimne luty pod GPU lub samo GPU.

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2

4. grochu41

grochu41 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Czerwona Woda
  5. Exis

Exis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zasilacz jest 175W więc wg wiki to Falcon. No chyba że dostałem zasilacz od Falcona do konsoli Zephyra... nie wiem, ja jestem de facto 2(lub nawet kolejnym)właścicielem, takze też dużo nie wiem. A rzekomo konsola miała być niezepsuta, nie naprawiana a jednak była(jeśli wierzyć gościowo który naprawiał mi ją w 2012roku, a i on się trochę krył z tą naprawą. Ale działało jakiś czas).

Czyli na wspomnianym wyżej portalu też ściemę puścili, a dla mnie nie ma już ratunku.. szkoda.

Nie wiem czy się przyda, ale jutro jeszcze dopiszę dokładny kod błędu, teraz już spać...

6. MegatonPL

MegatonPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Nic już ten kod błędu nie da. Konsola jest dojechana na maksa:( Prawda jest taka iż konsola wysłużyła swoje i czas na spoczynek nie ma co reaktywować zombiaka...

7. elektor

elektor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Torun
    Na pewno przy zakładaniu metalowych krzyżaków została za mocno nagieta płyta i dlatego układ oskoczył. Ja reanimuje jeszcze je tylko i wyłącznie na zyczenie klienta i jakos to smiga.

Wczytywanie...

Poleć forum