1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Falcon - pasta termoprzewodząca

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez arek2389, Czerwiec 1, 2010.

1. arek2389

arek2389 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich Formowicz y!
    Jak w temacie, jestem posiadaczem Falcon'a. Ma on już prawie 2 lata i jak na razie wszystko działa bez zarzutu, gry się raczej nie zawieszają, choć co jakiś czas lekko przytnie (jak konsola dłuuuugo chodzi ok 8h) - ale to chyba naturalne. Ale nie o to mi chodzi. Wyczytałem na naszym forum że zaleca się wymianę pasty pod CPU i GPU - już poczyniłem pierwsze kroki w tym celu - zamówiłem na allegro pastę arkctic silver 5 , ale boje się że tą wymianą mogę więcej narobić złego niż dobrego - najbardziej martwię się że jak zdejmę x-clamb
    http://www.xbox360rrodrepairs.com/wp-content/uploads/2009/07/xclamp.big.jpg
    to jak założę go z powrotem , to nie będzie dobrze trzymał radiatorów i procesory nie będą dobrze ciepła oddawać. Głównym bodźcem który natchnął mnie był ten temat: http://xboxforum.pl/sprzet-f27/blad-zimne-powietrze-z-wiatrakow-falcon-naprawa-3428.html
    co prawda u mnie z tyłu to powietrze jest ciepłe, jak podniosę konsolę to też jest ciepłe (konsolę mam położoną poziomo - ma wystarczająco miejsca na wymianę powietrza) .
    DORADŹCIE MI CO MAM ZROBIĆ - wymieniać tą pastę - czy lepiej zostawić w spokoju - a jeśli tak to czy może wystąpić jakiś problem z założeniem x-clamb'ów ?
    POZDRAWIAM!

2. Lotnik421 Xbox One

3. MaryGave

MaryGave Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    Jak dobrze przykręcisz to będzie git a pastę wcześniej czy później będziesz musiał wymienić

4. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak nie wiesz jak to zrobić to się za to nie bierz.

5. magiks33pl

magiks33pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    jak chcesz to wymień ja zawsze wymieniam na paste zalmana teraz też mam falcona(4 konsola ) i wymieniłem pastę wiadomo lepsza pasta lepiej odprowadza ciepło

6. MaryGave

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    Wymiana pasty to najprostsza rzecz jaką można zrobić no oprócz zdjęcia faceplate :D ale jeżeli masz takie możliwości jak robisz jedno to zje***** drugie to raczej nie rób kumpel w xboxie 1 wymieniał napęd i chciał bios nowy wgrać i trzeba było punkty dwa przylutować to nie wiem co zrobił że mu mobo padło

7. arek2389

arek2389 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zaraz zaraz - myślałem że xclabm jest na zaciskach. Z rozebranie konsoli myślę że nie było by problemu - tylko właśnie martwię się o te xclamby:
    http://www.xbox360rrodrepairs.com/wp-content/uploads/2009/07/xclamp.big.jpg
    czy je dobrze z powrotem założę - wie może ktoś jak to dobrze zrobić ?

8. drag_op

drag_op Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Milicz
    x clamp jest na zaciskach ale jeszcze później dokręca się radiatory do tej blaszanej obudowy.

9. KonBoss

KonBoss Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    WaWa
    Zalmana jest do **** nie polecam, kiedyś nakładałem szybko wyschła ... dużo lepsza okazała się Arctic Silver 5. W moim starym Falcon'ie sprawowała się wzorowo.
    Pamiętaj jak będziesz zdejmował X-Clamp'y obchodź się z tym w miarę ostrożnie. Trzeba użyć siły, ale musisz uważać żeby samej płyty przy tym nie uszkodzić. Z samym założeniem nie powinno być problemu pamiętnej przy składaniu o takich małych czarnych plastikowych podstawkach. Pasty nałóż malutko.

10. MaryGave

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    Ja ogólnie polecam pasty firmy Arctic Cooling od zawsze zastosowywałem je w kompie oraz niedawno w xbox 1 wymienilem na pastę tej firmy ogólnie polecane są pasty tej firmy

11. arek2389

arek2389 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok - uważać na małe czarne podstawki - ale one są od strony radiatora czy xclamba?
    drag_op - do jakiej blaszanej obudowy dokręca się radiatory - podejrzewam że te bolce które wychodzą z radiatorów są dokręcane - pytanie czy je dokręcać i o ile je dokręcić ?

12. michu282

michu282 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wronki
    Te czarne plastikowe dociski są między xclampem a mobo.
    nóżki radiatorów są przykręcane do metalowej budy trzymającej płytę główną.

13. arek2389

arek2389 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok to już wiem o co chodzi - pytanie: jak mocno je dokręcić - pewnie z wyczuciem :) ale żeby były dokręcone na maxa ( że dalej sie już nieda -penie nie) i co to jest MOBO ?

14. KonBoss

KonBoss Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    WaWa
    1: od strony X-Clamp'a. Uważaj po prostu żeby ich nie zgubić, wkłada się je miedzi zaczepy a płytę.
    2: w końcowej fazie od strony X-Clamp'a dokręca się całość do górnej cześć obudowy, Dokręcasz normalnie do końca tak zęby dziury nie zrobić :p bez stresu

15. michu282

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wronki
    mobo-płyta główna
    Dokręć je mocno - ja tam przykręcam na maxa.

16. arek2389

arek2389 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok wielkie dzięki ! :D Możecie ni polecić jakiś filmik instruktażowy - wiem ża na YT jest tego pełno, jak i na spryciarzach - ale jednego konkretnego nie udało mi się znaleźć :/

17. arek2389

arek2389 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam jeszcze pytanie o śrubokręt Torx czy aby rozebrać ixa musi to być śrubokręt z otworem? Bo widzę że pady właśnie takie mają? Dzisiaj kupiłem zestaw takich śrubokrętów (przydadzą się do auta) i widzę że mogą się nie przydać do konsoli :/

18. michu282

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wronki
    Nie, w środku masz zwykłe gwiazdki, z otworem są tylko w padzie.

19. arek2389

arek2389 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dzięki :D

Wczytywanie...

Poleć forum