1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Falcon z 2008, parę pytań

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Vermaas, Październik 3, 2013.

1. Vermaas

Vermaas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Jestem Dominik. Otrzymałem dzisiaj za darmo od kolegi z austrii bardzo starego Xboxa 360 z Września 2008 (falcon, wejście HDMI). Wiem że jest przerobiony, tylko pozostaje pytanie. Jaka to przeróbka? Nie jestem pewien.

Moimi pytaniami do was są:

1. Czy mogę zaktualizować konsolę offline bez zbrickowania? Konsola ma stary dash z 2010 roku. Chciałbym najnowszy.

2. Chciałbym się dowiedzieć też czy ktoś z tego forum ma może Zephyra albo Xenona i grał bez przeszkód w GTA V.

3. Czy mogę odcrackować konsolę bez płytki z firmware? (jeżeli sflashowany jest bo nie mam pojęcia jaka przeróbka)

Konsolę otrzymałem za darmo. Ma onaa angielski Dash ale da sie pewnie na polski zmienić.
    Pozdrawiam i prosiłbym o pomoc. Jeżeli trzeba, mogę dać zdjęcia konsoli to pomoglibyście mi rozpoznać, o ile to możliwe.

2. Lotnik421 Xbox One

3. FunnyPeKI

FunnyPeKI Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Żyrardów
    1 osoba to lubi.
  4. Vermaas

Vermaas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Okej, zaraz sprawdzę. Masz widzę Xenona. Czy działa ci GTA V?

@EDIT:

Dash konsoli to: 2.0.7357.0

5. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl

No to konsolka nadaje się pod JTAG :) Nie słuchaj nikogo kto ci będzie mówił, żebyś zaktualizował konsolę na nowszy dashboard. Na tym dashboardzie możesz za psie pieniądze zrobić przeróbkę która umożliwi ci uruchomienie dosłownie wszystkiego z dysku twardego. Poczytaj sobie o RGH/JTAG.

PS. GTA V chodzi na każdej rewisji - bez znaczenia czy to xenon, falcon, zephyr, jasper, trinity czy corona. :)

1 osoba to lubi.
  6. FunnyPeKI

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Żyrardów
  7. Vermaas

Vermaas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chodzi mi o to czy sie zawiesza. Bo jest problem z zawieszaniem się na starszych modelach.

Chyba Benq. Na 80% że Benq. Od nowości jest.

Jak usunie przeróbkę, to jak pójde online to dostanę bana? Konsola nie jest zbanowana. Bo chciałbym mieć czystą konsolę bez przeróbki. Chociaż w sumie JTAG to dobra przeróbka chyba. Jakie są jej zalety? Wybaczcie jestem zielony w tym.
    Znacie kogoś z Lublina kto chciałby pomóc przerobić?

8. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Pierwsze słyszę :) No ale jeszcze nie odpalałem GTA V na moim falconie. Mogę dzisiaj sprawdzić.

Jeszcze raz powtarzam : Nie wypalaj gier, nie aktualizuj. Poczytaj o JTAG/RGH. Może konsola ma już JTAG. Jeżeli tak, to odpal konsolę przyciskiem wysuwania tacki. Jak pojawi się dashboard to nie masz. Jak niebieski ekran z napisel XELL to masz JTAGa.

JTAG pozwala na uruchomienie dosłownie wszystkiego z dysku HDD, a mówiąc o wszyskim mam na myśli gry, dlc, homebrew, emulatory, alternatywne dashboardy i i wiele wiele więcej. Jednak wyklucza ona grę online (ban z miejsca).

Co do aktualzacji, to zastanów się dobrze. Jak już zaktualizujesz to możliwość tak dobrej przeróbki przepadnie bezpowrotnie. Pozostanie ci co najwyżej kiepskie na falconach RGH2.0 lub cholernie drogie R-JTAG.

Natomiast jeżeli interesuje cię czysta konsola, to pewniej jest usunąć przeróbkę wgrywając oryginalny software i dopiero aktualizować - tylo taka akcja da ci 100% że nie dostaniesz bana. Aktualizację możesz przeprowadzić z pendrive.

Na forum ktoś powinien być z Lublina. Ja pochodzę z Lubelszczyzny, ale przeniosłem się do GDA więc ci niestety nie pomogę. Ogłoś się w temacie "Kto mi przerobi konsolę". Tego typu temat powinien być już zalożony gdiześ na forum.

1 osoba to lubi.
  9. Vermaas

Vermaas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tego co wiem to konsola była przerabiana w 2008 roku, JTAG'a wtedy chyba nie było.

Co do GTA V: http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2013/38/masz-starego-xboksa-360-mozesz-nie-pograc-w-gta-v

@EDIT: Pojawił się Dashboard.

10. FunnyPeKI

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Żyrardów
    Jak będziesz miał Jtaga to nie zagrasz na XBL. Zalet jest dużo choćby granie z pendrive bez potrzeby wkładania płyty do napęd, możliwość regulowania prędkości wiatraków itp. Jak chcesz mieć tylko OFW pod napęd to wgraj tą aktualizację. Usunie ci przeróbkę ale napęd musi być oryginalny. Ale jak zaktualizujesz do najnowszego Dashboad'a to nie będziesz miał Jtag'a. Decyzja należy do ciebie :)

11. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    No to nie masz JTAGA. Zastanów sie dobrze co ci najlepiej będzie pasowało i wtedy uderzaj - nie ma co pochopnie wypalać, aktualizować :) Co do GTAV, to dzisiaj pogram troche na moim falconie z RGH i dam ci jutro znać, czy gra się wiesza.

Pozdro i powodzenia

12. Vermaas

Vermaas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dobra, to inaczej. Wszystko rozbija się o GTA V. Kumpel mi oddał więc skoro już mam to mógłbym sobie zagrać. Na JTAG'u odpali mam rozumieć? Oraz pytanie z innej beczki. Czy mogę wtedy sobie wgrać z komputera ana dysk GTA i po prostu grać?

13. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Tak odpali na JTAGu. Tak zgrywasz grę przygotowaną pod JTAG (xex lub GOD) i grasz.

1 osoba to lubi.
  14. Vermaas

Vermaas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dobra, to ja pomyślę nad tym. Problemem jest tylko znaleźć serwis który by mi zrobił JTAG'a. Macie kogoś kto mógłby to zrobić?

Będę wdzięczny za info. Poza tym, mam rozumieć że oryginałów to nie rusza. Bo chciałem kupić GTA V :p

15. FunnyPeKI

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Żyrardów
    Oryginały pójdą bez problemu. Co do serwisu to jest parę osób co zajmuje się RGH/JTAG np: Dexter lub orso6. Zagadaj do któregoś.

2 użytkowników lubi ten post.
  16. Vermaas

Vermaas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki. Zagadałem. Dam znać jak tylko będę wiedział więcej.

Ostatnia rzecz: Czy jak np. kupię GTA V to czy jak będę ją odpalał z RGH/JTAG to czy gra będzie się "pruła" o aktualizację? Nie bardzo wiem na jakiej zasadzie to działa.

17. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Jak będziesz miał JTAGa to będziesz mógł mieć konsolę na najnowszym dashboardzie. Aktualizuje isę poprzez budowanie nowych obrazów z nowym dashboardem, nie przez aktualizację M$a.

1 osoba to lubi.
  18. Vermaas

Vermaas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jestem prawie pewien że chyba tylko zdejmę flasha z konsoli oraz nie będę jej przerabiał bo chciałem mimo wszystko online grać (GTA Online :p)

19. sakson

sakson Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ciekawe czy konsola nie ma bana :> skoro masz napęd benq możesz sam wgrać ofw albo najnowsze lt3

Ja mam xenona z 2006 i fabułę gta5 za sobą. Żadnych zwiech czy innych problemów nie zauważyłem.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4

20. Vermaas

Vermaas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Masz przerobione chłodzenie?

Mam nadzieje że u mnie nie będzie się wieszać. Znalazłem kolesia z Lublina na tym forum. Chyba jednak zrobię przeróbkę. GTA V na 100% kupię, jednak wpierw przetestuję pirata. Boje się jednak o to jak trudno będzie nagrywać gry na tę konsolę lub na płytę.

Chłopaki, opłaca się robić moda na chłodzenie? Ten Falcon jest stareńki a boję się o RROD'a. Kiedyś miałem problem z GTA IV i pomogło zwiększenie szybkości wiatraczków przez serwis.

21. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Co do JTAG, to nie musisz się obawiać o trudność wgrywania gier - jest to proste jak budowa cepa. Gry startują z dysku twardego plus możesz w dowolniej chwili podkręcić sobie wiatraki zmianiajac ustawienia d DL.

Co do "starości" konsoli, to wszystko zależy od modelu - sam mam falcona z 2008r i nie mam z nim żadnych problemów. Chłodzenie niemodyfikowane, wiatraki nie podkręcane. Ale nie zmienia to faktu, że odkurzenie pajęczyn i wymiana pasty nie zaszkodzi. :)

Wczytywanie...

Poleć forum