Fallout 4 kupiony w Polsce w media markt nie ma polskich napisów

Adam Litwiak

Świeżak
Świeżak
W dniu 4 lutego 2016r zakupiłem konsolę Xbox one 1tb wraz z grą Fallout 4 w zestawie w sklepie Media Markt w Polsce w Gdyni.
Po uruchomieniu i zaktualizowaniu konsoli (mieszkam w Gdańsku na terenie Polski), konsola ma zainstalowany język Polski, zainstalowałem grę, która również się wpierw zaktualizowała i niestety po włączeniu napisów, te były tylko w języku angielskim.
Sprzedawca nigdzie nie poinformował, iż gra jest tylko w angielskiej wersji językowej, zresztą proszę kliknąć na linka poniżej do oferty z której korzystałem:
https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/konsola-microsoft-xbox-one-1tb-fallout-4?querystring=fallout 4

Wg oficjalnych informacji gra na terenie Rzeczypospolitej Polskiej miała być sprzedawana w wersji z polskimi napisami.

Proszę o informację czy jest możliwość i jeśli tak to jak to zrobić aby zakupiona gra działała z napisami w języku polskim na mojej konsoli?
Jeśli nie ma takiej możliwości wówczas proszę o info czy przysługuje mi prawo do wymiany gry na taką, która będzie miała napisy w języku polskim i wówczas czy mam się zgłosić do sprzedawcy, czy może bezpośrednio do Cenega?
Co mi radzicie w tej sytuacji, bo granie bez napisów polskich jest dla mnie niemożliwe, siedział bym cały czas ze słownikiem w ręku, a to miała być zabawa a nie kara. Mówiąc wprost czuję się oszukany. Bardzo proszę pilnie o pomoc.
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Wszystko jest ok...
Gra widocznie jest na inny rynek niż PL.
Do sprzedawcy zgłoś.
 

Szuruburek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziwna sprawa. Gra powinna być po polsku.
Ja mam shadow of mordor w niemieckim pudełku, niemieckie napisy na płycie i gra śmiga po polsku.
Sontaktuj się ze sprzedawcą, reklamuj.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Adam Litwiak

Świeżak
Świeżak
Zadzwoniłem do działu reklamacji media markt i powiedzieli mi, że mam się kontaktować z Cenegą, może mi wyślą jakieś uaktualnienie i będę miał napisy Pl. Spychologia nie zna granic. Z Cenegą i tak się skontaktuję, chociażby po to aby ich poinformować o tym fakcie. Sprzedaż gry nie przeznaczonej na rynek polski i nie informowanie o tym klienta to skandal. Zobaczę co odpowie Cenega i prawdopodobnie będę reklamował.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zadzwoniłem do działu reklamacji media markt i powiedzieli mi, że mam się kontaktować z Cenegą, może mi wyślą jakieś uaktualnienie i będę miał napisy Pl. Spychologia nie zna granic. Z Cenegą i tak się skontaktuję, chociażby po to aby ich poinformować o tym fakcie. Sprzedaż gry nie przeznaczonej na rynek polski i nie informowanie o tym klienta to skandal. Zobaczę co odpowie Cenega i prawdopodobnie będę reklamował.
Idź do sklepu, a nie dzwonienie na infolinię. Na linii zawsze Cię zepchną. Gra na płycie czy w formie zdrapki? Bo jak cyfrówka to dziwne, bo swego czasu Xbox Polska mi napisało, że wersja cyfrowa ma polskie napisy, ale Ty chyba masz płytę. Jedynie co to Fallout 3 będzie po angielsku w wersji cyfrowej, bo tylko płyty z Cenegi są z językiem polskim ;)
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
mam się kontaktować z Cenegą, może mi wyślą jakieś uaktualnienie i będę miał napisy Pl.
Ta urwa dobry żart... te czasy że języki dawali w aktualkach się dawno skończyły... gosciowi z informacji bym z tego pudełka w ryj wywalił.
 

michalkow

Świeżak
Świeżak
Niestety mam ten sam problem. Kupiłem dzisiaj zestaw z Falloutem 4 w Saturnie i też mam angielską wersje. Zainstalowałem F3 i również jest angielski. Popróbuje jeszcze ze zmianami języka konsoli. Daj znać co Cenega odpisała.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Niestety mam ten sam problem. Kupiłem dzisiaj zestaw z Falloutem 4 w Saturnie i też mam angielską wersje. Zainstalowałem F3 i również jest angielski. Popróbuje jeszcze ze zmianami języka konsoli. Daj znać co Cenega odpisała.
F3 będzie miał angielski w wersji cyfrowej...tylko wersja płytowa posiada PL! A co do F4 to trzeba czekać na odpowiedź kolegi.
 

Adam Litwiak

Świeżak
Świeżak
Ciąg dalszy tematu...
Cenega udzieliła mi odpowiedzi: "Dziękujemy za kontakt. Zakupiony przez Pana produkt nie pochodzi z naszej dystrybucji i niestety nie posiadamy informacji na temat wersji językowych gry zawartej w tym pakiecie. Sugerujemy skontaktowanie się w tej sprawie z dystrybutorem konsoli (Microsoft) lub z obsługą sklepu."
Sklep mnie poinformował iż nie odpowiadają za wersję językową gry, ponieważ dostają całe zestawy od dystrybutora Microsoft.
A Microsoft poinformował mnie, iż nie są dostawcą tego zestawu, ponieważ gra Follut 4 nie jest ich produkcji i takich zestawów nie dostarczają.
Wina, a właściwie odpowiedzialność za sprzedawany towar jest wiadomo, po stronie sprzedawcy - media markt i jedynym sposobem wydaje się złożenie reklamacji. Przestroga dla innych i dla mnie nauczka na przyszłość nie kupować tam gier! Mi szczerze mówiąc odechciało się w pojedynkę z nimi wojować i nie wiem czy będę grę reklamował bo była w pakiecie razem z konsolą i chyba musiałbym reklamować cały zestaw. A w między czasie zacząłem grać w wersję angielską, dzięki danym z pip boya łatwiej mi ogarnąć treść zadań, trochę misji już zrobiłem i nie wiem czy nawet gdybym teraz dostał wersję polską to nie musiałbym przechodzić wszystkiego od nowa. I chyba sprzedawca po cichu na to liczy, że oszukany klient po prostu przejdzie nad tym do porządku dziennego. Tyle.
 

michalkow

Świeżak
Świeżak
A czy prawnie dystrybutor ma obowiązek sprzedawać taką grę w polskiej wersji? Ja mogę spróbować w Saturnie poruszyć sprawę, ale to w sumie ten sam właściciel.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A czy prawnie dystrybutor ma obowiązek sprzedawać taką grę w polskiej wersji? Ja mogę spróbować w Saturnie poruszyć sprawę, ale to w sumie ten sam właściciel.
Na stronie sklep nic nie napisał jaka to wersja językowa, więc mogą umyć ręce. Specjalnie wchodziłam na link, żeby się tego dowiedzieć ;) Jakbyś miał grę w pudle to byś opchnął i kupił sobie polską wersję, a tak jak cyfra to dupa, bo przecież nie opchniesz gry razem z kontem ;)
 

michalkow

Świeżak
Świeżak
Ona jest w pudełku, tylko F3 jest w formie kodu. Ale nie przewiduje wielu chętnych na angielską wersje, jak mozna kupić polską...
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A ja bym spróbowała...:) wolałabym tak to zakończyć niż bawić się w spychoterapię i odsyłanie od jednego do drugiego. Szkoda czasu i chęci...:)
 

mrok

Ryżownik
Ryżownik
Użytkownik
Dorośli ludzie, a zachowują się jak dzieci... Jeżeli na pudle od konsoli nigdzie nie ma napisane, ze gra posiada język pl, to gdzie tu jest oszustwo? Swoja droga na forum było już wielokrotnie wałkowane, ze gra z polskiej dystrybucji tylko ma język pl.
 

Adam Litwiak

Świeżak
Świeżak
Wyobraź sobie, że w Polsce sprzedaje się produkty, które są w języku Polskim, skoro takie w tym konkretnym przypadku są oficjalnie na rynku. I jak kiedyś sobie kupisz w media markt wypasioną lodówkę Gorenje, która zamiast po polsku, będzie miała menu w swoim ojczystym słoweńskim języku, mimo iż setka innych firm w Polsce będzie tą samą lodówkę sprzedawać z polskim menu, to zrozumiesz, że ktoś Cie w ch..a zrobił, bo kupując produkt nie na allegro od Pana X, tylko od topowej firmy (w zakresie wyników sprzedaży) na rynku, masz prawo oczekiwać produktu przeznaczonego na polski rynek, a nie piszesz bzdury, iż powinno to być wyszczególnione na opakowaniu. Na opakowaniu to powinno być wyszczególnione, że gra jest tylko po angielku, bo w domyśle powinna być po polsku. Widziałeś opakowanie konsoli? - nie ma tam słowa o wersji językowej gry, która w efekcie mogłaby być również po węgiersku, bo to tez kraj Unii i wtedy też byś twierdził że to norma?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wyobraź sobie, że w Polsce sprzedaje się produkty, które są w języku Polskim, skoro takie w tym konkretnym przypadku są oficjalnie na rynku. I jak kiedyś sobie kupisz w media markt wypasioną lodówkę Gorenje, która zamiast po polsku, będzie miała menu w swoim ojczystym słoweńskim języku, mimo iż setka innych firm w Polsce będzie tą samą lodówkę sprzedawać z polskim menu, to zrozumiesz, że ktoś Cie w ch..a zrobił, bo kupując produkt nie na allegro od Pana X, tylko od topowej firmy (w zakresie wyników sprzedaży) na rynku, masz prawo oczekiwać produktu przeznaczonego na polski rynek, a nie piszesz bzdury, iż powinno to być wyszczególnione na opakowaniu. Na opakowaniu to powinno być wyszczególnione, że gra jest tylko po angielku, bo w domyśle powinna być po polsku. Widziałeś opakowanie konsoli? - nie ma tam słowa o wersji językowej gry, która w efekcie mogłaby być również po węgiersku, bo to tez kraj Unii i wtedy też byś twierdził że to norma?
Oddaj to na niezgodność towaru z umową, zarządzaj na piśmie wymiany na nową lub pełny zwrot gotówki za całość. Masz do tego prawo :)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

michalkow

Świeżak
Świeżak
Rozmawiałem z kolesie w Saturnie, powiedział, że trzeba się dowiedzieć kto pakuje/tworzy te zestawy, on wskazał na microsoft. Więc zadzwoniłem do microsoftu i oni powiedzieli, że do dystrybutora gry, więc prawdopodobnie Cenega...problem w tym, że z kim nie rozmawiam to każdy, mam wrażenie, nie ma pojęcia o czym mówię. Najbardziej zainteresowany tą sprawą był gość z Saturna. Mówił, że nikt wcześniej nie zgłaszał takiego problemu.
I odpowiem z tego miejsca koledze mrokowi/mroku, fakt - nie było nigdzie napisane, że to polska wersja, ale nie było informacji, że to jest wersja angielska, równie dobrze mogliśmy dostać rosyjską, albo szwedzką.
Jakieś pomysły?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Cenega nie jest temu winna, bo Cenega wydaje u nas w Polsce. Ty masz wersję zagraniczną :] Cenega nie pakuje tych bundli. Jakbyś dobrze się zorientował przed zakupem to byś wiedział, że płyta pochodząca prosto od Bethesdy jest w języku angielskim. Tylko wersja cyfrowa tej gry oraz gra wydana przez naszą Cenegę w Polsce posiada polskie napisy. Zamiast bawić się w taką spychologię już dawno byś sprzedał wersję angielską i kupił sobie polską, bo i tak nic nie wskórasz.
 
Ostatnia edycja:

Do góry Bottom