1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Fallout: New Vegas - OPINIE!

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez pawel1503, Październik 15, 2010.

1. pawel1503

pawel1503 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Jakuszowice
    Gra w sieci, piszcie opinie. Miłej zabawy ;]

Dużo ludzi o to pyta i są nagradzani warnem więc napiszę tu - NIE MA POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ NA XBOX'A 360!!!!

2. Lotnik421 Xbox One

3. szem44

szem44 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    W-wa
    Gra wymiata, po prostu nie można się od niej oderwać. Widzę wiele poprawek do poprzedniej wersji. Nie tylko graficznych ale również gameplay. Klimat zachowany...
    Dodane są workbench'e można produkować ammo, broń, i inne przedmioty. VATS działa tak samo jak poprzednio, ulepszono animację. Muzyka i klimat identyczny tyle że oczywiścię fabuła inna ale są nawiązania do F3 F2 i F1

Perki praktycznie te same.

Gra w Black Mountain strasznie zwolniła framerate tak spadł że ledwo dało się grać, nie wiem jaka jest tego przyczyna ale gdy opuściłem rejon gra odzyskała swoją płynność. Napotykam coraz więcej bugów, np " zatopione " rado skorpiony do połowy tekstury podłoża :) albo chodzące NPC po ścianach. hehe

Polecam grać na Hardzie bo inaczej by była za łatwa. Ten poziom sprawia że trzeba się troszkę wysilić w walce z przeciwnikami.

Super się gra w gry hazarodwe - poza kasynem można grać w Caravan i zbić niezłą kasę którą później wydamy na ulepszenia.

Kolejny BUG - Jestem sobie gdzieś w bazie NCR - zrobiłem Q wychodzę z budynku i żołnierze zaczynają do mnie strzelać od tak bez przyczyny ....... i load musiałem wziąć sprzed 1 h...

Bugów w grze później coraz więcej i są one zazwyczaj zabawne ;) nie przeszkadzają w grze ale bawią jak żołnierze NCR wchodzą na siebie i maszerują tak zapętleni heheh

#################################### 39 godzin później ####################################

Gra miażdzy - piszę to po 39 H gry. Mam 23 LVL - o postać nawet w połownie nie rozwinięta a już wymiata. Nie wiem czy jestem w połownie nawet. Cały czas jest coś do zrobienia, jest tyle ulepszeń postaci i podoba mi się bardzo że można mieć towarzyszy ja mam psa i snipera. Gram na poziomie hard. Hardkor to już troszkę za dużo, może nex time.
    Questów jest masa, mapa i miejsc do odwiedzenia jest od groma.
    Bardzo duży wybór broni jest 3 x tyle co w Fallout 3.
    Dużo armorów przedmiotów itp.

Jest ciekawy oficjalny poradnik zawiera 467 stron, jest tam opisane kompleskowo wszystko od a do z // czasami zaglądam jak chce znaleźć np ciekawy przedmiot lub zasięgnąć informacji na temat Q lub postaci.

http://dl.dropbox.com/u/13407183/Fallout New Vegas Official eGuide pdf.pdf

waży 43 MB

Więcej napiszę później !

4. kleszczu290

kleszczu290 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zgadzam się w pełni z przedmówcą:)grałem sporo w fallouta 3 i muszę powiedzieć, że New Vegas jest bardziej dopracowany, ładniejszy, bardziej grywalny. Jak pogram trochę więcej to dopisze coś jeszcze na temat samego wątku fabularnego itp;)

5. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Dla mnie absolutny must have, niestety ten rok zarezerwowany dla BO, być może w marcu kupie.

6. Grzmot

Grzmot Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    Powiem tak. Na zegarku mam nabite już 9h grania, co nieco lokacji odwiedzonych, zrobione 3 questy poboczne ( z czego na jeden zeszło mi z 2h) oraz 8 levelek. Jak do tej pory nie skończyłem jeszcze 1 misji głównej i to mi sie podoba :) Gra zapowiada się na całkiem długą i ciekawą. Ciągle znajdujemy sobie coś do roboty, questy, odwiedzania lokacji, rozmowy. Nie zmienia to jednak faktu, że Vegas to nic innego jak tójka na sterydach. Poprawili celowanie - można teraz celować przez muszkę i szczerbinkę. Dorzucili opcje tworzenia własnej amunicji z czynników pierwszych, które możemy znaleźć albo pozyskać, rozkładając inny rodzaj amunicji na czynniki pierwsze :) Występują różne rodzaje amunicji, jedne lepsze do przeciwników w zbroi a jedne do tych bez takowej. Ogólnie gra strasznie wciąga i jedyne co mogę zrobić, to szczerze polecić :D

7. stawik997

stawik997 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Grzmot to coś cienki jesteś ja mam 3h i 8 poziom :D Zrobiłem już z 10 misji ale jak mój przedmówca nie skończyłem głównego zadania, w grze jest masa małych bugów które nie przeszadają ale umilają grę gdyż można się ostro pośmiać, ja swoją przygode z falloutem zacząłem od 3 ale podziwiam gości z Obisaiden gdyż odwalili duży kawał dobrej roboty:DD

8. loosers77

loosers77 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Gra wymiata, graficznie nie powala ale w porównaniu z 3 jest lepiej, na liczniku mam już kilka godzin gry, jedna misja z głównego wątku i cała masa pobocznych questów i z każdą minutą jest oraz lepiej:)) naprawdę polecam tym co grali w 3, a ci co nie mieli kontaktu z Falloutem polecam zacząć od 3 żeby wkręcić się w klimat.

Jedyny minus to brak spolszczenia, potrzebna dobra znajomość j. angielskiego żeby dobrze wkręci się w fabułę

9. krosfajer

krosfajer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Mi się podoba tryb hardcore, bo w F3 zawsze się kryłem, aby najmniej dostać. Mogą nam połamać kości, ale równie dobrze można połamać kości przeciwnikowi. Tylko trochę często kolesiowi się chce pić i cały czas muszę go poić. Niestety alkohol nie obniża zapotrzebowania na wodę tylko je podwyższa.
    Bardzo dobrze, że jest celowanie przy szczerbince co ułatwia strzelenie heada + critical hit i koleś nie ma bani.
    W dodatku mamy do dyspozycji także duży wybór kapeluszy.

10. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Ja na razie gram i znalazłem trochę bugów, ale poza tym gra wymiata, ale jedno mnie martwi. Słyszałem, że w Fallout New Vegas na PC nie można przejść całego wątku fabularnego. W pewnej misji po prostu jest bug uniemożliwiający zakończenie misji. Czy też jest tak na x360?

11. KwieciuJr

KwieciuJr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    ale to na wersji PC czy Xbox?

Pogralem troche i jestem wniebowziety - tak sie sklada, ze w ostatnim czasie skonczylem jedynke i dwojke. Trojka porównując Vegasa odpada w przedbiegach.

12. blady82lfc

blady82lfc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrzeszcz, Gdansk, Poland, Poland
    gram juz 3 dni wersja na PC z spolszczeniem, musze poczekac na PL wersje na Xa i jestem zadowolony ;) goraco polecam

13. TheWatcher

TheWatcher Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Gra jest naprawdę warta uwagi. Mam oryginałkę, jechałem na głównych questach (błąd :x) Bo mnie wciągneła historia. T
    Tylko troche mnie irytuje pare rzeczy.
    - Przed zainstalowaniem gry na dysku, wychodzenie, wchodzenie do budynku trwało cholernie długo
    - Dużo błędów
    - Brak polskiego uderza. Coniektórych zdań po prostu nie kumam a jak nawet kumam, i przeczytam je drugi raz nabierają innego sensu.
    - Nie rozumiem oco chodzi w Caravan! Ktoś wytłumaczy może?!
    - W odróżnieniu od trójki chyba mniejsza mozliwość zrzycia się z postacią.
    - Nie lubie kowbojskiego klimatu
    - Za mało muzyki

Ale czas na plusy!
    + Jest 5x bardziej rozwinięta
    + Grafika została lekko ulepszona
    + Więcej broni
    + Dużo więcej lokacji!
    + Frakcje!! OMG odlot.
    + Reputacja
    + Rozbudowany system walki
    + Hardcore Mode
    + Gry Hazardowe
    + Mało ale i tak muzyka wymiata
    + Powiązania do 1,2.
    + Gotowanie, tworzenie amunicji (nie korzystam z tego aż tak często)
    + Ogółem KOOOOOSMMMOOOOOS. Warto było wydać te 199 zł. Tyle że... CZEMU KU*WA NIE MA PO POLSKU!?

14. kolbe11

kolbe11 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olkusz
    Mnie niestety Fallout zawiódł po raz kolejny. Jest dokładnie tak samo jak w 3 i Oblivionie. O co chodzi ? Rozwój postaci nie ma praktycznie żadnego wpływu na rozgrywkę. Zabicie Deathclawa na 30 poziomie jest równie trudne jak na 10, podobnie jest z innymi gatunkami. Naprawdę sporo się umęczyłem, żeby zbudować swoją postać a tutaj nic. Do tego wszystkiego można wspomnieć o wyposażeniu, w połowie gry znalazłem jedną broń wartą uwagi. Head shot to tak naprawdę nie head shot - lider gangu bez kasku ma niezniszczalną czaszkę (strzał w głowę z 10m to nic dla niego). Moja postać potrzebuje kilu dosłownie uderzeń nabitymi rękawicami (byle gdzie) i po mnie, nie ważne jaką zbroję czy hełm noszę. Bez sensu. Rozumiem, że poziom trudności, ale od tego jest rozwój postaci, żeby ułatwić grę w dalszym etapie.

EDIT:
    Zauważyłem, że nawet jak rozwinąłem umiejętność otwierania zamków, bardzo często zaczęły pojawiać się zamki na poziomie very hard. Równie dobrze mogłem władować te punkty w co innego, a tak ? BEZ SENSU.

15. adamuswks

adamuswks Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mi się całkiem podoba chociaż wielkim minusem język...ja co prawda nie mam problemów ale po trzeciej części się przyzwyczaiłem. Jednak ogólnie gra o wiele bardziej poprawiona. Jednak po przejściu około 60% podczas strzelaniny ze zbirem ;) postrzeliłem dziecko i teraz wszyscy się na mnie rzucili więc przestałem grać na rzecz COD-a ;)

pzdr

16. matik177

matik177 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Mógłby mnie ktoś przekonać do tej gierki? Bo podchodzę do niej któryś raz i jakoś mnie od początku odrzuca a czytam opinie to jesteście raczej zadowoleni. Czy fabuła po jakimś czasie wciągnie? Bo wydaje się jakoś nudno, te chodzenie powolne ;/

17. 190014

190014 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Taki ulepszony i lepszy Fallout 3.

18. Mariano86

Mariano86 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    grafika do **** jak na dzisiejsze standardy,ale rozgrywka już miodna :)
    szybko zaczynamy zauważać,że w grze grafika nie musi powalać na kolana,żeby grało sie świetnie :)

19. TheWatcher

TheWatcher Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Okej druga opinia. Nie tak całkiem dawno odpaliłem sobie Fallouta 3, bo New Vegas wypieściłem wyduśdałem ze aż miło (46/50 achievmentów). Spodziewałem się że trójeczka mnie odrzuci, zniesmaczy, pobije swoim brakiem dopracowania. A jednak. Trójka ma (według mnie przynajmniej) taki specjalny klimat którego niestety nie poczułem w NV. Te wszystkie zburzone budynki, małe miasteczka, metra, krypty... Miało to swój smaczek i czuć było tą apokalipsą która przeszła przez świat. W New Vegas natomiast tylko piach i pustynia. Nie zrozumcie mnie źle. W najnowszym dziecku Obsidianu podoba mi się ten nadmiar lokacji, poprawiona historia, nawiązania do 1 i 2.. Ale jakoś nie mogłem się wczuć w postać z NV... Nie da się np. być złą postacią.. Bo wejdziesz obrzeża Vegas spotkasz bandytów i karma odrazu idzie do góry. To mi się niepodoba. Niepodoba mi się to że jesteś pionkiem wielkich organizacji który dymają cię na całego dalej nie przyjmując cię jako "swojego". W 1,2 i 3 nasza postać była panem własnego losu i żaden tam majtaś z niedźwiedziem nie gadał nam co robić. W dodatku cofam moje poprzednie "grafika się poprawiła". W trójeczce grafika była lepsza bardziej szczegółowa, lepiej było widać słońce itp.

Uogólniając: Fallout New Vegas jest ładniejszym i zdolniejszym dzieckiem Obsidianu. Jest to dziecko ambitne które zapewne osiągnie duży sukces w przyszłości. Jednakże aby New Vegas było tym dzieckiem, trójeczka musiała się potykać wiele razy, przeżyć wiele katastrof, aby jej młodszy brat był tym kim jest. I właśnie to pierwsze dziecko urzekło mnie mimo iż New Vegas jest stanowczo lepsze. Polecam tym którzy dopiero chcą zacząć z Falloutem na Xboxie odpalić 3-jeczkę i wczuć się w klimat, a jego młodszego brata zostawić sobie jako miły kontrast :>

Fallout 3 50/50 achievmentów
    Fallout New Vegas 46/50 achievmentów

Wczytywanie...

Poleć forum