FAQ - NXE Dashboard

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
1. Kasowanie gier 0G.
2. Zmiana tematu na inny
3. Zmiana tematu/tapety na własną.
4. Wpisywania zdrapki Gold
5. Pobieranie w tle
6. Automatyczne logowanie
7. Przenoszeniu profilu na inny dysk
8. Usuwanie profilu
9. Zmiana zakresu kolorów na lepszy - YCbCr709
10. Instalacja gry na dysku twardym
11. Kasowanie zainstalowanych gier.
12. Formatowanie dysku.

Guide Button


----------------------------------------------------------------------------

1. Kasowanie gier 0G.

1. Przyciskamy Guide Button na padzie, przechodzimy do zakładki Gry i klikamy Osiągnięcia.
2. Wybieramy grę. którą chcemy usunąć, musi mieć 0G - klikamy X/Usuń historię gier.
3. Zatwierdzamy OK i usuwamy historię gry.




2. Zmiana tematu na inny

Moja konsola Xbox >> Xbox LIVE >> Zmień temat >> i wybieramy motyw, który nas interesuje.




3. Zmiana tematu/tapety na własną.

1. Moja konsola Xbox >> Biblioteka obrazów, wybieramy źródło na jakim zapisane mamy tapety - u mnie jest to pendrive
2. Teraz wystarczy tylko wybrać tapetę, która nas interesuje i przycisnąć Y.
3. Ostatecznie zatwierdzamy "Tak, użyj tego obrazu" - A.
4. Wymagany format FAT32.




4. Wpisywania zdrapki Gold

1. Przyciskamy Guide Button na padzie, przechodzimy do zakładki Rynek i klikamy wymień kod.
2. Wpisujemy kod ze zdrapki i zatwierdzamy - Gotowe.




5. Pobieranie w tle

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Ustawienia konsoli >> Opcje wyłączania >> Pobieranie w tle >> Włącz >> TAK >> A




6. Automatyczne logowanie

1. Przyciskamy Guide Button na padzie, przechodzimy do zakładki Ustawienia i klikamy Profil.
2. Wybieramy Automatyczne logowanie >> A >> i w Xbox LIVE ustawiamy Włączone.




7. Przenoszeniu profilu na inny dysk

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Pamięć >> Hard Drive >> Profile gracza >> wybieramy profil, który chcemy przenieść >> A >> Przenieś >> i wybieramy urządzanie, na które chcemy przenieść profil, np MU.




8. Usuwanie profilu

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Pamięć >> Hard Drive >> Profile gracza >> wybieramy profil, który chcemy usunąć >> A >> Usuń >> A.




9. Zmiana zakresu kolorów na lepszy - YCbCr709

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Ustawienia konsoli >> Wyświetlacz >> Zakres kolorów HDMI >> i wybieramy YCbCr709.




10. Instalacja gry na dysku twardym

Po włożeniu płyty z grą najeżdżamy nośnik >> przyciskamy Y(Informacje o grze) >> wybieramy Zainstaluj na dysku twardym >> A >> i czekamy aż gra zostanie zainstalowana na dysku twardym. Trwa to 5-10 min. w zależności od rozmiaru.

Do odpalenia gry nadal jest wymagana płyta w napędzie i nie ma sposobu aby to obejść.




11. Kasowanie zainstalowanych gier.

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Pamięć >> Hard Drive >> Gry >> Wybieramy grę, której obraz chcemy usunąć >> A >> Wybieramy obraz (Gra na konsolę Xbox 360) >> Usuń >> Tak, usuń zawartość i czekamy parę sekund aż obraz zostanie usunięty.





12. Formatowanie dysku.

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Pamięć >> Wybieramy dysk, który chcemy sformatować - Hard Drive >> Y Opcje urządzenia >> Sformatuj >> i zatwierdzamy Tak >> A i czekamy parę sekund aż zostanie sformatowany.



Jeżeli posiadamy zmodyfikowany dysk BEVS, to należy go sformatować, aby był kompatybilny z konsolą. Czyli w urządzaniach pamięci masowej wybieramy nowy dysk >> Niesformatowany >> Y >> Sformatuj >> A >> Wprowadź numer seryjny >> i wpisujemy numer seryjny konsoli, który jest podany z tyłu konsoli
>> Gotowe >> i czekamy parę sekund aż dysk zostanie sformatowany.



IN PROGRESS
 

harnas8

Użytkownik
Użytkownik
jaki jest najnowsz NXE dashboard ???? offtopic
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
<brawo> swietny poradnik dla poczatkujacych i zaawansowanych :) mam x'a od roku a niemoglem znalezc w nxe zmiany tematu . spojrzalem tu z ciekawosci i znalazlem;D


PS.Mam takowy problem...piszesz ze z pena odpalasz zdjecia...a ja podlaczam pena i mi niewykrywa urzadzenia przenosnego...wiesz czym to moze byc spowodowane?pen 8gb,w ntfs
 

kuhar

Użytkownik
Użytkownik
musi być fat 32
 

qba00

Użytkownik
Użytkownik
Świetny poradnik . Sory za offtop ale mam pytanie gdzie dostać takie kozackie obrazy jakie ty masz ? Spodobał mi się ten twój z Killzone 2 ;)
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
jaki jest najnowsz NXE dashboard ???? offtopic
Najnowsza wersja to 2.0.7363.0.
musi być fat 32
Zgadza się.
Świetny poradnik . Sory za offtop ale mam pytanie gdzie dostać takie kozackie obrazy jakie ty masz ? Spodobał mi się ten twój z Killzone 2 ;)
Google jest wszechmocne :) >> killzone 2 - Wyszukiwarka Grafiki Google
 

darec

Świeżak
Świeżak
Najnowsza wersja to 2.0.7363.0./url]
Z kąd go pobrać?ten który pobralem z pierwszej strony poradnika,zainstalowałem i mam numer 2.0.7357.0.
 

darec

Świeżak
Świeżak
Dzieki $offtopic :)
Mam jeszcze jedno pytanie,jest taka opcja jak "Poziomy referencji",jak to najlepiej ustawić ?
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
najlepiej oczywiscie rozszerzone ale ze jest ich tyko 3 to po prostu sprawdz na swoim tv czy monitorze i sam sie przekoanj ktore sa najlepsze
 

emil 92

Użytkownik
Użytkownik
Hej,a ten NXE to taki Windows w konsoli, tak?

I zawsze on jest pobierany w postaci aktualizacji??
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
Jak włączysz konsole podłączona do neta to jak będziesz tworzył profil lub nawet przy samym włączeniu konsoli(już nie pamiętam dokładnie)zapyta sie o aktualizacje i nią będzie NXE!
 

qba505

Banned
Użytkownik
da sie zaktualizowac ten nxe bez podpinania konsoli do neta ? np sciagnac na pendrive i wgrac na konsole a jesli sciagnac to skad ?
 

kuhar

Użytkownik
Użytkownik
tak da się z płyty lub z pendrive..... poszukaj - na forum są postów z linkiem do tego...
 

mtplayer

Użytkownik
Użytkownik
Nie znalazłem lepszego tematu aby zapytać. Jak mnie nie było przyszedł siostrzeniec i coś powyłączał w xboxie, dotąd miałem przewijając góra dół 2 menu (Mój xbox i Witamy) a dodatkowo jak wylogowałem się miałem moje konto, obok "utwórz nowe konto" i jak dobrze pamiętam "odzyskaj konto" teraz nie mam tego Witamy i po wylogowaniu mam do wyboru tylko moje konto i nie mam opcji utworzenia konta i odzyskania konta. Co mógł zrobić i jak to wszystko włączyć aby było jak wcześniej? Dodam że konsola jest nowa z najnowszym oprogramowaniem.
 

LowMen

Użytkownik
Użytkownik
poszukaj w "opcjach systemu" czy jak to się tam nazywa... Jeżeli nie, to można przywrócić konfiguracje fabryczną( nie pamiętam dokładnie gdzie i czy to dotyczy NXE)..
 

mtplayer

Użytkownik
Użytkownik
Szukałem w opcjach systemu, nic nie znalazłem, brałem nawet konfiguracje wstępną i wszystko poustawiałem od nowa, ale to nic nie dało.


Po dogłębnym przypatrzeniu się znalazłem tą opcję, nazywało się to coś "powitanie" czy coś w tym stylu, po włączeniu mam znowu możliwość tworzenia dodatkowych kont i inne opcje, hmm dziwne, nie wpadłbym że to ta opcja jest za to odpowiedzialna.
 

Jasiiu18

Banned
Użytkownik
dobry poradnik dlugo szukalem o tym:D
 

Ponzio

Użytkownik
Użytkownik
Ej Panowie ja mam taki problem, że zainstalowałem NXE 2.0.8498.0 bez avatarów, teraz wkładam tę samą wersję z avatarami i nie mogę ich doinstalować, nic się nie wyświetla - a zawsze tak robiłem, ponieważ jestem offline. Co może być nie tak??

Z góry przepraszam za kolejny post, ale nie wiem dlaczego nie mogę edytować swojego powyżej. Mam pytanie, ide do kumpla który ma konsolę bez przeróbki i sobie wgram avatary z neta i tu moje pytanie. Czy w ten sposób bana nie złapie jak później offline podłączę do swojej konsoli dysk?? Drugie pytanie, czy kodeki filmów ściągają się też na dysk czy na konsolę?? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź i pozdrawiam...


EDIT: Problem rozwiązany, aktualizacja na kumpla konsoli przebiegła pomyślnie. Pozdrawiam.
 

Karolek18Siedlce

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Malo sie znam na konsolach dlatego zawsze wole zapytac... Czy istnieje jakas mozliwosc aby na xklocka zgrac nowe sterowniki tak jak na kompa np. ffdshow ??:> jak tak to prosze podajcie link skad i jak zrobic... ?
 

Do góry Bottom