1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

FAQ - NXE Dashboard

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez offtopic, Marzec 16, 2009.

1. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    1. Kasowanie gier 0G.
    2. Zmiana tematu na inny
    3. Zmiana tematu/tapety na własną.
    4. Wpisywania zdrapki Gold
    5. Pobieranie w tle
    6. Automatyczne logowanie
    7. Przenoszeniu profilu na inny dysk
    8. Usuwanie profilu
    9. Zmiana zakresu kolorów na lepszy - YCbCr709
    10. Instalacja gry na dysku twardym
    11. Kasowanie zainstalowanych gier.
    12. Formatowanie dysku.

Guide Button

----------------------------------------------------------------------------

1. Kasowanie gier 0G.

1. Przyciskamy Guide Button na padzie, przechodzimy do zakładki Gry i klikamy Osiągnięcia.
    2. Wybieramy grę. którą chcemy usunąć, musi mieć 0G - klikamy X/Usuń historię gier.
    3. Zatwierdzamy OK i usuwamy historię gry.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Zmiana tematu na inny

Moja konsola Xbox >> Xbox LIVE >> Zmień temat >> i wybieramy motyw, który nas interesuje.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

3. Zmiana tematu/tapety na własną.

1. Moja konsola Xbox >> Biblioteka obrazów, wybieramy źródło na jakim zapisane mamy tapety - u mnie jest to pendrive
    2. Teraz wystarczy tylko wybrać tapetę, która nas interesuje i przycisnąć Y.
    3. Ostatecznie zatwierdzamy "Tak, użyj tego obrazu" - A.
    4. Wymagany format FAT32.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

4. Wpisywania zdrapki Gold

1. Przyciskamy Guide Button na padzie, przechodzimy do zakładki Rynek i klikamy wymień kod.
    2. Wpisujemy kod ze zdrapki i zatwierdzamy - Gotowe.

[​IMG] [​IMG]

5. Pobieranie w tle

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Ustawienia konsoli >> Opcje wyłączania >> Pobieranie w tle >> Włącz >> TAK >> A

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

6. Automatyczne logowanie

1. Przyciskamy Guide Button na padzie, przechodzimy do zakładki Ustawienia i klikamy Profil.
    2. Wybieramy Automatyczne logowanie >> A >> i w Xbox LIVE ustawiamy Włączone.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

7. Przenoszeniu profilu na inny dysk

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Pamięć >> Hard Drive >> Profile gracza >> wybieramy profil, który chcemy przenieść >> A >> Przenieś >> i wybieramy urządzanie, na które chcemy przenieść profil, np MU.

8. Usuwanie profilu

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Pamięć >> Hard Drive >> Profile gracza >> wybieramy profil, który chcemy usunąć >> A >> Usuń >> A.

9. Zmiana zakresu kolorów na lepszy - YCbCr709

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Ustawienia konsoli >> Wyświetlacz >> Zakres kolorów HDMI >> i wybieramy YCbCr709.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

10. Instalacja gry na dysku twardym

Po włożeniu płyty z grą najeżdżamy nośnik >> przyciskamy Y(Informacje o grze) >> wybieramy Zainstaluj na dysku twardym >> A >> i czekamy aż gra zostanie zainstalowana na dysku twardym. Trwa to 5-10 min. w zależności od rozmiaru.

Do odpalenia gry nadal jest wymagana płyta w napędzie i nie ma sposobu aby to obejść.

11. Kasowanie zainstalowanych gier.

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Pamięć >> Hard Drive >> Gry >> Wybieramy grę, której obraz chcemy usunąć >> A >> Wybieramy obraz (Gra na konsolę Xbox 360) >> Usuń >> Tak, usuń zawartość i czekamy parę sekund aż obraz zostanie usunięty.

12. Formatowanie dysku.

Moja konsola Xbox >> Ustawienia systemu >> Pamięć >> Wybieramy dysk, który chcemy sformatować - Hard Drive >> Y Opcje urządzenia >> Sformatuj >> i zatwierdzamy Tak >> A i czekamy parę sekund aż zostanie sformatowany.

Jeżeli posiadamy zmodyfikowany dysk BEVS, to należy go sformatować, aby był kompatybilny z konsolą. Czyli w urządzaniach pamięci masowej wybieramy nowy dysk >> Niesformatowany >> Y >> Sformatuj >> A >> Wprowadź numer seryjny >> i wpisujemy numer seryjny konsoli, który jest podany z tyłu konsoli
    [​IMG] >> Gotowe >> i czekamy parę sekund aż dysk zostanie sformatowany.

IN PROGRESS

2. Lotnik421 Xbox One

3. harnas8

harnas8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    jaki jest najnowsz NXE dashboard ???? offtopic

4. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    <brawo> swietny poradnik dla poczatkujacych i zaawansowanych :) mam x'a od roku a niemoglem znalezc w nxe zmiany tematu . spojrzalem tu z ciekawosci i znalazlem;D

PS.Mam takowy problem...piszesz ze z pena odpalasz zdjecia...a ja podlaczam pena i mi niewykrywa urzadzenia przenosnego...wiesz czym to moze byc spowodowane?pen 8gb,w ntfs

5. kuhar

kuhar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    musi być fat 32

6. qba00

qba00 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Świetny poradnik . Sory za offtop ale mam pytanie gdzie dostać takie kozackie obrazy jakie ty masz ? Spodobał mi się ten twój z Killzone 2 ;)

7. offtopic

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Najnowsza wersja to 2.0.7363.0.
    Zgadza się.
    Google jest wszechmocne :) >> killzone 2 - Wyszukiwarka Grafiki Google

8. darec

darec Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z kąd go pobrać?ten który pobralem z pierwszej strony poradnika,zainstalowałem i mam numer 2.0.7357.0.

9. offtopic

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
  10. darec

darec Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzieki $offtopic :)
    Mam jeszcze jedno pytanie,jest taka opcja jak "Poziomy referencji",jak to najlepiej ustawić ?

11. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    najlepiej oczywiscie rozszerzone ale ze jest ich tyko 3 to po prostu sprawdz na swoim tv czy monitorze i sam sie przekoanj ktore sa najlepsze

12. emil 92

emil 92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    Hej,a ten NXE to taki Windows w konsoli, tak?

I zawsze on jest pobierany w postaci aktualizacji??

13. igorro

igorro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Jak włączysz konsole podłączona do neta to jak będziesz tworzył profil lub nawet przy samym włączeniu konsoli(już nie pamiętam dokładnie)zapyta sie o aktualizacje i nią będzie NXE!

14. qba505

qba505 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    da sie zaktualizowac ten nxe bez podpinania konsoli do neta ? np sciagnac na pendrive i wgrac na konsole a jesli sciagnac to skad ?

15. kuhar

kuhar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    tak da się z płyty lub z pendrive..... poszukaj - na forum są postów z linkiem do tego...

16. mtplayer

mtplayer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie znalazłem lepszego tematu aby zapytać. Jak mnie nie było przyszedł siostrzeniec i coś powyłączał w xboxie, dotąd miałem przewijając góra dół 2 menu (Mój xbox i Witamy) a dodatkowo jak wylogowałem się miałem moje konto, obok "utwórz nowe konto" i jak dobrze pamiętam "odzyskaj konto" teraz nie mam tego Witamy i po wylogowaniu mam do wyboru tylko moje konto i nie mam opcji utworzenia konta i odzyskania konta. Co mógł zrobić i jak to wszystko włączyć aby było jak wcześniej? Dodam że konsola jest nowa z najnowszym oprogramowaniem.

17. LowMen

LowMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Malbork
    poszukaj w "opcjach systemu" czy jak to się tam nazywa... Jeżeli nie, to można przywrócić konfiguracje fabryczną( nie pamiętam dokładnie gdzie i czy to dotyczy NXE)..

18. mtplayer

mtplayer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Szukałem w opcjach systemu, nic nie znalazłem, brałem nawet konfiguracje wstępną i wszystko poustawiałem od nowa, ale to nic nie dało.

Po dogłębnym przypatrzeniu się znalazłem tą opcję, nazywało się to coś "powitanie" czy coś w tym stylu, po włączeniu mam znowu możliwość tworzenia dodatkowych kont i inne opcje, hmm dziwne, nie wpadłbym że to ta opcja jest za to odpowiedzialna.

19. Jasiiu18

Jasiiu18 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    dobry poradnik dlugo szukalem o tym:D

20. Ponzio

Ponzio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Sky-NET .
    Ej Panowie ja mam taki problem, że zainstalowałem NXE 2.0.8498.0 bez avatarów, teraz wkładam tę samą wersję z avatarami i nie mogę ich doinstalować, nic się nie wyświetla - a zawsze tak robiłem, ponieważ jestem offline. Co może być nie tak??

Z góry przepraszam za kolejny post, ale nie wiem dlaczego nie mogę edytować swojego powyżej. Mam pytanie, ide do kumpla który ma konsolę bez przeróbki i sobie wgram avatary z neta i tu moje pytanie. Czy w ten sposób bana nie złapie jak później offline podłączę do swojej konsoli dysk?? Drugie pytanie, czy kodeki filmów ściągają się też na dysk czy na konsolę?? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź i pozdrawiam...

EDIT: Problem rozwiązany, aktualizacja na kumpla konsoli przebiegła pomyślnie. Pozdrawiam.

21. Karolek18Siedlce

Karolek18Siedlce Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Malo sie znam na konsolach dlatego zawsze wole zapytac... Czy istnieje jakas mozliwosc aby na xklocka zgrac nowe sterowniki tak jak na kompa np. ffdshow ??:> jak tak to prosze podajcie link skad i jak zrobic... ?

Wczytywanie...

Poleć forum