1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Far Cry 4

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez -=SETH=-, Listopad 13, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3212
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

W wątku tylko opinie!

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ymmi21

Ymmi21 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rawicz
    Witajcie
    Chciałbym się podzielić moim spostrzeżeniami dot. w/w gry.
    - Grafika jest kosmiczna (odwzorowanie szczegółów, zachowanie zwierząt, drzew, wybuchów itd. )
    - Przestrzeń do eksploracji ogromna, niziny, wyżyny i wysokie góry, (póki co gór jeszcze nie widziałem, walczę ostro na nizinach)
    - grywalność dobra, trochę ciężko steruje mi się bronią (lepiej grało mi się w fc 3 na myszce), jazda każdym pojazdem też trochę dziwna (gaz oraz hamulej jest pod lewym kciukiem a nie jak to normalnie bywa jako przyciski LT i RT)
    - grę kupiłem w MS Store prze X0 jako przedpremierowe wydanie (cena 279,99 zł), cena wysoka ale warto,
    - jeszcze nie grałem w multi (co-op) także głównie na ten element czekam,
    - pod względem fc3 mega przeskoku nie widać (poza grafiką) reszta pozostaje bez zmian, wytwarzanie rzeczy itd.

Gram dalej i zdobywam teren oraz szukam chętnych do wspólnej eksploracji gry (co-op)

4. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Tobah1990 zgłaszał mi przedwczoraj problem z grą, ale u mnie chodziła bez problemów. Wczoraj jednak pograłem dłużej i klops. Kiedy się zginie (nie za każdym razem, co jakiś czas) wskakuje czarny ekran. Jedyne co można zrobić to wyłączyć konsolę. Jak widać nie można ginąć w tej grze :friendly_wink:

5. paTherion

paTherion Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    310
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Belfast
    Mi się zdarzyło wypaść za mapę :D A grałem tylko chwilę do momentu trafienia po lawinie do tego miasteczka. Teraz rządzi GTA ze swoim widokiem FPP :)

6. Krakoos

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Do tego zauważyłem, że nie mogę nagrac klipa z gry.

7. mrok

mrok Ryżownik Ryżownik Użytkownik

Polubienia:
    1073
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Ile to ma klatek na sekunde i w jakiej rozdzialce chodzi na xbox one? :)

8. waski321

waski321 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Macie wersje PL, z polskim menu, inrofmacjami itd.. ? (nie tylko same dialogi)

9. Krakoos

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Far Cry 3 to była pierwsza gra, przy której zarywałem noce, ze spoconym padem w dłoniach potrafiłem grać do bladego świtu. Była to gra praktycznie idealna, a co najważniejsze wprowadziła wiele nowinek, które zawładnęły wyobraźnią gracza na długo.
    Ubisoft uznał, że jeśłi coś nie jest zepsute, to się tego nie naprawia. Far Cry 4 przejął mnóstwo od swojej poprzedniczki. O ile Far Cry 3 była grą nowatorską pod wieloma względami, tak 4 część bazuje generalnie na tych samych mechanizmach. Wspiąć się na wieżę, zdobyć posterunek, polować, zbierać rośliny na mikstury, szyć przedmioty ze skór zwierząt, wykonywać rozmaite misje poboczne itp. To pozostało. Nie jest to oczywiście wada, ponieważ Ubisoft zatroszczył się o wiele nowinek.
    Far Cry 3 wyglądała ślicznie, ale to co widzimy w 4 części, to jest nie do opisania. Piękno otaczającego świata, flora, fauna, napotkani ludzie, zróżnicowanie terenu, woda, pojazdy, no krótko mówiąc szczęka opada. Teren jest olbrzymi, ponoś mniejszy niż w 3 części, ale bardziej zróżnicowany, wydaje mi się także, iż jest większe natężenie zadań. Na każdy odblokowanym terenie jest tego mnóstwo. Bez przerwy coś jest do zrobienia, ktoś nas wzywa, czegoś chce. Bez przerwy w ruchu.
    Niestety już na samym początku dowiadujemy się, że w grę raczej trzeba będzie zagrać ponownie. Stajemy przed wyborem i możemy iść tylko jedną ścieżką. Pomagamy albo jej, albo jemu. Szkoda, że nie można wybrac po prostu kolejności. No cóż.
    Sporą zmianą jest wprowadzenie zabawy w trybie kooperacji. Nie wiem jeszcze jak działa, a co ciekawe odblokowujemy tę opcję dopiero po kilku misjach. Dziwne.
    Grałem jedynie kilka godzin, ale już widać, że gra udźwignie ciężar wysokich oczekiwań.

Oczywiście ocenę obniżają liczne błędy i mam nadzieję, że łatka pojawi się bardzo szybko.

10. Ymmi21

Ymmi21 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rawicz
    Witajcie
    Żadnych z powyższych błędów mnie nie dotknęły. Gra śmiga elegancko, jedyny problem jaki mnie i kuzyna spotkał to 2 razy nas tak o rozłączyło podczas gry co-op. Chwilowe problemy z połączeniem z serwerami z Ubisoft.
    Dużym minusem jest brak kontynuacji gry w co-op. Dotarliśmy do miejsca gdzie już dalej iść w dwójkę nie możemy. Trzeba chyba zrobić jakieś misje by wyjść z pierwszej lokacji gry i przekroczyć most graniczny. Póki co ciągle wyskakuje napis, że opuszcza się teren graniczny i za 10 sek zostaniesz teleportowany przed granicę.
    Czy dużo misji trzeba wykonać, że móc tam grać razem dalej ?
    Kolejny minus - podczas gry współpracy osiągnięcia odblokowują się tylko osobie, która zaprasza do gry. Mi żadne osiągnięcie nie wpadło a kuzynowi chyba z 8. Dotyczyły one misji pobocznych, odbicie ciężarówki z ładunkiem (chyba 5 ataków i wpada osiągnięcie), zdjęcie plakatów itd. W ten sposób mój postęp w grze wynosi 17,88% a u mojego kuzyna chyba z 40%. Gramy razem a to jemy wszystko się czyści :p

Co o tym sądzicie ?

11. Krakoos

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Proponuję się zamieniać, raz on zaprasza Ciebie, raz Ty jego.
    Co domojego problemu, to okazał się z kinem domowym. Jakimś dziwnym trafem od czasu do czasu odcinało obraz z Xboxa.
    Tak więc ja nie mam problemów z grą, śmiga super i chętnie bym pograł w coopie, żeby sprawdzić co i jak.

12. The Goro

The Goro Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Poznań
    Witam wszysktich forumowiczów!

Powiem tak nie grałem w FC3 nie miałem okazji (sprzedałem wszystkie konsole i odciąłem się od gier lecz postanowiłem wrócić). Co do FC4 pierwsze wrażenie świetne przede wszystkim grafika robi wrażenie. Rozgrywka trzyma poziom, system rzemiosła też wypada pozytywnie. Mimo wszystko jestem zwolennikiem FC2 , który w 2008 zrobił na mnie kolosalne wrażenie, a głównie rzecz biorąc mam na myśli klimat Afryki, który moim zdaniem deklasuje Himalajskie wyżyny. Tak czy inaczej z FC4 bawię się dobrze (taktyczna gra po cichu hehe). Zapraszam was do gry w współpracy jak jest ktoś chętny.

Pozdrawiam,

13. Qpencjusz

Qpencjusz Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Strzelin
    Rewelacyjna giera :D Mam juz ponad 60% i chce mi sie grac dalej ;) widzialem watek glowny nie jest bogaty w misje lecz jest duzo misji pobodcznych. A jazda na sloniu wymiata :D Elegancko sie wbija na słoniu w posterunki ;) to bedzie chyba pierwsza gra na konsoli ktora przejde w 100% ;) pozdro !

14. burek744

burek744 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Włoclawek
    Witam, a ja mam taki problem, gdy uruchamiam far cry4 załącza się logo fc i po chwili czarny ekran...i nic się nie dzieje, gra się nie włącza, nic nie pomaga, ma ktoś jakieś rozwiązanie, z góry dzięki

15. waski321

waski321 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    tez tak mialem jak przerabialem na RGH do GOD, w XEX wszystko chodzi az milo ;)

16. burek744

burek744 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Włoclawek
    Tylko Wąski ja w xone nie mam rgh tylko lt5.0;) otóż problemem było to ze gra była sciagnieta na 99%

17. Krakoos

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Już jestem bliżej końca niż dalej, pozostały mi dwa posterunki, jedna twierdza i bodajże 2 dwonnice do odkrycia całego terenu. Wbrew pozorom gra pochłania mnóstwo czasu. Jadąc na misje trudno po prostu tam dotrzeć, po drodze jesteśmy wielokrotnie rozproszeni przez liczne wydarzenia losowe. Misje fabularne nie zajmują zbyt wiele czasu, już chyba filmiki trwają dłużej. Za to jest sporo pobocznych, które potrafią dać w kość. Nie sama ich trudność, ale ukształtowanie terenu, rozmieszczenie budynków, czy żołnierzy.
    Gra wciąga niesamowicie, ale ktokolwiek grał w FC3 z pewnością odniesie wrażenie sporego deja vu. Poza przeniesieniem miejsca akcji, zmiany są prawdziwie kosmetyczne. Dodanie twierdz, brzęczyka, możliwość jazdy na słoniu, większa ilość zwierząt. Tyle. Podobieństwo do poprzedniej części potrafi nużyc po jakims czasie.
    Najbardziej drażniące błędy to brak logiki w niektórych sytuacjach. Podejrzewam, że to trudne do wyeliminowania w tak olbrzymiej grze, ale od Ubisoftu spodziewałem się więcej. Przykład. Rozminowałem jedną lokację, po czym dostałem w niej kolejna misję. Rozmawiając z Sabalem zauważyli mnie żołnierze wroga i przystąpili do ataku. Zabawne, ponieważ trwał filmik nie zadawali żadnych obrażeń, ale wezwali posiłki i kiedy filmik się skończył zostałem sam otoczony armią wroga. W wielu sytuacjach oczyszczona z żołnierzy lokacja cudownie się zapełnia wrogimi oddziałami w kolejnej misji. Inny przykład. Robię zadanie dla Yogiego, przy okazji napotykam maskę do zebrania. Niestety po wypełnieniu misji maska ta nadal jest do zaliczenia. Jakby misje i „realny” świat rządziły się własnymi prawami.
    Bardzo mnie drażnią misje w świecie Shangri-La. Nie wiem czemu, jakoś nie moge się do nich przekonać. Wolę już lata
    po górach i dolinach, kręci
    młynkami i szuka
    masek.
    Pegan-Min, nasz główny antagonista także nie grzeszy charyzmą. Vaas pozostawia go daleko w tyle i pewnie zjadłby go na śniadanie.
    Najbardziej jednak zmartwił mnie problem, który był widoczny w FC3. Poziom trudności jest żaden. Owszem, możemy mieć problem z pojedyncza misją, ale ogólnie gra nie stanowi żadnego wyzwania. Nie zabija to zabawy, ale razi i to bardzo. Paradoksalnie wyzwaniem jest takie poprowadzenie rozgrywki by dać oponentom jakiekolwiek szanse. Ja ustaliłem sobie to tak: posterunki odbijam by byc niezauważonym, nie korzystam z żadnych mikstur i na wyposażeniu mam tylko łuk. Ponieważ uwielbiam eksplorować teren i zaliczać wszystkie misje poboczne, już po 30% gry miałem postać praktycznie w pełni rozwiniętą. W tej sytuacji ciężko o wyzwania. Ponadto, podobnie jak w FC3 nie mamy problemu z gotówką. Nigdy jej nie zabraknie i w sumie nie musimy się o nią starać. Nie ma sytuacji, że mamy problem z kasą, amunicją czy bronią.
    Na koniec pozostawiłem naszego bohatera. O ile w FC3 byliśmy miłośnikiem sportów wyczynowych i nasze poczynania można było jakoś wusprawiedliwić, o tyle w FC4 nie ma wyjaśnienia w jaki sposób z chłoptasia wychowanego w USA stajemy się niezniszczalnym Rambo niszczącym wszystko co na drodze.
    Wiem, że ponarzekałem trochę, ale powtarzam, nie sa to błedy które przeszkadzają w rozgrywce. Nie zdarzyło mi się zaciąć nigdzie, by misja się nie wgrała, nie miało miejsca nic zagrażającego rozgrywce.
    Gra wygląda pięknie, rozgrywa się misje przyjemnie, wciąga niewiarygodnie, ponownie gram do 1-2 w nocy. Jestem olbrzymim fanem tej serii, dlatego moja ocena nie może być tak wysoka jak innych. 8/10 to wszystko co mogę dać po prostu dlatego, że oczekuję więcej.

Moje rady dla FC5? Prawdziwy survival. Mniejsza mapa, ale bez szybkiej podróży. Prawdziwe zmęczenie, brak odpoczynku powoduje utrudnienia w rozgrywce. Brak sklepów – broń zabieramy poległym i szanujemy. Każdy nabój ma znaczenie. Więcej lokalnych grup. Świat nie może byc czarno-biały. Nasze decyzje mają byc trudne; pomagamy jednym, inni sa przeciwko nam. Coś w tym stylu. Wiem, że nie zarzyna się kury znoszacej złote jajka, ale Ubisoft musi wiele usprawnic poza grafiką.

bunius lubi to.
  18. djmario1234567

djmario1234567 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    witam szukam ekipy do gry w far cry4 online pisac priv lub sms 504 220 271

19. tibana

tibana Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Legnica
    Gra dziś w wersji normalnej jest nie dostępna w sklepie Xbox, posiadam ja z dystrybucji cyfrowej i się nie uruchamia wersja na Xbox One. Czy ktoś ma taki sam problem? Dostępna jest tylko wersja gold edition.

lordrayden lubi to.
  20. garf78

garf78 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Sluchajcie , czy FC4 w wersji angielskiej posiada polskie napisy?

21. BuRRRza

BuRRRza Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnobrzeg
    Jak masz region konsoli ustawiony na PL to powinny być PL napisy.
    Ja miałem niemiecką wersję i miałem polskie napisy (region PL).

Poleć forum