1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Fat czy slim; 500gb czy 1tb

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez wampir1988, Wrzesień 15, 2016.

1. wampir1988

wampir1988 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Libiąż
    Witam wszystkich planuje zakup Xbox'a one i moje pytanie co wybrać czy zakupić jakąś używkę fata za 700-900 zł bez żadnych gier, czy też nowego slima z fifa i czymś jeszcze za ok 1400. Wiadomo gry zawsze można dokupić ale bardziej interesuje mnie pojemność dysku czy wystarczy mi 500 GB skoro jestem graczem który ogrywa tylko kilka tytułów rocznie i raczej rzadko mam czas na granie ale nie zamierzam z tego zrezygnować ponieważ z forzy, fify, diablo czy gta nawet nie chcę Coś ogólnie poczytałem o nowym slimie że szybszy i ładniejszy ale czy magnetowid odbiega bardzo i gorzej będzie się na nim grało. Proszę o obiektywne opinie i spostrzeżenia na pewno mi bardzo pomogą przy podjęciu decyzji.

ORSO// Poprawiłem tytuł tematu ...

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Za 900 z hakiem do 1k kupisz nowego Fata w sklepie Auchan. W tamtym tygodniu użytkownik tego forum kupił tam z dyskiem 1tb za 999zł :)
    Wiesz takie 500GB to jednak jest mało, bo do dyspozycji masz 364GB. Sprawdź sobie w sklepie xboxa ile ważą Twoje gry, na których Ci zależy to pewnie do tego samego wniosku dojdziesz, że prędzej czy później i tak będziesz zmuszony dokupić dysk zewnętrzny, nawet jak na niedzielnego gracza. Na dysku 1TB masz tej pamięci ok. 750GB więc prawie raz tyle. Jeśli nie masz w domu telewizora z 4k to Slimka mija się z celem, bo nie uświadczysz tej poprawy rzekomej jakości w grafice. Tak samo nie ujrzysz 2-3 fpsów w grach więcej. Wg mnie lepiej kupić nowego Fata do 1k i dokupić sobie gry. Tylko uważaj, mijaj wszystkie oferty w sklepach gdzie pudełko na górze ma napis Refurbished, bo to nie nowa konsola tylko używana, której zostały pozmieniane części na nowe i jest to sprzedawane jako nowy sprzęt :facepalm:.

Tak wygląda góra pudełka z tego Refurbished:

4. Abandon

Abandon Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    49
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak wyżej bez dobrego tv nie ma sensu kupować slimki . Chyba że zależy tobie na jej odtwarzaczu gdzie tez potrzebujesz tv ale oszczędzasz na kupnie 2 w 1. Różnice są znikome a dodatkowo po co tobie droższy sprzęt jezeli będziesz grał sporadycznie . Różnice będą zapewne dopiero przy scorpio .Dysk 1 tb to chyba minimum bo pamięć szybko się zapełnia.

5. wampir1988

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Libiąż
    No i wszystko zaczyna mi się klarować. Co do sprzętu refurbished to miałem takiego ixa 360 na płycie zephyr i nie chciał się zepsuć do dziś działa u kumpla tylko napęd ostatnio przestał ogarniać.
    Jeszcze zapytam jak to jest z tymi kontami xbl czy spokojnie przeniosę moje wieloletnie konto na xo? Mam na nim wykupionego golda i szkoda by było go stracić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

6. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nic nie przenosisz, logujesz się na konto i tyle.

7. kuleczka91

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    No tak tylko jaki sens płacić te same pieniądze za sprzęt odnowiony mogąc mieć całkowitą nówkę przez nikogo nie ruszaną?

Co do golda to nic nie trzeba na 360tce robić. Wystarczy na xo zalogować się na swój profil i wszystko będziesz już miał, bo to te same konto xbl.

8. wampir1988

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Libiąż
    Wiadoma sprawa że lepiej kupić nóweczkę niż refurbished ale tego co miałem to był za dobrą kasę kupiony jako używka i dlatego się opłacało

9. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    757
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    w morale jest 1tb za 899 chyba tylko musiał bys poczytać czy jeszcze jest i czy to nowy czy odnawiany

10. torawa

torawa Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Oczywiście, że 500 GB wystarczy z ogromnym zapasem. Ponadto mając mózg da się dostrzec opcję "delete/usuń".

Ponadto po co Xbox1 - sprzęt bez przyszłości olany przez MS? Ja się przestawiłem na X360 - tu gier jest mnóstwo i można kupić 10 razy więcej. Czy oby na pewno już ograłeś wszystko na X360 grając tak mało?

A jeśli koniecznie Xbox1 to PAMIĘTAJ: właśnie mamy obniżkę cen na rynku więc sytuacja będzie się stabilizować z 1-2 miesiące. Oficjalna cena to 999 zł, a więc firmy będą to sprzedawać zwykle po 899 zł. Dodatkowo stanieją konsole używane na 599-699 zł (za 699 będziesz mieć "nówkę", stan super 1,5 roku gwarancji lub więcej, w okolicach stycznia pewnie już po 599).

11. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1223
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Wystarczy jak chyba będziesz grał w jedną grę na raz bo z tych 500 zostaje 350... Są gry typowo pod singla np. Wolfenstein gdzie po przejściu gdy nas nie interesują osiągnięcia możemy ją skasować albo wbić calaka i dopiero na zawsze skasować ale są gry typowo pod multi jak seria Bf, przykładowo Bf Hardline to 70GB, GTA Online 80GB, COD BO3 (golas) 60GB, Bf 4 80GB, FM6 54GB i chcesz powiedzieć że dysk 500set wystarcza w zupełności i to z wielkim zapasem ?

To tylko raptem 5 gier a już prawie czy ponad 300GB zajęte.

kuleczka91 lubi to.
  12. kuleczka91

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Kolega najwidoczniej nigdy nie miał XO, że nie ma zielonego pojęcia w jak zastraszającym tempie znika tam miejsce na dysku. Do tego dolicz takie QB 121GB i już nie masz miejsca, a jeszcze dochodzi Forza Horizon 3 - 44 GB i Gears of War 4 też coś koło tego i masz lipę ;)

13. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Kulek, nie każdy jest takim chomikiem na gry jak Ty :D

14. kuleczka91

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Chomikiem? Bez przesady. Sama mam na dysku tylko kilka gier, a znaczna większość jest u mnie w do instalacji :) Ja ogrywam i usuwam z dysku, no chyba że do czegoś mam zamiar wrócić to wtedy zostaje na jakiś tam czas i mimo wszystko uważam, że te 500 to jest za mało.

15. wampir1988

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Libiąż
    Fajnie że poruszacie temat "wagi" gier bo bardzo byłem ciekawy jak to jest w praktyce. Widzę że sporo zajmują. Gry jakie mnie interesują to fifa, forza, gta już ogarnięte ale zamierzam pograć po sieci , diablo carmagedon zajawka z dzieciństwa i na pewno coś się jeszcze znajdzie.

16. kuleczka91

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jeszcze trzeba doliczyć dodatkowe miejsce na wszelkie łatki w grach, czasami to kilka mb, a czasami kilka GB :D

17. Abandon

Abandon Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    49
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Większość aktualizacji się nadpisuje nie dodaje do wagi gry . Nieliczne czasem pare mb dodadzą .

18. torawa

torawa Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Zwykle zajmują 20-50 GB. Ile konkretnie możesz sprawdzić na marketplace.xbox.com.

Co nie jest zaletą, bo trzeba ściągać coraz to większe łaty (np. 1,2,2,2,4,4,6,6,7- to przykład na oko z Hitmana, ta gra zajmie ok. 70 GB - gdy ją skończą, ale łatek ściągnie się ze 100 GB, choć na HDD zajmą np. 10 GB).

19. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1223
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie kumulatywne laty są na ps4 a na xo nie.

20. tookiest

tookiest Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    500GB to tak naprawdę 361GB czyli 6 dużych gier i NIE MA MIEJSCA !

kuleczka91 lubi to.
  21. Kendzi76

Kendzi76 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    158
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Warszawa
    Brać 1tb fata i sie nie zastanawiać

Wczytywanie...

Poleć forum