1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Fatalna jakość obrazu w telewizorze CRT - rozmycie

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez dude8q, Marzec 10, 2011.

1. dude8q

dude8q Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Ze wstępu chcę zaznaczyć że mam kabel Microsoft.

Zakupiłem na dniach konsole, podłączyłem ją pod stary telewizor CRT Elemis. Nie spodziewałem się powalającej jakości ale by było można grać przynajmniej, ciężko mi opisać jak to wygląda. Przykładowo jak mam B w menu głównym, to prawie nie widać białej literki B, bo kolor czerwony się rozlewa, a po prawej stronie tego całego przycisku odbija się trochę obwód tego przycisku B.... Co innego z literką A, w tym przypadku nie widać aż takiego rozlania barw, trzeba by się było lekko przyjrzeć, ale na czerwony to naprawdę najbardziej reaguję telewizor, czy konsola, już sam nie mam pojęcia. To wyobraźcie sobie przy graniu jak to wyglądać musi, jak np w Fable 2 mam pasek zdrowia czerwony, a widzę praktycznie przedłużony pasek zdrowia i nie wiem ile życia mam, wszystko jest takie niedokładne, rozlane. Po prostu jestem teraz zawiedziony i zdruzgotany... Bo wiedziałem że pięknie nie będzie wyglądało na TV CRT ale miałem nadzieję że przynajmniej nie będzie takie czegoś. Ogólnie bawiłem się w ustawieniach i ustawiłem z ciekawości na PAL - 50HZ i ogólnie było o 50% lepiej, czerwony o wiele mniej się rozlewał i nie aż tak mocno i widocznie. Regulowałem nasycenie barw, ale bym musiał mieć szary obraz żeby tak mocno nie odbijało, ale tak czy siak odbicie by było.... Podłączyłem do innego telewizora CRT firmy Philips i nie było w ogóle takiego rozmycia. Muszę coś teraz zrobić z tego co mam, bo kupić telewizora nie kupię, bo już wydałem pieniądze na Xboxa :|.
    W telewizorze Elemis mam jedno wyjście czincze, a w philips podłączałem i przez czincze i przez te 3 kabelki, bo tam były wyjścia i taka sama jakość była bez rozmycia.

Więc pytanie do was zakupić kabel BigBen i podłączyć pod monitor CRT?

Mam taki monitor

http://static.www.odcdn.com/pictures...8176_sk_lg.jpg

wiem że za bardzo nie widać.
    VGA jest na stałe w tym monitorze, bym musiał kupić przejściówkę jak w tym filmiku.

YouTube - Xbox 360 Vga cable + CRT monitor? (lol i kept saying CTR)

Czy nie będę miał tego rozmycia na monitorze, monitor jest 85HZ? Czy jest to pewne że nie wystąpi takie coś jak na moim telewizorze ELEMIS?

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Będzie lepiej ale na takim monitorze szybko oczy się męczą :)

4. dude8q

dude8q Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hmmm.. przecież teraz na tym monitorze pracuję przy komputerze i oczy mnie nie bolą. Coś się zmieni w nadawaniu?

5. novy66

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Zapewne monitor masz ustawiony na 85Hz więc przestaw na 60Hz i trochę posiedź przy tak ustawionym monitorze ponieważ konsola wysyła 60Hz i to jest duża różnica w oglądaniu :) dlatego oczy szybko się męczą

6. dude8q

dude8q Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1. No rzeczywiście zapomniałem wziąć to pod uwagę. Ale ogólnie rzecz biorąc na pewno będzie lepiej niż na TV?
    2. Ale w takim razie dlaczego na TV tak się oczy nie męczą? Hmmm....
    3. A tak po za tym jakbym załatwił telewizor taki mały ok. 17 cali, ale na pewno nowszy od tego telewizora niż teraz mam to jakość obrazu by się pogorszyła, czy w sumie nie ma różnicy jeśli podłącze do 17 cali, 25 cali, czy tam 32 cali, ciągle mam oczywiście na myśli telewizory CRT.

7. novy66

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    1. Tak
    2. Bo TV obsługuje 50-60Hz :)
    3. Te konsole nie są przystosowane do TV CRT więc nic nie ulegnie zmianie, jak chcesz mieć ładny obraz to tylko monitor LCD lub TV LCD
    możesz próbować na innym z wymienionych TV.
    np. ja na takim TV bym nie mógł grać :) nie po to kupowałem Xboxa 360 aby mieć brzydki obraz.

8. dude8q

dude8q Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wiesz. Jest tyle ciekawych tytułów do nadrobienia :). Bo kompa też mam przestarzałego, a na Xboxie instaluję gre na dysku i niczym się nie martwie. Żadnym ścinaniem, słabym systemem czy nie wiadomo czym jeszcze...

9. novy66

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Wiem. Też przeszedłem z kompa na Xboxa 360. Do neta używam notebooka a do gier konsolę. Miałem już dosyć wymieniania podzespołów i wkładania kasy w kompa :)
    Najlepiej jakbyś zakupił monitor LCD nawet używany koszt to ok. 300 zł

10. dude8q

dude8q Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ale jak już kupować jakiś monitor to z HD... A za 300zł "używańca" nie znajdę na allegro.

11. novy66

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
  12. dude8q

dude8q Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z 5 paskami na ekranie :p.

Ale ogólnie do tych monitorów bym nie musiał dokupywać kabla? Czy trzeba by było? Bo to kolejne 100zł za kabel trzeba liczyć.

Nawet nie wiesz jakbym sobie pograł w Fable 2. Zaznałem smaczek konsoli Xbox'a 360, a muszę przerwać bo normalnie te rozlane barwy.. ehhhh... Będę po 16:00 wiedział jak odbiera mały telewizor CRT i czy nie rozlewa tak samo. Jak nie rozlewa to chwałaaaaa... można już grać normalnie. Nie chodziło mi o super jakoś obrazu, ale tak by nie było właśnie takiego rozlewania. Bo głównie o grywalność mi chodzi.
    Ale jak mam już kupić TV, czy też LCD to naprawdę jakiś dobry tak by mi na lata służył. A w chwili obecnej nie mam pieniędzy w ogóle. A jeszcze muszę akumulatorki kupić do dwóch padów.

13. novy66

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Też miałem TV CRT i z kupnem konsoli poczekałem aż do momentu uzbierania na TV LCD i wtedy zakupiłem konsole z TV. Tak jak mówisz lepiej kupić nowy (bez wad jak na tej aukcji) który posłuży na lata :) Spróbuj na tym mniejszym ale wątpię żeby była poprawa w obrazie.

14. dude8q

dude8q Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No na CRT PHILIPS który jest u rodziców tak jak pisałem była dla mnie o wiele lepiej. Bo nie było takiego odbicia. Będę kombinował z tymi telewizorami. Jak nic nie wyjdzie to tylko kabel do monitora kupić z przejściówką innego wyjścia z takiej beznadziejnej sytuacji nie znajdę.

Dzięki wielkie za pomoc :). Dzięki za wytrwałość i rzetelność w odpowiedziach ;)

Pozdrawiam Serdecznie :)

15. maximus86

maximus86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ogólnie przejsciówka na wejście do monitora nie jest droga, a na pewno obraz na monitorze od komputera będzie lepszy niż ten na elimisie ;) sam miałem elemisa na początku grania ale podłączałem konsole do niego poprzez tak zwane złącze EURO i obraz był ok tylko wszystkie literki są strasznie małe na nim ...
    jak nie masz możliwości podłaczenia się do telewizora przez EURO to kup przejściówkę VGA i po sprawie...

16. dude8q

dude8q Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ale jaką przejściówkę kupić?
    Przejściówka DB15 VGA gniazdo - gniazdo (1493152158) - Aukcje internetowe Allegro

Czy ta będzie dobra?
    I wtedy kabel do Xbox'a Big Ben i będzie śmigać na monitorze?;>

Wczytywanie...

Poleć forum