fbBuild 0.1 - stwóz obraz freeboota z kinect dash'em !

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie - korzystając z tego tutoriala 7283-how-update-you-jtag-xbox-new-12611-dash stworzyłem sobie nowy nand z mojego starego nanda XBR3. Wszystko poszło gładko, w przeciwieństwie do męczarni z programami typu EasyFreeBOOT czy Freeboot Toolbox Maker, które wywalały się, pokazywały błędy lub w ogóle nie działały (Win7x64 czy WinXP).

Niby wszystko gotowe do wgrania, ale zastanawiają mnie różnice które pokazuje 360 Flash Tool - po lewej mój obecny XBR3, po prawej zrobiony FreeBoot 12611:



Nie wiem w ogóle co to jest "SMC Version" ani dlaczego wcześniej pola 6BL i 7BL wcześniej były puste a teraz nie są. Reszta danych jest identyczna. Coś jest nie tak? Czy może wszystko ok i mogę wrzucić ten nowy nand do konsoli? Wolę się dwa razy spytać specjalistów z forum niż potem żałować :)


EDIT: poczytałem jeszcze trochę i wychodzi na to że powinienem wyciągnąć SMC, KV i Config z nanda XBR a nie z retaila. Wtedy SMC version się zgadza, jest ok. Tylko że KV i SMC mają być decrypted, a z XBR mogę wyciągnąć jedynie encrypted KV, więc muszę go pobrać z retailowego nanda. Będzie działać?

EDIT2: Działa :)
 

euma

Banned
Wszystko powinno ci śmigać a pola 6BL i 7BL informują o wersji Dascha (patch).
 

drew

Użytkownik
Użytkownik
i jak działa to? próbował ktoś zrobić 12625? warto? niestety portal 2 wymaga aktualizacji :(
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
lub zmienić xex;)
 

t3rror

Użytkownik
Użytkownik
@drew:
Nie ma jakiegoś ważnego powodu by instalować fB 0.042, a co do Portala to zainstaluj Dash Launch, on załatwia problem z aktualizacją.
 

szopenpolice

Świeżak
Świeżak
i jak działa to? próbował ktoś zrobić 12625? warto? niestety portal 2 wymaga aktualizacji :(
Działa tak samo jak poprzedni. Zmian poza numerkiem nie stwierdziłem.
 

Kukles

Użytkownik
Użytkownik
Robie tak jak w tutorialu ale po zrobieniu w system info mam wciąż 12611. Wczoraj dostałem XBOXa z JTAGiem i chciałem zrobić update.
 

szopenpolice

Świeżak
Świeżak
Użyj najnowszy JTAG TOOLS Niech sobie sam zrobi aktualizację. Chyba robisz starego Freeboota.
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Ja robiłem JTAG TOOLS'em na 12625 i hula aż miło. Dodam tylko że dashlaunch musi być najnowszy.
 

Gerrard845

Użytkownik
Użytkownik
Mam takie pytanie, działa to na dashu 12625?
 

t3rror

Użytkownik
Użytkownik
@Gerrard845:
Co masz na myśli?

fbBuild działa pod Windowsem, dopiero freeBOOT działa na konsoli.

Jeżeli chodzi ci o zrobienie JTAG-a na konsoli z 2.0.12625.0, to nie, nie da się.
 

w1z4rd

Użytkownik
Użytkownik
Siemka mam pytanie czy ktos naprwial kiedys sciezki na plycie xboxa bo prubuje naprawic swojego mam blad e79 po updacie do kinect dash i njestety wydaje mi sie ze sciezki w punkcie podlacznia usb flasha sa przepalone napewno jedna i nie wiem jak jak to naprawic aby mi widzial usb flasher czy jest jakis inny sposob aby to naprawic nie dopala mi xella wiec z usb nic nie da rady zrobic pozdro

Sent from my Dell Streak using Tapatalk
 

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Wgraj XeLL przez LPT.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wlutuj się w ścieżki nie w punkty. Tylko daj to komuś profesjonalnemu jak już sam upaliłeś punkty :)
 

w1z4rd

Użytkownik
Użytkownik
no ale jak przez ltp mam to zrobic jak uzywam i tak tych samych miejsc do podlaczenia kabla LTP co i USB FLASHER. A tak na marginesie ma ktos moze do sprzedania taki walsnie kabel LPT gdyz ja nie mam i chcialem takowy miec.
 

mataman

Użytkownik
Użytkownik
To sobie zrób ;)
 

w1z4rd

Użytkownik
Użytkownik
Dzieki wiem ze moge sobie zrobic ale powiem ze nie po to pytam czy ktos ma do sprzedania jak mogl bym ssobie zrobic no ale spoko pozdro moze gdzies w dublinie znajde sklep jakis z takimi zeczami lub na ebay.ie pozdro

Sent from my Dell Streak using Tapatalk
 

Do góry Bottom