Fifa 09 porady i przydatne zagrania

xtomashx

Użytkownik
Użytkownik
Jako stary fan serii PES zostalem zmuszony przez Konami do kupna najnowszej Fify... jednak nie moge sie do niej jakos przyzwyczaic... z komputerem idzie mi slabo a to co wyprawiam online poprostu mnie zalamuje... poczawszy od tego ze moi zawodnicy nie potrafia wyjsc na pozycje, nie potrafia odebrac pilki przeciwnikowi, nie potrafie strzelic z daleka i ogolnie mam problemy ze stwarzaniem sytuacji... moze ktos mi cos podpowiedziec poradzic jak grac skutecznie ? nie mowie tutaj o sposobie na wygrana tylko na to zeby jakos sie prezentowac na boisku... bo mecz wyglada tak ze jak juz odbiore pilke to gdzies 10m za polowa przeciwnika ja trace i tylko czasami uda mi sie jakies podanie na dobieg... pomozcie ;)
 

KarasKSG

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zakładam że grasz na jakimś trudniejszym poziomie.
Ja radzę Ci żebyś starał się podaniami przejść całą drużyną na połowę przeciwnika (70% posiadania piłki to 70% szans na strzelenie bramki) oraz żebyś grał dużo skrzydłami. Jak będziesz dużo grał to przyniesie to efekty. "Trening czyni mistrza".
Pozdrawiam
 

QuickShare

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie , "Trening czyni mistrza" Pograj trochę treningi na pewno będzie lepiej ^^ :)
Ja jako Ja gram często prostopadłymi podaniami :) Bardzo szybko można wyjść sam na sam z bramkarzem.... Ale jak już mówiłem Pograj sobie treningi ;]
 

xtomashx

Użytkownik
Użytkownik
a jakies przydatne zagrania albo cos w tym stylu ?
 

KarasKSG

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No postaram Ci sie dac pare przydatnych zagrań:
LT + prawy analog = drybling (radzę potrenować na arenie)
RB + B = techniczny strzał
LB + B = podcięcie piłki nad bramkarzem
te "zagrania" najczęściej wykorzystuję. Oczywiście musisz wypracować swój własny styl gry.
Pozdrawiam
 

Xboxerr

Użytkownik
Użytkownik
A moze ktos napisac jak sie strzela mocno z daleka np : poza polem karnym (wszystkie moje gole sa z pola karnego :/) strzelam z dystansu a bramkarz lapie "jak muche"* (*szpakowski) W pesie jak sie za%$#$lo z daleko to malo bramkarza nie rozerwalo takim alexem np
 

xbox666szatan

Użytkownik
Użytkownik
musisz sie sam nauczyc, ustaw na amatora i jedziesz. na tym poziomie bez problemu przejchodzi sie cale boisko bramkarzem i strzela gola.
obczaj sobie tez zagrania czy cos takiego (jest to chyba w moja fifa).
moja rada: graj czesto prostopadlymi podaniami do napastnikow (Y) i wrzutkami na dobieg (LB+Y), wtedy biegniesz sprintem i wychodzisz sam na sam, potem walisz po ziemi z konta albo na wprost. mozesz tez przelobowac goscia (LB+X), albo jesli nadbiegnie drugi napastnik to podajesz do niego po ziemi i koczysz strzalem. jesli masz pilke to graj krotkimi podaniami po ziemi az napastnik sie wystawi i rob to co wyzej napisalem. mozesz tez grac do skrzydlowych i wrzucac ale wtedy rzadziej wpadaja bramki (wrzutka zwykla Bx1, wrzutka "krotka" Bx2, dosrodkowanie po ziemi Bx3). w roznych dajesz lekko w strone twojej polowy i wciskasz 3/4 B i glowka, jak to opanujesz to czesto wpada. wolne i zwody to juz wyzsza szkola jazdy wiec obejrzyj sobie tutorial na YT. ja tam zwodow raczej nie uzywam bo jakos nie ma na to czasu. co do strzalow z dystansu to albo walisz z konta albo biegniesz prawie na przeciwko slupka i walisz, musisz wyczuc zeby poszlo pod poprzeczke, skuteczne sa rowniez strzaly z pierwszej pilki (podanie z boku np Y) i strzal. w obronie poprostu biegniesz na wprost zawodnika i do skutku cisniesz A, albo centralnie w niego wchodzisz i robisz to samo. wslizgi z boku przed pilke sa tez skuteczne ale mozna tez nimi blokowac strzaly. jesli przeciwnik juz idzie sam na sam z twoim bramkarzem to w polu karnym wybiegasz do niego i wchodzisz mu w nogi (Y). ja w skrocie gram wlasnie tak i calkiem dobrze mi idzie, moze nie opisalem tego dokladnie ale sproboj tych sposobow, a jak dojdziesz do wprawy to bedziesz pykal przyzwoicie.
 

xtomashx

Użytkownik
Użytkownik
a jakies taktyki i uzyteczne formacje ?
 

Bartek_k4

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam takie pytanie dla PR0 graczy...Jak strzelić mocnym strzałem(LB+B) z wolnego(blisko pola karnego) aby piłka przeleciała nad murem i leciała w światło bramki?
 

creasy86

Świeżak
Świeżak
Witam, ja mam bardzo zasadnicze pytanie, bo gram już jakiś czas w fife i nie mogę trafić w dobre ustawienie "szybkiej taktyki", dlatego prosiłbym o poradę jak ustawić poszczególne suwaki żeby pomocnicy szli do przodu a napastnicy wychodzili na prostopadłe podania? czy jeszcze coś innego trzeba też poustawiać żeby można było szybko rozgrywać piłkę?
z góry dzięki za odp, pzdr
 

xbox666szatan

Użytkownik
Użytkownik
mi najlepiej pasuje klasyczne formacja 4-4-2 lub jej drobne modyfikacje.
taktyke ustawia sie chyba tam gdzie sklad, a w trakcie meczu aktywuje sie ja strzalkami na krzyzyku.
wolne strzela sie latwo jesli wiesz jak je wykonywac i dobrze opanujesz sile strzalu, obejrzyj kilka razy tutorial na youtube i pocwicz w treningu.
 

Bartek_k4

Użytkownik
Użytkownik
Ale ja umiem wykonywać wolne...często strzelam bramki ale chcę umieć kopnąć piłkę nad murem żeby wpadła do bramki tym mocnym strzałem (LB+B).
Trening na arenie mi nic nie da bo nie ma muru,a to jest dla mnie najtrudniejsza przeszkoda w drodze do bramki.
 

patryczek803

Użytkownik
Użytkownik
wie ktos jak strzelic bramke na szczupaka?;/
 

Bartek_k4

Użytkownik
Użytkownik
Graj sobie meczyki dużo wrzucaj aż samo wyjdzie nie ma takiej dokładnej porady...Potrzebna jest tylko dobra wrzutka i naciśnięcie B.Z czasem samo Ci to wyjdzie i nawet nie będzie zamierzone.
 

KarasKSG

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Co do wolnych to chyba jest tak że jak się da kierunek w dół to leci taka spadająca (opadający liść) a jak kierunek w górę to jest trochę mocniej bita i leci prosto.
Pozdrawiam
 

zimak666

Użytkownik
Użytkownik
To jest tylko na ps2 i pc.
 

xpudlo360

Użytkownik
Użytkownik
Jako stary fan serii PES zostalem zmuszony przez Konami do kupna najnowszej Fify... jednak nie moge sie do niej jakos przyzwyczaic... z komputerem idzie mi slabo a to co wyprawiam online poprostu mnie zalamuje... poczawszy od tego ze moi zawodnicy nie potrafia wyjsc na pozycje, nie potrafia odebrac pilki przeciwnikowi, nie potrafie strzelic z daleka i ogolnie mam problemy ze stwarzaniem sytuacji... moze ktos mi cos podpowiedziec poradzic jak grac skutecznie ? nie mowie tutaj o sposobie na wygrana tylko na to zeby jakos sie prezentowac na boisku... bo mecz wyglada tak ze jak juz odbiore pilke to gdzies 10m za polowa przeciwnika ja trace i tylko czasami uda mi sie jakies podanie na dobieg... pomozcie ;)
Też zawsze grałem w PES i gram do tej pory w 2009 ,ale kupiłem niedawno FIFA09 i jestem cienki gram 1 tydzień
podaj gametaga na PW dopisze ciebie jako przyjaciela i pogramy ,pokaleczymy tą Fifuchee:D
 

fikus2112

Świeżak
Świeżak
W praktyce jednym nad murem nie walniesz. Naciśnij LT+LB+B (Mocny strzał drugim zawodnikiem)
 

ImNiggaBoy

Świeżak
Świeżak
wie ktos jak strzelic bramke na szczupaka?;/
musisz dobrze wrzucić .. nie pamiętam czy coś sie przytrzymywało ale wiem ze ta wrzutka ma być na dobieg i wtedy wpaada :)) potrenuj i ci wyjdzie
 

Krecik1218

Użytkownik
Użytkownik
Ja chcesz zrobić przewrotkę bo pewnie będziesz chciał osiągnięcie odblokować to musisz wrzucić tak żeby zawodnik musiał biec za piłką do góry boiska i wtedy strzeli z przewrotki (jeśli piłka będzie wysoko). Mi się tak przypadkiem udało ale niestety trafiłem w poprzeczkę i byłem na spalonym ;D
 

Do góry Bottom