1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Fifa 09 vs Pes 2009

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Polan T, Grudzień 13, 2008.

1. Polan T

Polan T Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Myślę, że obie gry są na rynku przez wystarczająco długi czas, aby można było je dobrze opisać. Mam nową konsolę i stoję przed wyborem między tymi dwoma tytułami. Proszę o pomoc i argumentację swojego wyboru, z góry dziękuję... :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Leyton

Leyton Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Mierzęcice
    Jak najbardziej Fifa ;]

4. Polan T

Polan T Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ale dlaczego? Mam demo Fify i Pesa od 2 dni, grałem w jedno i drugie, lecz nadal nie wiem co jest lepsze. Obie gry mają swoje wady i zalety. Wiele osób mówi "FIFA", a ja ten temat otworzyłem po to, żeby poszukać odpowiedzi poprzez argumentację... ;)

5. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    fifa
    - poprawiony gameplay
    - LICENCJE!!!
    - grafika!

pes ma tylko dobry gameplay, ale fifa juz go dogoniła w tym wątku
    niby pro ma tez licencje na Lige miszczów :D ale składy są z zeszłego sezonu co mija się z celem :/

6. monias

monias Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja też mówię że Fifa i to zdecydowanie :) Ale rozumiem ludzi którzy kochają PES bo jest dużo szybszy, mniej schematyczny niż fifa, ale mi się nie podoba jak się gra.. w fifie to jakoś lepiej wygląda jak dla mnie

7. drake91

drake91 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    powiem wprost
    FIFA 09
    chcesz argumentacji ? to posłuchaj byłęm fanem PESa jak tylko zacząłem w niego grać na PC. Kiedy kupilem konsole xbox360 chcialem jak najszybciej zagrac w tego super pesa 2009 ale pierwsza wyszla fifa 09. Sciagnalem fife wypalilem, gram i ku mojemu zaskoczeniu ta gra mnie olsnila. Jest po prostu boska pod kazdym wzgledem. Ale mowie sciagne pesa skoro fifa jest taka pes jest sto razy lepszy [tak bylo na kompa] sciagam wypalam gram ----> co sie okazalo ze do dzis zaluje ze wydalem pieniadze na ta plyte na ktora wypalilem pesa 2009. Po prostu porazka dla mnie. w FIFIE :
    kapitalne zwody
    gameplay extra
    grafika cudowna
    licencje
    swietne menu
    jest jeszcze duzo o ktorych napewno zapomnialem ale zeby sie przekonac musisz zagrac w fife 09 wedlug mnie kupno pesa 2009 to wyrzucenie pieniedzy w bloto.
    To moje zdanie wiec fani pesa niech nie czuja sie urazeni

8. damianopl

damianopl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    FIFA 09 w tej chwili, krol umiera ale zyje z nadzieja ze pes 2010 wroci do swojej odpowiedniej formy. Zle napisalem krol jest tylko jeden i jest nim PES 6, ale FIFA idzie w dobrym kierunku, gra sie naprawde bardzo przyjemnie, mowie to z bolem serca bo jestem wiernym fanem PES-ow, ktore miazdzyly FIFE niestety ostatnimi czasy panowie z Konami opuscili sie w pracy/nauce i EA sports na dzien dzisiejszy jest gora. FIFA 09 jest bardzo dobra, ale ma tez sporo irytujacych rzeczy (glownie praca sedziow), poza tym drazni mnie w FIFIE to ze niby licencje i licencje, a jakos niektore kluby to ze nie ma loga to pol biedy, ale zeby grac gliwicami zamiast piastem gliwice to jest nieladne, pzoa tym jak na takiego mocarza jesli chodzi o licencje, brakuje takiej ligi jak np rosyjskiej, klubow typu dynamo kijow czy jakas inna z CL, choc teraz do konca nie jestem pewien czy ich nie ma w rest of world, ale kojarzy mi sie ze nie. Jednak tak jak mowie dla tych co sie wahaja zdecydowanie FIFA 09 i ewentualnie cofnac sie wstecz do PES-a 6. Ja ze swojej strony licze na to ze konami sie obudzi i za rok PES wroci, ale niech sobie podaruja ta CL bo to tez jest parodia ze jest licencja na CL a gramy tam mecz Man Utd vs North London, a nie Arsenal, wiec co to za licencja. Kiedys brak licencji w PES-ie nie draznil bo byl miod w grze,teraz niestety nawet to bardzo mocno drazni, tzn mnie osobiscie nie wiem jak innych.

9. mck82

mck82 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ....Tu i teraz....
    Zdecydowanie FIFA 09.Juz po uruchomieniu PESa zazenowaly mnie LICENCJE na druzyny ligowe.Jak zobaczylem ze w hiszpanskiej jest tylko Barca,Real i Villareal a w angielskiej man utd,liverpool i tam jakis jeszcze,a nie bylo CFC to odrazu stwierdzilem ze gral w nia nie bede;/

10. edding

edding Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Chybie
    zgadzam sie bylem fanem pesa od psx do teraz ps2 juz poszedl do lamusa kupilem xboxa bo jest tanszy i mozna w razie czego gran na kopiach i powiem wam ze pes2009 dal dupy zawsze sie wysmiewalem z fify az do ukazania sie 2009 no poprostu majster sztyk musze sie troche podszkolic w fifie i uderzam w Xbox live FiFA gora

11. Duras

Duras Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ciechanów
    Ja tam wolę FIFĘ

+ jest dynamiczna
    + pełna licencja
    + genialny tryb be a pro

- (chyba nie ma)

PES09 jest powolny, brak licencji jedyny plus, że na PC była to genialna gra i dlatego zagrywałem się w tą grę z kumplami. Teraz na X360 to porażka ta gra jest :(

12. maroko freestyle

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    Duras

ahahahah właśnie jest na odwrót to fifa jest troche wolniejsza niż PES... (...)
    ale i tak jest lepsza w tym roku :D

13. maras92

maras92 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Jestem fanem pes'a ale jesli mam porowna Fife 09 a Pes'a w wersjach pecetowych wybieram PES 100% a jesli mam wybrac fife a pes'a w wersji x360 to wybieram fife a jesli mam ogolnie wybrac Pes'a czy fife wybieram fife odkad posiadam xbox'a
    Powiedzmy sobie szczerze Pes depcze po ryju fife jesli chodzi o PC'ety
    a Fifa depcze po ryju pes'a jesli chodzi o konsole.

14. Duras

Duras Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ciechanów
    maroko freestyle no nie wiem :confused: Dla mnie o wiele wolniejszy jest PES, ale nie będziemy się teraz sprzeczać. FIFA na X360 jest bardzo dobra i lepsza od dzieła Konami.

15. matysking

matysking Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Osobiście gram w pes'a od pierwszej części na poczciwego psx'a i od zawsze bylem fanem owej serii. Niestety z bólem muszę przyznać, ze fifa 09 jest grą o wiele lepszą niż pes 2009 i to pod wieloma względami, wymienionymi przez moich przedmówców :(. Nie wiem do końca co jest tego przyczyną, że pes sie cofa, ale słyszałem, że spora ekipa programistów odpowiedzialna za poprzednie części pes'a zwyczajnie zostala wykupiona przez EA i pracuje nad fifą...lecz to tylko plotki podobno.

16. elarono21

elarono21 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Stargard
    fifa ! poniewaz jak zaczniesz grac to nie skończysz ;]
    najlepiej 2 pady i kolesie albo live ;]

17. Kaliberek

Kaliberek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Oprawa

Pierwszym, co rzuca się w oczy po odpaleniu każdej z gier są dość małe różnice w oprawie graficznej w porównaniu do wersji sprzed roku. Sami możecie zabawić się w przeglądnięcie kilku galerii. Odgadnięcie „daty produkcji” jest naprawdę trudne. Dzieje się tak głównie za sprawą modeli piłkarzy, które poprawiono jedynie w minimalnym stopniu. Podobne jest również wprowadzenie do meczu, praca kamery i inne rzeczy, składające się na imitację przekazu wideo z prawdziwego spotkania. Wyjątkiem są tutaj mecze Ligi Mistrzów, które możemy rozegrać wyłącznie w grze Konami. Posiadają one swoją osobną oprawę, która jest wiernym odzwierciedleniem tego, co znamy z telewizji. Oczywiście nie zabrakło również cudnego hymnu.
    Wróćmy jednak na murawę. W obu grach trudno mówić o wyraźnym postępie, jeśli chodzi o modele zawodników. Ot, drobne poprawki, kilka lepiej odwzorowanych twarzy i to właściwie wszystko. Piłkarze w PES 2009 wciąż wyglądają więc trochę jak woskowe modele, ale szczerze mówiąc wolę je od tych z FIFA 09. W grze EA Sports piłkarze bardziej przypominają ludzi, naturalnie gestykulują, mają bogatszą mimikę, ale ich twarze… no cóż, dalej niewiele wygląda tak, jak powinno, a niektóre miny sugerują nie tyle ludzkie emocje, co wręcz demoniczne korzenie piłkarza.

Uczucie graficznego deja vu towarzyszy nam jednak tylko do momentu pierwszego gwizdka sędziego. Po prostu nie sposób nie zauważyć olbrzymiej porcji nowych animacji, które EA Sports wrzuciło do swojej gry. Zawodnicy poruszają się tak naturalnie, że naprawdę ma się ochotę odpalić powtórkę i pooglądać, jak rozwijała się akcja, albo w jaki sposób gracz lewonożny uderzył piłkę prawą. Bogactwo animacji sprawia, że bez trudu rozpoznamy bardziej charakterystycznego piłkarza jedynie po sposobie jego biegu, czy prowadzenia piłki, a walka o górne piłki wygląda dokładnie tak, jak w rzeczywistości i dokłada kolejną porcję miodu do rozgrywki (ale o niej później…) To naprawdę robi wrażenie i przykuwa do telewizora nawet osoby nie trzymające aktualnie kontrolera.
    Gra Konami wygląda teraz przy swojej konkurentce wyjątkowo ubogo. Piłkarze poruszają się jak ciosani z drewna, co wygląda szczególnie słabo przy okazji tych najszybszych, którzy przebierają nogami tak szybko, że gdyby naprawdę byli z drewna, to co chwilę paliłyby im się szorty. Naprawdę trudno tu się czymś zachwycać, bo Konami chyba po prostu wciąż nie przyjmuje do wiadomości zmiany generacji konsol i możliwości, jakie się z tym wiążą. Firmę można pochwalić jedynie za to, że udało się im wypuścić grę, która działa płynnie. W porównaniu z PES 2008 to już spory krok naprzód.
    Jeśli chodzi więc o wrażenia wizualne, zdecydowanie wygrywa FIFA 09, ale co z dźwiękiem? Piosenki przygrywające nam podczas łażenia po rozmaitych menu pominę milczeniem, ponieważ dużo tu zależy od gustu, a mnie żadna ze składanek nie powaliła. Ważniejsze jest to, co słyszymy w czasie meczu i tu mój plus wędruje do gry Konami. W trakcie rozgrywania meczów ligowych z trybun słyszymy charakterystyczne dla danego klubu przyśpiewki, co tworzy naprawdę sugestywny klimat. Pozwala to nawet zapomnieć o słabych odgłosach kopania piłki (brzmi jak karton… znów).
    Mimo tego, że PES 2009 nie posiada polskiego komentarza, również ten element bardziej podobał mi się w grze Konami, niż u konkurencji. Na początku myślałem, że panowie Szpakowski i Szaranowicz pomieszali sobie kartki z notatkami, ale szybka zmiana na Brytyjczyków pokazała, że problem dotyczy również ich. Zbyt często komentarz zupełnie mija się z boiskowymi faktami, by było to dzieło przypadku. No bo jak można nazwać akcję, po której padła bramka ze spalonego, niegroźną?

Tryby rozgrywki

Jeśli mówimy o trybach gry, to właściwie warto skupić się przede wszystkim na dwóch rzeczach. Trybach kariery i rozgrywce sieciowej. Poza nimi mamy tak naprawdę standard dla obu serii z dodatkiem możliwości rozegrania fazy finałowej Ligi Mistrzów.
    Tryby kariery w obu grach są bardzo podobne i różnią się właściwie niuansami. W PES 2009 nie wybieramy sobie statystyk, tylko ustawiamy priorytety dla rozwoju piłkarza. Na początku rozrywamy testowy mecz, po którym pojawiają się oferty (oczywiście od klubów z niższej półki – brak licencji mocno boli, bo naprawdę nie wiadomo, kto jest kim), spośród których możemy wybrać swojego przyszłego pracodawcę. W trakcie kolejnych okienek transferowych pojawią się kolejne propozycje i od nas zależy, czy zwiążemy się z macierzystym klubem (zaczynamy w wieku 17 lat) na dłużej, czy będziemy skakali z kwiatka na kwiatek, by w końcu wylądować w składzie swojego faworyta. FIFA 09 proponuje nam właściwie to samo, co rok temu z tą różnicą, że możemy grać całe sezony, a nie tylko pojedynczy mecz.Trudno rozstrzygać, który tryb jest lepszy, bo wszystko zależy od tego, która mechanika rozgrywki pasuje Wam bardziej. W końcu większość czasu spędzimy na boisku, niż w menu, oglądając statystyki – to jeszcze nie manager. Jednak moim zdaniem mecze w FIFA 09 są po prostu ciekawsze. Wpływa na to o wiele lepsza SI, która potrafi skutecznie zatroszczyć się o rozprowadzenie piłki, gdy gramy napastnikiem, czy odwrotnie – gdy wcielamy się w pomocnika często daje nam okazje do asyst.
    Przyjrzyjmy się teraz trybom sieciowym w grze EA Sports. Przede wszystkim otrzymaliśmy, zapowiadany od dawna, tryb 10 vs 10, gdzie każdy piłkarz z pola może być sterowany przez innego gracza. To naprawdę nowa jakość w grach sportowych. Mimo że trudno wtedy o dyscyplinę taktyczną i mecz bardziej przypomina podwórkową kopaninę niż prawdziwe zawody, to frajda płynąca z efektownej (a jeszcze lepiej – efektywnej) akcji jest naprawdę przeogromna i każdy fan piłki nożnej powinien tego spróbować. Oczywiście nie zabrakło opcji zabawy w ligi interaktywne i tworzenia własnych rozgrywek, a jeśli znajdziecie chętnych, możecie nawet założyć własny klub i toczyć z innymi walkę o awans do kolejnych dywizji.
    W grze Konami nie uświadczymy aż tak „masowej” rozgrywki, ale nie znaczy to, że nie poczyniono żadnego kroku naprzód. W tegorocznej edycji możemy przenieść na sieciowe boiska zawodnika stworzonego w trybie Become a Legend i wraz z podopiecznymi trzech innych graczy rzucić wyzwanie drużynie sterowanej przez konsolę. Nasze akcje są punktowane w zależności od szybkości podań, efektowności i ilości zawodników, którzy wzięli w nich udział. Po meczu dowiadujemy się więc, kto wniósł najwięcej dobrego do gry.
    Na koniec wspomnę jeszcze tylko, że dziwi mnie pominięcie po raz kolejny trybu treningowego w FIFA 09. Ok, mamy arenę, na której możemy się pobawić, potrenować na sucho rzuty wolne i karne, ale trudno myśleć, że to zastąpi prawdziwy tryb treningowy.

Rozgrywka

Dotychczas zwykło się mówić, że fani futbolu grają w Pro Evolution Soccer, a FIFA jest dla laików. W tym roku to się zmieniło! Konami desperacko szuka właściwych ustawień „suwaczków” siły strzału, podań, prędkości rozgrywki i zupełnie zapomina o innych elementach rozgrywki. Najlepsze, co mogę powiedzieć o PES 2009 to to, że bardziej przypomina PES 5, niż ostatnie odsłony serii. Jest dużo wolniej, niż poprzednio, trudniej jednym zawodnikiem przejść pół boiska, a akcje opłaca się budować cierpliwie, by w kluczowym momencie zagrać decydujące podanie. I już. Od trzech lat charakterystyka gry Konami sprowadza się właśnie do wyliczenia tego, co się zmieniło, bo naprawdę trudno pisać o znaczących nowościach w rozgrywce, gdy ich po prostu nie ma! Wydaje mi się, że czas Seabassa już minął i Konami powinno sięgnąć po kogoś, kto na dźwięk słów „nowa generacja” nie będzie panicznie trząsł się ze strachu. Wystarczy rzut oka na drugą stronę barykady, by Ci, którzy dotychczas kwitowali serię FIFA uśmiechem politowania wprost zaniemówili z wrażenia.
    EA Sports ma pomysł na swoją grę. Pokazali go w FIFA 08, w EURO 2008 przetestowali kilka elementów i dzięki temu FIFA 09 jest grą naprawdę wspaniałą. Znajdziecie w niej wszystko to, co w piłce nożnej najpiękniejsze. Zawodnicy sterowani przez konsolę zachowują się tak, jak prawdziwi gracze. Pokazują się do podań, asekurują wzajemnie, przystosowują się do sytuacji na boisku – dopracowane SI daje naprawdę mocnego kopa rozgrywce, do tego stopnia, że czasem zapominamy, że to tylko gra. Przyznam, że nie miałem takiego uczucia od czasów ISS PRO EVO na PSX.
    Wraz z nowymi animacjami, o których wspominałem już wcześniej, dostaliśmy zupełnie nowy system kolizji, który mocno przekłada się nie tylko na wrażenia wizualne (walka o piłkę nigdy nie wyglądała tak dobrze), ale i na rozgrywkę, bo co z tego, że napastnik jest szybki, jak odbije się od obrońcy, niczym od muru? Owszem, widzieliśmy to już wcześniej, ale w FIFA 09 takie pojedynki są jeszcze bardziej naturalne. Warto również zauważyć, że gra EA Sports nie faworyzuje zbyt mocno frontalnego ataku. Dzięki ulepszonemu sterowaniu i Sztucznej Inteligencji zawodników przyjmowanie przeciwnika na własnej połowie nie jest już proszeniem się o kłopoty, a świetna kontrola nad dalekimi piłkami pozwala na konstruowanie naprawdę morderczych kontr. Zupełnie jak w trakcie prawdziwego meczu, doskonale widać, która drużyna posiada inicjatywę, która stosuje „obronę Częstochowy”, a która tylko czyha na swoją szansę, co ciekawe – nasz przeciwnik również stosuje różne strategie, w zależności od tego, jak układa się przebieg spotkania.

PES 09/x360
    dystrybutor:CD Projekt
    Wydawca:Konami
    Deweloper:KCET
    Data wydania:17.10.2008

Zalety:
    +Powrót do defensywy
    +Modele zawodników
    +nowe tryby

Wady:
    -Słaba animacja
    -Brak postępu
    -Brakujące licencje!

Ocena Końcowa 3+

FIFA 09/x360
    Dystrybutor:EA Polska
    Wydawca:Electronic Arts
    Deweloper:EA Sports
    Data Wydania:03.10.2008

Zalety:
    +Nowe Animacje
    +Lepsza Rozgrywka
    +Nowe Tryby

Wady:
    -Brak "pełnego" treningu
    -Błędy w Ekstraklasie
    -Komentarze

Ocena Końcowa 5-

LINK DO ORYGINALNEGO TEMATU: http://archiwum.polygamia.pl/recenzja-fifa-09-vs-pes-2009

18. maroko freestyle

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    nie no spoko Duras ;) każdy ma własną opinie ;)
    fifa w tym roku jest górą nad PESem ofc na konsolach :D :D ;)

19. maras92

maras92 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poznań
    PES jest zajebisty ale fifa (TYLKO NA X360) przekonala mnie w tym roku ;)

20. sipek999

sipek999 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    wiecie co dziwia mnie wasze wypowiedzi, bo jakos wczesniej pes tak samo nie mial licencji i nikt sie do tego nie doczepial to raz, dwa, ze pes poraz pierwszy przegrywa z fifa i robia z tego wielkie halo, jakos nikt wczesniej nie zauwazal tego ze fifa nonstop przegrywa z produckja konami i dla kazdego bylo to normalne, po trzecie jezeli chodzi i pilke to akurat ja nie zwracam uwagi na grafike tu glownie chodzi o gameplay:] w ktorym zawsze pes wygrywal i bedzie wygrywal :], a po czwarte jest dla mnie porazka to ze dopiero po 10 latach EA zrobilo jakiekolwiek postepy jezeli chodzi o ich tytul, jak dla mnie pes zawsze byl najlepszy i bedzie poniewaz nigdy nie mogles przewidziec co moze sie stac na boisku i tego wlasnie brakowalo fifie ( do tej chwili), a ty kaliberek wez opisz swoje odczucia z gry a nie kopiuj porownan z serwisow o grach (zal)

21. marcin666

marcin666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    Wiem ,że to trochę inny temat niż ten przewodni tego tematu ale zapytam:p.

Mam dwa pytania : 1Czy w PES 2008 da się grać tylko jednym zawodnikiem
    ??? .2.Chodzi mi ogólnie o to jak wykonywać triki na PES-ie ,te podstawowe oczywiści znam (LB+ X ,LB + Y, 2xB ,3xB ,obrót o 360 prawej gałki, X lub B a potem szybko A). Piszcie co potraficie ,chętnie poczytam :).

Ps Hmmm a co tak właściwie daje LT + X ,Y ,A lub B ,to są jakieś zmiany taktyczne i pojawiają się one przy interfejsie zawodnika którego prowadze ale co dokładnie???

PS A w odp. do tego tematu oczywiście tylko PES (mimo tego ,że nie ma koncesji na oryginalne nazwy klubów).

Wczytywanie...

Poleć forum