1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Fifa 11 Demo - wasze wrażenia i opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez tijs18, Wrzesień 15, 2010.

1. tijs18

tijs18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam serdecznie. Pozwoliłem sobie założyć ten temat, ponieważ nowa "kopanka" od elektroników będzie z pewnością jednym z najgorętszych tematów dla każdego fana piłki nożnej. Także byłbym wdzięczny gdyby każdy zainteresowany zamieścił tutaj swoje wrażenia jak i opinie na temat dema najnowszej Fify. Miło byłoby gdybyśmy uniknęli kolejnej potyczki z cyklu Fifa vs. PES. Oczywiście opinie w tej kwestii są, jak najbardziej mile widziane ale kłótnie i bezsensowna wojna już niekoniecznie.

PS. Ja swoją wersję demonstracyjną właśnie pobieram z amerykańskiego PSN'u; także swoimi wrażeniami podzielę się z wami dopiero za jakiś czas. Dodam jeszcze tylko, że mam nadzieję, iż nowa odsłona Fify na PS3 będzie równie dopracowana pod kątem plynności, co wersja na Xboksa. W zeszłym roku było tragicznie, ponieważ w mojej ocenie to "coś" na PS3 cięło się niemiłosiernie. Może teraz będzie nieco lepiej. Przekonamy się o tym już niebawem.

Pozdr. dla wszystkich miłośników Fify i PES'a

2. Lotnik421 Xbox One

3. tijs18

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Demko pobrane i przetestowane :) Jestem po pierwszym meczu i muszę powiedzieć, że nie jest to jakiś odgrzewany kotlet. Rewolucji nie ma ale jest cała masa usprawnień, które mega pozytywnie wpływają na rozgrywkę. (Podania, strzały itd.) Animacje zawodników nigdy nie wyglądały lepiej. Aż nie mogę się normalnie napatrzeć, a muszę w tym miejscu zaznaczyć, że nie jestem jakimś fanatykiem piłki nożnej. Jeśli chodzi zaś o samą rozgrywki, to mam wrażenie, że tempo jest nieco wolniejsze w stosunku do fify 10. Tego bałem się najbardziej, ponieważ nie nie znoszę wolnej piłki. To jest po prostu nudne ale nowej Fifie ku mojemu zaskoczeniu wychodzi to jak najbardziej na plus. Dzięki temu rozwiązaniu w połączeniu z genialną animacją, rozgrywka wydaje się być płynniejsza i jeszcze bardziej realna. Poza tym muszę wam powiedzieć, że po raz pierwszy po rozegraniu virtualnego spotkania poczułem drobny niedosyt z tego powodu, iż nie mogę zagrać w football w realu :) To chyba o czymś świadczy prawda? :) Co do Si, myślę że nie uległo większym zmianom ale na ten temat to już wypowiedzą się prawdziwi znawcy i veterani. Ja ze swojej strony powiem jeszcze tylko tyle, że wersja na PS3 jest ku mojemu zaskoczeniu działa jak marzenie. Być może nawet się skuszę i kupię org. :) Troszkę dziwnie się gra ze względu na pada ale pewnie dlatego, że nigdy nie grałem zbyt długo na konsoli Sony w next genową Fife.

Plusy:

-grafika w serii piłkarskiej od EA chyba jeszcze nigdy nie była tak dobra
    -animacja!!
    -niesamowita płynność
    -znakomicie oddany klimat meczu
    -ogólna rozgrywka
    -bardzo dobry OST. (nie jestem fanem takiej muzyki ale w grach takich, jak Fifa sprawdza się ona znakomicie. Oczywiście playlista została musi być przygotowana z głową rzecz jasna, a w tym wypadku tak właśnie jest)

Minusy

- na obecną chwile nie potrafię nic napisać w tej sekcji :) (możliwe, że pojawi się tutaj zbyt łatwa możliwość lobowania itp. ale to dopiero będzie widać po nieco głębszym

4. milosztor

milosztor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Toruń
    Właśnie zagrałem sobie kilka meczy na XBOX'ie 360 i uważam, że gra jest lepsza od poprzedniczki.

+ świetne animacje (sposób przejmowania piłki, odbiór lecącej futbolówki, główki; wygląda to płynnie i naturalnie, bez jakichś zwolnień czy minimalnych przeskoków)
    + personality plus (naprawdę widać działanie tego systemu, nawet przy włączonych asystach; podania czasami gubią adresata; widać kto jest szerszy w barach)
    + mniej widoczne skrypty (chodzi mi np. o to, że piłka już tak nie lepi się do stóp czy głów zawodników; jak podczas główkowania zostanie sie odepchniętym, to podczas spadania piłka np. odbije nam się o bark i nici ze strzału - jest to płynna akcja; albo daleki wykop i zawodnik nie przejmuje piłki nogą bo mu odskoczyła)
    + AI (komputer widać, że konstruuje przemyślane akcje, czasami się kiwa i długo stara utrzymać się przy piłce)
    + bramkarze (tu też piłka już nie lepi się im do rąk przy łapaniach czy nóg przy wślizgach)
    + gra bramkarzem (w demie dostępny tylko na arenie, ale i tak nowość)
    + murawy
    + grafika
    + oprawa audio-wizualna meczu
    + szczegółowe informacje na temat, każdego zawodnika (ile metrów przebiegł ile celnych podań miał; smaczki a cieszą )

- wolniejsza? (nie wiem czy to minus czy plus, gra się podobnym tempem jak w PES, sami oceńcie)
    - odgłos odbicia od poprzeczki czy słupka jest jakiś dziwny, może to kwestia przyzwyczajenia

W sumie to tyle. Piszcie swoje komentarze, odczucia, co wam się podoba, a co nie.

Pozdrawiam

5. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Ta gra to jest jakis gniot, nastawilem sie na cos tak miodnego jak 2010 World Cup czy nawet FIFA 10, a to jest jakis gniot, animacja jakas z pomocy dla powodzian, caloksztalt z perspektywy roznego wyglada jak jakas kupa i tak szczerze to na pierwszy rzut oka przypomnialo mi PES'a 2008. Jako ze jestem fanem FIFy jestem bardzo zawiedziony. Pobieram tez demo PES'a i az sie boje ze ten okaze sie nawet lepszy.

A i dodam ze Cristiano Ronaldo biega zgarbiony i wszyscy biegaja jak drewna z PES'a.

P.S. W Juve jest jeszcze Diego, VdV w Realu i Zlatan w Barcelonie itd.

6. kieszko

kieszko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mieszane uczucia

Tak czytam wasze opinie na temat dema fify 11, które są pełne zalet. Opinie z pierwszych stron to w zasadzie same plusy i wychwalanie animacji itp. Czytając to mam wrażenie, że ja gram w jakieś beta demo. Odpalam demo i faktycznie kaka prezentuje sie dobrze i wszystko z początku faktycznie wyglada lepiej niż w fifie 10. Potem załączam mecz i to co widze jest wrecz tragiczne. Ta gra nie daje mi w ogóle frajdy. Ja naprawde jestem fanem fify 10, w którą gralem praktycznie codziennie. Piszecie o wspanialych animacjach, a ja ich w ogole nie widze. Co sie stalo z cinematics? Po strzeleniu bramki w fifie 10 byly fajne animacje a tu jakies nerwowe ruchy. Np. messi biegnie z rękami do góry , a owe ręce drżą mu jakby mial parkinsona. Strzelam druga bramke - wszyscy nerwowo biegna w strone rogu, tancza jakis taniec robota, pochylajac sie góra dół góra dół - co to jest? Kolega z któregoś wątka powyżej napisal o drewnianych ruchach rodem z PES i ja sie niestety z tym zgadzam. Cala rozgrywka jest jakas taka slamazarna, ciezka, bez tempa i wrecz meczaca. Reasumujac ja jestem zdruzgotany. Chce wiezyc w to ze faktycznie mam jakies beta demo. Ogladalem gameplay fify 11 w internecie i faktycznie to tam dobrze wyglada a u mnie jakas taka nedza. Moze jak pogram troche to jakos sie rozegram ale pierwsze wrazenie mam koszmarne poruwnując do fify 10.

7. tijs18

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Rozgrywka jest rzeczywiście nieco wolniejsza, ale płynność to rekompensuje w 100 procentach, ponieważ takie tempo sprawia wrażenie większej realności, przynajmniej tak mi sie wydaje. 10 jest na pewno nieco bardziej dynamicznia ale grając w nią teraz mam wrażenie (mój przyjaciel również), że steruje jakimś cyborgiem a nie żywym zawodnikiem. 10 jest super itd nie neguje tego ale myślę, że 11 jest po prostu bliżej do realizmu (taki mix 09 z 10). Jedyne co mi się nie podoba to rzuty karne;/ Jakaś padaczka rodem z automatów na żetony. Jeśli chodzi o powtórki to nie przyglądałem się im jakoś specjalnie. Jednakże nie przeczę, że mogą się na nich dziać dziwnie rzeczy; W fifie 10 był podobny bug (zawodnik z rączką uniesioną w górze, który rusza się w miejscu hehe :) Z tym, że tam to nie była powtórka tylko normalna gra :)

8. adidas2009

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    W poprownaniu do 2010 World Cup to jest one big crap.

9. mesterLUK

mesterLUK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    BYDZIA
    zagrałem kilka meczy i bardzo mi sie podaba moim zdaniem przez to ze rozgrywka jest odrobine wolniejsza jest bliżej realizmu i tu wielki plus,uważam ze 11 jest znacznie lepsza od 10:) pozdro

10. Eric6666

Eric6666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    moim zdaniem miażdży 10. Widać, że każdy gracz jest inny ( ci lepsi, bo wiadomo jak będzie ze standardami z ekstraklasy ) dużo jeszcze bugów w animacji jest, ale wiadomo, że to demo i tego nie będzie . gra jak dla mnie ładna, ale oczekuję, że pełna wersja zje ją na śniadanie

11. Ancient296

Ancient296 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Cóż. Grałem i muszę powiedzieć, że jest dużo kosmetycznych zmian no i kilka większych, które sprawiają, że nowa Fifa pokazuje się w bardzo dobrym świetle, ale co tak naprawdę ma w środku ? Kupimy grę w dniu premiery / parę dni po i w innych trybach zobaczymy wiele błędów ? Mam nadzieję, że nie. No ale na pewno któraś aktualizacja gry po paru miesiącach całkowicie zepsuje multi, w każdej części tak było, że w przedziwny sposób nagle silnik gry się zmieniał na jakiś kosmiczny i podać się nie dało.

12. adidas2009

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Wode z mozgu niektorym robi sama nazwa FIFA juz widze, to jest tak jak w przypadku Halo, tandeta a wielka sprzedaz i miliony fanow.
    Naprawde ta FIFA mnie zawiodla, skoro niektorzy (90%) nie widzi tych bledow co napisalem Ja (na 3 stronie) i Kieszko na tej to gratuluje inteligencji.

13. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Nie obrażaj innych! Każdy może mieć swoje zdanie i nie musi być takie jak Twoje

14. Xbox360.

Xbox360. Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Ja natomiast regularnie gram w każdą grę z serii Fifa od Fify 97, i powiem wam tak: w niektórych latach wg mnie nowy numerek, w ogóle nie powinien się ukazać bo to ciągle to samo, wg mnie Fifa 10 i Fifa 11 to ciągle to samo, oczywiście składy aktualne, kilka animacji rzeczywiście, płynność lepsza, szybkość rozgrywki wg mnie idealna, bo wg mnie w 10 było za wolno, w World Cupie 2010, za szybko, tu jest idealnie, ale czy lista tych zmian zasługuje na około 200 zł??? Wg mnie ta lista zmian to materiał na patch do gry, takie płatne DLC. Zagrałem 4 mecze, i wyłączyłem xboxa, bo ile lat można grać w to samo. Jeszcze tylko dodam: jeden forumowicz wspomniał coś o śmiesznym odgłosie gdy piłka uderza w słupek - rzeczywiście to bardzo śmieszny odgłos nie mam pojęcia skąd EA ten odgłos wytrzasnęło, na pewno nie z boiska :p

15. Bansuj

Bansuj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tczew
    Ja natomiast pograłem parę meczów, na pewno jeszcze trochę zagram sam i z kumplami, ale na pierwszy rzut oka gra wygląda przyzwoicie. Ale na pewno zawiodły mnie stare składy (np. w Realu nie ma Özila, Ibrahimović jest w Barcelonie), twarze wszystkie identyczne jak w 10 (na przykładzie Realu: "swoich" twarzy nie mają tacy gracze jak Marcelo, Khedira, Özil, Arbeloa, Di Maria, łysy Dudek to jakaś porażka - lepiej wyglądał w Fifie 06). Nie wiadomo czemu w demku ani na filmikach Real nie ma na koszulkach sponsora. Brak normalnych cieszynek to też porażka. Mam nadzieję że to poprawią w fullu. Podoba mi się natomiast nowy Bernabéu. W 10 przy słonecznej pogodzie cień po lewej stronie kompletnie ograniczał widoczność, są też nowe animacje, wykonywanie rzutów karnych (zdziwiła mnie obecność tak zwanej "Paradinhi" czyli zatrzymania się podczas wykonywania jedenastki i zmylenie bramkarza, czego FIFA zabroniła). Denerwują mnie też bezsensowne faule, nie ma już takiej gry "bark w bark" jak w 10, od razu jest faul, w polu karnym też. W 10 żeby spowodować rzut karny trzeba było skosić rywala, tutaj wystarczy popchnąć. Słyszałem że będzie można zmieniać sędziów i każdy będzie miał swój styl sędziowania, więc pewnie to też będzie się dało przeboleć w pełnej wersji.

16. milosztor

milosztor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Toruń
    Sklady wiadomo, że nie są aktualne. jak już pisałem wcześniej to trzeba czekać do premiery. Faktycznie jak grałem np. w demko FIFy 10 a później w full to była różnica. Na lepsze ;) także czekamy do premiery. Zauważyliście, że w karnych to jak komputer podchodzi na dwa tempa (zatrzymuje się przed samym strzałem), to zawsze pudłuje? Tak jest na legendarnym, nie wiem jak na innych poziomach.

17. Sala8

Sala8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Polska
    Teraz może ja dodam coś od siebie :)

+Wszelkie nowosci typu gra bramkarzem, rzuty karne itp :)
    +IQ CPU
    +Bramkarz
    +Utrudnione strzały techniczne, lob, i strzaly z 40 metrow juz nie siadaja :)
    +Trudniejszy system zagran itd. Gra wymaga wiekszego tzn. Skilla ponieważ np. podania sa bardziej reczne czyli nie ping pongowe.
    +Grafika
    +Realistyka
    +Wszystkie zapowiedziane zmiany typu pro passing itp.
    +Audio
    +cieszynki
    +Wszelkie inne poprawki

-+ Wolniejsze tempo - Jednak przynajmniej dla mnie jest to lepsze dlatego, że nie ma już tylu przypadkowych zagran i bramek. Jest realistyczniej. Wiecej ataku pozycyjnego

Na bank jest to najbardziej rozniaca sie fifa od poprzedniczki warto na pewno kupic :)

18. Van Der Mills

Van Der Mills Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Na '+':
    - Sztuczna inteligencja,
    - Nowe animacje,
    - Poprawiona gra bramkarzy,
    - Poprawione strzały z dystansu, utrudnione strzały techniczne i loby,
    - Poprawione wślizgi i gra obrońców,
    - Pro Passing - gra wymaga przemyślanych akcji, wymusza stosowanie ataku pozycyjnego i zwiększa realizm gry,
    - Otoczka stadionowa - piłkarze wychodzą z tunelu, witają się z zawodnikami rywali i sędziami,
    - Nowy, bardzo ciekawy pakiet cieszynek,

Na '-':
    -wg mnie za wolne tempo, piłkarze jakoś wolno się rozpędzają,
    - grafika trochę siadła (mam nadzieje, że w pełnej wersji będzie nieco lepiej),

Podsumowując trzeba przyznać, że EA poszło w stronę realizmu, zlikwidowano element ping ponga, gra wymaga bardziej przemyślanych akcji i określonego pomysłu na grę. Osobiście kupuje FiFę w dniu premiery i jak każdego roku będzie to gra na cały rok do grania zarówno online i offline ; ).

19. MateuszW

MateuszW Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8

Im ciemniejszy kolor tym wieksze prawdopodobieństwo spudłowania.Trzeba zatryzymać jak najblizej zielonego środka.Teraz tak po zatrzymaniu latającego paska musisz pzrechylić rzecz jasna analog w daną stronę.Im dłużej go trzymasz tym bardziej w dany bok piłka poleci.Wyczucia można wyłapać na treningu karnych w grze South Africa 2010 (prawdopodobnie w fife 11 też to będzie )gdzie podczas strzału rzutu katnego w świetle bramki widoczne jest kółko które zgodnie z kierunkiem i czasem pzrechyłu lewego drązka ucieka na bok czy do góry i tam mniej wiecej uderzy piłka.Dzięki temu można wyczuć ile czasu tzreba trzymać analoga żeby wykonać strzał w porządane miejsce. :)

A no i oczywiscie co do dema:zmiany co do fify 10 - niewielkie ale widoczne.Poprawione animacje, murawa, kolory jakby ostrzejsze i ten tryb bramkarza bardzo przyjemny .
    Co do strony audio nie moge ocenic bo dzwięk mi przerywa(prawdopodobnie słaba jakosc płyty)

20. adidas2009

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Tempo sie nie zmienilo, animacje spierdzielili.

Obiecane filmiki:
    [video]http://pl.tinypic.com/player.php?v=358o0hw&s=7[/video]
    C.Ronaldo biegnie wzdluz szerokosci boiska, popatrzcie jak on biegnie, jak kura.

[video]http://tinypic.com/player.php?v=29ogap2&s=7[/video]
    Tu jest pokazane jak biegnie Di Maria, hahaha - barki do gory, rece odchylone i co najlepsze zwalowo przygarbiony.

21. adidas2009

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    YouTube - Almería - Real Madrid 1-2 Cristiano Ronaldo Goal HD Gol 15.04.10 nie sadze zeby to z FIFy przypominalo jego bieg.
    YouTube - Di Maria goal at 76th minute of match Hercules 1 - 2 Real Madrid 22/8/2010 Di Maria raczej tez tak nie biega jak w FIFie.

Wczytywanie...

Poleć forum