Fifa 11 karne..szybka pomoc

Masownik20

Użytkownik
Użytkownik
Panowie mam pytanie jak w tej nowej fifie wykonywac karne i te zmylki rozne?? wiem z jest ten pasek i proboje trafic na zielone zginam analog w jakas strone to przestrzela a jak nie zgiunam wogole to trafia w srodek?? jak to zrobic moze ktos napsiac tutorial laikowi??? i jak zrobic te zmylki?? wiem ze były linki do youtuba gdzie jest pokazane ale nie kumam tam tego..wiec ktos mzoe mi to wytlumaczyc??
i jesli jestem bramkarzem to rzucam sie tylko prawym analogiem?
 

Kuba2255PL

Użytkownik
Użytkownik
Wciskasz analoga(trzymasz) i kierujesz go gdziesz (np.prawy górny róg) i tyle,się rzuca :) Strzelać nie umiem :D
 

raflooldz

Banned
gralem tylko kilka meczów, ale zauważyłem, że jak strzelasz karnego, to zawodnik sie wywraca jak się za lekko strzeli, czyli 'stukniecie' w strzal zawsze powoduje strzal w kosmos, szkoda, bo ja zawsze delikatnie wykonywalem karne. ;)

ale pewny nie jestem, że o to chodzi. jednak jak dałem parę razy mocniej siłę i 'trafiłem' na zielone jak na dole ten pasek latał padła bramka, a jak stuknąłem i tak samo trafiłem na zielone, ani razu nie padła bramka. ;)
 

V.V

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Odpal arenę i na polu karnym wciśnij krzyżak, w którąś stronę.. tam załapiesz..
W karnych chodzi o to żeby trafić w zielone pole przytrzymać solidnie B i wyobrazić sobie taki celownik jaki jest na arenie i wycelować w interesujące nas miejsce. Trochę wyobraźni.. :|

"wciskasz analoga(trzymasz) i kierujesz go [...]
na ch. wciskać analog?

LS służy do poruszania się po linii bramkowej, RS odpowiada za kierunek rzutu. Lewy dół, prawa góra etc.

Co do karnego na dwa tempa to nie jest tak hop siup. Nie każdy zawodnik posiada taką umiejętność. Gdy wykonujesz karnego wciskasz B i podczas biegu wciskasz ponownie. Przeważnie kończy się to klapą, ale zależy to od umiejętności danego zawdonika.
 

Masownik20

Użytkownik
Użytkownik
hm Panowie.. tak to napsialiscie ze nie kumam... juz sobie wyobrazalem ten celnowik i powiem tak..leciukto analogiem wskazuje w prawo i go tak trzymam naciskam strzal w zielonym polu i pilka tak czy siak leci prost..a zas jak wygne analog mocno to przestrzela..nie wiem jaki tu jest kompromis;/
 

Trybex

Użytkownik
Użytkownik
Masownik20 włącz sobie karne na arenie. czyli jak jesteś na arenie naciskacz back, następnie practice set pieces -> penalty kicks. Tam podczas trenowania masz gotowy celownik. Po strzeleniu pięciu karnych skumasz o co biega.
 

Masownik20

Użytkownik
Użytkownik
hmmm na arenie czyli jak jest ta opcja ladowania meczu i jestemz pilka mam dac back i tam wybrac karne tak?
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Tak, jesteś na arenie(w którą z menu wchodzisz back) albo odrazu po starcie. Wtedy dajesz znów back i wybierasz karne/penatly kick
Teraz jak stoisz przed piłką przed strzałem i w trakcie to przytrzymaj sobie RT i jak będziesz to trzymać to będziesz na bramce widzieć celownik.
Teraz podczas strzału lewym analogiem kierujesz tym celownikiem, ale musisz poprostu go wyczuć bo nie rusza się płynnie, tzn wolno przyśpiesza, ale jak za długo przytrzymasz to będzie szybciej się wychylał.
Sprawdź sobie. Jak np. przytrzymasz 2sec w prawo to będzie tak bliżej słupka prawego. Jak 3sec to np. już możesz przestrzelić.
Oczywiście wszystko zależy od tego też jak trafisz tym latającym wskaźnikiem

Co do zatrzymania się przed oddaniem strzału to robi się to chyba naciskając/przytrzymując przed uderzeniem LT. Wtedy można zobaczyć jak bramkarz się ruszyć i próbować zmienić kierunek.

BTW To i w ogóle wszystkie tutoriale masz w grze. Z menu poszukaj poradników video i ta jest to pokazane
 

Do góry Bottom