1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

FIFA 11 ociera się o ideał!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Kamellot, Sierpień 23, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Kamellot

Kamellot Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

Na targach prezentuje się wiele głośnych gier, ale ja i tak najbardziej czekałem na spotkanie z Davidem Rutterem. Nie zawiodłem się.

Co to jest?

Nazwa mówi w zasadzie wszystko, choć numerek nieco zaniża ilość tytułów wydanych przez EA Sports. Nie licząc edycji poświęconych Mistrzostwom Świata lub Europy oraz piłce ulicznej ukazało się już bowiem aż 17 gier. To prawdziwy tasiemiec, który długo nie mógł wyjść z cienia gier Konami. Od kilku lat rywalizacja jest jednak zacięta i to gra Kanadyjczyków zbiera lepsze oceny.
    Wrażenia

EA Sports wprowadziło nieco zamieszania prezentując na halach starszą wersję gry, niż build przygotowany na zamknięte pokazy (ukończony już w około 95%). Dlatego z wrażeniami wolałem się wstrzymać do momentu, aż David Rutter opowie mi o nowościach. Wiele z nich znacie już z naszych wcześniejszych relacji z Vancouver oraz stadionu Legii, więc nie będę znów powtarzał po moich kolegach czym są systemy Pro Passing czy Personality+. Wolę podzielić się swoimi wrażeniami z gry.

A grało się świetnie. FIFA 11 sprawia wrażenie, jakby EA Sports czuło, że przyspieszenie tempa i większa zręcznościowość rozgrywki w FIFA 10 było jednak nie do końca trafionym pomysłem. Można było to wywnioskować już po zapowiedziach Pro Passing, ale teraz już wiem, że rozgrywka wróciła do stylu znanego z FIFA 09 nie tracąc jednocześnie zalet edycji sprzed roku. Brzmi jak idealna gra? Owszem, choć pamiętajcie, że to jedynie pierwsze wrażenia.

Przede wszystkim Pro Passing nie jest takie straszne, jak by się mogło wydawać. Dobrzy piłkarze wciąż potrafią posłać piłkę z dokładnością co do centymetra między obrońcami. Iniesta, Kaka czy Gerrard nie stali się więc z dnia na dzień amatorami. W ich przypadku większą rolę odgrywa teraz kontekst zagrania. Wiadomo, że gdy jesteśmy odwróceni tyłem do kolegi, naciskają na nas obrońcy a piłkę kopiemy słabszą nogą, to nic dobrego z tego wyjść nie może. A mimo to w poprzedniej grze wychodziło i przeprowadzanie szybkich kontr czy wymiany podań z pierwszej piłki przypominały bardziej ping ponga, niż to co możemy zaobserwować w prawdziwych meczach. Korzystając z Pro Passing warto wczuć się w piłkarza i przed zagraniem wypracować sobie w miarę czystą pozycję. To świetny system dla żądnych realizmu graczy, którzy jednak nie mogli przemóc się by poprzednio grać z podaniami ustawionymi na "manual".

Z personality+ mam pewien dylemat. Z jednej strony pod ten system podpadają również modele graczy, które są teraz dużo ładniejsze, więcej odwzorowanych twarzy graczy (choć w reprezentacji Polski nie spodziewajcie się cudów) oraz nowy, 360-stopniowy system detekcji kolizji. Jednak sama walka o piłkę, przepychanie się zawodników czy szarpanie za koszulki nie wygląda znowu aż tak inaczej, niż poprzednio. No i wciąż obecne są akcje z odepchnięciem gracza na dobre 3 metry od piłki, których sędziowie czasem nie gwiżdżą. Może niuanse wyjdą w trakcie rozgrywania sezonu i będzie potrzebne wystawianie różnych obrońców w zależności od tego, czy naszą bramkę będą atakowały czołgi pokroju Rooneya i Drogby czy zwinne i diabelnie szybkie mikrusy z Barcelony. Plus w nazwie mechaniki jest póki co dość mały.

W trakcie pokazów na Gamescom (wiadomo, że jedno spotkanie z Davidem Rutterem to za mało ) miałem również okazję do przetestowania kolejnej nowinki - gry bramkarzem. Tak, tak - nie tylko w nowym trybie sieciowym 11 on 11 będziemy mogli wreszcie wcielić się w golkipera. W Be A Pro: Goalkeeper możemy stworzyć swojego gracza i stanąć w bramce ulubionej drużyny w kolejnych sezonach. Nie jest to może najefektowniejszy sposób na spędzenie czasu na boisku, ale zawsze to jakaś odmiana i nowe doświadczenie.

Mechanika jest prosta (choć wraz z przełączaniem kolejnych ustawień możemy ją utrudnić) żółte kółko wskazuje nam optymalną pozycję w polu bramkowym, a w chwilę po uderzeniu pojawia się linia przewidywanego lotu piłki. Potem nie pozostaje już nic innego, jak wychylić prawą gałkę i liczyć, że umiejętności zawodnika wystarczą do odbicia piłki. W trakcie meczu możemy również wykrzykiwać komendy do graczy z pola, sugerując im, że powinni podawać lub strzelać. Na bramce spędzę oczywiście dużo mniej czasu niż w polu, ale uważam, że EA Sports spisało się z nową mechaniką na medal. Poza tym arena treningowa może zmienić się teraz w szybki konkurs 1 vs 1, gdy jeden z graczy będzie kontrolował napastnika a drugi bramkarza. Celne strzały i obrony są zliczane i przedstawiane w tabelce.

Skoro już jesteśmy przy obsadzie bramki, to w tym roku możecie zapomnieć o łatwych lobikach czy niezdecydowanych, przyklejonych do linii bramkarzach. Radzę potrenować inne rodzaje strzałów.

Na koniec mam jeszcze trzy ciekawostki. Po pierwsze w FIFA 11 wprowadzono analogowy sprint. Oznacza to, że im mocniej wciśniemy spust odpowiedzialny za szybki bieg, tym żwawiej zawodnik będzie przebierał nogami. Brzmi może i śmiesznie, ale ma kapitalne znaczenie dla dryblingu i wypracowywania czystych pozycji przy dośrodkowaniach. O wiele łatwiej jest obrońcy przeciąć linię biegu, gdy napastnik wciąż zasuwa jednym - choćby i najszybszym - tempem.

Drugi dodatek jest w zasadzie mikroskopijny, ale gdy usłyszałem o tym, że zmiana zawodnika w obronie nie będzie się już wiązała z jego chwilowym zatrzymaniem prawie podskoczyłem ze szczęścia. Ten problem powinien już dawno zostać wyeliminowany jakąś łatką.

Ostatnią nowinką jest możliwość włączenia odgwizdywania ręki. Początkowo ta opcja jest wyłączona - David Rutter mówi, że to ze względu na to, że w grze trudno zmusić graczy do uważania na ręce. A wiadomo, jak denerwuje rzut karny lub wolny podyktowany nie z naszej winy. Ja na pewno nie będę się w to bawił.

Najlepsze

* Realizm rozgrywki znów wkracza na wyższy poziom nie psując jej efektowności
    * Be a Golkeeper
    * Drobne, ale ważne poprawki

Najgorsze

* Gra wygląda gorzej niż PES 2011
    * Gra faul czasem uchodzi uwadze sędziów

Werdykt

FIFA 11 kręci mnie już od pierwszych zapowiedzi, ale po własnoręcznym przetestowaniu gry wręcz nie mogę się jej doczekać. Taktyczna rozgrywka ze stonowanym systemem podań, które poprzednio mogły kłuć w oczy zwłaszcza w pojedynkach z innymi graczami to coś, stworzonego specjalnie dla mnie.

Maciej Kowalik

(ź)polygamia.pl

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    Co ludzie widzą w kolejnych Fifach i PES-ie? Co roku ta sama kopanina z lekko polepszoną grafiką i dodanymi kilkoma usprawnieniami.

4. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    ja jednak wstrzymam sie z ocenami dopoki nie zagram bo juz pare razy sie przejechalem, co nie zmienia faktu ze zapowiada sie ciekawie a nawet bardzo ciekawie

5. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    wszystko mega ok, tylko czemu grafika jest prawie taka sama jak 09? pes daleko z przodu w oprawie graficznej

6. pakox

pakox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Cieszyn
    Ciągle ten sam odgrzewany kotlet;/ mogliby bardziej się postarać o grafikę bo roznica graficzna jest nie wielka w porównaniu do poprzednich części.Kolejna nowa część i znów tylko lekkie ulepszenia i poprawki czy naprawdę nie można juz nic nowego wymyślić aby zrobić jakieś miłe zaskoczenie dla graczy i fanów fify?

7. Maives8

Maives8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hmmm ciekawe.Tylko troche ze grafika do dup...

I tak kupie 2 miesiace po premierze wtedy kupie ja za 100zł a nie za 200zł:)

8. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    No wszystko ładnie i zapowiada się naprawdę fajnie, tyleż że też mam uwagi co do grafiki... Ciągle to samo. Od FIFY 09 w grafice praktycznie nic się nie zmienia. Może tą "realistką" i drobnymi poprawkami przyćmią dylemat grafiki :)

9. Nafta-Katowice

Nafta-Katowice Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Katowice, Poland
    co kibice widzą w piłce nożnej ?

10. Baca

Baca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Częstochowa
    Mam nadzieję że im coś fajnego wyjdzie, ale fifa zawsze na trainerach wydaje się być idealna, więc nie ma co sobie robić wielkich nadziei

11. FATAEM

FATAEM Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Rozbawił mnie tytuł

12. lozo55

lozo55 Użytkownik Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sulecin, Poland
    nie wiem co Ty reprezentujesz sobą na tym forum, nie wniosłeś swoim postem nic do tematu, idź sobie na tibie, skoro podnieca Cie grafika,a nie grywalność

wracając do tematu, fifa zapowiada się wyśmienicie, to będzie taki lepszy world cup z klubami :)

13. Kamellot

Kamellot Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A to się cieszę niezmiernie:p Tylko nie wiem o co ci chodzi gdy FIFA wygląda pod względem grywalności i realizmu coraz lepiej. Ale to już nie mój problem że ty tego nie możesz zauważyć. Pozdrawiam.

14. FATAEM

FATAEM Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wrocław

Wnoszę więcej niż ty, to na pewno, bo nie podniecam się kotletem odgrzewanym z 2008 roku czyli "fyfom"
    Jak ty grasz w tibię to nie znaczy że każdy musi to robić.
    Poza tym naucz się pisać bo chyba w gimnazjum jeszcze nie doszli z tobą do tego etapu w którym uczą że zdanie zaczyna się od dużej litery

15. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Na screenach, trairelach gra moze wygladac dobrze ale juz po kupnie to juz moze wygladac tragedia. Te fify od teraz juz sie niczym nie roznia. Moze grafika w menu i aktualizacja skladow sie zmienia. Mi wystarczy fifa 10.

16. lozo55

lozo55 Użytkownik Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sulecin, Poland
    nie chce się z Tobą kłócić, bo nie wyglądasz na inteligentną osobę, skoro poprawiasz mój polski, a sam nie ogarniasz interpunkcji, więc proszę Cię, nie wypowiadasz się na temat zawarty w wątku, tylko każdemu musisz powiedzieć "TAK JESTEM FANEM PESA LUDZIE", jednoznacznie, ogarnij się trochę

na dodatek

17. FATAEM

FATAEM Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Interpunkcja wynika z tego że mam słabe baterie w klawiaturze i czasem alt nie zadziała, natomiast ty zdania z małej litery zaczynasz masowo, wiec to raczej ty jesteś tumanem i w gimnazjum nie mogą cię niczego nauczyć a raczej powinienem napisać NAUMIEĆ, tak może zrozumiesz.

18. Vassi

Vassi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Mam jedną fife w swojej kolekcji i powiem że jest super. Posiadam fife 10 . Co może być lepszego ? ;D Jak widać jest to możliwe. Ale raczej nie skusze się na nową fife. Piłka nożna to piłka

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum