1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

FIFA 15

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez P.O.D., Wrzesień 20, 2014.

1. P.O.D.

P.O.D. Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wrocław

W wątku tylko opinie!

Witam, jako że gra jest dostępna w EA ACCESS to piszcie swoje opinie.

Napisze w skrócie :

- Oprawa meczów, smaczki itp 9/10
    - Gameplay 1/10

Tak syfiastej gry o piłce nie widziałem. Typowa gra dla gimbusów i niedzielnych graczy, oprawa swietna a gameplay gunwo... mało wymagający gracz się podnieci...

Oby PES nie był lipny bo będzie lipa z piłką w tym sezonie... ale w sumie nie może być gorszego gameplaya niż to co FIFA 15 ma...

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. rbej

rbej Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Gra jest dwa razy za szybka nawet na najwolniejszej prędkości. Zrobiła się arcadówka dla gimbusów.

1 osoba to lubi.
  4. cobraswiecie

cobraswiecie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam.Od zawsze byłem fanem Pesa i zmieniło się to w 14 części,kiedy gra naprawdę się zmieniła i tylko wyrzuciłem kasę w błoto na oryginał.Nie wiem jak TY, ale mnie najbardziej kręci gra on-line.Z fifą nie miałem do czynienia od bardzo dawna i przesiadłem się po tym jak Konami zawaliło '14nastkę.Pierwsze kilka spotkań nie przekonało mnie,ale w miarę czasu gra była jedną z moich ulubionych.Po przejściu na xboxone rozegrałem kilka spotkań w demo i naprawdę jest lepiej niż w poprzedniej części.Ocenę edytuję po kilku spotkaniach w pełną wersję bo muszę zagrać on-line.Dodam,że wczoraj ściągnąłem demo Pesa i liczyłem na coś więcej,ale tak jak pisałem,że grę oceniam dopiero w pełnej wersji.Pzdr

1 osoba to lubi.
  5. Haqu

Haqu Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Mi się tam nowa FIFA bardzo podoba. Może dlatego, że lubię szybkie tempo akcji, a gimbusem nie jestem :). Niestety znowu się zaczną teksty typu "PES jest dla prawdziwych fanów piłki, a FIFA dla dzieci" - nie. PES jest dla jednych, FIFA jest dla drugich. Grałem w demo piłki o Konami i też mi bardzo przypadłą do gustu, poza tym że niezbyt czuję moc strzałów a słupki odbijają piłki jak na sprężynie. Gdybym nie dostał FIFY do xboxa to na pewno bym ją kupił, choćby ze względu na sam Ultimate Team (gdzie niestety gameplay traci troche na jakości) i sezonów online. Na prawdę jak się wyłączy asysty to nie taka FIFA straszna. Gra jest płynniejsza, oprawa została udoskonalona, bramkarze się zmienili (oby tylko nie okaząło się, że będą wpuszczać każdą szmatę) a główki przestały być OP. Ja tam jestem zadowolony, chociaż po PES-a też pewnie sięgnę później, choćby dla samej ciekawości.

2 użytkowników lubi ten post.
  6. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Widzę, że niektórym zakazano gry na ręcznych ustawieniach :D Zgodzę się z tym, że fifka na auto jest prosta i arcadowa do granic, zgodzę się z tym, że jest za szybka, a kuźwa jeśli jest łatwo zmień na ręczne, poziom legendarny, zagraj i jak wygrasz w pierwszym meczu 7:0 to mów wtedy o grze dla gimbusów, a jeśli ci za trudno i dlatego gra jest głupia no to sorry. Świetna postawa :D Gram na wszystkich wspomaganiach i wyzywam grę od łatwych i arcadowych dla gimbusów :D
    Nie jest to hejt w stosunku do negatywnych opinii, nie rozumiem po prostu osób które narzekają w FIFIE na poziom trudności, poziom na który mają 99% wpływ poprzez ustawienia. To tak jakby oceniać model jazdy w grach samochodowych jeżdżąc na wszystkich asystach, wtedy przecież dusimy przycisk gazu przez cały wyścig i ruszamy gajgą.

Bardzo duża wada Fify(NG) to szybkość rozgrywki który popwinien być przynajmniej o tempo wolniejszy i dość częste głupawki AI

7. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    mi tam się podoba choć zauważam parę błędów coś czuję ze strzały z RB (techniczne) za pola karnego znów będą op, u mnie każdy taki strzał kończy się bramką

8. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    kolego, tutaj nikt nie narzeka na POZIOM trudnosci tylko na gameplay ktory jest drewniany, animacje sa slabe a te przerywniki typu ustawianie pilki itd denerwujace jak malo kiedy, po drugie nie sztuka jest grac z komputerem bo na niego wystarczy jeden schemat, liczy sie gra z innym zywym przeciwnikiem a jak dla mnie w 14 gralo sie fajniej, ogolnie dla mnie jest to krok w tyl, a gra jest arcadowa nawet po wylaczeniu wszystkich asyst bo asysty zmieniaja tylko tyle ze sami decydujemy o kierunku lotu pilki i na tym sie konczy ich pomoc

1 osoba to lubi.
  9. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Czyli mam sądzić, że zdanie Typowa gra dla gimbusów i niedzielnych graczy, oprawa swietna a gameplay gówno... mało wymagający gracz się podnieci... odnosi się do animacji, przerywników itd.? :D Jaja sobie robisz?

Asysty to nie tylko kierunek lotu piłki, a jeszcze siła dogrania, zmiana zawodnika, sprint, gra bramkarzem, górne piłki, strzały.

Arcade czyli gra wymagająca głównie refleksu. Tak, FIFA taka jest przy włączonych na asystach, bo wtedy gra polega tylko i wyłącznie bezmyślnym i szybkim wciskaniu guzików.(zresztą w PES jest tak samo) Ale wyłącz sobie asysty, sam decyduj o sile i kierunku strzału, podania, podania prostopadłego, wrzutki, przerzutu, sam ustawiaj szybkość biegu, przejmuj kontrolę nad bramkarzem przy np. rzutach rożnych, wyłącz automatyczną zmianę zawodnika itd. I wtedy powiedz, że gra ma arcadowy gameplay ;)

W Fifie największe zmiany w stosunku do 14 to inna fizyka piłki i nowy model zawodnika, czy może się to nie podobać? Może, ale używajmy sensownych argumentów.

Minusy Fifa 15

-tempo
    -głupawki AI
    -bramkarze puszczający szmaty z 40 metrów
    -bugi (zdarza się, że 1 karny w serii kończy mecz jako gol w 120 min)
    -niedbałości graficzne (bardzo mierne wygładzanie)
    -klony na trybunach

10. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    ludzie pograjcie online...fifa w singlu nie istnieje...
    żadne inne ustawienia czy zmiana poziomu nic nie da
    tylko online....

11. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    dokładnie gra offline przynajmniej mi nie daje takiej radochy jak mp. Miałem okazję zagrać już kilka meczy przez sieć, jest naprawdę sporo lepiej, trochę inaczej gra mi się w obronie kwestia paru meczy by się dostosować

12. P.O.D.

P.O.D. Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wrocław
    Ta gra jest.... psychiczna... gram UT, biegnę sam na sam z bramkarzem, ja biegnę Lewandowskim, delikatnie naciskam strzał a on kopie w trybuny, następna sytuacja, rzut rożny, piłke wybijaja obroncy, na 20 metrze jest snejder i delikatnie strzelam w bramkę... efekt ? 20 metrów w lewo od bramki... takich sytuacji jest multum. Nie mówię że każda akcja to ma być gol... ale bez jaj, tak samo dośrodkowania, cudem trafię w pole karne ale żeby ktos strzelil z glowki to nie ma mowy.... Sprawdziłem ze WSZYSTKIMI asystami, cały czas jest tak samo. w FIFE 14 mialem 500 meczy rozegranych wiec w ten tytuł "wybitny" nie gram 1 raz...

13. sradkg

sradkg Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    coś jest nie tak z tą Fifą, jakoś dziwnie się gra. W demie było ok, a w pełnej wersji jacys tacy drewniani są.

14. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113

Alert Co stronę trzeba przypominać że w tym dziale i w tym temacie TYLKO OPINIE na temat gry?? Jeśli ktoś ma problem z grą proszę pisać w tym dziale Pomoc Każdy kolejny OFFTOP nagradzam WARNEM !!!

15. jmyung

jmyung Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Umm to teraz mam zagwostke co kupić. Przez poprzednie lata grałem dużo w pesa, ale ostatni z numerkiem 14 to był dla mnie jakiś koszmar. Grałem na PC online i przez oszustów się grać odechciewalo. Pózniej dostałem fife na konsole i gra mi się super, ale głownie offline. Jakoś tak zacząłem grać karierę i mnie wciągnął rynek transferowy.
    Teraz mam dylemat, czy kupić fife15 czy pesa? A może nic :) zobaczę jak się sytuacja rozwinie. Grałem trochę w demo i trochę mnie interfejs, ustawienie taktyk wkurzyło, ale może kwestia przyzwyczajenia?

16. diablo500

diablo500 Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Co do tempa gry to się przyzwyczaję, nie przeszkadza mi to. Natomiast te durne wstawki przy KAŻDYM rzucie rożnym, rozpoczęciu przez bramkarza to jest tragedia.. Żeby to było jeszcze w czasie rzeczywistym to super, ale nie, najpierw trzeba scenkę zobaczyć, przeskipować, i dopiero wtedy można coś zrobić.. to samo przy wolnych, najpierw ładny wgląd mamy na całe boisko, a potem się okazuje że to scenka, i dopiero gdy mamy widok zza piłki możemy wolny wykonać. Nie wiem gdzie tu sens. Zauważyłem też klatkowanie gry przy niektórych momentach scenek/powtórek, też to macie? A o Polskim komentarzu lepiej się nie wypowiadać.

17. sradkg

sradkg Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    ograłem Fife bardziej i się przyzwyczaić idzie do nowej Fify. Fajnie że stadiony żyją, fajnie że bramka chorągieki się ruszają, na murawie zostają ślady.
    Trochę bardziej rozwinięty dział taktyki.

Wielki PLUS, że w ustawieniach można zmienić język komentatorów, mając cały czas Polską wersje.

18. Marcin Szalkiewicz

Marcin Szalkiewicz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Opoczno, Poland
    Jeżeli chodzi o komentatorów to nic się nie zmieniło. Żadnych nowy powiedzonek. Mogli dać kolesi z nc+ może lepiej by wypadli. Dla mnie na razie gra się dziwnie ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Ale czy nie macie odczucia że silnik gry przypomina starą fifę pecetową. Na razie to tylko wstępna opinia. Zobaczymy jak będzie dalej. Może trzeba dłużej pograć. Graficznie pewne kwestie tez są do poprawki. Irytuje mnie ustawianie przez zawodnika piłki na rzut rożny. Dać mu tylko nocnik przy kornerze :) . Tak samo jest z bramkarzem jak sobie ustawia piłkę. Jak by chciał się wypróżnić. Widownia ? Hmmmm. niby fajniej to widać ale nadal widać klony. Jestem fanem fify od części "Fifa 10" i muszę powiedzieć że coś mi na razie w fifa 15 nie pasuję.
    Na plus dla mnie: Szybkość gry, menu gry bardzo na plus, więcej opcji taktycznych, ślady wślizgów, ruchoma chorągiewka, fajne prostopadłe zagrania w uliczki albo na wyjście zawodnika , dla mnie wstawki obijających zawodników są fajne, murawa - widać każdy kłos trawy itp.
    Minusy dla mnie: pewne nie dociągnięcia graficzne, komentatorzy, jak zwykle w fifie dźwięk, piłka odbijająca się od poprzeczki czy słupka jak od sprężyny, ustawianie piłek przez zawodników jak by mieli robić kup..., ślizganie się zawodników po murawie(podczas gdy zawodnik robi kroki), itp.
    Dla tych którzy nie zgadzają się z moją opinią podkreślam że to tylko moja opinia. Na razie tylko wstępna.

19. diablo500

diablo500 Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dlaczego ZAWSZE doliczają 4/5 minut, mimo że żadnych większych przerw nie ma? Nigdy jeszcze nie widziałem chociażby 3 minut. 2 lata minęły od euro, a Polskich stadionów ciągle brak.

20. Sae

Sae Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    70
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Cóż... Jak dla mnie wstawki przy wykopach troszkę niepotrzebne. Jeśli chodzi o komentarz to zawsze używam angielskiego i wg mnie jest duża różnica. Tempo gry w FUT idealne. Co do losowosci przy strzałach... Strzały nieprzygotowane lądują w większości na trybunach aczkolwiek 1/10 jakoś wpadnie. 1 na 1 z bramkarzem używam kombinacji z RB LT bądź LB i śmiało mogę napisać, że grubo ponad połowa wpada. Odnośnie gry bramkarzy... Napiszę tylko tyle - widać różnicę. Mam do was takie pytanie... Tez strzelacie sporo bramek głową z 16m?

21. Marcin Szalkiewicz

Marcin Szalkiewicz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Opoczno, Poland
    Ja strzelam głową z rożnego to 1/20 mi wpada. A z akcji jak szybko rozegram 4/10 wrzutek.

Wczytywanie...

Poleć forum