FIFA 16

adrianek998

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No fakt :) ja gram tylko sezony online to może tam sędziowie są inni :)
 

lisek88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
sory, ale jeśli są gwizdane takie karne: http://xboxdvr.com/gamer/qbEEEk/video/11504961 to już jest lekka przeginka (w tym przypadku rzut karny dla mnie), ale to nie powinno mieć miejsca... taki wślizg poza polem karnym to nawet fauli nie ma...
Wydaje mi się że karny był za zagranie ręką po wślizgu a nie za faul
 

qba123

Użytkownik
Użytkownik
Wydaje mi się że karny był za zagranie ręką po wślizgu a nie za faul
w fifie a przynajmniej w ultimate team nie są gwizdane zagrania ręką

No fakt :) ja gram tylko sezony online to może tam sędziowie są inni :)
być może, ja grając czasami offline z kumplami odnoszę wrażenie, że gram w inną fifę... czuć różnicę w grze między ultimate team
 

lisek88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W 16 karne sa dyktowane z kapelusza także nie ma się co dziwić ze gwizdnął sędzia karnego
 

nemo89

Świeżak
Świeżak
Jak dla mnie 16 o wiele trudniejsza od 15 , głównie jeśli chodzi o podania . Mam jednak problem techniczny i nie wiem czemu tak się dzieje , a mianowicie podczas stałych fragmentów gra jak by ścinała , a ścina głownie pasek siły podania / strzału , nie '' napełnia " się płynie .
 

qba123

Użytkownik
Użytkownik
W 16 karne sa dyktowane z kapelusza także nie ma się co dziwić ze gwizdnął sędzia karnego
tylko nie rozumiem polityki ea sports. w poprzedniej fifie z karnymi nie było problemu, za to irytowała masakrycznie gra obroną i ogólnie możliwość rajdu jednym zawodnikiem przez całe boisko. w tej fifie zostało to wyeliminowane i powiem szczerze, że bardzo przyjemnie mi się gra w defensywie... do momentu, aż nie zostanie podyktowany karny z kapelusza:) dlaczego w nowej fifie naprawiają bugi z poprzedniej i dokładają nowe? w 17 naprawią te karne i zachowanie bramkarzy (chodzi mi o wychodzenie z bramki) a dołożą jakiś nowy bug...
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Bo to jest tylko kawałek zaprogramowanego kodu który ma działać w taki a nie inny sposób w określonych sytuacjach a przeżywacie te karne gorzej niż nasza reprezentacja eliminacje do Euro, trzeba przywyknąć i tyle, karne działają w obie strony a być może juz pracują nad patchem bo napewno już to zostało im zgłoszone
 

qba123

Użytkownik
Użytkownik
Bo to jest tylko kawałek zaprogramowanego kodu który ma działać w taki a nie inny sposób w określonych sytuacjach a przeżywacie te karne gorzej niż nasza reprezentacja eliminacje do Euro, trzeba przywyknąć i tyle, karne działają w obie strony a być może juz pracują nad patchem bo napewno już to zostało im zgłoszone
ea sports i patch? a to dobre;) przecież nie poprawią gameplaya tej gry, skoro pewnie już pracują nad fifą17 i liczą kolejne zyski
 

Donrzuan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ostatnio pare lat grałem w pesa i chyba trudno mi się przestawić. Ładnie to wygląda jednak samą "wygodą grania" ustępuje pesowi
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Pograłem parę godzin w 16 i muszę powiedzieć, że jest lepsza od poprzedniej części. Wrażenia jak z "symulatora" a nie gry. ;-)
 

sondej1213

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dostałem jakąś aktualizacje, waga 350mb, rozegralem 3 mecze fut i albo ze mną coś jest nie tak albo tempo gry podkrecili o 100%... Gra obecnie jest nie grywalna... A już przyzwyczaiłem się do nowego stylu rozgrywania. Ehh

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Marcell_80

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na początku jest tak trudno, że chcesz sobie palnąć w łeb. Ale przecież – o to chodzi! Rajdy przez pół boiska były fajne, ale przez chwilę. Pozycje, z których 9/10 strzałów kończyło się golem – znudziły się. A teraz trzeba kombinować, rozgrywać, poszukać nieszablonowych rozwiązań. A jak strzelać – to technicznie. Bieganie między przeciwnikami jak między pachołkami – no bądźmy poważni, fajnie jest upokorzyć kumpla, ale prawdziwy futbol tak nie wygląda. Więc i FIFA16 tak nie wygląda. Podryblować można, ale jak się naprawdę umie. Wywijanie na przemian na prawo i lewo to już za mało, by wejść z piłką do bramki – nawet jeśli sterujesz Messim. Może więc się okazać, że stare przyzwyczajenia cię zabijają i trzeba przestawić się na nowy, bardziej wymagający i bardziej realistyczny system gry.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

amisz86

Użytkownik
Użytkownik
Dostałem jakąś aktualizacje, waga 350mb, rozegralem 3 mecze fut i albo ze mną coś jest nie tak albo tempo gry podkrecili o 100%... Gra obecnie jest nie grywalna... A już przyzwyczaiłem się do nowego stylu rozgrywania. Ehh

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
U mnie po aktualizacji gra działa tak samo ja do tej pory, nie zauważyłem żeby tempo gry przyśpieszyło.
Ta aktualizacja wprowadziła zmianę na rynku transferowym

Cała lista zmian : https://help.ea.com/pl/article/fifa-16-game-updates/
 
Ostatnia edycja:

sondej1213

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No dziś już ok, także to ze mną było coś nie tak :p może zmęczenie. Jeśli chodzi o moją opinię na temat nowej fify, to jestem bardzo zadowolony z tego ze w końcu wygląda to jak piłka nożna a nie latanie jak najszybszym zawodnikiem pod bramkę przeciwnika. Teraz trzeba grać kombinacyjnie a żeby zagrać z kontry naprawdę trzeba umieć to zrobić, nie tak jak poprzednio prostopadłe góra i lecimy. Także fifa 16 zdecydowanie ewoluuje na plus.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Lucky Luke

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Na początek dodam, że to jest opinia subiektywna, więc prośba o nie podpalanie się :)
Ta FIFA to jedna wielka KUPA. O ile 15tka była super grywalna i mogłem w nią grać i grać od samego początku, tak tutaj po kilku meczach jestem w stanie wyrzucić sprzęt za okno i połamać grę na kolanie.
No sorry ale z plusów to ja widzę tutaj tylko dodatkowe fajne zagrania zawodników jak przyjmowanie na klatę czy finezyjne strzały.

Zacznijmy od menu. Do bólu przypominające te z 15tki, jedynie kolory pozmieniane. Resztę wszystko to samo. Wbijanie do meczu - jak to w każdej fifie lekkie ścinki. Tyle lat gry na rynku i nie mogą czegoś takiego poprawić. Dalej trener - powiedzmy sobie szczerze po co to komu??? Jak ktoś jest początkującym to włącza samouczek i po sprawie - kolejny niewypalony gadżet. Dalej jeśli chodzi o samą rozgrywkę to zawodnicy się poruszają jak by mieli kilo kamieni w majtkach, a już przy biegu jak robimy wiele rzeczy na raz to są opóźnienia i tak się zdarza, że zanim zawodnik poda to zmieni kierunek i mamy kompletny niewypał. Dodatkowe te podania to jakiś koszmar. Zupełnie gra nie potrafi odczytać intencji gracza i zagrać tam gdzie chcę - w 15stce bylo to bardzo fajnie rozwiązane. Podania prostopadłe zagrywane na najszybszego gracza w drużynie a i tak obrońca zawsze jakimś cudem przetnie lub dogoni zawodnika. Dodatkowo zespół się wcale nie wysuwa i rzeczywiście pozostaje tylko klepać piłę między zawodnikami czekając na objawienie, Ktoś napisał, że obrona gra lepiej w tej fifie - to chyba ja mam inną wersję :) W miarę wprawny gracz obiega całą obronę, wręcz przenika przez nią i nie wiem w jaki sposób można zatrzymać takiego delikwenta. Ktoś też opisał że gole nie wpadają z daleka. Ja zdążyłem zauważyć, że bardzo często z daleka za kołnierz wpadają takie szmaty, że człowieka aż wykręca. Karne to jest dopiero kpina. Często nie wiadomo nawet o co chodzi. Dodam, że bawiłem się ustawieniami sterowania i w moim odczuciu nie poprawiło to mojego funu z gry. Ktoś napisał, że ta gra jest dla myślących i trzeba wiele podań, aby coś ugrać. Niestety patrząc na moje odczucia to trafiło na kolejnego bezmózga, który nie potrafi docenić świetnie zrobionej gry, a z piłką chciałby przebiec całe boisko. W takim razie czekam na FIFĘ dla ograniczonych, która będzie mi sprawiała radość i nie przyprawi o nerwicę, a resztę myślących pozdrawiam i zazdroszczę intelektu :)
 

Marcell_80

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja gram tylko online ,gra w obronie to horror... Jeden zawodnik mija wszystkich moich i gol! Gram w fife na konsoli od fify 09 więc wydaje mi sie ze trochę kumam te grę, natopmiast FIFA 16 to jakia pomyłka jeśli chodzi o grę w obronie,coraz częściej myślę o przesidce na Pesa.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

VortaL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
mega zmian w stosunku do 15 nie ma, lecz mi się podoba - każda FIFA ma mankamenty, ale jak ktoś gra to będzie grał miesiące do kolejnej odsłony.
 

Marcell_80

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ale ,przynajmniej mi 16 sprawia najmniej przyjemności

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

mauly

Użytkownik
Użytkownik
Od tygodnia przesiadłem się na x0 i fife16 z x360 Fifa15. Fajny klimat meczu, w końcu można strzelić ze spalonego i się rozczarować po późniejszej reakcji sędziego ( a'la PES 6). Sama rozgrywka jest fajna, bardziej zrównoważona.
Co zauważyłem: poprawa gry w obronie, znacznie więcej dają wślizgi, bramkarze naturalniej bronią, mniej dokładne podania górne i dolne, łatwiej się gra skrzydłami i lepsze dośrodkowania. Ogólnie gram tylko w FUT, i gra mi się dobrze - dopiero 7 liga - ale miło się gra i wygrywa na razie( przebijam się na wyższe ligi i większy poziom). Miało być mniej wyników hokejowych ale i one się zdarzają.
Więcej animacji zawodników i naturalnego ruchu na boisku.
- Minusy jakie znalazłem:
- Za mało zrównoważone karty graczy FUT - przydałby się ogólny spadek współczynników i mniej herosów- byłoby ciekawiej
- Drybling bez piłki- niepotrzebnie się "buja" zawodnik i prowadzi to do częstej straty- pod tym przyciskiem jest wybieganie zawodnika z drużyny którego często używam - Jeśli jest możliwość wyłączenia tego dryblingu prosiłbym o pomoc bo ciężko się przyzwyczaić
- Błąd już od kilku wydań tej serii - przełączanie zawodnika w obronie przez komputer(ustawienia manualne), - nagła zmiana zawodnika i się robi korytarz dla atakującego



Po przesiadce z x360 jestem bardzo miło zaskoczony. Prawie same plusy.
 

krzysiek468

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Po rozegraniu większej ilości meczów jak dla mnie to najgorsza FIFA od lat, a grałem w każdą od chyba 08. Od lat grałem zawsze na legendarnym. Ta część jest niesamowicie drewniana, atak pozycyjny mega irytujący wymagający stylu gry drużyn Guardioli, milion podań do tyłu i wszerz bo reszta stoi jak kołki. To samo z kontrami wyjdę jednym zawodnikiem do kontry, a na resztę trzeba czekać bo sobie truchta i w zasadzie już jest po kontrze bo obrona jest już ustawiona. Gra w obronie w sumie zła nie jest, tylko ten atak jest jak dla mnie słaby, drewniany bez dynamiki.

Gra powinna nazywać się DREWNO 16, jak dla mnie najgorzej wydane 200zł od dłuższego czasu
 
Ostatnia edycja:

Do góry Bottom