Filmy a Xbox 360!

DahRidah

Świeżak
Świeżak
To znowu ja haha, dwa miesiące temu zakładałem tutaj temat o monitorze, chwaląc się - mam już konsolkę, gram na telewizorze [obraz zayebisty], 3 gry, no i muszę zadać kilka pytań, tym razem o filmy.

Wprawdzie to jest bardzo dobra opcja puścić sobie film oryginalny na konsolce, i wczoraj po zakupie za uwaga 3 złote, filmu W Imię Ojca, ową czynność wykonałem. Będę kupował oryginalne filmy, ale niektórych filmów, które oglądam nie ma po prostu na serwisach aukcyjnych, w takim razie muszę wypalać na płytki, i stąd rodzą się pytania:

- skąd mogę pobrać kodeki .avi, żeby filmy w owym formacie działały na konsolce ? da rade zainstalować to bez usługi Xbox Live z poziomu zwykłej płyty CD ?

- będzie działał format .mp4 ? i na jakie płytki nagrywać, czy to nie ma znaczenia i z jaką prędkością nagrywania ? czy to też nie ma znaczenia ?

Dziękuje z góry za odpowiedzi, wiem, że mogę liczyć tu na pomoc, bo dużo kompetetnych osób!

Pozdrawiam!!
 

yaro555

Użytkownik
Użytkownik
kodeki same się pobiorą jak podłączysz pod neta a filmy tylko AVI, ja polecam z pendrive odtwarzać niż nagrywać. I używaj wyszukiwarki bo to kolejny taki sam temat.
 

veins

Użytkownik
Użytkownik
1. Musisz połączyć się z XBL, żeby pobrało kodeki, innej opcji nie ma.
2. Co do MP4, to nie mam pojęcia. Wiem, że DIVX i WMV otwiera bez problemów.
Nie szkoda Ci płytek?
Lepiej na pendrive wrzucić, albo połączyć x'a z kompem i przez WMC zapuszczać... :)
PS. Jak będziesz ściągał film z napisami, to tylko z WKLEJONYMI, bo xbox inaczej nie łyka. Jest opcja, żeby to obejść, ale osobiście nie próbowałem (PS3 Media Server", też trzeba łączyć x'a z kompem).
 

DahRidah

Świeżak
Świeżak
Sorry za dublowanie, na przyszłość będzie nauczka. Rzeczywiście, pendrive to najlepsza możliwość, ale dopóki nie dojdzie zakupiony nowy to będę wypalał na płytki, co mi tam szkodzi.
I czytałem na wikipedi, że odtwarza MP4 także takimi filmami w owym formacie też się posługuję, więc nie będzie problemu. Dzięki chłopaki! ;)

A tych kodeków nie da się inaczej zainstalować ? Bo opcja podłączenia do netu nie wchodzi w grę.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
WMC korzysta z kodekow windowsa i to komputer dekoduje film i przesyla gotowy obraz, ogladanie za pomoca bilblioteki filmow wymaga kodekow bo filmy sa dekodowane przez konsole

Kodekow nie da sie inaczej wgrac
 

DahRidah

Świeżak
Świeżak
Dziękuje za odpowiedź i idę przygotować filmiki :D
 

fobis33

Użytkownik
Użytkownik
Najlepiej na pena zrzucac wszystko. szkoda kasy na plyty. wystarczy pen 4gb do dvd ripow i tam zmiescisz kilka filmow - wyatarczy napewno.. jezeli chcesz lepsze jakosci to pen 8-16gb na blueray-ripy. je polecam choc dvd tez sie da ogladac (w zaleznosci jak daleko siadziesz to obraz sie poprawia a dziwiek mi nie przeeszkadza bo jest na poziomie czworki z plusem.
fajne jest to na xboxie ze gdy niektore filmy w avi na tv mi nie dzialaja (nie mam pojecia czemu.. niektore dzialaja - ok. 80% filmow , a niektore nie - czytane z pena wkladanego do tv ) natomiast na klocku wszystko chodzi bez zarzutow. oraz bardzo fajnie sprawuje sie pad jako pilot :)
pozdrawiam i udanych seansow!!!
 

Do góry Bottom