1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 Final Fantasy XIII-2

Temat na forum 'Encyklopedia' rozpoczęty przez yahoone, Styczeń 27, 2012.

1. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @

Nazwa:Final Fantasy XIII-2
    Rodzaj gry:jRPG
    Data premiery w Polsce: 03 lutego 2012
    Producent: Square-Enix
    Wydawca: Square-Enix / Eidos
    Wydawca PL: Cenega Poland
    Dodatkowe Kontrolery: Brak

Krótki opis
    Akcja gry toczy się kilka lat po tym, jak Lightning wspólnie ze swoimi towarzyszami uratowali Cocoon. Ludzie na nowo zaczęli zaludniać Gran Pulse i zniszczony świat zaczyna się powoli odbudowywać. Lightning niestety została uznana za zmarłą – wierzą w to wszyscy, oprócz jej siostry Serah. Bohaterka pamięta inną wersję wydarzeń i wierzy w to, że siostra przeżyła. Potwierdza to Noel, podróżnik w czasie, który pojawia się w momencie, gdy miasto Neo Bodhum zostaje zaatakowane przez potwory. To właśnie ta dwójka odgrywa główne role w tej historii. Tajemniczy młodzieniec nie wie zbyt wiele o wydarzeniach mających miejsce kilka lat temu, co pozwala twórcom przypomnieć pewne kwestie graczom, którzy nie grali w pierwszą „trzynastkę”.

Od siebie: Każdy post nie będący opinią zostanie odpowiednio nagrodzony

2. Lotnik421 Xbox One

3. Tr1SH

Tr1SH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    ***owo

Mocno wstepna opinia,bardziej spostrzezenia- Gra jest zdecydowanie bardziej dynamiczna.W czasie walk czesto pojawiaja sie QTE (z bossami,przy uzywaniu bardziej mocarnych skilli). Ponadto w trakcie walk i QTE niewiele widac na ekranie . moze i byl to umyslny zabieg tworcow aby nie bylo dobrze widac otoczenia (slabsze textury).Niemal od samego poczatku mamy mozliwosc zmiany paradigmow i podwyzszania satystyk w crystarium.Pojawily sie tz LIVE ACTIONS- podczas specjalnych momentow mamy mozliwosc wybierania kwestii dialogowych,ktore wypowiada nasza rozowowlosa protagonistka-czy wplywaja one na fabule? Na razie nic mi o tym nie wiadomo. Tak jak wczesniej wspomnialem filmiki sa teraz renderowane w czasie rzeczywistym stad udalo im sie upchnac gre na 1DVD.Czy jets dluga? Mysle ze tak jak i reszta fajnali-podczas gry zbieramy fragmenty artefaktow z "innej rzeczywistosci" a ich ilosc jest dosc pokazna co moze pozytywnie korelowac z czasem spedzonym przy grze.Co do muzyki to jak zawsze fajnal prezentuje swietny poziom.Grafika? Wydaje mi sie jakby troche gorsza od XIII...ale sam nie wiem...moze przez to ze dawno nie gralem w poprzednia czesc? A moze dlatego iz na ekranie przybylo elementow (npc).Tym samym musze powiedziec,ze Square Enix wzielo sobie do serca uwagi fanow i umiescilo w grze miasta/osady.Co prawda szalu nie ma ale na pewno czujemy sie "mniej osamotnieni" niz w poprzedniej czesci.Fabula? Sam nie wiem :) ratowanie siostry przy okazji swiata czyli to co zawsze w fajnalach :) iiiiii wracaja moogleeeesyyyy! .

Wstepna ocena-
    Grafika 8 (wg mnie troche gorsza od poprzedniczki)
    Muzyka 10
    Gameplay 9 (zdecydowanie przyjemniejszy,bardziej dynamiczny)
    Fabuła 7 (to co w fajnalach..)
    Ocena koncowa 8

Jak wspomnialem na wstepie nie gralem jeszcze zbyt dlugo aby ostatecznie wypowiadac sie na temat gry.Sa to jedynie moje spostrzezenia.Czy gra jest lepsza od poprzedniczki? Nie wiem. Pewnym jestem natomiast tego,iz gra sie w nia przyjemniej :)

4. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Gra jest zdecydowanie lepsza od poprzedniczki dzięki temu,że dodano o wiele większe połacie terenu,jest dużo więcej szczegółów,urozmaicono też walkę poprzez QTE,włączono możliwość dodawania potworów do drużyny.
    Grafika jest na tym samym poziomie co w poprzedniej części czyli bardzo dobra.Jak do tej pory-9 godzin gry nie zauważyłem summonów do wykorzystania.Czyżby ich nie było ?
    Poza tym gra się bardzo przyjemnie i wciąga dzięki temu,że często przenosimy się w czasie.Dodano też kilka elementów zręcznościowo-logicznych,które urozmaicają zabawę i pozwalają na trening szarych komórek.
    Od siebie dodam,że system walki w tej jak i poprzedniej części uważam za absolutne mistrzostwo świata-lepszego i bardziej wciągającego nie pamiętam w całej serii.Muzyka w grze to sama przyjemność począwszy od techno,kawałkach śpiewanych ślicznym głosem a na orkiestrze symfonicznej kończąc.
    No i powróciły chocobosy.
    Gra zajmuje jedną płytę co też jest dużym plusem.

Jak dla mnie mocne 8.

Kupo.kupo :)

Po 20 godz. gry: Nie ma summonów i nie ma levelowania broni przez to gra jest o wiele trudniejsza od poprzedniej części.

5. malawi

malawi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chorzów
    pograłem narazie 5h i tak na szybko co sie rzuciło na gały:

- grafika jest bardzo ładna
    - duze tereny do eksploracji
    - fajny i szybki system walki plus urozmaicenie poprzez mozliwość zdobywania i dodawania potworów do ekipy
    - fajny patent z przenoszeniem sie w czasie

płynnie i efekciarsko czyli dobry FF
    9.0/10.0

Wczytywanie...

Poleć forum