1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Final Fantasy XIII: Na Xboksie 360 na TRZECH płytach DVD. A wygląda gorzej, niż na PS

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez DusiekPL, Luty 3, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. DusiekPL

DusiekPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grójec
    Japoński koncern Square Enix potwierdził, że Xboksowa wersja gry Final Fantasy XIII mieścić się będzie nie na jednej, nie na dwóch, a na trzech płytach DVD. A ci, którzy już ją widzieli twierdzą, że i tak wygląda gorzej, niż jej odpowiednik z PlayStation 3. Zaskoczenie?

Niezupełnie - objętość trzech krążków DVD i tak jest mniejsza niż dwuwarstwowego krążka Blu-Ray - a Final Fantasy XIII to gra, która podobnie, jak jej poprzednie części, opiera się na wysokiej jakości filmikach i teksturach w HD pokrywających postacie, monstra, itd.
    A to właśnie na te elementy narzekają gracze i recenzenci, którzy mieli okazję porównać wersję X360 i PS3 w specjalnych promocyjnych autobusach, które jeżdżą w chwili obecnej po USA, przygotowując Amerykanów do planowanej na 9 marca premierę gry.
    Jeden z dziennikarzy branżowych, cytowany przez serwis Sanakucomplex, twierdzi, że "obie wersje działają równie płynnie, ale ta z PS3 ma bardziej ostre, wyraźne tekstury", z kolei inny cytowany osobnik, a dokładniej jedna z graczek, która oglądała grę w busie Square Enix mówi: "Jestem rozczarowana, bo różnica jest bardzo widoczna. Mój chłopak chciał kupić wersję na X360, ale po tym co zobaczyliśmy, zdecyduje się raczej na tę z PS3". Szczęściarze - ludzie, którzy mają w domu obie platformy i mogą zawsze wybrać tę edycję gry, która jest najlepsza...

2. Lotnik421 Xbox One

3. mzajac91

mzajac91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    e tam, dla mnie liczy się grywalność a nie grafika . weźmy sobie takiego Mario albo tetrisa

4. Raikoh

Raikoh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To swiadczy tylko o braku umiejetnosci ze strony square enix, bo ff nie jest jakims mega graficznym wodotryskiem...

5. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Wiadomo, że będzie wyglądać gorzej a w dodatku filmiki, których w grze jest multum będą w słabszej jakości i nie będzie dużej części sound tracku. Jak dla mnie ta gra tylko na PS3.

6. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Ja tam przeboleje, i tak liczy się grywalność:D Teraz już nie będzie wytykania ps3, że multiplatformy wyglądają lepiej na x360:D

7. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Xboxowi już podziękujemy. Myślałem że dłużej wytrzyma, ale to że wyszedł wcześniej zaczyna powoli wychodzić.

8. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Faktyczni,znany analityk branżowy i guru rozgrywki elektronicznej powszechnie znany jako "jedna z graczek" fachowo ocenił FF XIII-ja tam swojego X360 juz wyrzucilem przez okno."Jedna z graczek" nie moze sie w koncu mylic.

Skad wy ludzie bierzecie takie newsy?!Jakas panna powiedziała coś i odrazu news sie robi.

Kogoś w ogóle dziwi,ze FF XIII może wyglądać gorzej na X360.Oczywistym było,ze PS3 jest wiodąca platforma dla tego tytułu-wersja na X360 jest przy okazji.
    Wg serwisu www.1up.com,obie wersje wygladaja porownywalnie,bez widocznych wiekszych roznic.Pewnie poronujac screenshoty będą różnice,ale na pewno nie znaczące.
    Report: Xbox 360 Final Fantasy XIII "Runs As Smooth" As PS3 FFXIII - final fantasy XIII - Kotaku

It was...a pleasant surprise when I discovered FFXIII runs just as smoothly on 360 as it does on PS3. Admittedly, I didn't see the two versions running side-by-side — the bus set them apart with a looping trailer dividing the kiosks — but I honestly saw no tangible difference from my time with the PS3 version.

Zreszta,FF XIII nie zbiera rewelacyjnych ocen wiec nie wiem o co tyle krzyku(~86%).To nie Mass Effect 2.

9. CoOokie

CoOokie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    الجانب الثاني لل
    Dla mnie w FF nigdy grafika nie grała pierwszego planu - wiadomo, była zawsze co najmniej spoko, ale w serii FF chodzi o grywalność i fabułę! Dlatego z chęcią zagram na X0 :)

10. mataman

mataman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Jedyne co wyglada gorzej to filiki bo są poddane kompresji. Sama gra podobno wyglada identycznie na obu platformach.

Cały świat robi tearaz przerywniki na silniku gry. Jak widać W square jeszcze do tego nie potrafią.

11. Avatar

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mysłowice
    Mi osobiście to wisi. Nie lubię japońskich (zniewieściałych) produkcji.
    Prawdą jest, że jeżeli ma rzeczywiście wyglądać gorzej na X niżPS to świadczy to o braku umiejętności państwa ze Square.

12. strusic

strusic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Tylko, że ten FF fabularnie kompletnie leży. Dramat na siłę.

Brak umiejętności? Raczej X0 się kończy. A przynajmniej nośnik jest mało pojemny. Na sankakucomplex, był zrzut z zawartości nośnika BD z FF13 w japońskiej wersji, różnić się będą 15GB objętością plików.

13. Zoax

Zoax Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja tam w finala na dwóch konsolach jednoczesnie grać nie będe.
    Wiec nie wiem czemu ludzie się pieklą i tak napewno gra będzie prezentowała się conajmniej dobrze.
    Z tego co co udało mi się wyczytac to raczej świat rozgrywki będzie bardziej rażący ( swoboda poruszania się po świecie).

14. Pls

Pls Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    I chwala im za to, ze nie robia na silniku gry. Przez to gra wyglada zdecydowanie ladniej. Dla mnie zastepowanie prerenderowanych przerywnikow zwyklymi jest beznadziejne. Niestety coraz wiecej firm idzie na taka latwizne.

15. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    A ja lubię filmiki na silniku gry. Zobacz sobie seria MGS. tam zawsze wszystko było świetnie wyreżyserowane i patrzenie na filmik "z gry" na prawdę sprawia przyjemność. Podobnie FFXII na PS2. Tam była mieszanka - na silniku + pre-rendery. Gdy scena była zbyt skomplikowana dla konsoli , naszym oczom ukazywał się wcześniej przygotowany filmik. Dzisiaj konole są o wiele mocniejsze i filmiki na silniku gry powinny być chlebem powszednim. To właśnie na takich filmikach możemy na prawdę docenić moc silnika graficznego w danej grze.

BTW. Sama gra FFXIII zajmuje 6.8GB , pozostałe 35GB z wersji PS3 to filmiki i dźwięk...marnotrawstwo. Gdyby nie te filmiki , to gra zmieściła by się na 2 DVD.(jeśli nie na 1)

16. CritiCalz

CritiCalz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Żadne marnotrawstwo. Na płycie BD można sobie pozwolić na taką ilość filmików.

17. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    No sorry , skoro sama gra to 6GB z 50GB? WTF? 8 takich gier zmieściło by się na takim Blu-Ray'u. Zamiast robić te swoje mega filmiki , zrobili by lepiej pożądną grę , a nie bawią sie w jakieś bzdety z pre-renderami.

18. CritiCalz

CritiCalz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No i co z tego, że 8 gier by się zmieściło na jednym nośniku ? Wiadomo że nigdy nikt nie zrobi ośmiu gier na jednym BD, bo to mija się z celem. Według Ciebie, SE ma zrobić grę 10-o gigową na płycie która ma pojemność 50GB ? Mi się podoba że zapełniają całość.

19. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Właśnie to jest świetne w SE kolego. To, że X0 ma ograniczoną pojemność przez DVD to już inna sprawa i filmiki renderowane takie jak w FF są genialne a nie takie gówno jak często się zdarza na silniku gry.

20. Lifestream

Lifestream Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    Dla mnie obojętnie jak będzie gra wyglądać bo oceniać grę tylko po grafice to błąd ale jak tak czytam i czytam o FF XIII to ta gra nawet tam gdzie miała mocne strony to leży, jak czytam słowa jednego z twórców z Square że ,,oni nie mogli w grze zrobić parę miast bo to by pogorszyło grafikę ,, to ręce opadają mówi to człowiek z firmy która jakoś takich problemów nie mieli nigdy i gra była rozbudowana zawsze i ładna...

21. Bazajaytee

Bazajaytee V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    się znamy?
    żal mi się robi tych jak czytam jakie to PS3 nie jest świetne bo ma BD, albo kończy się era X360. Uważam, że Xbox jeszcze długo będzie godnie reprezentował M$ do czasu następnej generacji konsol. To, że producent nie umie robić gier to inna sprawa... W końcu to Japonia. A w Japonii jak wiadomo jest PS3. To też może być powód do zaniedbania produkcji tej gry na FF. Jeszcze jedno: "jedna z graczek" to nie expert i nie ma się czym podniecać. Z pewnością różnica w gameplayu będzie niewidoczna...

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum