1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Final Fantasy XIII - opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Wi1q, Marzec 3, 2010.

1. Wi1q

Wi1q Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Opisujcie wrażenia z gry!

2. Lotnik421 Xbox One

3. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Pograłem dosłownie chwilę i jest ok. Baaaardzo dużo czasu minęło odkąd grałem w ostatnie FF, więc z bardziej dogłębną oceną na chwilę obecną się wstrzymam.

PS. Wi1q, Ty masz na zaś przyszykowane już tematy dotyczące opinii o grze?! Zamiast zakładać 5000 tematów o takiej samej (tudzież podobnej) treści pierwszego posta zwyczajnie zagraj i sam napisz pierwsze wrażenia zamiast walić na sucho tematami.

4. eekz

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Powiem szczerze, że grafikę ocenił bym na jakieś 12 na 10. Jest identyczna jak na screenach. I te efekty... ehhh no final fantasy pełną gębą.

5. castro

castro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zawsze wygodniej grać po polsku ;) . Ale gier w angielskiej wersji językowej nie warto sobie odpuszczać . Ja kiedy gram i czegoś nie rozumiem biorę słownik ,albo wchodzę na google translate i sprawdzam . Wychodzi to na dobre ,bo dużej ilości nowych słów można się w ten sposób nauczyć . Sam też jestem ciekaw tej gry. Co było do przeczytania to przeczytałem. Liniowość w modern warfare i wielu innych tytułach nie przeszkodziła w dobrej zabawie ,to i tu nie powinna. Ponoć gra jest podzielona na dwa etapy (tak to twórca określił) , w drugim świat jest bardziej otwarty , szkoda tylko ,że zasmakujemy tego dopiero po kilkunastu godzinach rozgrywki .. ;) Mam nadzieję ,że gameplay i fabuła to czekanie wynagrodzi .

6. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Opinie co do grafy?! Proszę bardzo.
    Gra w całości wyświetlana jest w 1024x576.Co więcej,nawet zapowiadane cutscenki w 720p na X360 wyświetlane są w 576p(względem 1080p na PS3).

Żródło
    http://www.n4g.com/News-485472.aspx

Oprócz FFXIII przypominam sobie tylko jedna grę z tak niska rozdzielczością na X360(Star Ocean).

7. eekz

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Mam za sobą dobre parę godzin gry i mogę już śmiało się wypowiedzieć.
    Otóż na początku gra mnie trochę zawiodła. Nie mogłem rozwijać postaci, a system walk był mizerny (auto-combat). Do tego co rusz zmieniała się postać fabularna, którą sterowałem. Grałem bo zachwyciła mnie jedynie grafika i byłem ciekaw co będzie dalej.
    Jednakże po jakimś czasie (gdy się zostaje L'Ced'em) gra nabiera zupełnie inny wymiar. Dopiero po tym momencie zaczynamy tak naprawdę grać w Final Fantasy. Rozwój postaci, system walk i przedmioty stają się dostępne, tudzież dużo bardziej rozbudowane.
    Dopiero teraz mogę śmiało powiedzieć, że gram w Final Fantasy, a nie jakiegoś pięknego gniota.

Co do grafiki to ja osobiście nie odczuwam niskiej rozdzielczości. Graficznie gra jest dopracowana do perfekcji, a efekty świetlne i wizualne wręcz powalają. Scenerie - już po wyjściu z cocoon'u są wręcz przepiękne.
    Dźwięk jest na bardzo wysokim poziomie i jest bardzo klimatyczny. Po tylu latach (odkąd grałem w ostatnie FF, a konkretnie FF-X) poczułem się jak "w domu".
    Jeżeli chodzi o grywalność, to jest tak jak napisałem wyżej. Z początku gra zwyczajnie "ssie" i przynudza, ale jak już drużyna zbiera się w całość zaczyna się prawdziwa zabawa.

Reasumując, szczerze polecam FF XIII. Nie zniechęcajcie się na początku, bo później gra nabiera prawdziwych barw.

8. penguinspl

penguinspl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jezeli znacie angielski to poczytajcie hand on gamespotu i innych nie ma roznic w grafice tylko filmy sa w nizszej rozdzielczosci nawet mowia ze wersja na xbox360 wyglada jasniej i przejrzysciej sa to opinie z 11 i 20 lutego cytuje :However, we noticed at this stage that the movies on the Xbox 360 suffered from more compression than on the PlayStation 3, while the Xbox 360 had an overall crisper image quality in the main game.

9. eekz

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Jestem więc już na 2 płycie i gra mnie wciągnęła w całości. Generalnie do tego co napisałem wcześniej dodam tylko, że bardzo mnie zdziwiły czasy loadingów. Myślałem, że będą bardzo długie, a tu zium i wczytane.

Jakieś inne osoby może wyrażą swoje zdanie? Bo nie wiem czy w moim przypadku to nie jest jakaś chora fascynacja :p

10. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    ŁoŁ idziesz jak burza kolego , ja mam grę od półtorej doby i na liczniku mam dopiero jakieś 5 godziny rozgrywki ( dokładniej jestem dopiero w tym kryształowym wąwozie/pustkowiu i to raczej na początku niż na końcu ) ! Ile zajęło Ci przejście tej 1 płyty ? Leciałeś byle do przodu czy przechodziłeś oglądając wszystkie scenki czy dawałeś skip ? Co do gry jak dla mnie sterowanie postacią jest trochę niewygodne i walki są nieco chaotyczne ale to moje wrażenie , o grafice i szczegółach to chyba nie trzeba pisać . Pozycja obowiązkowa dla fanów FF i RPG ogólnie !

11. thekoniq

thekoniq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Heh.... Następny mój zakup na X'a to będzie FFXIII .

12. eekz

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    maclogan
    Oglądałem wszystkie możliwe cut-scenki, odkrywałem wszystko jak leci i walczyłem momentami z tymi samymi potworami po 2-3 razy (wracałem się i ponownie były na mapie) dla expa. Teraz mam na liczniku jakieś 7:30, a pierwszą płytę zaliczyłem na 6:22. Pierwszy dysk kończy się gdy Lighning pokonuje (i zdobywa) Odin'a, a zaraz po tym jest ostatnia cut-scenka.

13. Fede

Fede Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Eh jeżeli 2 i 3 płytka jest tak samo krótka jak pierwsza to trochę szkoda.Ja jeszcze nie mam Finala XIII ale ostatnio grałem w X-2 na ps 2 i nie mogę się doczekać.Jestem ciekaw czy trzyma poziom IX czy VII, które najbardziej mi się podobały.Szkoda, że ostatnio robią takie krótkie te RPGi, bo na ps 1 były dłuższe nawet.

14. eekz

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Wszystko będzie normalnie.

Mi przejście FF-X na ps2 zajęło zdaje się coś około 92 godzin. Ale przeszedłem dosłownie wszystko co się tylko dało włącznie z ukrytymi lokacjami i przedmiotami :D
    Tutaj jak na razie idzie mi całkiem całkiem, chociaż muszę powiedzieć, że teraz zaczynają mi się schody. Już od jakiegoś czasu nie da się grać "na pałę", tj. walić praktycznie ciągle auto combat. Teraz zmiany taktyki to chleb powszedni. Co rusz muszę zmieniać i atakować inaczej, a mimo to.... (wstyd się przyznać) 4 razy już mnie zaciukali ::whistle: :D
    Na dziś robię sobie przerwę ;)

15. mzajac91

mzajac91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ja jestem na pierwszej płycie mam 6h za sobą =] Narazie jedyne co mi się nie podoba to to ze mam mały wpływ na to kto jest w party.. ale i tak daje 12 na 10

16. misiek8

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    To nie ME2 czy F3 żeby coś zależało od dialogów.Przynajmniej gracz nie ma wpływu na nie.
    Gra to jedna wielka cutscenka, i pasuje wiedzieć o co biega.
    A znajomość angielskiego jest potrzebna na poziomie ww. przez Ciebie produkcji.

17. endriu1145

endriu1145 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    johny powiem tak jest to rpg japoński więc fabuła może być skomplikowana i ze słabą znajomością angielskiego słabo zrozumiesz ją. Chociaż jeżeli zrozumiałem ME2 i np. Lost Odyssey to spokojnie możesz grać ;) najwyżej będzeisz co jakiś czas patrzeć w słownik ;P

A co do dialogów to tu czegoś takiego nie m ;) To jest po prostu zwięzła fabuła z prawdopodobnie jednym zakończeniem, gdzie idziesz przed siebie i klikając dajmy na to X rozmowa sama przebiega bez Twojego udziału. Nie jest tak jak w ME raczej jak <myśli> Max Payne czy Lost Odyssey, Blue Dragon, Bioshock ;) Idziesz i fabuła z biegiem czasu sama się odkrywa ;)

18. misiek8

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
  19. Sonval

Sonval Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja nie rozumiem czemu wy tak wszyscy jedziecie po tym FF.Gra na początku nudna, ale później nabiera prawdziwego klimatu Finala.Jedyne do czego się mogę przyczepić to zbyt duże ułatwienia jak np. to, że gdy podczas walki zginie nam członek drużyny to po walce sam sie odradza bez użycia pheonixa albo sam się leczy bez potiona.
    Mnie się gra podoba choć i tak nie rozumiem całej fabuły(gdzieś tak 75 %).Ktoś z dobrym engliszem mógłby mi tutaj spoilera walnąć o co chodzi z tym l'cie, fal'cie , Pulse, Focus, Purge i ogólnie dlaczego trawają te walki w Coocon. Wygląda na to, że zwożą ich tam siłą i ludzie się buntują, ale po co ich tam zwożą ?

20. penguinspl

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ja nie jade po FFXIII chodzi mi o hype jaki byl wokol gry a wyszedl zwykly dobry jrpg to wszystko nie jest fenomenalny a taki mial byc 4 lata produkcji to chyba dostatecznie duzo a najbardziej sie usmialem jak tworcy powiedzileli ze gdyby chcieli stworzyc FFVII z taka grafika to zajeloby im to 12 lat.Po prostu boja sie zrobic remake bo po co niszczyc klasyk a tak by sie stalo i ta wam zapewniam.Jest duzo innych firm i robia lepsze jprg lub wogole rpg.Pamietam jak mialem ps3 i siedzialem na forach zagranicznych ps3 jak mowili jak to bedzie gre ze zaden rpg nie bedzie sie mogl z nia rownac a mamy po prostu dobrego jrpg.Przyklad dam wam maja ps3 gralem w demon souls i to dla mnie jest majstersztyk istne cudo.

21. penguinspl

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Nie mowie ze jest slaba pisalem ze mamy dobrego jrpg ale nie jest rewelacyjny wiem ze recenzje to jedno a podejscie graczy to drugie np just dance na wii slabe recenzje a gra juz ma 1.5 mln kopi sprzedanych(sam mam just dance i tez bawie sie przy niej swietnie z moja dziewczyna) chodzi mi o to ze miala to byc rewolucja a chyba im cos nie wyszlo.Kolego moj gral w Lost Odyssey i powiedzial ze straszna lipa gra dostala od ign 8.2 jest wielkim fanem ff jak mu powiedzialem ze gra dostala 8.3 to nie mogl uwierzyc mowil ze do jaka pomylka chodzi o to ze ludzie oczekiwali punktacji na poziomie 9-9.5 a tak mamy dobrego jrpg i tyle

Wczytywanie...

Poleć forum