1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Final Fantasy XIII - ostatnia taka wielka gra?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez marek2fgc, Styczeń 14, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Nie wiadomo, czy to objawy zmęczenia po skończeniu pracy,czy zwykła kokieteria, ale Square Enix zastanawia się nad odejściem w następnych grach od formuły klasycznej japońskiej gry RPG. Biorąc pod uwagę wiadomości o ilości usuniętego z Final Fantasy XIII materiału, to nie dziwne, że zastanawiają się nad czymś nowym.

Yoichi Wada ze Square Enix, w wywiadzie dla Edge powiedział[/color]:
    Japońskie gry RPG nowej generacji? Na razie trudno jest mi to sobie wyobrazić, ale świat bez turowych walk, losowych walk i przyzywania potężnych stworów wydaje się jakimś smutniejszym miejscem. Ale też trudno się dziwić, że po tylu latach robienia tego samego Square Enix ma ochotę na zrobienie czegoś nowego.

Poszukiwanie nowego może mieć związek z samą pracą nad Final Fantasy XIII. Isamu Kamikokuryou odpowiedzialny za warstwę wizualną gry stwierdził w jednym z wywiadów, że ilość usuniętego z gry materiału starczyłaby na drugą grę. To oczywiście może być przesada i przechwałka, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamieścić te rzeczy w jakimś późniejszym wydaniu gry z dodatkami?

Nie powiem, ślinka cieknie. Tymczasem zachodnia edycja gry jest już gotowa.

Źródło: Final Fantasy XIII - ostatnia taka wielka gra?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Kosu

Kosu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Polska
    No ja tam czytałem ze co do całego projektu Fabula Nova Crystalis (FF13, FFVersusu13, FFAgito13 i 2 innych nie ujawnionych tytułów) to ma być tak ze FF13 miała już być czym niby nowym, Versus ma być właśnie w starym stylu (ala FF7), a Agito to praktycznie 2 Crisis Core: Final Fantasy VII. Ale obym się mylił póki co czekam na 13 z niecierpliwości :D

4. mentes

mentes Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Italy
    czy ostatnia? nie byłbym taki tego pewien,może to być chwyt marketingowy.

5. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Square po prostu nie chce robić kolejnych FF-ów. Fani ostro jadą po FF XIII , główne argumenty to to , ze gra została skomercjalizowana specjalnie na potrzeby zachodnich posiadaczy X360.

Osobiście nie grałem w FFXIII , nie mogę więc oceniać , ale fakt , że wycięli tyle dobra z pełnoprawnej gry jest naprawdę intrygujący. Przede wszystkim dla tego , ze sama gra zajmuje jedynie 6.8GB danych , a reszta danych to filmiki w HD.

Mam nadzieję , ze Versus XIII nie da ciała i będzie pełnoprawnym produktem , a nie czymś nastawionym na zyski z późniejszych DLC.

Moim marzeniem był by remake starszych FF z PSX. Chętnie bym zobaczył FF8 czy FF7 w swojej orginalnej formie rozgrywki z grafiką z dzisiejszych czasów...

6. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Tak,to jest na pewno ten argument. Pomijając fakt,że na X360 wyszły już wybitnie tradycyjne gry z gatunku jRpg jak Lost Oddysey,Blue Dragon,Tales of V.,Eternal Sonata,Star Ocean i inne.

Z calym szacunkiem ale nie wiem,gdzie owa komercializacja sie objawia?!Wprowadzili otwarty swiat-nie.Dali duzo subquestow-nie.Moze chociaż w jakiś sposob fabuła jest nieliniowa?Tez nie. Może bohaterowie są w stylu "zachodnich herosow"-nie,cale to metroseksualne towarzystwo i inne lolitki w niczym nie przypominaja np. Komandora Sheparda.W czym FF XIII przypomina zachodnie Rpg w stylu Mass Effect,Fable-które doskonale się wpisują w styl X360.

Po prostu gra nie jest znow tak dobra jakby chcieli sami tworcy, gracze i teraz zaczynaja sie usprawiedliwiać.

7. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Uprościli grę do bólu. FF stało się grą casualową , a nie grą dla fanów.

8. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Produkcje Nintendo tez są zazwyczaj grami casualowa,a są skierowane do fanow danej marki.To ze gra jest casulem nie znaczy, że nie jest skierowana do fanów.Ja tam nigdy nie widziałem zbyt wielkiego skomplikowania i złożenia w produkcjach jRpg,poza systemami walki ktore zdarzały się byc oryginalne i wymagające.A rozgrywka to zwykle od cutscenki do cutscenki-za reke gracz prowadzony jest.

FF XIII dalej jest liniowa gra,dalej ma takich samych bohaterów,dalej więcej filmików niż gry,dalej śmieszne potwory.Dla mnie nic się nie zmieniło.Aczkolwiek nie jestem fanem tych klimatów to czasem pogrywam w jakiegos jRpg.

A tak żeby było śmieszniej-wg Final Fantasy XIII Hands-On - Xbox 360 News at GameSpot grafika in-game wygłada lepiej na X360,cutscenki oczywiscie juz nie.

9. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    No a ludzie którzy grali narzekają jednak na poziom trudności , brak miast itp. To wszystko było w poprzednich FF. teraz raptem tego nie ma. wszyscy się zaczynają zastanawiać dlaczego?...

10. Kosu

Kosu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Polska
    Co do FFXIII to japońscy fani mimo tego że zakupili coś koło 2milionów samych egzemplarzy gier i wysokich ocen w magazynach zarzucaj trzynastce takie oto wady:

• "Pierwsza połowa gry jest całkowicie liniowa (20 godzin)."
    • "Miast stanowczo za mało."
    • "Skład drużyny narzucany odgórnie."
    • "Rozgrywka bazuje na schemacie film-eksploracja-kolejny film-boss-jeszcze jedna animacja powtarzanym aż do znudzenia."
    • "Większości potyczek nie da się uniknąć, ucieczka także jest niemożliwa."
    • "Eksploracja poszczególnych obszarów trwa zbyt długo w stosunku do przynoszonych profitów."
    • "System gry jest bliźniaczo podobny do tego z FFX."
    • "Po każdej walce drużyna automatycznie odzyskuje pełny stan zdrowia".
    • "Jeśli w boju zginie główny bohater prowadzonej w danej chwili drużyny następuje koniec gry."
    • "Walki polegają na niekończących się atakach. Zero jakiejkolwiek taktyki."
    • "Transformacje summonów zamiast zachwytów budzą śmiech."
    • "Fabuła nie bardzo trzyma się kupy."
    • "Zakupy możliwe tylko w punktach zapisu. Brak jakichkolwiek sklepów."
    • "Niewiele przydatnych przedmiotów do wykorzystania w walce."
    • "Brak poziomów doświadczenia."
    • "itd. itp."

11. tijs18

tijs18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zainteresowanych odsyłam do TVGRY.PL :) Nie wiem jak wy ale heh ja żadnych zmian nie widzę, a przynajmniej takich, które rażąco psułby klimat jRPG :) Na filmiku wyraźnie widać, że niektóre wady są wyssane z palca, jak chociażby ten "atak na oślep" :)

12. akira5

akira5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pobiedna/ Wrocław
    nie rozumiem was czym sie tak podniecacie? final fantasy to tylko juz nazwa. gdzie obecnym tytulom do takich perelek jak FF VI, VII, VIII, chrono trigger? teraz liczy sie grafika i oklepany schemat: bohaterzy ubrani w durnowate stroje, najladniejsza dziewczyna zako****e sie w glownym bohaterze itp. zero swiezosci i tylko odgrzewany kotlet, a wy do niego lecicie jak ćmy do swiatla.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum