1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Final Fantasy XIII - X360 vs PS3 - cała prawda

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez cloud0, Marzec 6, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. cloud0

cloud0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Serwis eurogamer.net opublikował artykuł porównujący grafikę w FFXIII. Różnica pomiędzy obiema wersjami jest, ale nie aż tak straszna jak wcześniej zapowiadano.

Porównanie grafiki na silniku gry:

Porównanie grafiki z filmików renderowanych:

Porównanie grafiki z filmików na silniku "w ruchu":

Największą różnicę widać podczas filmików na silniku gdy kamera jest dużo w ruchu. Filmiki CG są praktycznie nie do odróżnienia (przynajmniej wg mnie).
    Do przeczytania całego artykułu zapraszam tutaj:
    Face-Off: Final Fantasy XIII | DigitalFoundry

2. Lotnik421 Xbox One

3. CritiCalz

CritiCalz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ostatnie zdjęcia na x0 wyglądają tragicznie trzeba przyznać.

4. DusiekPL

DusiekPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grójec
    Masz racje Ostanie screeny z filmików w ruch są tragiczne. W pierwszych obrazkach też jest subtelna różnica na korzyść PS3. Tekstury tam są bardziej wyraziste, wręcz bardziej realne. Nie no ciekaw jestem jak to wygląda na moim telewizorze. Czy rzeczywiście różnice w filmikach będą aż tak wielkie.

5. MadMax

MadMax Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Te rzekome zdjęcia na silniku w ruchu w xboxie są renderami które wykorzystują modele i tekstury z gry tak samo jest w PS3 tylko że tam są te rendery w 1080p i wysokim bitrate, dlatego bo jest blu-ray. Ta gra ma 2 rodzaje renderów. Pierwsze są super graficznie a drugie są jak real-time można je odróżnić w Xboxie tym że widać słaby bitrate i nie widać siatki we włosach. Wiem bo grałem i zwracałem na to szczególną uwagę. Te gry w real-time są w 95% takie same. Tutaj są porównania.

Final Fantasy XIII Screenshots & Images | Eurogamer

Final Fantasy XIII Screenshots & Images | Eurogamer

6. tobi0688

tobi0688 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ludzie zamiast sie cieszyc ze dostali taka gre na x'a szukaja afer, na ps3 lepiej wyglada, bo ta gra byla robiona dla ps3 od zawsze, teraz wyszla na x'a i nie wazne ze gorzej wyglada, dajcie jakas gre od ms na sony teraz :D

7. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Różnica mimo, że jest znaczna, to podczas gry aż tak tego się nie odczuwa. Natomiast dziś mnie bardzo zaskoczyło, gdy w mieście Nautilus (może połowa drugiego cd) gra tragicznie się przycina. Spadek FPS jest dość znaczny. Co prawda miasto wygląda jak z bajki, ale... no właśnie. Zobaczymy co będzie dalej. Jednakowoż wątpię, żeby na PS3 były takie problemy.

8. piaszczyk92

piaszczyk92 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Suwałki
    Dzisiaj też byłem w tym momencie co Ty i mi się nie zacinało..

9. mataman

mataman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Co tu duzo gadac gra i same FMV na x360 jest w 576p, wstawki na ps3 sa w 1080p, potwierdził to eurogamer. To mi wystarczy aby wybrac wersje na ps3.

10. MPiotroV

MPiotroV Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    W samej grze największa różnica jest we włosach.

Z kolei filmy w ruchu na x360 są dość rozmazane.

ogólnie nasz kochany xbox wypada gorzej.

11. cloud0

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    MadMax masz racje te filmiki w ruchu co napisalem ze sa na silniku to sa rendery wykorzystujace modele i tekstury z gry dlatego tez tak je nazwalem. Jesli narobilo to zamieszania to sorka. Chodzilo mi ze to nie jest taki typowy render robiony na stacjach graficznych tylko korzystajacy z modeli co sa normalnie w grze, stad napisalem ze na silniku.

Co do plynnosci gry, skoro mowicie ze przycina sie tam w jakims miejscie (nie doszedlem do tego momentu jeszcze ;)) to czytalem, nawet nie wiem czy nie wlasnie na eurogamer.net ze gra chodzi plynniej na x'a. Owszem zarzucali ze 576p, ale pisali ze jest tez plus tego, a mianowicie wlasnie wieksza plynnosc na x'a.

Tak czy siak dla mnie gra wyglada bosko i ciesze sie ze moge na xboxie zagrac w najnowszego fajnala :) To ktora wersja lepsza to nie ma sie co tym martwic. Temat tak zalozylem zeby uswiadomic jak jest w rzeczywistosci, bo wczesniej pisano ze na x'a jest jakas mega przepasc graficzna, ale jak widzimy wcale tak nie jest ;)

12. Razak

Razak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polska
    uwierzę jak zobacze to na lensoftruth z resztą wdł mnie gra nie warta zachodu

13. cloud0

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    hehe dobre :p a wg mnie ta gra zasluguje na tytul gry roku

14. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Lol, te ostatnie zdjęcia wyglądają jak dwie inne generacje konsol xP

15. Sonval

Sonval Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ludzie ! Dajcie spokój ... Zachowujecie się jak jakieś Fanboye.Powinniście się cieszyć, że w ogóle PS3 oddał takiego grubego exa.Nie zauważylibyście nawet tych tych różnic w grze gdyby nie to porównanie.Jedynym mankamentem który widać są włosy, widać, że twórcom coś nie wyszło z nimi.Ale jeśli chodzi o pozostałość to dla mnie grafika jest i tak ładna.

16. Tuminure

Tuminure Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    To nie PS3 oddał exclusive. Prędzej microsoft zdobył soniaczowego exclusive... choć i tak wydaje mi się, że SE sami zdecydowali aby odbiorcami gry byli właściciele PS3 oraz X360.

17. holi3

holi3 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Krk
    Po graniu w Risena juz mnie nic nie zaskoczy, ani fatalna grafika ani plynnosc giercowania. Pozostaje czekac i byc moze juz w tym tygodniu zaczac ciupac! :D

btw. ze screenow porownawczych gameplay to tylko wlosy inaczej wygladaja, nie dopatruje sie zbyt lepszych tekstórek na PS3...

18. castro

castro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tylko w statystykach to tak słabo wygląda . Pograłem już kilka godzin i jestem jak na razie zachwycony zarówno fabułą jak i grafiką . Mimo ,że na początku gra ogranicza się do wybierania jedynego dostępnego ataku ,to fabuła wciąga i nie pozwala się oderwać . Polecam .

19. tobi0688

tobi0688 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Najlepiej miec konkretny monitor do przygladania sie, mam nadzieje ze kazda osoba ktora sie tu wypowiada ma jakis konkretny monitor i naprawde widzi roznice.

20. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Taa,konkretny monitor.I jeszcze konkretna kartę graficzna-bo cóż znaczy sam monitor,jak to karta odpowiedzialna jest za wyświetlanie grafiki.

Rożnicę jest i każdy ja widzi.Kwestia subiektywnej oceny.Ja osobiście zauważam 576p na X360-ktoś inny tego nie zauważy i będzie bawił się dobrze.Miliony ludzi gra w serie Guitar Hero na PS3 w tej rozdzielczości i żyją.

Najbardziej zauważalna jest różnicach na odbiornikach 1080p-tam faktycznie widać dużą różnice na korzyść PS3.

21. castro

castro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Na pewno jest różnica na odbiornikach obsługujących rozdzielczość 1080p , bo jeżeli xbox'a do takowego podepniemy to obraz będzie skalowany do rozdzielczości telewizora,więc siłą rzeczy jakość obrazu będzie gorsza ,ale kiedy w grę wejdzie telewizor o niższej rozdzielczości natywnej to rozciągnięcia nie będzie ,a jakość będzie taka jaka powinna być. Więc - jeżeli gramy na telewizorach ,które mają rozdzielczość niższą niż 1080p to nie zauważamy różnic pomiędzy ps3 ,a xbox'em bo jej nie da rady w ten sposób odróżnić ,bo jest tylko ,,teoretyczna'' :)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum