Flash: Lite-On - wydobycie DVD-KEY i wgranie do innego napędu

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

Nie jest to lipa, o której pieprzymy bez sensu od paru tygodni :D. Wszystko działa jeśli nie masz dwóch lewych rąk to powinieneś sobie poradzić.
 

Pedro28

Banned
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

to super sprawa. akurat posiadam xa z liteonem i benqa ze starego xa. zabieram sie za robote
 

deffc0n

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

Jest juz nowa opcja wydobycia key bez rozbierania napedu ;D
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

Tak jak kolega wyżej napisał, można to zrobić dzięki XBOX 360 Maximus Lite-On Liteon BenQ 360 Xtractor

Do kupienia na Ebay za 30funciaków
http://www.youtube.com/watch?v=ct0lsFowODk&eurl=http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330279539938&ssPageName=MERCOSI_VI_ROSI_PR4_PCN_BIX&refitemiurl=http://i4.ytimg.com/vi/ct0lsFowODk/hqdefault.jpg
 

aligator7

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

UDAŁO się , po kilku godzinach zabawy, bo cały czas miałem dvd key 000000000000000.
Najważniejszym motywem okazało się odłączenie i załączenie zasilania napędu, odpięcie 220 v od konsoli powodowało zerową reakcję, natomiast wypinając kabelek od zasilania liteona poszło od 1 strzału, warto też spojrzeć w biosie kompa na ustwienie com 1 - powinno być 3F8/IRQ4, u mnie było AUTO.
Chętnie pomogę i odpowiem na pytania. ::)
 

kvaun

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

Xtractor Pro, Power/RS232/USB Maximus
może kogoś z was zrobi tutorial tej zabawki jak wydobyc nia key
pozdrawiam
monias? :-D
 

marcin3city

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

ok, udało mi sie wydobyć z liteona key itp, ale mam problem z wgraniem go do nowego napędu samsung,
Manualana metoda mi nie działa, rozumiem że mam zgrać najpierw firmware z samsunga, a następnie w nim wyszukać 000005800032, ale nie chce mi tego znaleźć, moze dla tego że samsung jest nowy??

Przy automatycznej robocie DriveSwitcher`em przygotuje mi plik bin, po wgraniu go do napędu na xboxie pokazuje sie błąd E65, wiec coś jest nie tak.

Jak sflashować nowy napęd samsung?

Z góry dzieki
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

http://team-xecuter.com/ck3/liteon_swap.htm

Nie wiem czy próbowałeś tak jak w tym opisie, ale spróbuj...To opis dla samsunga :)
 

marcin3city

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

no tak robiłem i nie wiem co jest nie tak :(

Teraz wogóle nie mogę zrobić spoof key bo nic sie nie dzieje jak wskaże inquiry.bin

co moze być nie tak, dla pewności raz jeszcze zgrałem klucz z liteona wiec jest dobry
 

lasic19

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

witam!

przygotowuje sie do akcji wymiany napedu w moim xboxie ale najpierwch chcialbym zasiegnac jezyka u fachowcow.

1. czy ten progrmator bedzie ok (mam na plycie glownej com 1 wiec z tym nie bedzie problemu);
http://www.allegro.pl/item471876570_interfejs_rs232_ttl_programowanie_max3232_3_3v.html

i czy te pola Rx,Tx itd z programatora w tutku odpowiadaja tym pinom z tego programatora w linku, i czy jak sa takie dwa piny w danym polu wychodzace z programatora to czy kabelek ktory przylutuje musi laczyc je oba czy wystarczy przylutowac do jednego?

2. czy do lutowania polecacie jakis konkretny rodzaj cyny np bezolowiowej czy to moze byc ta najtansza bez zadnych bajerow?

3. rozumiem ze poza tym programatorem, lutownica, cyna, kabelkami no i nowym napedem nic wiecej nie bedzie mi potrzebne? bo cigle czytam cos o jakims connectivity kit czy cos i nie wiem czy musze to miec czy nie i wogole co to daje, bo tez slyszalem ze np jak sie robi flash napedu kiedy naped korzysta z napiecia bezposrednia z flashowanego X to ze mozna dostac Bana ale nie wiem czy ta teoria juz padla czy to prawda?

4. czy kabel zasilajacy naped w Xie jest jakis typowy i czy moge go za male pieniadze kupic np na allegro (jaka nosi nazwe ta koncowka) poniwaz chce sprobowac zrobic sobie taki wlacznik jak w CKv3 i wmontowac go w kabelek przesylajacy napiecie do napedu zeby moc w odpowiedniej chwili go wylaczyc, moze uda mi sie cos takiego zmajstorowac, a moze ktos z was wie w ktory z tych kabelkow pownienem wmontowac taki wlacznik/wylacznik, bo w sumie nie wiem ktory z nich przewodzi prad?

z gory dzieki za pomoc.
pozdrawiam
 

bienias

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

Witam wszystkich. Dzisiaj podziele sie opisem walki z podmiana klucza z liteona i wrzuceniem go w samsunga ms28.
Zaczelo sie od problemow z wycieciem klucza. Kilka godzin walki i nie wiem co sie salo z kompem nr jeden ale przez caly czas mialem zera. Zarowno pod DOS jak i windowsie. Przerzucilem sie na drugiego kompa i poszlo od pierwszego razu przy pomocy Xtractor readera otrzymałem 3 pliki w tym magiczny kluczyk.
Dziabnąłem sobie mix przy pomocy 360 drive switcher (inquiry.bin + iextreme.bin) i flaszowanie samsunga. Po setnym (sic) razie (nawet nie zaczynalo sie flaszowac) flasznalem naped (pokazalo kilka razy 100% i ze wszystko ok, restart) i niestety blad E65.
Moze macie jakas koncepcje co poszlo nie tak? Blad, czerwona lampka i niewysuwajacy sie naped...w sam raz na sobotni wieczor zagwozdka. Ide sie przespac, jutro na spokojnie postaram sie zrobic wszystko jeszcze raz od poczatku. Jak cos mozecie zasugerowac podpowiedziec to prosze pisac na gg:12666 lub na priva.
pozdr
ps. jak mam klucz z liteona (nie zera i nie ccc) i wszystkie programy rozpoznaja z czego te inquiry i key biny to chyba ta operacja byla ok-poprawcie mnie jak sie myle.
Mysle ze cos poszlo nie tak badz w mixie (inquiry.bin+key.bin)+iextreme.bin albo w samym procesie flasza (ale liczyl kilka razy do 100 i na koniec napisal ok i kazal sie restartnac)....
Facz. Mam nadzieje ze nie ubilem samsunga....
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

Spróbuj podmienić ręcznie w HEXeditor
Te kilka linijek nie sprawi Ci kłopotu i wgrać ponownie

I nie wiem czy nie będziesz potrzebować pomocy jakiegoś serwisanta po badflashu, polecić mogę www.iksboks.eu
 

bienias

Świeżak
Świeżak
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

Ok guys, I really hope this helps someone!!

Firstly the situation.....

Flashed an MS28 drive with 42b on via chipset with 10 second method.. reported all 100% all looked good!
Put into 360 & then recieved E65 error!!
Drive is dead, no eject, nothing!
tried bad flash recovery for about 6 hours!!! (waiting 10 seconds,11 seconds...samremod, samread etc nothing!

Heres how I fixed it! with via chipset

1, turned on pc with drive off using xtreme bootmaker with both ms28 boxes ticked!
2, when at dos prompt turned on drive and type mtkflash r /m test.bin
3, pressed enter & DID NOT TURN DRIVE OFF!!!
4, Selected my drive & STILL DID NOT TURN DRIVE OFF!!!
5, It started reading immediately!!!!
6, I was able to read & write continuously (tried 5 or 6 times reading and writing different firmwares)
7, every time i pressed enter it would read and write immediately !!! Drive was never turned off!!

The problem was the fact that I was turning the drive off before selecting chipset (as per instructions!)

Now drive is working perfectly with 42b!!!

Very Happy & hope this helps someone!!

Cheers all!

Zrobilem to co w opisie powyzej i wszystko smiga...flasznalem naped jeszcze raz i smiga. BEZ WYLACZANIA I NA CHIPSECIE VIA!!!!

Jak napisal MBC0 z xbox-scene.com moze komus pomoze!
Mnie pomoglo!
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wydobyć DVD Key z Lite-ona i wsadzić do innego napędu.

no super że się udało, a mam pytanko czy grałeś nim na XBL?
Bo niby m$ może wykryć szajsungi i hitachi
 

bienias

Świeżak
Świeżak
nie:) nie odwazylem sie:)
 

nedlog1

Świeżak
Świeżak
Witam
mam problem z wyciagnieciem key`a z lite ona... Naped podlaczony jest do pc poprzez kabael sata do kontrolera na plycie glownej (nvidia). do tego programator (na ukladzie max 232) podlaczony jest do com1. W napedzie xboxa wlutowany on jest zgodnie ze schematem: Tx->TxD (u mnie T1), Rx->RxD. Moj programator posiada do tego piny oznaczone jako T1in oraz out i R1 in oraz out.
Wyciaganie klucza przeprowadzam zgodnie z tutorialem na poczatku tego watku i problem powstaje w momencie uruchomienia programu do wyciagania klucza. Podaje numer portu odczytany z biosu (3f8) ale program po dluzszej chwili podaje komunikat "problem with sata status, reboot computer". Dzieje sie tak na kazdym porcie jaki podam.
Czy ten port ktory podaje jest ok? Skad wogole wziac adres portu sata, czy to jest po prostu adres portu com?

Wielkie dzieki za wszelka pomoc
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
nedlog1 sciagnij sobie DosFlash, wrzuc go na dyskietke, wejdz do dosa, wpisz "dosflash" i będziesz miał liste urzadzen na sata/ata i wśród nich powinien być naped liteon (jeżeli podłączysz wszystko ok). :p
tak to ma wygladać:
http://www.freepler.de/userdaten/38928917/bilder/xbox360/kstp63493.jpg
w tym przypadku adres portu to 09E0. :D
 

nedlog1

Świeżak
Świeżak
Czy dobry CHIPSET?

Przede wszystkim dzieki za odp. Mam jeszcze jedno pytanie: slyszalem ze wyciagniecie klucza z lite ona nie jest mozliwe na chipsecie innym niz VIA. Czy to prawda ze na nvidii (na ktorej sflashowalem Benq) nie da sie czytac klucza z LIte-ona?
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Zgadza się, tylko VIA.
 

nedlog1

Świeżak
Świeżak
LIpa

No to lipa ze tylko via... Prosze jednak uzytkownikow o napisanie w tym watku jak tylko bedzie wiadomo co tam wymyslil c4eva odnosnie flashowania samego lite-ona. Nie wiecie moze czy dalej bedzie potrzebny programator/chipset via/lutowanie?
 

Do góry Bottom