1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Flash napędu BenQ

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez majeros, Styczeń 5, 2013.

1. majeros

majeros Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Płock
    Moglibyście mi powiedzieć czy według tego poradnika: Jak wykonać flashowanie napędu Benq w Xbox 360 - Komputery.Spryciarze.pl można poprawnie wykonać flash?
    Chciałem się tez dowiedziec jednej rzeczy, wywnioskowałem, że mam napęd BenQ po tacce i dwóch kabelkach białych pod przednim panelem, czy to prawda, że te kabelki oznaczają napęd BenQ?
    Flash to to samo co przeróbka czy nie? I czy wg podanego wyżej poradnika można wgrać LT+ 3.0 na Xboxa z płytą Falcon z dashem 2.0.16202.0?
    Ew. podajcie jakby można (i jeżeli jest) prostszy poradnik jak przerobić, z samym rozebraniem i przerobieniem problemu raczej nie będe miał, bo o ile czytałem dobrze to wystarczy kabelek SATA, rozebrany xbox z wyjętym napędem (podłączonym do zasilana konsoli) i PC z odpowiednimi programami.

2. Lotnik421 Xbox One

3. majeros

majeros Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Płock
  4. maker3

maker3 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ściągnij sobie tutorial do JungleFlashera z ich strony. Tam masz wszystko opisane.
    Sent from my Lumia 710 using Board Express

5. majeros

majeros Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Płock
    Ok, z tego tutoriala wyczytałem, że napewno mam napęd BenQ, wiem też, że flash to to samo co przeróbka i (chyba) z tym dashem nie będzie problemu. Ale czytałem w tutorialu tutaj na forum (dokładniej w komentarzach), że lepiej to robić na Dosie, bo na windowsie może być brick napędu, dlatego podtrzymuję pytanie czy z tym poradnikiem, który podałem mogę przerobić i nie będzie problemów? I jak to ma wyglądać? Do JungleFlashera mam gdzieś wkleić pobrane LT+ 3.0 w wersji dla BenQ i podczas tworzenia pliku ze zmodyfikowanym firmwarem wybrać te LT+ 3.0 z listy? A i czy zamiast pendrive'a z DosFlashem 1.7 mogę przygotować płytę bootowalną (o ile się da)?

6. maker3

maker3 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Twoja płyta nie obsługuje bootowania z pendriva?

Na płytę nie będziesz mógł nic zapisać. Masz klucz?
    MS-Dosa możesz włączyć z płyty, ale jak już będziesz mieć dostęp do wiersza poleceń, to przejdź do dysku (musisz mieć partycję FAT) i stąd włącz Dosflasha.

Jak kiedyś bawiłem się Dosflashem, to na dysku utworzyłem oddzielną partycję (kilka MB) i zainstalowałem tam MS-Dosa ( MS-DOS 7.10 CD Full Installation - Free tools and utilities )

7. majeros

majeros Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Płock
    Ok, jednak mam pendrive'a, więc zrobię to na pendrivie. Chodziło o to, że pendrive'a nie miałem, ale już skombinowałem sobie. Narazie udało mi się rozebrać konsolę (duży problem z zatrzaskami miałem, bo podczas naprawy jeden ktoś wyłamał trochę i pół godziny mi zeszło otworzenie go). Zaraz właśnie za flash będę się zabierał, tylko nie wiem dokładnie jak w JungleFlasherze to zrobić, jak wstawić do niego LT+ 3.0 i go wybrać.
    @Edit: Problem mam już w tej chwili, po wejściu do DosFlasha i zrobieniu wg poradnika, w pewnym miejscu gdzie trzeba z powrotem (po uprzednim wyłączeniu) włączyć konsolę i tutaj status z 0x80 (tak jak na filmie) zmienia się na 0xD1 potem na 0x51 i dalej nic nie idzie...
    @Edit2: Udało mi się przerobić w końcu, ale innym sposobem, z tutoriala z forum prosto przez JungleFlashera. Xbox w tej chwili odpala i napęd z wgranym LT+ 3.0 odczytuje bez najmniejszego problemu oryginalną grę, jak będzie z piratem to się zobaczy dopiero.

Wczytywanie...

Poleć forum