1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Flash Samsung MS25 / status 0x51

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez pacynka, Kwiecień 18, 2009.

1. pacynka

pacynka Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.
    Zabrałem się za "edukowanie" napędu Samsung (firmware MS25) najnowszym iXtreme jednak na samym początku pojawił się problem.
    Posiadam płytę Abit nf7-s v.2 na chipsecie nForce 2. Napęd zasilany jest z x360 i podłączony do płyty poprzez kabelek SATA. Pobrałem najnowsza wersje Jungleflasher 1.51. Zainstalowałem ręcznie PortIO32. Program wykrył napęd na jednym z portów.
    Pierwsza czynnością (zgodnie z tutorialem) jaka chce wykonać jest "Intro/Device Id". I tutaj pojawia się problem. Po kliknięciu tej opcji wyskakuje komunikat o włączeniu i wyłączeniu zasilania ( klikam TAK i w programie pojawia się komunikat "Re-Sending Vendor Intro"). Wykonuje off/on konsoli jednak po czasie wyskakuje komunikat "Fail..."(nie pamiętam dokładnie). Cały czas widnieje status 0x51.
    Moje pytanie jak poradzić sobie z tym problemem?

2. Lotnik421 Xbox One

3. pacynka

pacynka Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Problem rozwiązany.
    Dokopałem się na zagranicznym forum, iż firmware Samsunga MS25 nie pozwala na modyfikację wykorzystując chipset nVidia 2. Dlatego zakupiłem poczciwy kontroler VIA (VT6421A) i bez problemu sfleshowałem swój napęd.
    Pozdrawiam

4. novak512

novak512 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Iława/Gdańsk
    Szkoda że nie próbowałeś flashować pod dosem. U mnie poszło bez problemów. Również mam nforce2, ale mój model samsunga to MS28. Ciekawy jestem czy 25 też by poszła za pomocą dosflasha.

5. pacynka

pacynka Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miałem taki zamiar ale brak funkcji "Boot from USB", partycje HDD NTFS co uniemożliwiło wykorzystanie dyskietki z DOS. Próbowałem DOS-a z obsługą NTFS z CD ale program do flashowania nie chciał się uruchomić:/

6. Brabus535

Brabus535 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Ogarnołes ten napęd już?Jak nie i jestes ż wawy podbij do mnie to Ci to za free zrobie.

Wczytywanie...

Poleć forum