Flash Samsung MS25 / status 0x51

pacynka

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.
Zabrałem się za "edukowanie" napędu Samsung (firmware MS25) najnowszym iXtreme jednak na samym początku pojawił się problem.
Posiadam płytę Abit nf7-s v.2 na chipsecie nForce 2. Napęd zasilany jest z x360 i podłączony do płyty poprzez kabelek SATA. Pobrałem najnowsza wersje Jungleflasher 1.51. Zainstalowałem ręcznie PortIO32. Program wykrył napęd na jednym z portów.
Pierwsza czynnością (zgodnie z tutorialem) jaka chce wykonać jest "Intro/Device Id". I tutaj pojawia się problem. Po kliknięciu tej opcji wyskakuje komunikat o włączeniu i wyłączeniu zasilania ( klikam TAK i w programie pojawia się komunikat "Re-Sending Vendor Intro"). Wykonuje off/on konsoli jednak po czasie wyskakuje komunikat "Fail..."(nie pamiętam dokładnie). Cały czas widnieje status 0x51.
Moje pytanie jak poradzić sobie z tym problemem?
 

pacynka

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Problem rozwiązany.
Dokopałem się na zagranicznym forum, iż firmware Samsunga MS25 nie pozwala na modyfikację wykorzystując chipset nVidia 2. Dlatego zakupiłem poczciwy kontroler VIA (VT6421A) i bez problemu sfleshowałem swój napęd.
Pozdrawiam
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
Szkoda że nie próbowałeś flashować pod dosem. U mnie poszło bez problemów. Również mam nforce2, ale mój model samsunga to MS28. Ciekawy jestem czy 25 też by poszła za pomocą dosflasha.
 

pacynka

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miałem taki zamiar ale brak funkcji "Boot from USB", partycje HDD NTFS co uniemożliwiło wykorzystanie dyskietki z DOS. Próbowałem DOS-a z obsługą NTFS z CD ale program do flashowania nie chciał się uruchomić:/
 

Brabus535

Banned
Użytkownik
mam ten sam problem tylko ze z samsungiem ms28 ciagle status 0*51
Ogarnołes ten napęd już?Jak nie i jestes ż wawy podbij do mnie to Ci to za free zrobie.
 

Do góry Bottom