1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Forbes: Konsolowy Wiedźmin 2 na przełomie 2011/2012

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Xavaris, Maj 12, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Xavaris

Xavaris Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    DDZ
    Miesięcznik Forbes zajmujący się szeroko pojętym biznesem coraz częściej pochyla się nad grami wideo. Nic w tym dziwnego, wszak przemysł elektronicznej rozrywki powoli przerasta Hollywood. Polska wersja gazety przyjrzała się polskim grom, od ekonomicznej strony rzecz jasna

Z artykułu można wyciągnąć dwa ciekawe fragmenty, które czym prędzej wrzucam tutaj. Pierwszy cytat dotyczy gry CD Projekt.

Według szacunków analityków DI BRE Banku, produkcja może znaleźć 2,2 mln nabywców wersji na platformę PC w tradycyjnych i cyfrowych kanałach dystrybucji oraz łącznie 1,6 mln w wersjach na konsole XBox 360 i PS3, które mają szansę pojawić się na przełomie 2011 i 2012 roku. Dzięki poprawie warunków licencyjnych przygody Wiedźmina w ciągu trzech lat mogą przynieść zatem nawet 150 mln zł zysku na poziomie operacyjnym. Byłby to rekord w historii polskiej branży gier.
    Dla porównania, pierwsza część Wiedźmina rozeszła się w 1,7 mln egzemplarzy, a CD Projekt zarobiło na niej zaledwie 3 mln zł. Firma ma apetyt na większą sprzedaż "dwójki", ale nic w tym dziwnego - po pierwsze, sequele zawsze lepiej się sprzedają, a po drugie budżet nadchodzącej gry to 40 mln zł. Najbardziej oczywiście zastanawia kwestia konsolowej wersji. Śmiem twierdzić, że ta jeżeli się pojawi, to przebije PeCetowe wyniki - świat graczy jest nieźle nakręcony na Wiedźmina 2. Ważny jest też fakt, że na Zachodzie gra się głównie na konsolach.

Kiciński wrócił do firmy aby zająć się nowymi projektami i promocją komputerowego Wiedźmina 2. Z drugiej strony ostatnio okazało się, że CDP jeszcze nie zaczął dewelopingu konsolowej wersji. Cytowany przełom 2011/2012 jest dlatego trochę wróżeniem z fusów.

Źródło : Wiedźmin rusza po duże pieniądze dla CD Projektu i Optimusa - Artykuły - Forbes.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. Marydson

Marydson Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubaczów
    ja robie wyjatek i zagram na PC: )

4. Mateo90

Mateo90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja od ponad 2lat nie gram na kompie ale dal wiedźmina powrócę na blaszaka :p

5. depcik94

depcik94 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Radomsko
    Mam nadzieje że wyjdzie w grudniu :) najlepszy czas na granie

6. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    jak wyjdzie na konsole to na pewno kupię!!

7. Paso_holik

Paso_holik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ja również liczę że wiedźmin 2 na x-a pojawi się jeszcze w tym roku, na 100% wersja konsolowa mogłaby w dużym stopniu podnieść sprzedaż szczególnie na zachodzie a przecież CD Projekt najbardziej na to liczy. Porównując z AC:Brotherhood pierwsza wyszła wersja konsolowa potem na PC także chyba to jest słuszna droga.

8. Lukos

Lukos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Blok
    Jak gierka wyjdzie na konsolę to zapewne będzie trzeba trochę funduszu odłożyć - pierwszą część wspominam z łezką w oku :)

9. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    No ciekawie :)
    Może kupie.

10. Dr.Analos

Dr.Analos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Wątpię ze wyjdzie wersja konsolowa a szkoda ..

11. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ta na zachodzie gra się głównie na konsolach bo Amerykanie nie umieją złożyć sami PC (Oni nawet boją się tykać PS Move), ale do rzeczy na pewno sprzedaż by skoczyła co było by dobre bo tak jak napisano wiedźmin zarobił mało mam nadzieję że wiedźmin 2 zarobi więcej bo naprawdę należy się kawał dobrej roboty, ale dokładnie to zobaczę jutro jak przyjedzie kurier.

12. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Mi się wydaje, że Wiedźmin prędzej czy później trafi na konsole, min z tych powodów których wypisał Altres. CDProjekt RED wie że w Ameryce jest bardzo dużo graczy konsolowych (o wiele więcej niż w Polsce, ale to oczywiste .) i jak tam by wstawili Wiedźmina, to na bank by z palcem w nosie, na samych konsolach, sprzedałby się lepiej niż na PC łącząc sprzedaż wszystkich krajów (uściślając, sprzedaż Wiedźmina 2 na X360 i PS3 w Ameryce > Wiedźmin 2 PC cały świat) może się mylę, bo to tak na chłopski rozum sobie wziąłem. Bardzo mi się podoba polityka CDProjektu, bardzo ale to bardzo, są przychylni graczom, darmowe dlc, wszystkie, wystarczy że kupisz oryginał, nie przycinają tych co kupili Wiedźmina, oni wręcz dziękują graczowi że kupił ich produkt, po zakupie nie masz żadnych ograniczeń, Wieśka 2 zainstalujesz na tylu komputerach na ilu zechcesz, i zarejestrujesz przez neta, wszystko za pomocą jednej kopii gry, np. Kupię Wieśka 2, zarejestruję przez internet, obskoczę kumpli, zainstaluję im Wieśka i zarejestruje, i każdy z nas będzie miał oryginalnego Wiedźmina na PC, zero piractwa, zero łamań licencji, to mi się podoba, że oni są przychylni graczom.

A tak poza tym, jak Wiedźmin 2 miał budżet 40mln złotych, to na bank musi wyjść na konsole, żeby Redzi wyszli na prostą, jak wspomniałem, to tylko kwestia czasu.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum