1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Forza 3 vs Gran Turismo 5

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez daniel12949, Listopad 26, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. daniel12949

daniel12949 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Stalowa Wola
    Którą gre byście wybrali i dlaczego gdybyście mieli obie konsole ??

2. Lotnik421 Xbox One

3. rs.pect

rs.pect Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    gdzieś w Polsce
    Moim zdaniem Gran Turismo, mimo, że nie grałem, gra ta sprawia wrażenie bardzo dobrze wykonanej.

Grałem w Forzę III i na początku była dobra, lecz z czasem mi się znudziła, dotrwałem do trzeciego sezonu.

4. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    190
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Gran Turismo! Chociaż w Forzę też swego czasu pograłem swoje i to też bardzo dobra gra, ale GT nie przebija.

1 osoba to lubi.
  5. daniel12949

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Stalowa Wola
    W której grze są lepiej odwzorowane samochody i ogólnie w której grafika jest lepsza??

6. marcindudek3

marcindudek3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gostynin
    jak dla mnie to ciezki wybor....w sumie to bym obie na raz chcialbym miec....;d W GT5 jest bodajrze okolo 900samochodow a w forzie ponad 400 to...i chyba tylko dla tego bym gt5 wybral

7. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Wybrałbym bym Forze 3 gdyż GT 5 jest zbytnio przereklamowane, a poza tym Forza została zrobiona w krótszym czasie, za mniejsze pieniądze oraz wcześniej niż GT 5 więc twórcy zasługują na respekt :)

8. daniel12949

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Stalowa Wola
    a Jak jest z trybem kariery gdzie jest bardziej rozbudowana a gdzie ciekawsza??

9. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    wybrał bym GT5 bo jest świetna grafika , super realistyczne tory , dużo samochodów i każdy inaczej sie prowadzi. Forza miała na swój czas dobrą grafikę ale tory są żenadą nie widać zakrętów , samochody tak samo każdy sie prowadzi prócz klas najlepszych , mało wyścigów . Gram w GT i forze od części pierwszych wiem co mówię . W gt5 nie grałem ale wiele sie naoglądalem i czytałem.

10. marcindudek3

marcindudek3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gostynin
    w forzie to kariera jest bardzo bardzo dluga od dluzszego czasu sie w nia zaglebiam i mi to dlugo schodzi... w gt5 to sa te cale licencje jest spec-b spec-a bodajrze tak jak to bylo w poprzednich czesciach GT...wiec nie wiem czy to jakas wielka nowosc jest...

11. x_kamil

x_kamil Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja uważam, że twórcy GT poszli w złą stronę. Gra może i jest bardzo rozbudowana, ale każdy z tych elementów jest niedopracowany. Jest wiele d.upereli na które mało kto zwróci uwagę i wiele niepotrzebnych rzeczy np. po ch*j komu tyle opcji w trybie fotografowania (to jest przecież hardcorowa gra wyścigowa). Do daniel12949, grafika w tych grach jest na dalszym planie i w obu grach jest podobnie. Twórcom bardziej zależało na fizyce (choć ta w GT jest trochę dziwna :)). Co do odwzorowań samochodów, w GT 5 samochody premium są piękne (bardzo dużo szczegółów), natomiast reszta jest po prostu brzydka. Nie wiem co myśleć o tej grze. Niby jest wszystko czego potrzeba (a nawet za dużo), ale czuć, że to wszystko jest jakieś takie niedorobione. Tak samo jak AL przeciwników, jeżdzą jak po szynach, żadnych ludzkich błędów, czy reakcji. Ta gra jest za sterylna, brak w niej emocji. Według mnie Forza w niczym nie ustępuje Gran Turismo. Zapomniałem jeszcze dodać o śmiesznym systemie kolizji i odbijaniu się od band niczym ping pong (to oczywiście dotyczy GT).

12. daniel12949

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Stalowa Wola
    To jak jest w końcu bo juz nie wiem czytałem na innej stronce że w forzie każdy samochód się inaczej prowadzi a tutaj piszecie że w GT5

13. Deep

Deep Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Oława
    GT5 i świetna grafika ? Nie no, daj spokój. Grafika to i może wygląda świetnie (wręcz foto-realistycznie) ale tylko screenach i trailerach (I w trybie Foto). Mało się nogą nie przeżegnałem jak zobaczyłem finalny produkt. Ogromna różnica między samą grą, a przedpremierowymi screenami. Mam wrażenie że tuning w GT5 jest mniej rozbudowany niż w Forzie 3. Co do samochodów - jak pewnie było z poprzednimi częściami - jest pewnie 10 wersji tego samego samochodu, tylko z drobnymi różnicami. AI też nie grzeszy rozumem, a do tego słaba fizyka(samochody śmiesznie odbijają się od band i samochodów przeciwników).
    Ogólnie jest to solidna ścigałka, w którą chętnie bym zagrał (bo lubię takie klimaty), ale nie oszukujmy się - nie jest to żadna rewolucja.
    Jak na 8 lat produkcji bardzo słabiutko. Producent ledwo co zmieścił się w kilka krotnie przesuniętej premierze. Zastanawiam się gdzie oni upchali tyle kasy i czasu?

P.S Jak zawsze - Jest to moje osobiste zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać. GT5 miało zgnieść Forzę 3, ale moim zdaniem tego nie zrobiło. Obie gry są na tym samym poziomie i są godnymi siebie przeciwnikami. Chętnie zagrałbym w tą pozycję, ale nie jest ona warta kupna PS3.

14. daniel12949

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Stalowa Wola
    w forzie też są te wyzwania ze zdobywaniem licencji jak w gt??

15. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    190
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Hahahaha jak czytam posty niektórych to śmiać mi się chce. Widać, że niektórzy tutaj tą gre znają z Youtube:)

Nie dodam nic więcej bo wyjde na fanboya, przecież to forum o Xboxie.

Do autora tematu - pomyśl logicznie.

16. _DaRkNeS_

_DaRkNeS_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Miałem okazje zagrać mniej-więcej 2godziny w GT5 i zdecydowanie bardziej rozbudowana gra, ogrom możliwości dużo samochodów i nie tak jak wyżej wspominane ze kilka modeli tego samego i to się zdarza ale i tak ogrom aut robi wrażenie nawet starsze autka się pojawiły, to nadal stare dobre gt w które na PSX zagrywałem się godzinami po prostu ta gra ma he duszę ? i kto grając nie połknął bakcyla to albo nie lubi takich gier albo nie am ps3 :p i kto twierdzi inaczej zwyczajnie gada od rzeczy, grafika nie wygląda jak na renderach ale nie oszukujmy się na fotach forza 3 tez pięknie wyglądała, jeśli posiadał bym Ps3 wybrał bym GT5 posiadając x360 wybieram PGR4 :)

17. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum