1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Forza 3 vs. GT 5 (gameplay na gamescom) - porównanie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez CwK Bialy, Sierpień 21, 2009.

1. CwK Bialy

CwK Bialy Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Witam.
    Wiele na tym forum słów wypowiedziano na temat tych dwóch gier. Wiele porównań jakie to one będą niesamowite. Jest tutaj wielu zwolenników Forzy a także GT. Do czego zmierzam? Ano do tego, że serwis "gry-online" zamieścił na swoim serwisie filmiki prezentujące wymienione przeze mnie gry.
    Co z tego wyszło? Musicie zobaczyć to sami, ale jeżeli "Polyphony Digital", które jest odpowiedzialne za produkcje GT5 zmieni tylko niewiele w grze, to Forza 3 ją delikatnie ujmując "ZMIAŻDŻY". Co wy o tym sądzicie?
    TUTAJ ZNAJDZIECIE FILMIKI Z FORZY 3 I GT5

2. Lotnik421 Xbox One

3. mat01

mat01 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Gt to jakis zart. Tyle lat robili a nic z tego nie wyszlo. A poczytajcie sobie komentarze fanboyow sony po filmikiem GT5. Jezdza po prowadzacym jakby to byla sprawa zycia i smierci :| i jakby mu M$ mial placic za JEGO opinie

4. glodos

glodos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Widać, że modele jazdy w obu grach znacząco się różnią. Temu kolesiowi w GT5 jeszcze jakoś idzie ale w Forzy nie wyrabia się w zakręty i nie potrafi wyczuć hamulca hamując z piskiem przed niemal każdym zakretem:) Co do reszty...szczerze? Myślałem że GT5 na więcej stać

5. Raps

Raps Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Denerwujące jest czytanie w co drugim komentarzu, że Forza jest zła, ma słabą fizykę jazdy od fanboyow Sony, a od fanboyow M$ ze GT5 to gniot i nie ma systemu zniszczen. Chyba jestem juz za stary zeby zrozumiec po co i na co takie cos komu. Konstruktywna krytyka albo niech nic nie piszą. Ale to tylko pobozne zyczenie.

Co do prezentacji obu gier. Obejrzałem material na tvgry z obu gier. No i widać ze FM3 z racji rychłej publikacji jest juz prawie skonczona, zapowiada sie super i zrobila na mnie ogromne wrazenie ta grafika, bo jest naprawdę malownicza(etap gorski niczym nie przypomina monotonnych torów bez roslinnosci wokol nich).
    GT5 nie robi juz takiej furory, widac ze gra potrzebuje mocnego zaangazowania. Wiem natomiast jedno, ze bedzie hitem na PS3 jak kazda czesc.

6. SFU666

SFU666 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Co racja to racja,więc jaka konsola taki hit :)

7. rtv2500

rtv2500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To co sony pokazało na gamescom to pewnie całkiem inna gra niż GT5..Specjalnie dali grę taką, żeby nie robiła furory, a prawdziwe GT5 będzie całkiem inną grą niż na gamescom. Chyba że naprawdę im nie wyszło choć wątpię, tyle lat robić grę i miałaby im nie wyjść?

8. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Koleś ostro objechał GT5, i troche z tego ma racji, bo np. fizyka w FM3 jest dużo lepsza i bardziej przypomina symulator, niż konkurencyjne GT5. Dodał również że GT5 to stare, dobre GT2,3 a może nawet 1. Natomiast ja, jesli musiałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma grami, wybrałbym FM3, bo jest bardziej realistyczna. GT5 przypomina stare gry z automatów, gdzie sterowanie było jakie było, i nawet jeśli odbiliśmy się od bandy (jak to ejst pokazane na filmiku) to nie wiele tracimy.

9. koozyn

koozyn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    z tamtąd
    Zgadzam się z Rapsem. Jakie GT5 nie będzie i tak pewnie stanie się klasykiem na PS3, ponieważ jest to nieodłączny element konsoli od Sony.

Co do samych już gier. Po obejrzeniu jednak relacji z tych gier sądzę, że ForzaIII będzie tytułem, który zje na śniadanie GT5, ale z końcowym osądem i tak trzeba się wstrzymać do wydania pełnych tytułów.
    Jak narazie to jeśli Gran Turismo to tylko część 1wsza na poczciwego szaraczka :) na PS2 to już nie było to samo ...

10. MefjuHoops

MefjuHoops Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    Taki GT jaki widziałem na tym filmiku to może konkurować co najwyżej z PGR4 ^^, mi tam Forza 2 nie przypadła do gustu ale może z 3 będzie inaczej :)

11. Darth Vader

Darth Vader Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wadowice
    Fanboye Sony czepiają się autora że wytyka wady tej wersji, ale przecież robią tę grę już 4 lata i miała zmiażdżyć Forze pod każdym względem i ukazać mityczną moc ps3, a tu wypada gorzej niż niedawno ujawniona Forza.
    Dlatego autor miał pełne prawo do krytyki.

12. BabyBoy

BabyBoy V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland
    Co mnie denerwuje już w FM3 to to o czym wspomniał recenzent/tester.
    Mianowicie,nie czuć prędkości od środka.Dopiero po zmianie kamery coś się dzieje.
    Szkoda że FM3 nie wzięła przykładu np.z Dirta2 gdzie przy kamerze ze środka czuć prędkość i to aż nad to.

13. Ojciec_Dyrektor

Ojciec_Dyrektor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bielsko - Biała
    W Gran Turismo jest ten ból że w ogóle nie czuć prędkości, nie ważne z jakiego widoku... Liczyłem na GT5 jako powód do kupienia PS3, a tu widać że nasza Forza zupełnie spełni moje oczekiwania. Fizyka w GT to jakaś kpina, to samo zniszczenia. Grafika ładna, chociaż otoczenie słabe, modele pojazdów wydają się brzydsze niż w FM3, ale za to cieniowanie wypada lepiej. To wszystko moja subiektywna opinia po obejrzeniu gameplay'ów.

14. sebool12

sebool12 Guest

Obejrzałem obie recenzje i ... szczena opada - ze względu na shit jaki chcą wypuścić na PS3 ;|. Tyle pisali o grafie, porównanie zdjęć prawdziwych z tymi z GT5 a tu taka niespodzianka .. Co do FM3, martwią mnie 3 rzeczy, jak będzie teraz wyglądać malowanie auta? Drift przedstawiony na trailerze to będzie dodatkowa konkurencja? (tzn gotowe setupy do aut itd) Czy naprawią ten spadające klatki w kokpicie ?

15. Tharwynn

Tharwynn Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Piekary Slaskie
    Forzo Motorsport 3 Czekamy !!! :))

16. synek03

synek03 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    228
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    TAK. Von Zay pisał że będzie to poprawione i będzie stałe 60 bo sie pytal panow z Turn10

17. bloodlustattoo

bloodlustattoo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    obie gry lubie ale z obu dem forza jak na razie na prowadzeniu.
    GT: widzicie jakas roznice pomiedzy 130 a 170km/h? bo ja nie wielka. oczywiscie nie pokazali zniszczen a niby one sa. w forza 2 po takim delikatnym uderzeniu juz nam z tylka dym lecial, problemy z akceleracja itp.
    ale i przy demie F3 nie mamy tego...
    forza: chyba trzeba bedzie mocno wyrznac aby przekrecic auto, ale jak kolega prezentent powiedzial, zaleznosc srodka ciezkosci bedzie mialo wiele do powiedzenia. wiec latwiej wywalic SUVa niz lambordzini.

no ale sie zobaczy jak to bedzie...

18. Robciq

Robciq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Far Far Away
    Forza 3 jest zdecydowanym faworytem. Kiedy zobaczyłem np. grafikę w Forzie to mi po prostu szczena opadła. GT nie robi już takiego wrażenia. W forzie podoba mi się motyw z cofaniem czasu :D bo rzeczywiście w FM2 kiedy w dalszym etapie gry, wyścigi były strasznie długie i na ostatnim okrążeniu, gdy zaliczało się bandę to potrafiło bynajmniej wkurzyć - w FM3 ten problem zniknika. System "pimpowania" furek w FM2 był doyść ubogi, lecz w FM3 to się ma zmienić... na lepsze rzecz jasna ( widać na materiale, że w demku nie ma innej opcji, oprócz zmiany koloru, wkońcu to tylko demo przygotowane na targi -.-'). Co jak co lecz wydaje mi się, że model jazdy w forzie również jest lepszy. Tylko czekać :D szykuje się wielki hit !

19. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    Trzymam kciuki za Forze ale nie można zapominać że gt ma już wieloletnie doświadczenie :D oni zaczynali wtedy kiedy jeszcze forzy nie było :D dla nich to świeży przeciwnik :)

20. Stan

Stan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gdańsk
    I Polyphony dostaną po dupie od Turn10 :yeye:

chyba że faktycznie to co pokazali na targach nie jest tą grą co wypuszczą :p

21. starmag

starmag Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    O żal . Znowu fanboys klub.

Sugerujecie się jakimiś bezpodstawnymi argumentami ,że forza 3 jest lepsza chociaż gry jeszcze nie wyszły i sa w fazie produkcji.

GT5 zawsze miał swoj własny styl jazdy, który mi odpowiadał. Do tego sadze ,że grafika w GT5 bedzie lepsza. Spojzcie na otoczenie tras w oby dwoch grach. W Forzie widać ,że te trasy są naprawde biedne , z małą ilością elementów otoczenia. Wygląda to tak jakby chcieli zaoszczedzic mocy konsoly z generacji tras na generacje ladnych samochodow. W GT5 widac , że miasto to prawdziwe miasto , z bogata iloscia detali i cieni. Nie sugerujcie sie drzewami bo ten element moga latwo i szybko zmienic.
    Po gameplayach Forza 3 moge tylko powiedziec ze tylko ladne sa samochody.
    Seria GT zawsze byla ********* i miala zawsze batdzo grywalna kariere ktora bila wszystkie inne samochodowki. Dtatego zaden dzieciak nie wmowi mi FZ3 bedzie lepsza lecz conajwyzej te gry beda na rownym poziomie.

Wczytywanie...

Poleć forum