Forza 3 vs. GT 5 (gameplay na gamescom) - porównanie

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Dokladnie! Mam takie same/podobne wspomnienia :D Podlaczylem pierwsza lepsza kierownice , ale samochody tak sie bujaly , ze nie dalo sie grac , wrocilem spowrotem do pada :p
 

LowMen

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem najlepsze GT to były: jedynka i dwójka :p
 

miwii

Użytkownik
Użytkownik
Wg mnie najlepsze GT to GT3: A Spec.
 

Seewardx

Świeżak
Świeżak
A ja grałem we wszystkie do tej pory GT i powiem że 4 daje rade. Naprawdę. Ale najlepsze GT to jest 1, 2 i TOKIO.

Ale i tak jak ze dwa lata temu kupiłem X-Box`a (1) i odpaliłem FORZE (1) to już nigdy nie powiem, że GT jest najlepsze.

FORZA rzondzi :D hehe
 

Ponzio

Użytkownik
Użytkownik
Forza 2 już przepchnęła GT 4 na ostatnie miejsca. Forza 3 widzę, że będzie z bardziej zaawansowanym silnikiem, tyle że na gameplay'ach FPS jest trochę niski, no ale mają jeszcze trochę czasu, aby to podrasować. W każdym Gran Turismo jak się uderzyło w bandę, to można było tak brać ostre zakręty, ponieważ ledwo co samochód zwalniał, jak się ustawiło pod dobrym kątem - gdzie tu fizyka. A w Forza 2 już było, że jak ledwo co "musnąłeś" bandę, to już na auto działały odpowiednie siły i trudno było auto utrzymać na torze. Forza 3 to będzie dla Gran Turismo mobilizacją, że mamy już XXI wiek i trzeba się wziąć do roboty. Pozdrawiam.
 

Ojciec_Dyrektor

Użytkownik
Użytkownik
Forza 3 ma stałe 60 FPS, więc nie wiem o co Ci chodzi? Widok z kokpitu na gameplayu z gamescomu ma 30, ale Turn10 poinformowało że także w tym widoku będzie stałe 60 klatek na sekundę.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Ja to tylko mam nadzieje , ze kabriolety zostana kabrioletami i ze T10 nie narobi sobie wstydu robiac kabriolety z zamknietym dachem... Juz nawet GT4 mialo kabriolety bez dachu... :



T10 musi wykorzystac swoje mega kokpity , a nie skrywac je pod zamknietymi otwieranymi dachami kabrioletow...:D
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
To ma być Gran Turismo 5!!! Dobrze że kupiłem Xboxa 360 i czekam na forze motorsport 3. Grałem w GT 1,2,3,4 i fm 2 i najlepsza z nich to fm 2. Byłem miłośnikiem GT dla niego kupiłem PSX oraz PS2 i miałem kupić PS3 a tu taka lipa z GT5. Jak na razie Fm 3 miażdży GT 5. Czas pokaże:)
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Nie nie :p to jest GT4 :p

GT5 wyglada mniej wiecej tak:

 

Seewardx

Świeżak
Świeżak
i co z tego jak wygląda GT 5 ??

Widzieliście pokaz FIZYKI w GT 5 ?? :D LIPA JAK CH%$ :D

A w FORZA 2 już było nieźle.
 

MTTy2k

Użytkownik
Użytkownik
Jak dla mnie to Forza rządzi, GT dopiero na drugim miejscu...
 

Seewardx

Świeżak
Świeżak
No a dla Mnie to:

1. FORZA 2
2. DIRT 2
3. GRID
4. GT
 

Ponzio

Użytkownik
Użytkownik
Jak już wspomniałem. Grałem w obydwie gry, a w GT od dzieciństwa zaczynając od GT 1 na PSX'a. To, co zobaczyłem w Forza 2, to już GT automatyczne "wywalone" :D. Nie zmienili praktycznie nic w GT od częsci GT 2. Pozdrawiam.
 

meloncom

Użytkownik
Użytkownik
co to za dyskusja fanboyow?? rozumiem porownanie, ktora gra jest lepsza jesli byloby to na jednej platformie :p
GT to marka sama w sobie ale na PS, stosunkowo mloda zas jest FM ale moim zdaniem obydwie gry sa dobre i pomimo tego, iz na targach GC gierka na konsole Sony nie wypadla zadowalajaco to i tak bedzie zadowalala nie jednego fana swojej serii
a ze posiadam x360 tak wiec czekam na Forze :D
 

Acer4ever

Użytkownik
Użytkownik
A ja to mam nadzieje że ta kierownica do F3 bedzie niebawem sprzedawana w naszym kraju.
Prawka nie zdałem to się zajmę wirtualną jazdą . przynajmniej jakiś czas.
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
GT5 wygląda w chwili obecnej bardzo słabo... grafika w dirt 2 jest lepsza! Mam nadzieję że ostateczna wersja będzie całkiem inna niż to co pokazali bo będzie źle

Forza 3 miażdży w chwili obecnej! :D Grafika.. fizyka:yeye:
 

baldys15

Świeżak
Świeżak
. Dodał również że GT5 to stare, dobre GT2,3 a może nawet 1. Natomiast ja, jesli musiałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma grami, wybrałbym FM3, bo jest bardziej realistyczna. GT5 przypomina stare gry z automatów, gdzie sterowanie było jakie było, i nawet jeśli odbiliśmy się od bandy
niema to jak widzimisie fanboya M$........,ludzie opanujcie się rzucacie tekstami typu jaka konsola taka gra w tym przypadku PS 3,nie mam ps3,ale miałem ps1 i ps2 i GT 2 na ps 1 to była zajebi**a gra,po wejściu na rynek ps2 studio Polyphony digital się postarało i wydali dobry symulator GT 3,póżniej GT 4 i trzeba dodać,że GT 4 było robione przez dłuższy czas i PD wycisnęło z ps 2 ostatnie soki jeśli chodzi o grafikę,samochody wyglądają wręcz jak prawdziwe,trasy także,a model jazdy jest bardzo dobry i nie chciałbym zaznaczyć,że nie jestem fanboyem sony,a patrząc na wypowiedzi na tym forum o grach z PS3,widzę,że nigdy w te gry nie grali i nie mieli ps 3......pewnie zaraz zostane ''dojechany'' przez fanboyów M$:cool:
 

nick99

Użytkownik
Użytkownik
A mi się coś wydaje, że GT5 nie powiedziało ostatniego słowa.. rzeczywiście na tych filmikach nie wygląda najlepiej, ale może to celowy zabieg żeby potem wszystkich zadziwić.. Jakoś nie widzi mi się, żeby taka marka wydała taką niedopracowaną gre.
 

przeeemo83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam Xboxa 360 i Ps3 mam GT5 Prologue i gierka iest przyjemna (kazda czesc byla) ale mysle ze forza ma o wiele wiecej do zaoferowania pod wzgledem modelu i dynamiki jazdy a to w takich grach sie liczy...
DIRT 2 ,
NFS SHIFT (tu mila niespodzianka w porownaniu do ostatniego Undercover'a),
GRID ,
FORZA3
to sa gry w ktore bede grac jeszcze dlugo... na GT5 niestety sie nie skusze... moim zdaniem tworcy nie maja nowych pomyslow na ulepszenie tej gry (modelu jazdy... dynamiki) lub po prostu nie potrafia ;)

A co do glupich komentazy typu jaka konsola taka gra to... raczej jaka firma i programisci taka gre robia i nie wazne na jaka platforme
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
A mi się coś wydaje, że GT5 nie powiedziało ostatniego słowa.. rzeczywiście na tych filmikach nie wygląda najlepiej, ale może to celowy zabieg żeby potem wszystkich zadziwić.. Jakoś nie widzi mi się, żeby taka marka wydała taką niedopracowaną gre.
Zgadzam sie , developerzy z PD milcza , ale to raczej cisza przed burza. Bo kiedy w koncu cos powiedza , jestem pewnien , ze wszystkich zaskocza. Z GT5 nie widzilismy prawie ani jednego screenshot'a. Mysle , ze GT5 zrobi niezla furore , i pokaze kto króluje w dziedzinie konsolowych symulatorow wyscigowych.

Forza 3 , no coz... widzielismy juz wiele , ale jak dla mnie to nadal czegos w tej grze brakuje. T10 nie mialo czasu na dopracowanie swojego produktu , brak animacji zmiany biegow to moim zdaniem kompromitacja. Podobnie jak brak animowanych mechanikow w pitstopach , czy brak animacji mechanicznych czesci jak animacja spoilera w Veyron'ie , SLR czy Porshe(nie pamietam modelu). Kokpity sa... jednak podczas wyscigu szyby sa zaciemnione i nie widac ich w aucie(wniosek po obejrzeniu najswiezszego gameplay'u w HD)...Mam nadzieje , ze kabriolety beda kabrioletami i w demie ujzymy Ferrari California z otwartym dachem.
 

Do góry Bottom