1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Forza definitywnie traci konsolową ekskluzywność? Microsoft potwierdza

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Marzec 31, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3224
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Właśnie trwa wydarzenie Microsoft Build Conference 2016, na której dowiadujemy się coraz ciekawszych informacji na temat przyszłości marki Xbox i Uniwersalnej Platformy Windows. Nie spodziewaliśmy się jednak, że kolejna gra first party straci ekskluzywność.

Okazuje się bowiem, że Forza Motorsport 6: Apex nie będzie jedynym tytułem z serii, który trafi na blaszaki. Jest to jedynie wierzchołek góry lodowej. Potwierdzono bowiem, że od tej pory wszystkie odsłony Forzy będą pojawiały się również na pecetach. Oczywiście jest to kolejny krok w kierunku promowania Uniwersalnej Platformy Windows i ujednolicania rynku PC oraz Xbox.

Miejmy tylko nadzieję, że pomimo ostatnich wpadek z niezbyt dobrymi portami PC, Windows 10 Store nie skończy z równie marną opinią, co forsowane niegdyś Games for Windows Live. Gracze i tak nie są do końca zadowoleni z faktu, że muszą korzystać z innego sklepu niż Steam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1698
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Przecież to było pewne.. :confused:

I teraz wszyscy obrońcy idei (bo forzy nie będą wychodziły pełne na PC), iż to tylko taka płatna/niepełna wersja Forzy 6 mogą walić się w pierś. Bo kolejne będą pełnymi odsłonami nie naciągającymi "aż tak" na mikrotransakcje. :yuck:

4. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Moim zdaniem, jeśli chcą się "wypromować" z tymi grami na W10, to nie powinni zamykać się w obrębie Windows Store. Jakby się "zaprzyjaźnili" ze Steamem, to wtedy i sprzedaż by gier wzrosła.

5. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1255
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    No cóż po co mam kupić kolejnego Xbox-a jak moja ulubiona seria będzie od teraz trafiać na PC ? Będę grał na PC z padem w ręku i tyle. Sami sobie bata kręcą bo bez konsoli nie wydam kasy na inne gry na tą konsole.

Biały406 lubi to.
  6. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Co prawda wiedziałem że tak będzie. Powiem więcej - xbox nie będzie miał więcej exów. Mimo wszystko nie ogarniam jak ms chce konkurować ze steamem raptem kilkoma grami. Czy nic ich historia nie nauczyła? Jakby wpompowali z 20 mld dolarów to może by coś z tego było ale nie w obecnej formie.

7. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    A jaki zysk by z tego płynął? Głównie zysk dla konkurencji - czyli STEAM. A tu nie chodzi o dobroczynność i napychanie kiesy konkurencji. Windows Store, integracja z Win10 to kolejna próba konkurowania o rynek PC z niekwestionowanym liderem.

Tu nie chodzi o promowanie gier na PC, tylko o promowanie gier na Windowsa - a konkretniej na Win10, to nie to samo. A dlaczego M$ zaproponował tabunom ludzi przejście na platformę W10 za free? Wszystko ma swoje uzasadnienie. M$ traci pozycję na rynku OSów, stracił swoją pozycję lidera na rynku konsol i teraz stara się amortyzować straty rozszerzeniem oferty na platformę W10, jednocześnie próbując zyskać klientów właśnie na tej platformie. Games for Windows miało potężny minus - nikt z tego nie korzystał, brakowało social network etc. W windows 10 - store, account, gamertag - wszystko zlewa się w jedno, a wiec korzystanie z tego przestaje być aż tak uciążliwe. Social network i funkcje sieciowe są żywcem zaciągnięte z XBOXa, więc jest to bardziej przyjazdne dla gracza środowisko.

miczu71 lubi to.
  8. Punisher

Punisher Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Chełm, Poland
    Jeśli będą tylko takie okrojone wersje jak ten Apex i jeszcze na dodatek przymus posiadania 10ki i zakup tylko przez ten ich sklep to nie wróże pomyślności. Po prostu niby dadzą gry z Xboxów, ale z utrudnionym dostępem

9. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Pozostałe części będą normalne.

10. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Mi tam rybka niech się cieszą ci co nie posiadali Xbox . Fajna gra niech inni się też nią cieszą

paTherion lubi to.
  11. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Forzy szkoda. Akurat tą serią nie chcę się dzielić, ale jeśli MS ma przekonać ludzi do W10 to musi wyciągnąć największe działa.

Fajna jest ta końcówka z graczami niezadowolonymi z braku kilku gier na Steamie. Wiem, że to trochę niewygodne, ale bardzo to popieram. Najwyższy czas by Valve wyrosła jakaś poważna konkurencja bo rynek pecetowy trochę się psuje przez monopol. Gry przypisane na stałe do konta? Jeśli cyfrówki to ok, ale jeśli nie mogę komuś pożyczyć płytki to coś jest już nie tak. No i ceny. Pecetowiec przekonuje, że gry na komputer kosztują 100 zł a na konsole 280-300. Pod koniec grudnia kolega kupił w Media Expercie Battlefronta na PC za 150 zł. Inne świeże tytuły kosztowały podobnie. Konsolowe gry to 230 zł. Ale jak ktoś chce to może bez problemu odsprzedać. Mowa tylko o nówkach w pudełku bo cyfrówek pod względem ceny nie ma co porównywać.

12. Why so serious?

Why so serious? Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Maz
    Dla mnie PC ma inne ważne zalety: mody oraz wyprzedaże. Forza mnie nie interesuje, nawet nie mam zamiaru z 10tki korzystać.

13. Biały406

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Wiele bym dał za mody do Skyrima dla wersji xboxowej. Bardzo chętnie zagrałbym też w GTA IV z modem dodającym kolory do szarego Liberty City.

Pozatym strasznie jaram się Oculusem. Symulator kosmiczny taki jak EVE czy Elite Dangerous starczyłby mi na setki godzin grania. Resztę czasu poświęciłbym na wyścigi z jakąś porządną kierownicą. Niestety zakup komputera + Oculusa + kierownicy to koszt tak wysoki, że w tej cenie kupię całkiem fajne auto. Na przykład taki: 25ea84s-480.jpg

14. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    72
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Dobre auto, miałem i polecam :D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Biały406 lubi to.
  15. MarioOL

Polubienia:
    72
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Jak dzieci podrosna to znowu kupię ;)

16. Biały406

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja w tym roku planuję kupić takiego z V6:D Od trzech lat śmigam białym sedanem a'la Taxi i jestem zaskoczony bezawaryjnością.

Tylko szkoda, że w Forzy nie ma tego modelu bo w Gran Turismo można takim śmigać:p

17. MarioOL

Polubienia:
    72
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Ja teraz śmigam drugi rok 307 SW hdi i jestem mega zadowolony , rok jeździłem Zafira i nigdy więcej, studnia bez dna, a teraz portfel odpoczywa ;). V6 mniam kupuj kupuj, tanie to jak barszcz a auto super .

Wczytywanie...

Poleć forum