Forza Horizon 2 czy może jednak 3? Proszę o porównanie...

andyres

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Starszy Pan wita ponownie.

Mijają powoli dwa tygodnie z konsolą.
Grywam rzadko, bo częściej wykorzystuję ją jako urządzenie do przeglądania Internetu i oglądanie koncertów na Blu-Ray.
Zachęcony przez wnuka moich sąsiadów postanowiłem kupić jakąś grę typu wyścigi. Wybór padł na Forza Horizon.

Tu pojawia się mój dylemat - kupić "dwójkę" czy "trójkę"?

Przeczytałem - znalezione na tym forum - wpisy na temat obu gier.
Ciężko mi jednak znaleźć takie porównania obu tytułów, które nie zachwycałyby się grafiką, muzyką, efektami specjalnymi, krajobrazami, świetnym multipayerem - ale które wzięłyby pod uwagę to, co mnie interesuje najbardziej...

Chodzi o radość z gry. Innymi słowy - która z tych gier będzie odpowiedniejsza dla starszego pana, który chce sobie pojeździć efektownymi samochodami bez ciągłego wypadania z trasy, bez łupiącej muzyki, z czystą radością jazdy tak szybko, jak się da? Nadmieniam, że nie będę grał w multiplayerze, bo nie mam już takiego refleksu, jak 20-latek, nie zamierzam bić rekordów, zbierać punktów reputacji, tuningować samochodów etc. etc... Chcę po prostu w czasie, gdy już jestem po porannej kawie z rogalikiem, a w domu nikogo nie ma - usiąść sobie w fotelu, odpalić kino domowe i pojeździć z godzinkę-dwie bez nerwów, dla czystej rozrywki...

Przypomniałem sobie, że gdzieś około 1995-1997 roku młodszy kolega w pracy bardzo entuzjastycznie wypowiadał się o grze RAC Rally Network Championship. Pamiętam, że narzekał na swojego syna, bo ten marnował czas na naukę grając w tę grę na okrągło. Po jakimś czasie sam zaczął w to grać i połknął bakcyla. Pożyczył mi płytę i ówczesny chłopak mojej córki pokazał mi co i jak. Na zięcia się NIE nadał - ale owa gra spodobała się i mnie. Pamiętam, że fajne było w niej to, że trzeba było naprawdę wiele zrobić, żeby się wykopyrtnąć - i prawie w każdej trasie można było jechać z "gazem do dechy"...

Zauważyłem, że Forza Motorsport jest opisywana jako gra symulacyjna i niezwykle realistyczna - a ja chciałbym pojeździć rekreacyjnie, dlatego też wybór padł na wersję Horizon...

Jeśli ktoś uważa, że są jakieś inne, łatwiejsze gry wyścigowe z dużą dawką zabawy oraz małą ilością nerwów - również uprzejmie proszę o sugestie!

Pozdrawiam - andyres
 
Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja Ci polecam FH3, ponieważ 3ka to taka ulepszona 2ka z dodatkami tzn. wszystko to samo co w 2ce plus kilka nowości. Dwójką się zanudzisz, bo będziesz jeździł w kółko po tych samych trasach, a będzie się zmieniała tylko klasa samochodu, natomiast w 3ce tego tak nie widać. W 2ce jest bodajże ok 700 wyścigów, w 3ce jest o połowę mniej i bardzo dobrze, bo wiadomo też się powtórzą jakieś trasy, ale nie aż tak jak w 2ce. W serii Horizon jest kilka różnych radii, także coś znajdziesz dla siebie na pewno, radio też można wyłączyć całkowicie, a możesz np z pendrive na konsoli w tle odpalić swoją muzykę za pomocą aplikacji background music player. Ogólnie 3ka ma fajne zróżnicowanie terenu. Pojeździsz w mieście, na plaży, na żwirze, w lesie, a nawet po śniegu gdybyś się kiedyś zdecydował na dodatek. Co byś za grę nie wybrał to w każdej dasz sobie radę, bo każda z tych gier ma bodajże PEGI 3. Są różne tryby trudności także możesz machnąć najłatwiejszy z wszystkimi ułatwieniami i gra będzie przyjemna. FH3 to jedyne FH u mnie ukończone na 100%, bo gra była bardzo fajna i nie monotonna :) Może jeszcze kiedyś uda mi się zjeździć resztę w 2ce...
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie grałem w FH2 ale widzę przynajmniej jeden duży plus starszej wersji, ma Polski dubbing. Nie podoba mi się że jadę samochodem i ktoś mi coś nadaje i zamiast na drogę muszę się skupiać na czytaniu dialogów, które szczególnie dużą czcionką nie są popisane.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie grałem w FH2 ale widzę przynajmniej jeden duży plus starszej wersji, ma Polski dubbing. Nie podoba mi się że jadę samochodem i ktoś mi coś nadaje i zamiast na drogę muszę się skupiać na czytaniu dialogów, które szczególnie dużą czcionką nie są popisane.
Z początku je czytałam, później olałam, bo i tak tam nie było nic istotnego i jakoś nie brakowało mi tego tłumaczenia, bo fabuły tam było zero :p
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem czy nie ma, ja przyznaję, że nie czytałem i trochę teraz utknąłem. Czegoś widocznie nie zrobiłem i teraz wszystko mam poblokowane, nie mogę zmienić samochodu, wybrać żadnych zawodów - jedyne co mam to mogę zmienić sobie postać i jej imię. Jak utworzę jakiekolwiek zawody - to tylko sam mogę w nich jeździć i zawsze jestem 1/1. Dodatkowo mam jeszcze napis rzuć wyzwanie komuśtam - ale nie mam bladego pojęcia jak mu rzucić wyzwania, w menu nie znalazłem opcji rzucania wyzwań, a żeby było śmieszniej kiedyś grałem w demo i jakimś cudem udało mi się rzucić te wyzwanie, ale wtedy wszystko po kolei czytałem co i jak robić.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Z wyzwaniami to są określone miejsca do ich utworzenia. Jak już zajedziesz gdzieś do takiego miejsca (nie pamiętam już jak to było oznaczone na mapie) to robisz jakieś wybrane przez siebie zadanie, musisz je przejechać sam, zatwierdzić i będzie opcja, żeby jakiemuś znajomemu dać te zadanie do wykonania.
 

andyres

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Ponieważ musiałem połączyć kartę płatniczą z kontem na XO, a wraz z zakupioną konsolą otrzymałem dostęp do Golda - postanowiłem przejrzeć ofertę sklepu.
No i co się okazało?
Że w ofercie "Gold" jest Forza Horizon 3 w lepszej cenie, niż "dwójka"!
Oczywiście mówimy o wersjach "standard"...

Zastanowię się, bo oferta jest ważna do 17 kwietnia.

Jeszcze raz dziękuję i wszystkim życzę wesołych świąt!
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Ponieważ musiałem połączyć kartę płatniczą z kontem na XO, a wraz z zakupioną konsolą otrzymałem dostęp do Golda - postanowiłem przejrzeć ofertę sklepu.
No i co się okazało?
Że w ofercie "Gold" jest Forza Horizon 3 w lepszej cenie, niż "dwójka"!
Oczywiście mówimy o wersjach "standard"...

Zastanowię się, bo oferta jest ważna do 17 kwietnia.

Jeszcze raz dziękuję i wszystkim życzę wesołych świąt!
Hej, bo obecnie jest wiosenna wyprzedaż na gry. Jest więcej ciekawych pozycji i promocji :) Np. bundle Metro Redux masz tam Metro 2033 i Last Light w cenie 20zł dla goldowiczów: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/metro-redux-bundle/bv6mjx1tdl17?cid=majornelson
Świetne klimatyczne gry, później Wolfenstein: Old Blood za 28zł: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/wolfenstein-the-old-blood/bpv4gxtdcnsh?cid=majornelson&wa=wsignin1.0
A wszystkie wyprzedaże masz tutaj: http://www.xbox.com/pl-PL/promotions/sales/spring-sale
 

andyres

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziękuję Ci, Kuleczko za odpowiedź.

Skoro już jestem przy klawiaturze, to kolejne pytanie: czy według Ciebie warto kupować wersję bogatszą (Deluxe czy Ultimate)?
Oczywiście - myślę o swoim sposobie użytkowania gry, czyli czysto rekreacyjnym.
Jak rozumiem - gdybym nagle zapałał miłością do Forzy Horizon 3, to wystarczy kupować dodatki, żeby mieć - jak to mówią młodzi - "full wypas"?

Załóżmy, że "cena nie gra roli" ;-)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dziękuję Ci, Kuleczko za odpowiedź.

Skoro już jestem przy klawiaturze, to kolejne pytanie: czy według Ciebie warto kupować wersję bogatszą (Deluxe czy Ultimate)?
Oczywiście - myślę o swoim sposobie użytkowania gry, czyli czysto rekreacyjnym.
Jak rozumiem - gdybym nagle zapałał miłością do Forzy Horizon 3, to wystarczy kupować dodatki, żeby mieć - jak to mówią młodzi - "full wypas"?

Załóżmy, że "cena nie gra roli" ;-)
Będąc szczerym wg mnie się nie opłaca. Sama rozmyślałam nad wersją Ultimate, ale jak doczytałam, że w tej wersji nie ma Season Passa (czyli przepustki, że nie zapłacisz nic więcej za każde dodatki jakie dodają do gry) to odpuściłam. Ja kupiłam standardową na płycie i niedawno zrobili promocję na dodatek zimowy, więc go dokupiłam :) W samej wersji standardowej masz multum samochodów, że jest w czym wybierać, podwójna ilość punktów mi nie była potrzebna, bo co chciałam to kupiłam z nazbieranej gotówki w grze. Myślę, że to mija się z celem. Ja też gram tylko rekreacyjnie jak mam czas ;-) Do standardowej wersji możesz w każdej chwili dokupić dodatki do gry.
 

andyres

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No to sobie prezent zrobiłem... i szlag mnie zaraz trafi!

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na proste pytanie - gdzie mam znaleźć te kilkaset samochodów i ileśtam tras wyścigowych?
Chciałem sobie po prostu - jako dziadek - pościgać się fajnymi samochodami w fajnych okolicznościach przyrody, bez stresu i zdobywania jakichś punktów...
Ustawiłem sobie w grze maksymalne ułatwienia i podpowiedzi - czysty relaks i uśmiech na emeryckim obliczu...

Zamiast tego nie mam żadnego wyboru aut, tras itp. - mam za to wyzwać na pojedynek jakiegoś człowieka, mam zdobywać kibiców, punkty itp.

Czy mam rozumieć, że aby móc to wszystko mieć, to muszę najpierw coś powygrywać, odblokowywać czy też zdobywać jakieś punkty?

Powiedzcie mi, dzieci kochane co z tą grą, bo nigdy nie byłem nerwusem i nie chciałbym na starość zacząć przeklinać - a na razie mam cholernego nerwa, bo nie wiem, co robić???

Grę kupiłem za 156zł w wersji cyfrowej. Pal licho te pieniądze - ale po co mi gra, w którą nie mogę grać???
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Grałem wcześniej w forze motorsport i też jestem zawiedziony póki co mechanika zdobywania doświadczenia i kolejnych samochodów.
Z tym wyzwaniem , to wczoraj to przechodzilem. Jak znajdziesz driveavatara na mapie to kliknij w jego pobliżu na A- wyznacz trasę. To łatwo w grze go znajdziesz , a jak będziesz w pobliżu to wciśnij x. Rozpocznie się wyścig między wami, który musisz powtarzać aż wygrasz.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No to sobie prezent zrobiłem... i szlag mnie zaraz trafi!

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na proste pytanie - gdzie mam znaleźć te kilkaset samochodów i ileśtam tras wyścigowych?
Chciałem sobie po prostu - jako dziadek - pościgać się fajnymi samochodami w fajnych okolicznościach przyrody, bez stresu i zdobywania jakichś punktów...
Ustawiłem sobie w grze maksymalne ułatwienia i podpowiedzi - czysty relaks i uśmiech na emeryckim obliczu...

Zamiast tego nie mam żadnego wyboru aut, tras itp. - mam za to wyzwać na pojedynek jakiegoś człowieka, mam zdobywać kibiców, punkty itp.

Czy mam rozumieć, że aby móc to wszystko mieć, to muszę najpierw coś powygrywać, odblokowywać czy też zdobywać jakieś punkty?

Powiedzcie mi, dzieci kochane co z tą grą, bo nigdy nie byłem nerwusem i nie chciałbym na starość zacząć przeklinać - a na razie mam cholernego nerwa, bo nie wiem, co robić???

Grę kupiłem za 156zł w wersji cyfrowej. Pal licho te pieniądze - ale po co mi gra, w którą nie mogę grać???
A co byś chciał kolego od razu dostać wszytko ? To kup Minecrafta ;D W praktycznie każdej grze przechodząc ... odblokowuje się zawartość inaczej było by nudno. Wszystkie samochody oprócz ukrytych są dostępne do kupienia od ręki tylko oczywiście nie masz pieniędzy, cała reszta jak miasteczka festiwalowe, trasy i wyzwania o północy odblokowują się w raz z postępami w grze. Wyzwania typu A do B, drift czy skoki odblokowują się gdy będziesz obok nich.

Możesz odpalić tryb sieciowy Menu główne > social [prywatna sesja lub jazda dowolna] gdzie masz odblokowane wszytko na mapie ale oczywiście byś mógł włączyć multi trzeba trochę pojeździć w singlu.


Co do pieniędzy możesz wchodzić tutaj https://rewards.forzamotorsport.net/en-US raz na tydzień logując się na konto XBL.

Wykonuj polecenie gry bez nerwów przejdziesz samouczka/wprowadzenie i będziesz miał wolną rękę :)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ten wstęp tam nie jest długi w tej grze, później czysta przyjemność z gry, bo będziesz miał dodatkowe trasy do ścigania, ale żeby je mieć to trzeba najpierw zjeździć te, które dostaniesz po krótkim wstępie. W żadnej grze nie masz na mapie nawalonych wyścigów by sobie wybierać 1 z 300 tras. Zawsze na mapę wskakują kolejne dopiero jak już zdobędziesz jakiś postęp w grze. Samochody też będziesz miał, ale musisz nazbierać pieniążki w grze na nie. Za każdy wyścig dostajesz kasę w zależności od zajętego miejsca itd. W każdej odsłonie Forzy Horizon tak jest. Nie nerwowo, bo nerwy jeszcze nikomu nie pomogły ;-)
 

eloszki

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nudne by było gdyby od samego początku było wszystko dostępne. Pozwiedzaj mapę a zaraz się jakiś fajny wyścig trafi z jakimś ciekawym samochodem którego jeszcze nie masz w garażu. chyba nie znam gry samochodowej w sumie żadnej innej gdzie masz wszystko odblokowane od samego początku gry.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Zamiast tego nie mam żadnego wyboru aut, tras itp. - mam za to wyzwać na pojedynek jakiegoś człowieka, mam zdobywać kibiców, punkty itp.

Czy mam rozumieć, że aby móc to wszystko mieć, to muszę najpierw coś powygrywać, odblokowywać czy też zdobywać jakieś punkty?
Pograsz trochę i się gra rozkręci. Nie ma co pękać. Wyścigi odblokowują się razem z przejściem gry, kasy na fury też nagonisz w nich.
 

andyres

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Moje "doświadczenie" z grami komputerowymi/konsolowymi jest zerowe. Ot, 20 lat temu pograłem w wyścigi o których pisałem na wstępie, a jakieś 10 lat temu widziałem u kogoś Call of Duty któreśtam. Jako umysł ścisły/techniczny oczekiwałem, że kupując produkt (w tym przypadku grę) - otrzymuję w pełni działający egzemplarz. W przypadku CoD wiedziałem, że aby grać w kolejnych kampaniach należy przejść grę od początku, wykonując polecenia z ekranu. No, ale wyścigi to "the other pair of kaloshes" :)
Grę samochodową potraktowałem jak realny samochód - kupuję auto, wlewam paliwo i jadę dokąd chcę. Chcę drogi płatnej - to płacę i jadę. Zadając pytanie o tę grę zaznaczałem, że chcę po prostu pograć - nie chce budować teamów, kariery, bonusów, gry w sieci itp. rzeczy. Ot, czyste wyścigi wieloma różnymi samochodami po określonych trasach. Wydawało mi się to logiczne.
Nie przyszło mi ani razu do głowy, że to wszystko jest dużo bardziej skomplikowane niż wtedy, gdy sporej części z Was nie było jeszcze na tym łez padole ;-) Wam, młodym nie przyszło zaś do głowy to, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy o tym nie wiedzą ;-)

Zakupu nie żałuję, bo gra podoba mi się wizualnie i CO NAJWAŻNIEJSZE - można poustawiać wszystko tak, żeby nie wylatywać z trasy co 3 sekundy. Szkoda jednak, że nie mogę od razu przejechać się "brykami" z czasów, gdy widziałem je jako młody chłopak... Może się przyzwyczaję, ale na razie nie mam do tej gry serca. Proszę się nie dziwić - jeśli ktoś Wam mówi, że na starość człowiek dziecinnieje, to ma 100% racji. ALE - widzieliście kiedyś cierpliwe i spokojne dziecko?
:-D

Wesołych świąt!
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Crap of duty nie kupuj szkoda kasy. Ja kupiłem te nowe w wersji deluxe i nawet kampanii nie skończyłem, sam kosmos strasznie odrzucająca jest. Może te nowe co teraz ma wyjść w realiach II WW coś zmieni zobaczymy.
 

andyres

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Crap of duty nie kupuj szkoda kasy. Ja kupiłem te nowe w wersji deluxe i nawet kampanii nie skończyłem, sam kosmos strasznie odrzucająca jest. Może te nowe co teraz ma wyjść w realiach II WW coś zmieni zobaczymy.
O tym zdążyłem na szczęście doczytać wcześniej ;-) Szkoda, że nie o FH3 :-( Kupiłem CoD 2, 3 i 5 (WaW)

Wnuczek sąsiadów nie może się nadziwić, że akurat na starość konsoli mi się zachciało - ale poleca mi jeszcze CoD Modern Warfare 1, 2 i 3. Próbując rozeznać temat doczytałem, że na XOne wyszła tylko MW1, ale niestety w pakiecie z tym nowym, kosmicznym dziwadłem. Nie narzekam na brak pieniędzy, ale ponad 200zł jestem w stanie wydać tylko na coś, co może mnie zainteresować - czyli nie na to :)
Niestety - wersje na X360 nie są dostępne w opcji "wstecznej kompatybilności"...
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To może nieśmiertelne GTAV ? Połączanie jazdy samochodami i strzelania na sporej otwartej mapie.
 

Do góry Bottom