1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Forza Horizon problem z teksturami.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Kegani, Grudzień 9, 2012.

1. Kegani

Kegani Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, szukałem odpowiedzi na mój problem związany z grą Forza Horizon i nigdzie nie moge znaleźć, nawet na zagranicznych forach. Otóz, mój problem polega na tym, że Forza Horizon gubi tekstury. Wszystko zaczęło się tak, że ściągnąłem, przerzuciłem przez najnowszego ABGX'a na takich ustawieniach jakie powinien mieć (Mam LT 3.0). Miałem zaznaczoną weryfikację i po wypaleniu płytki zaczęła się weryfikacja. Wszystko było ok do 38% procesu, później "transfer"? weryfikacji zaczął spadać i kazał mi czekać nawet 12 godzin (to nie te 6 min co wczesniej). W okienku gdzie IMGBurn pokazuje raport z każdej akcji było napisane chyba, że nastąpił błąd sektoru. Nie zraziłem się tym. Odpaliłem gre, wszystko ładnie pięknie, soundtrack podnoszący euforie i wyścig Viperem. Później dalsza część historii i zatrzymałem się na zaznaczeniu na GPS punktu do pierwszego wyścigu. Wyłączyłem gre by zainstalować ją na dysk. Po paru minutach błogiego rozmyślania jakie auto sobie kupić itp. na 44% instalacji na dysku coś poszło się [...]. Było napisane, że brudna płyta, przetrzeć szmatką blah blah. Jak wiemy Forza Horizon ma to zabezpieczenie? XDG3 , Skyrim również je ma, ale mimo wielu artykułów na forum nie miałem problemu z nagraniem Skyrima na dysk. Nie odchodząc od tematu... na 44% instalacja nie chciała dalej iść. Pomyślałem sobie, że no cóż bedę musiał grać z napędu i borykać się z dźwiękiem myślącego Xboxa. Niestety nie zapisuje Forza Horizon tak wczesnego progresu rozgrywki i musiałem zacząć od początku. Grałem niecałe 10 min więc różnicy to nie robi. Intro, wyścig Viperem i na pewnym zakręcie Gra zgubiła tekstury. Zrestartowałem gre, ciągłe było to samo. Próbowałem pare razy zainstalować ponownie na dysk grę. I niestety nic. Formatowałem dysk Xboxa. Nic. Tego samego wieczoru kiedy nagrałem gre i borykałem sie z problemami związanymi z nią pojechałem z Xboxem do znajomych żeby pograć w fife. Wrocilem do domu i mowie sobie, sprobuje jeszcze raz odpalić upragnioną Forze. Odpalam, i w etapie wybierania dysku do zapisu. Wybrałem pamięć wewnętrzną Xboxa czyli te 460 mb, czy tam ile. Gra poszła dalej. Mowie sobie no to świetnie, nagram na dysk, a jak nie pojdzie to wlacze fife na chwile i znowu odpale Forze i juz bede grał z płyty. Pomyślałem o tym jak coś na zasadzie activatora żeby piraty działały jak na dawnych IXt. Znów 44% i pucha. Właczyłem i wyłączyłem Fife, Forza problem z teksturami. Po 30 min borykania się z grą wpadłem na genialny pomysł poobracania płyta na tacce. Po prostu żeby zmienić jej położenie. Ku mojej genialnej idei nastał cud. Gra działa i zabroniłem sobie instalowania jej na dysk. Doszedłem do momentu gdzie Mustangiem trzeba ścigać się z samolotem. Przeszedłem ten moment, musiałem obrać nowy cel na GPS. Jade i na wolnej jeździe gdzie można pośmigać sobie po Colorado, jadąc do punktu gra ponownie straciła tekstury. Ta złość, bezsilność i smutek, które mnie ogarnęły zagarnęły mnie w końcu o 3 rano do łóżka. I po moim opowiadaniu zapada pytanie. Czy ktoś ma problem taki sam jak ja z tą grą? Czy to wina nie udanej weryfikacji ? Słabej wersji Ripa ? Czy ktoś tą gre skończył jako tako i uważa, że warto wydać te niecałe 150 zł ? Bo naprawdę gra mnie zauroczyła grafiką i możliwościami. I nie wiem czy zaoszczędze te pare plnów jak nagram nową płytke. Dodam, że nie nagrywałem IHasem. Tak samo jak Skyrima w którym do dziś zabijam smoki odpalając go z dysku.

2. Lotnik421 Xbox One

3. wafel23

wafel23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    163
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    GreenBeach
    gra jest spoko i dziala wypal poprawnie weryfi w 100% u mnie i nic sie nie dzieje a czy arto wydac 150 zl hmm mysle ze gra warta jest tych pieniedzy :)

4. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Top Secret:)
    nagraj clonemcd lub w trybie awaryjnym. masz dysk na xboxie? bo laser nie wyrabia pradobnie.

5. Kegani

Kegani Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zazwyczaj nagrywałem CloneCD. IMGBurn zacząłem używać od kiedy przerobiłem na lt 3.0. Myślałem że jak w IMGBurnie trzeba wiecej rzeczy pozaznaczać to lepiej i pewniej nagra. Sprobuje na CloneCD nagrać. Mam dysk na X'ie. Nigdy nie mialem problemów z teksturami czy zacinaniem się, które też jest spowodowane przez laser zazwyczaj.

Edit

Temat można zamknąć. Poszukałem trochę na forum i stwierdzam, że problem to płyta Emtec. Jakby ktoś nie wiedziął jeszcze to lepiej zapamiętać aby nie nagrywać gier XDG3 na Emtecach. Szkoda pieniędzy tylko pieniędzy, nie wiedziałem, że Emteci są tak słabe. Mialem nagranego Skate3 na Emtecu, nigdy nie mialem z tą grą problemów i z tego powodu mój błąd. Dziekuje za wypowiedzi w temacie.

Wczytywanie...

Poleć forum