1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 Forza Horizon

Temat na forum 'Encyklopedia' rozpoczęty przez kurczak80, Październik 9, 2012.

1. kurczak80

kurczak80 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Lubawka

Nazwa: Forza Horizon
    Rodzaj gry: Wyścigowe
    Data premiery w Polsce: 26 października 2012
    Producent: Playground Games
    Wydawca: Microsoft Game Studios
    Wydawca PL: Microsoft
    Dodatkowe kontrolery: Tak, kinect

Krótki opis

Akcja osadzona jest na drogach Colorado, w trakcie wielkiego tytułowego festiwalu muzyczno-samochodowego. Dzięki temu twórcy mogli połączyć piękne lokacje z popularnymi utworami muzycznymi i jednocześnie dostarczyć atmosferę święta motoryzacji. Gra opracowana została jako projekt uboczny w stosunku do cyklu Forza Motorsport. W przeciwieństwie do tej serii autorzy postawili na swobodniejsze i bardziej zwariowane podejście do tematyki wyścigów. Mimo to całość oparto na silniku fizycznym poprzednich odsłon i po wyłączeniu wszystkich ułatwień uzyskujemy całkiem realistyczny model jazdy. Jednocześnie tutaj nie liczą się jedynie osiągi czasowe i zamiast tego gracze muszą wykazać się również efektownym stylem jazdy. Ponadto, w przeciwieństwie do poprzednich części, Forza Horizon oferuje świat o otwartej strukturze. Wirtualne uniwersum zaprojektowano jako wielki plac zabaw, w którym sami wybieramy, jakie atrakcje związane z wyścigami interesują nas najbardziej.

Od siebie: Każdy post nie będący opinią zostanie odpowiednio nagrodzony

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hukos

Hukos Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Świetna gra, prawie idealna. :

+ Grafika
    + Trasy
    + Model jazdy
    + Styl rozgrywki

to takie połączenie TDU2 + DIRT 3 + FORZA 4 + NFS Hot Pursuit 2010

coś wspaniałego, jeśli się okaże że można jeszcze tuningować auta tak jak w forzie 4 oraz że zmieniają się warunki pogodowe (bo cykl dnia i nocy jest) to wyjdzie gra idealna...

jedyne co mi się nie podoba to mała ilość stacji radiowych i muzyka w nich, 90% to techno i trance i inne dróbstrupy, nie trawię takiej pseudo muzyki... no ale zawsze można to wyłączyć...

ocena 9.5/10

4. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    jak dla mnie zapowiada się na ścigałkę roku, genialnie zrobiona. Muzyka, fury, wyścigi na rużnych trasach, model sterowania ktory można sobie upodobać do własnego stylu. Po ograniu demka daję mocne +6/6.

5. Macias1991

Macias1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódzkie
    Gra jest wspaniała.
    Przypomina mi dawnego poczciwego NFS Most Wanted.
    Przydała by się jeszcze tylko opcja tuningu i mogę siedzieć całymi dniami.
    Muzyka w grze pierwsza klasa:)
    W końcu coś na czasie, jak odpaliłem to się zdziwiłem gdzie to leci:
    Jednym słowem bajeczka.

6. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Pograwszy w demko jestem pod wrażeniem :) Jak dla mnie będzie to gra wyścigowa roku :) Tylko czekać do premiery.

7. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Gierka kozak, naprawdę warto pograć, zmienne pory dnia, model jazdy wszystko świetne :)
    Zaraz podłączam kierkę :)

8. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Jest kapitalna, dla mnie osobiście najlepsza ścigałka, fizyka jazdy z forzy 4, liczne detale np: Unoszące się liście po przejechaniu po nich, Zwierzęta na trasach jak i w free run jest tego cała masa.

Most Wanted itp. nie mają nawet polotu :)

9. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    wedlug mnie najelpsza forza jak wyszla :] wole jazde po otwartym terenie niz tory;] dobrze ze mam Xboxa bo bym sobie nie podarowal tej gry :D

10. omen85

omen85 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Poznań
    A ja dla odmiany jestem... rozczarowany :p Why? Może zbyt dużo oczekiwałem po trailerach?

Grafika - wiadomo, jest dobrze :)
    Muzyka - w ogóle na to nie zwracam uwagi, od razu ściszona praktycznie do zera, ja chcę słyszeć silnik! :D
    Szuter - super!
    Tryb nocny - super (na początku wydawało mi się, że jest trochę za widno, ale jak wjechałem nocą w leśną ścieżkę... Mmm...)!
    Tryb nocny i szuter - MEGAsuper! :D
    Polonizacja gry - jestem pozytywnie zaskoczony :)

Ale...

Jak tylko zobaczyłem combosy wyskakujące na ekranie naliczane za jakieś spiny, ścinanie znaków i innych stojących spokojnie na drodze cudów a to bokiem, a to półbokiem, a że tyłem, a że przodem, a że dachem (żart) i cholera wie czym jeszcze to już mi się odechciewa - jak ktoś wspomniał NFS: MW z modelem jazdy Forzy. I absolutnie nic do Most Wanted nie mam - wręcz przeciwnie, to jedna z moich ulubionych gier do dziś i od czasu do czasu lubię sobie w nią pograć, ale to jest właśnie NFS - mało realizmu, kupa zabawy - "dzwon" przy 200 km/h w ścianę, wsteczny (lub "reborn" na drodze) i jedziesz dalej! No i tu to samo (mam na myśli zero uszkodzeń mechanicznych przy przywaleniu w cokolwiek, wizualne są - zauważyłem :) )! :/ WTF?! Może to wynika z tego, że to tylko demo, więc OK, ale jeśli nie... ? Jeszcze tylko samoregenerującego się NO2 brakuje... :p

Nie jestem ekspertem - X'a mam od 3 miesięcy (to mój drugi, miałem roczną przerwę w posiadaniu konsoli), Forzę 4 męczę dopiero od tygodnia, na poprzednich generacjach konsol z gatunku "symulacji jazdy" grałem tylko w GT, GT2 i GT3 (najlepsze Gran Turismo EVER! :) ) no i właśnie w FM4 tylko szutru mi brakuje. Jest w Horizonie, super, ale combosy skutecznie mnie odstraszają - gdybym chciał NFSa, to bym grał w NFSa...

Mam cichą nadzieję, że w Forzy 5 będzie i szuter, i tryb nocny wyścigów (tak jak w GT3) - wszystko co tu najlepsze, ale bez zbędnych bajerów - taką grę kupię bez wahania. Horizona, po przegraniu dema, odpuszczam, a przyznaję bez bicia - byłem mocno nagrzany.

Dziękuję za uwagę :p ;)

No i na sam koniec, ale to nie najmniej ważne - WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW :)

11. Daniello09

Daniello09 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Gra jest genialna! Świetny model jazdy, choć troszkę prosty. Jadąc tym Viperem tyłek strasznie powinien uciekać. Ale to tylko demo, pamiętam, że w demie Forzy 4 też jakby było troszkę za prosto. Tylko w demie na szczęście ;) Kurcze no genialnie zrobiona gra. Tryb nocny jest mega, jazda po szutrze, kierownica w momencie jazdy po ziemi strasznie wibruje (to oczywiście wielki plus), eventy są świetne, wyścig z samolotem! Wszystko jest mega, strasznie mi się podoba. Grając w demko cały czas miałem banana na twarzy :D Nie pamiętam kiedy tak dobrze się bawiłem ;) Poważnie, jak dla mnie nie tylko pewny kandydat na grę wyścigową roku, ale również na grę roku :D
    Nawet polska wersja jest genialna! Nigdy nie lubiłem polskiego dubbingu, unikałem go jak ognia a tu proszę :)
    Nie będzie tak w pełnej wersji, że walniemy w ścianę i nic się nie stanie :D Przynajmniej mam taką nadzieję, ba tak musi być. Pamiętajmy, że to tylko demo.
    Najlepsza zabawa jest wtedy gdy jedziemy na kamerze z kokpitu, z wyłączoną linią, wszystkimi pierdółkami typu abs, trakcja i z wyłączoną mapą oraz prędkościomierzem :D Wtedy jest mega.

Jedyną rzeczą, która mnie wkurza to skrzynia automatyczna. Tzn automat zawsze mnie denerwuje, a tutaj nie mogę jechać na manualu. Bowiem mam rozwalone obie łopatki w kierownicy i nie mogę ustawić zmiany biegów pod jakieś guziczki. W Forzie 4 mogłem sobie ustawić to na guziki X i B a tutaj niestety nie. Muszą to poprawić w finalnej wersji :)

12. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Przeszedłem demko, pojeździłem trochę na luzie itp. Gierka ma potencjał :) Idealna gierka dla mojej lubej i dla mnie w wolnej chwili. Sądzę, że będzie to idealny tytuł na zimowe i jesienne wieczory

13. mrowa522

mrowa522 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Częstochowa
    potwierdzam, gra chodzi na 30fps ale mimo to jest super, zero spadków płynności . Dla mnie to będzie gra roku i przyczyna wielu nieprzespanych nocy ;)

14. Bajo88

Bajo88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    fajna jest ma swoj klimat. mam nadzieje ze tuning i kupowanie czesci w pelnej wersji bedzie :D musi byc obowiozkowo

15. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    ta gra bedzie super, troche ulatwiony model jazdy bo przynajmniej mnie na takich samych ustawieniach jak w Forzie jedzie sie latwiej, ale wyscig Offroad mocno daje w kosc ramionom jak sie jedzie na kierze z FF, podoba mi sie bardziej niz normalna Forza, no i jeszcze dostaniemy w prezencie Vipera

16. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    Demo bardzo przypadło mi do gustu, prawdopodobnie dołączy do mojej kolekcji.

17. mauly

mauly Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Żona zobaczywszy demo i usłyszała muzykę w tej grze wyrwała mi pada z ręki i sama grała. Gra fajna i klimat jak w starych grach tego typu ale!!!! NAJWAŻNIEJSZA JEST MUZYKA!! Duża szybkość i różnorodne trasy i muzyka która spaja grę. W 1. need for speed underground była najważniejsza muzyka i odczucie szybkości, podobnie jest w tej grze. Moja żona nie może się doczekać premiery po tym demie. Mam nadzieję że będzie gra na podzielonym ekranie. Mnie też się fajnie grało i poczułem klimat.

18. krzysiekao14

krzysiekao14 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Re: Forza Horizon - Opinie

No to i ja się wypowiem, to moja pierwsza styczność z gra z tej serii (wcześniej ogrywalem Gran Turismo ). Gierka jest ok,spoko wyścig z samolotem (oby tego typu wyscigow w full było więcej )

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

19. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Szczęka opada :)

20. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    No i demko Forzy Horizon przetestowane. Szybko i krótko:
    Grafika: Nie wiem jak im się udało taką grafikę odpalić na takim staruszku jakim jest Xbox 360. Brak ścin, 30 FPS (I jakoś te 30 FPS mi nie przeszkadza. Dziwne, bo jak odpaliłem demko NFS:HP 2010, to myślałem, że mi się konsola psuje, bo jakoś się tak wydawało, że tak wolno to chodzi) - Dosłownie grafika niczym trailer.
    Dźwięk: Dźwięki silników były nagrywane na żywo z samochodów w rzeczywistości przy robieniu poprzednich części, dalej nie ma się co rozpowiadać :)
    Muzyka: Trzy radiostacje: "Horizon Bass Arena" (Dubstep, electro, drum n' bass), "Horizon Pulse" (Niezależne brzemienia, zmiksowane pod podróże po niekończących się drogach) i Horizon Rocks (Rock/Metal). Osobiście tylko i wyłącznie preferuję tą pierwszą radiostację. Aż mi świeczki się w oczach zrobiły, gdy pod koniec wyścigu viperem na wiadukcie spojrzałem w lewo, a tam najpiękniejszy krajobraz, ze wszystkich wyścigówek i akurat taki spokojny moment w piosence leciał (Niestety nie znam tytułu)
    Model jazdy: Hmm... Z jednej strony się wydaje, że jest przeniesiony z Forzy 4, ale czasami jest jakoś tak za łatwo. Może w pełnej wersji będzie więcej opcji ułatwień do wyłączenia, a z drugiej strony w wyścigu ulicznym potrafiło mi nie raz ładnie wyrzucić tego Vipera GTS. Niemniej, jestem zadowolony ;)
    Dubbing PL: Jak to zwykle w grach bywa, polskie dubbingi są mega... żalowe. Tu akurat zaskakująco dobrze sobie z tym poradzili i nie mam naprawdę do czego się przyczepić.
    Podsumowując: Połączenie Test Drive Unlimited (Otwartość świata), Pro Street (Imprezy wyścigowe) i Forzy Motorsport (Model jazdy) daje nam chyba najlepszą grę wyścigową, jaka kiedykolwiek wyszła. Tak, czekamy na Ciebie Forza Horizon jeszcze 2 tygodnie!

21. Masownik20

Masownik20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    mozecie mnie skarcic ale zauwazylem kilka wad:
    - sterowanie duzo duzo łatwiejsze niby wyłączone te assysty a jednak spokojnie na pelnym gazie w te zakrety wchodze co w FM4 skaczylo by sie wyleceniem z toru itd, porownując z 4 bardzo uproszczone te sterowanie..
    - widok z kokpitu ( tutaj tez nie jest tak dobrze jak w 4) zegary widac z daleka wyglada to jak by mniej dopracowane graficznie i dlatego tak kiepssko widac w 4 mozna na blacie bylo odczytac poszczegolne cyfry..widac to szczególnie przy mustangu gdzie sa czarne dziury zadnych blatow nie widac ani nic a FORZa z tego slynela wlasnie
    Reszta wszystko OK

Ps. jeszcze brakuje mi takich smakczow jak np w lancerze evo nie slychac blow off w FM zawsze takie smaczki były

Wczytywanie...

Poleć forum