Forza Motorsport 6

marekkraw

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja sie ostatnio wkrecilem w ligi. Trwają kilka dni o odpowiednich godzinach, i cały czas na sie chęć sie ścigać by dostać sie min. Top 100 :p co do drivatarow, wczoraj miałem straszny karambol, zderzyło sie z 10 aut :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To jest właśnie najlepsze , jedziesz sobie a tu nagle jeb 3 auta lecą na bandę :)
 

Arystoteles_PL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jest to moja pierwsza FORZA grałem wcześniej u kumpla chwilke w FH2 i zrobiło na mnie takie wrażenie że stoi u mnie XO w wersji FORZA.
Gra jak dla mnie genialna nie grałem jakoś bardzo w wcześniejsze jak pisałem wyżej i szok lubię grać uwielbiam grać ale samochodówki to nie mój świat...... Dopóki nie poznałem Forzy polecam naprawdę każdemu ten tytuł warto kupić XO dla tej gry. Naprawde polecam
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak długo to żadna gra mi się jeszcze nie instalowała od 13.30 do ~20.40! - Gra do pobrania miała 4,5GB a moje łącze 40Mb wiec nie w tym problem.

Grałem ok 5.5h

+Po odpaleniu gry wyskoczyły mi podziękowania za lojalność i dostałem 7 aut.
+Nareszcie mogę grać online! Zmienili tryb serwerów czy co nie wiem ale teraz bez problemu mi wyszukuje graczy i to pełne sesję.
+W klasie C zawsze jest tryb bezkolizyjny, świetna sprawa dla żółtodziobów.
+Wyścigi specjalne są teraz w osobnym menu można je powtarzać do znudzenia i jest ich więcej.
+Auta które były w FM5/H2 tylko dla VIP czy w SC są tu podstawową bazą pojazdów w grze.
+Te karty nawet są spoko ale i tak to dla mnie zbędny bajer.
+
+Auta są podzielone na producentów i jest wygodniej niż było to w FM5 jedna długa listaaaaaa ale nadal mi brakuje takich wygodnych filtrów jak w FM4
+Menu teraz jest bardziej pookładane.


-Ludzie z poziomami i nawet 500lvl (bo takich spotykałem) grają w klasie dla żółtodziobów to jednak jest cholernie niesprawiedliwe gdy ja mam 5 a on 500lvl. Ogólnie powinno nas łączyć w sesję z osobami o podobnych lvl.
-Graficznie jest ok choć te płaskie obracające się drzewa to kpina.
-W wyścigach stertuje 24 aut trochę za wiele na ciasnych trasach.
-Brak nadal jakiś nowych aut, są same oklepane modele.
-Jakoś nie czuje różnicy pomiędzy 30 FM5 a 60fps FM6, wolałbym chyba 30 ale lepszą grafikę.
-W FM5 1/2/3 miejsce to było złoto a tutaj jest klasycznie.
-W grze nadal nie ma fabuły/historii.


+/- Model jazdy lekko zmieniony ale sam nie potrafię się zdecydować czy na plus czy minus.
 

rafs24

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
-Jakoś nie czuje różnicy pomiędzy 30 FM5 a 60fps FM6, wolałbym chyba 30 ale lepszą grafikę.
Nie czujesz różnicy, bo FM5 też jest w 60fps [emoji2]
 

MarioOL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ta w 30 to jest forza horizon 2

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

PyzaVader

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Najważniejsze w grze online? :patrzy:

To przeżyć pierwszy zakręt <ok>

Bardzo lubię tą grę, wyścigi online i szczególnie drift bez ograniczeń :) :rolleyes:
 

baddream

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja na ogół posiadam nie za dużo czasu, żeby grać i mając sporo tytułów najmilej i najczesciej wraca mi się do Forzy6. Ostatnio znakomicie się bawiłem BMW M5 podczas deszczu na BrandsHatch. Stan skupienia i zaangazowania w celu utrzymania tylnonapwdowego auta na mokrej nawierzchni jest wisienką na torcie i uświadcza mnie, że ta gra zasługuje na mocne 9/10. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że kiedy powtórze ten wyścig na tej nawierzchni prowadząc jakiegoś potwora typu koenigsegg one:1, to radocha za złoty medal nadal będzie mi towarzyszyć w niemniejszym stopniu niż obecnie. Gram oczywiście bez żadnej asysty i przymierzam się do ręcznej skrzyni biegów. Póki co.. 23 level.
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dostałem grę w prezencie i nabiłem już parę godzin gry więc się wypowiem. Uwaga! Nie grałem w Forze 5 więc nie mam porównania tej generacji.

Pisząc krótko - jest progres w porównaniu do Forzy 4. Graficznie gra wygląda o niebo lepiej w szczególności modele aut i miasta np. Praga. Naprawdę fajnie. Aut jest mnóstwo i wątpie żebym ograł wszystkie. Możliwości tuningu też jakby więcej. Motyw z modyfikacjami wg. mnie udany, tak samo losowania. Do trzeciego lvla kierowcy miałem już milion kredytów i Bugatti Veyrona :D co oceniam na +. Model jazdy podobny do Forzy 4, całkowicie satysfakcjonujący.

A teraz minus.

Siadam z szwagrem przed TV - "patrz to nowa Forza" na co on "wow pewnie graficznie urywa du*pe". No to odpalam pierwszy wyścig w deszczu będąc pewny prawdziwego kota. Stoję na starcie gdzieś w połowie stawki, rozglądam się. Pada deszczyk, piękne modele aut obok mnie. Wszystko fajnie mokre. Rewelacja. Mówię do siebie "kurde zaj*biście to wygląda". Tylna wycieraczka w mojej Megane RS domyślnie zbiera wodę. Rewelacja.
No i po rozpoczęciu wyścigu cała magia szybko się gdzieś ulotniła.
Nie wiem co producenci sobie myśleli projektując mokrą nawierzchnie. Robili to chyba w paincie. Po wpadnięciu w pierwszą kałuże już czuje zażenowanie przed szwagrem pixelową animacją. "Nie tego oczekiwałem". Nagle gra nabiera charakteru 480p. Groteska. Dramat. Pokemony. Sceny jakby z PSX. Spod opon jakby się paliło. Tragedia. Tragedia.Tragedia.

Na szczęście wyścigi w normalną pogodę wyglądają dobrze. A jeżeli już gram w deszczu to zawsze wybieram widok z kokpitu, żeby nie widzieć tych żałosnych animacji.
 

SkrzypekMatt

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pierwszy Xbox, pierwsza Forza, jak dla mnie mega gra. Model jazdy bardzo dobry (na kierownicy odwzorowanie pewnie jeszcze lepsze niż na padzie). Ciekawa sprawa to modyfikacje. Gra online to tak jak ktoś wyżej napisał najczęściej walka, aby wytrwać pierwszy zakręt. A mam teraz takie pytanie nietypowe. Na początku gry przeglądałem Rankingi po ukończonym wyścigu i rzucił mi się w oczy kogoś profil, który miał napisane "Watch me if you want to be better at Forza 6". Chciałbym znaleźć teraz ten profil, ale niestety nie bardzo wiem jak. Jest na to jakaś rada?

Pozdrawiam.
 

mauly

Użytkownik
Użytkownik
Ładna grafika, świetnie się jeździ, świetnie trasy, realizacja gry na najwyższym poziomie. Niestety brakuję "tego czegoś" Po paru wyścigach zrozumiałem co jest nie tak. Ścieżka dźwiękowa podczas wyścigu woła o pomstę. Na zwiastunach klimatyczna i nowoczesna muzyka, gra zwiodła. Z powodu muzyki najwięcej czasu spędziłem przy Forzy3 -wg mnie najbardziej klimatyczna część. 4 część ok. F5 nie grałem. F6 bardzo dobrze zrobiona gra, lecz sucha i mało klimatyczna.
Druga poważna dla mnie wada to podzielony ekran. Jest tylko pojedynek z innym graczem brak botów, myślałem że dadzą więcej niż dwóch, a tu ani jednego samochodu sterowanego przez komputer, masakra.
 
Ostatnia edycja:

ArassPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Może dlatego Forza Horizon 2 bardziej przypadła do gustu. Właśnie w FM6 brakuje klimatu wyścigów, choć z drugiej strony to są wyścigi torowe i na tym gra jest skupiona. W rzeczywistości takie wyścigi są ciężkie a jedynym ich uatrakcyjnieniem są hostessy (tego też brakuje w FM6 :D)
 

GierapV8

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W końcu i w moje ręce wpadła FM6.
O lepiej poukładanych menusach, czy sortowaniu samochodów wiadomo, ale mnie drażni to, że wszystkie czcionki zostały bardzo wyszczuplone.
Obrotomierz jest tak cieniutki, że prawie nie czytelny i w samochodach gdzie nie jeżdżę ze środka, drażniące jest to jak muszę mocno skupiać wzrok, żeby zobaczyć na jakich obrotach jadę.

Sprawa numer dwa - jeżdżę na poziomie bodajże ekspert z włączoną agresywnością driveatarów - ale najbardziej irytuje mnie zachowanie pierwszych 3 samochodów w stawce.
Jeżeli na starcie nie przebiję się do nich to uciekają niesamowicie od wszystkich, a pierwszy to już w ogóle kozak, że dogonić go nie mogę co ciekawe w momencie kiedy jednak uda się dojść pierwszego, wyprzedzę go - ten już nie jedzie za mną tak szybko i dość łatwo go gubię mimo podobnego tempa okrążeń jak w momencie gdy to ja go gonię.
Coś też niedobrego zrobiono z dźwiękiem kolizji z innym autem, jakiś taki nie naturalny.

Cała reszta jest taka jakiej oczekiwałem, dużo tras, różnorodne, deszcz, noc - masa samochodów (jak ktoś wspomniał te co w FM5, czy FH2 były DLC tu w podstawie).
Tryb kariery dla mnie taki jak powinien być, bo jakiś story w stylu NFS to ja tu nie potrzebuję, czy innych "karier kierowców wyścigowych".

Ewolucja nie rewolucja - ja jestem na tak!
 

VortaL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ta w 30 to jest forza horizon 2

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Cały czas grałem w przekonaniu, że gra działa w 60 FPS.. jest taka płynna.
 

xdawid

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tylko ta gra mnie trzyma przy XO. Już nie długo na PC... Samochodówka ok. Model jazdy, liczba samochodów, modyfikacje, tory, grafika na plus. Na minus i to wielki - tryb single player (w multi nie gram). Po prostu nie ma tam rywalizacji jak choćby w starych NFS, Toce, Gridzie. Drivatary są ok, ale moim zdaniem komputer powinien losować ich tylko przykładowo 20 (odpowiednio dobranych do wybranego poziomu trudności) na czas trwania jednego eventu i powinna pojawić się punktacja, tabela takie typowe wyścigowe smaczki. Tego tu nie ma, mamy miliard drivatarów i czasy najlepszego okrążenia. Poza tym każdy wyścig w danym evencie jest jakby pojedynczy, sam dla siebie. Niby jest rywalizacja na czasy okrążeń, ale rywalizować z tysiącami to tak jakby jej naprawdę nie było. Nie ma też kwalifikacji do wyścigów, pozycje startowe są z księżyca. Jakieś śmieszne perki rodem call of duty. Niby gra wyścigowa, a jakoś słabo to wygląda i tyle.
 

Tincu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nooo zgadzam się z Tobą że to troche ubogo zrobione, do tego przekombinowali z niektórymi rzeczami - jak tymi perkami, co nie zmienia faktu, ze to najlepsza samochodówka dostępna na xboxa :)
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Genialna czesc lepsza od 5 bardziej rozbudowana gram w forze od 4 i kazda czesc miała cos w sobie kazda byla wyjatkowa wiedzialem co kupuje i ze się nie zawiodę tak jest z 6 i na bank będzie z 7 częścią dla mnie forza bije na glowę drive cluba
 

ghost_666

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupiłem sobie ostatnio tę grę i wydaje mi się, że jest coś nie tak z trybem gry Rywale. Bez względu na to jaką trasę i klasę samochodu wybiorę, zawsze moim przeciwnikiem jest pierwsza osoba z rankingu (jeśli wcześniej danej trasy nie przejechałem) lub mój duch (jeśli wcześniej jechałem na tej trasie i wykręciłem jakiś czas). W ogóle nie działa dobieranie przeciwników na podstawie podobnych osiągnięć, jak miało to miejsce w tym samym trybie w grze Forza Horizon 3. Też tak macie, czy u mnie ewidentnie jest coś nie tak? Patrzyłem na jakieś filmiki na youtube i tam ludziom działało to poprawnie, więc nie wiem co może być przyczyną.
 

DAXO

Użytkownik
Użytkownik
Po 4 latach od wydania Microsoft postanowił uśmiercić grę. W sklepie nie można już kupić gry ani żadnego DLC do niej :(
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Po 4 latach od wydania Microsoft postanowił uśmiercić grę. W sklepie nie można już kupić gry ani żadnego DLC do niej :(
Kupiłem te dlc za 18 zł z 95 % obniżką, Forza 6 z golda i myślę mam spróbuję. Jakie to jest qrła dobre,niemożliwe. Nigdy od 30 lat grania czy ilu nie przepadałem za wyścigami, bo po co mi grać w coś co 1 błąd na zakręcie w 4 okrążeniu i przegrywam cały wyścig. Niby mi coś tam mi kołatało że można czas cofnąć ale jakoś nie grałem nawet jak w abonamencie czy game passie wpadły jakieś wyścigi . Teraz dziennie 1, 2 tory.Nawet w tym banerze na dole mi FM6 się wyświetliło.
 
Ostatnia edycja:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Cofanie daje bardzo duży komfort, ja mam tak że z każdym okrążeniem mam coraz większy stres i popełniam coraz więcej błędów a standardowo potrafię zwalić cały wyścig na ostatnim zakręcie. Z cofaniem jeździłem o wiele odważniej i błędów praktycznie nie popełniałem.

Z jednej strony trochę przerażające, jak tak dalej pójdzie to po premierze kolejnej odsłony będzie poprzednia odsłona znikać z dystrybucji cyfrowej a że płyt nie będzie..

Swoją droga nie ma co narzekać bo MS tym razem postąpił naprawdę fajnie dając cały zestaw dodatków za śmieszne 18zł, ja kupiłem pakiet a brakowało mi tylko dwóch paczek aut bo taniej wyszło niż je kupić osobno.
 

Do góry Bottom