1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Freez'y... Bardzo proszę o pomoc/diagnozę/radę

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Adrianos111, Listopad 4, 2011.

1. Adrianos111

Adrianos111 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Witajcie Panowie!

Mam falcona (25-07-2008) z flashem LT 2.0.
    Problem, o którym za chwilę napiszę już mnie dobija. Każdy mi mówi co innego i nie wiem co mam zrobić.

Otóż zaczęło się od przeróbki do LT 2.0. Włożyłem do napędu grę Dark Souls, która "złapała freez'a" pod koniec intra. Zrestartowałem załadowałem save (widocznie był automatyczny zapis) i próbuje grać, ale znowu mam freez... Później już było tak wciąż w przypadku tej gry. Nie mija jedna minuta rozgrywki jak konsola freez'uje (próbowałem z zainstalowaną na hdd i odtwarzaną z płyty - to samo). Pomyslałem, że to kwestia CIV, więc zamówiłem sobie "kopię zapasową" tej gry wypaloną na polecanej przez c4eva nagrywarce z max burnerem. Niestety również... dokładnie te same objawy w Dark Souls. Uznając, że gra mi nie pisana, odpuściłem ją sobie i przeszedłem GoW3 (żadnych problemów), długo grałem w Arkham City i nadal gram od czasu do czasu (również brak problemów). Przerywając grę w Arkham City postanowiłem przypomnieć sobie Arkham Asylum i pobrałem te grę z XBL (gry na żądanie). I tu załamka totalna... Gra chociaż odpalana z dysku, bez udziału napędu, "łapie freez'y"... Na "szczęście" nie tak jak w Dark Souls. Są one w losowych momentach. Restartuję wtedy konsolę i gram dalej od checkpointa. Freez pojawia się po około 10min. rozgrywki. gdy po trzecim z rzędu freez'ie restartuję konsolę, problem przestaje wystepować. Sprawdzałem czy freez'y pojawiają się w innych grach z elektronicznej dystrybucji (XBLA). Niestety tak. na zasadzie identycznej jak w Arkham Asylum.

Wyczyściłem napęd i "przedmuchałem" konsolę sprężarką. Nie pomogło.
    Nie grałem w najnowszą Forzę.
    Jeśli chodzi o inne gry, freez'y występują u mnie jeszcze np. w Skyrim (również losowo).

Parę osób, z którymi rozmawiałem, twierdziło, że powinienem spodziewać się niedługo RRODa, ale to chyba nie ten problem, bo zaczął się nagle, po aktualizacji flash'a. Inni twierdzili, że to źle wgrany flash... Ale czy byłyby wtedy problemy z grami (XBLA i na żądanie) odpalanymi wyłącznie z dysku, bez płyty?

Nie zadręczałbym Was Panowie taką ścianą tekstu, gdybym wcześniej nie szukał podobnych przypadków na forum i innych źródłach. Znalazłem tylko sprzeczne informacje... Postanowiłem, więc zebrać wszystko do kupy i dokładnie opisać cały swój problem w jednym wątku. Z góry dzięki za zainteresowanie i serdecznie proszę o pomoc.

EDIT:
    Napęd w konsoli był wymieniany. Z BenQ na Liteona.

Pozdrawiam
    - kolega po padzie Adrian

2. Lotnik421 Xbox One

3. Adrianos111

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Up

(wciąż mam nadzieję na proste rozwiązanie)

4. KamileQ

KamileQ Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wieliczka
    Laser moze nie doczytywać. Najpierw go przeczyść a jak nie pomoże to wymień.

5. Adrianos111

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    laser nie ma nic wspólnego z grami na żądanie, odpalanymi wyłącznie z dysku.

6. Serwis24lw

Serwis24lw Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wymien paste termoprzewodzącą na gpu/cpu. Flash nie ma nic do tego, zbieg okolicznosci.

Wczytywanie...

Poleć forum