1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Galaxy S vs. Nokia n8

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez skihar, Lipiec 4, 2011.

1. skihar

skihar Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich,

jutro wybieram się po telefon i chciałem się poradzić, który wg. was jest lepszy.
    Samsung Galaxy S czy nokia N8
    Być może posiadacie jednego z nich, bądź znacie się na tym,
    ale chciałbym telefon, który by mi jak najlepiej zastąpił w akademiku komputer.
    Może macie też jakieś alternatywy co do tych telefonów i moich wymagań.
    cena do 1500zł

za pomoc dzięki.

2. Lotnik421 Xbox One

3. razor7

razor7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Galaxy S na pewno lepszy pod względem systemu bo Symbian już wymarł. Za tą cenę możesz też dostać Desire HD z większym ekranem. Jednak jeśli masz już tyle pieniędzy dołóż jeszcze trochę i kup SGS II. Co do przenośnego komputera to zależy co chcesz na nim robić. Jeśli tylko przeglądać strony to dobrą propozycją może też być iPhone 3GS, jednak wcześniejsze propozycję wydają mi się lepsze.

4. skihar

skihar Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niby Android jest świetny, choć nie jestem do niego tak do końca przekonany.
    Miałem wiele telefonów z symbianem i każdy był świetny.
    Stabilny i..tyle.
    Ale znów boję się w galaxy o plastikową obudowę.
    Czytałem, że strasznie tandetna.

5. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Kupisz telefon z androidem - pokochasz androida, tak jak ja i wielu innych użytkowników, powiem jak razor7 jak chcesz przeznaczyć 1500zł to lepiej dozbierać do Samsunga Galaxy S II lub poczekać aż ciut stanieje do tych 1500zł (albo wyrwać okazję). Ale jeśli masz inne opcje gdzie przeznaczyć pieniądze, inne przyjemności czy potrzeby, może starczy Ci Galaxy S (1) a resztę pieniędzy z 1500zł wydasz na te przyjemności/potrzeby?

6. toudick

toudick Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie bierz nokii. Polecilbym Ci iphone bo jestem strasznie pop1eprzony na punkcie apple i sprzet wart jest tej kasy. Ale jezeli stapiasz pomiedzy androidem a symbianem to zdecydowanie samsung. Symbian to martwy OS, ktory po wejsciu win os na nokie stanie sie historia.

7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Święte słowa Android to luksus w modingu w stosunku do innych systemów źródło kodu jest otwarte więc dostępne dla programistów którzy mogą śmiało z niego korzystać tworzyć własne romy oparte na androidzie.

Dla przykładu:
    LG GT540 oficjalnie jest tylko do androida 2.1, nieoficjalnie jest do 2.3 (CM7 M7 RC0, na dzień dzisiejszy), a na pewno pójdziemy jeszcze dalej..

I market z którego ściągasz za darmo gry, appy itp. (oczywiście połączenie z Internetem musi być).

Nie zamieniłbym już andorida na przereklamowanego windowsa. A symbian hmm wymiera (takie jest moje zdanie).

@UP
    Iphone jest fajny tylko, że w Polsce trochę drogi.. W Niemczech co 4 osoba ma Iphona :D. Tak wynikało z jakiegoś tam sondażu przeprowadzonego dla stacji RTL.

8. razor7

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    iPhone dobry, ale iOS jest bardzo zblokowany w porównaniu do Androida. Wiem bo sam miałem iPhona.

9. skihar

skihar Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1.Jak z obudową w Galaxy S? Nie wydaje się tandetna, cienka, nie pęka?
    2.Co z mapami i nawigacją? Wiem że jest, ale czy mu wystarczy tylko połączenie przez odbiornik GPS,
    czy dodatkowo trzeba się z internetem łączyć.
    3.Czy są mapy, i są darmowe, czy trzeba na bieżąco ściągać?

10. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    1. Nie wiem nie posiadam, lecz nie słyszałem by ktoś super narzekał na ten telefon ogólnie.
    2. Masz mapy które wymagają tylko GPS oraz mapy z których możesz korzystać łącząc się z internetem (agps)..
    3. Wiadomo masz rzeczy darmowe i nie darmowe :). Ogólnie to jest jak z mapami na nawigacje (pospolitą samochodową), możesz sobie wykupić Automapę albo ściągnąć gotowca z neta. Więc tak samo masz na Androida.

11. skihar

skihar Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dobra.
    Np. jadę do Anglii, chce włączyć GPS i nic za to nie płacę?

12. razor7

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    1. Jest plastikowa wygina się i łatwo rysuję, ale nie jeśli się o nią dba.
    2. Najlepiej wykupić pakiet internetowy, wtedy nic nie płacisz tylko pobiera z MB z pakietu.
    3. Zależy gdzie. W nawigacjach typu TomTom (nie orientuje się jakie teraz są na Androida) są już wgrane. A w google maps bodajże pobiera na bieżąco.

Płacisz za przesył danych. A jest to około 12gr za 100kb czy jakoś tak. Lepiej wykupić pakiet internetowy.

13. skihar

skihar Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dobra,
    Na razie omijając Galaxy, ktoś wspomniał o HTC?
    Mam aktualnie HTC Smart, i jest to straszny baadziew.
    Ma dużo bajerów co prawda, ale strasznie jest wolny być może przez procesor tylko 300mhz...
    Czytaliście coś, albo wiecie coś o wyższych modelach?
    Np HD 2 itd. ??

14. razor7

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak już wspomniałem Desire HD. Jednak wybrał bym opcję z dołożeniem do SGS II.

15. skihar

skihar Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    właśnie Desire HD

jakbyś Galaxy i Galaxy II do niego porównał??

16. hashpl

hashpl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Płock
    A slyszales o czyms takim jak mapy offline ? Druga sprawa oplata za dane pakietowe jest w kazdej sieci inna

Pozdro

17. razor7

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja pisałem o nawigacji nie mapach. Jeśli jedziesz w dłuższą trasę nie będziesz chyba używał niedokładnych map offline. Druga sprawa, że nigdzie nie napisałem, iż wszędzie jest 12gr/100kb. Napisałem około.

18. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jak pojedzie to Angli i będzie chciał przeglądać internet w telefonie to bez pakietu zapłaci 5gr/10kb(takie stawki obowiązują w UE). W przypadku wykupienia pakietu roamingowego, zapłaci dużo ale wyjdzie bardziej opłacalnie niż 5gr/10 kb. Kolejna sprawa telefon aby szybciej określić pozycję musi pobrać z internetu informacje o położeniu satelit (u mnie, S8500 pobiera około 2kb za taki plik) i mam GPS na 2 dni bez potrzeby potem pobierania (co prawda pisze że 167H ale potem się coś zmieni i nie działa :) )

Androida nie polecam, jeśli nie ma się pakietu internetowego (za czasu "chwilowego" posiadania Spicy miałem ochotę wyrzucić ten telefon za okno bo telefon musiał sprawdzić czy nie ma aktualizacji). iOS dobry system ale bez Cydii niezabardzo da się go używać ;)

19. razor7

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli go zmodujesz pod siebie, po to aby nie używał tyle neta to jest dobrze. Chyba chodziło ci o Jailbreak, bo bez niego nie masz Cydii.

Wczytywanie...

Poleć forum