1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gałka/analog w padzie się nie centruje.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez l33t, Listopad 28, 2012.

1. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Witam serdecznie,

Odkąd mam Xboksa (2007 rok) przez ręce przeszło mi już kilka padów. Wszystkie były oczywiście oryginalne. Jednak zawsze po pewnym czasie pojawiał się problem z brakiem powracania lewego analoga do pozycji centralnej (wyjściowej). O co dokładnie chodzi? Postaram się to zobrazować:

Ot, np. grając w jakiegoś FPS-a albopo prostu produkcję, w której sterujemy postacią, gdy zechcemy na moment zatrzymać się w miejscu, nasz bohater zaczyna poruszać się w lewo (i nie muszę chyba mówić, jakie to ma dla takiego ancymona skutki, gdy stoimy na wąskiej kładce bądź nad przepaścią). Jeśli pogrywam akurat w ścigałkę, samochód okazjonalnie skręca w lewo (choć w tym przypadku nie jest to jakoś specjalnie dokuczliwe). Ale weźmy też pod lupę taką FIFĘ (dobry przykład, bo tutaj często warto wrócić analogiem do pozycji centralnej, by nie stracić piłki w chwili jej przyjmowania). Bywa, że podanie zamiast w prawo, idzie w drugą stronę, zwłaszcza gdy zbyt szybko puścimy kierunek. W związku z tym, wyprowadzając akcję, łatwo można w ten sposób zagrać do napastnika drużyny przeciwnej - co jest w samej istocie niesamowicie irytujące. A jako że najczęściej odpalaną przeze mnie produkcją jest właśnie ta ostatnia, to chyba możecie sobie wyobrazić, jak klnę pod nosem po takim "farfoclu", który jest ode mnie praktycznie niezależny.

No ale w czym rzecz zapytacie. Ano w tym, że nie zamierzam nabywać pada (a mam w użytku trzy sztuki, więc koszta rosną i to znacznie!). Wolałbym raczej nieco poprawić ich działanie. No i pytanie: czy jest to w ogóle możliwe? Jasne, widziałem na Allegro analogi, które można kupić za marne grosze. Tyle że nie mam pojęcia, czy ich montaż na taką przypadłość "joy'a" w ogóle pomoże. Inna sprawa, że te małe kuleczki rozmieszczone dookoła obydwu gałek ścierają się z czasem i fajnie byłoby znowu czuć je pod kciukami (wiem, to podchodzi pod jakąś dewiację). Ale jeśli ma to wyglądać w ten sposób, że rzeczywiście je wymienię, lecz nie będzie to miało żadnego wpływu na fakt braku powrotu analoga do pozycji wyjściowej, to jest to chyba gra niewarta świeczki. Zatem jeśli macie jakieś doświadczenia z wymianą "kierunków", byłbym wdzięczny za pomoc, bo nie uśmiecha mi się wyskakiwanie z około 350 złotych za nabycie trzech joypadów.

Z góry dzięki za pomoc ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Odp: Gałka/analog w padzie się nie centruje.

Koszt naprawy za sztuke 20zl, wymiana mechanizmów+grzybki z wypustakmi

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

4. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Odp: Gałka/analog w padzie się nie centruje.

A te mechanizmy na jakiej zasadzie są zamontowane? Można to ogarnąć w domowych warunkach? Bo serwis raczej w przypadku takiej pierdoły odpada.

I jaki trzeba sprzęt sobie przygotowac, żeby w ogóle otworzyć pada? Torx6?

Wysyłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Wczytywanie...

Poleć forum