1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[gamescom 2011] Graliśmy w CoD: Modern Warfare 3!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Jechu, Sierpień 19, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu

Jesteśmy na Gamescom, relacjonujemy dla Was pokazy najnowszych gier, którymi wydawcy będą chcieli zdobyć nasze serca już pod koniec tego oraz na początku przyszłego roku. Jednym z żelaznych kandydatów w walce o nasze portfele jest Call of Duty: Modern Warfare 3 od Activision. Graliśmy w tryb Spec-Ops. I trzeba przyznać, że jest bardzo, bardzo dobrze, nawet jeżeli Survival-Mode wydaje się być tylko dopakowanym i przemodelowanym trybem Zombie z Call of Duty: Black Ops bez udziału zombiaków...

Wraz z jednym z producentów gry wrzuceni zostaliśmy bowiem na raczej przeciętnej wielkości mapkę, by już po chwili zaczęły szarżować na nas kolejne stada oponentów. Co warte zaznaczenia, oponentów niesamowicie zróżnicowanych nie tylko pod względem aparycji, ale również umiejętności bojowych. Pierwszą falę stanowiły oczywiście "leszcze" w bardzo skromnej liczbie, wiecie, pojedyncze sztuki. Później liczba oponentów zaczęła systematycznie rosnąć i gdy już myślałem, że to, co najgorsze minęło, nagle na arenie walki pojawiły się bojowe psy. Cholerstwo było bardzo trudne do trafienia, szybkie, zwrotne i zabijało kilkoma "ugryzieniami".

Kluczem do sukcesu było wzajemne osłanianie się ogniem i kontrolowanie linii obrony zarówno przeze mnie, jak i prezentera z Activision. Jak się okazało, nie widziałem jeszcze nic, albowiem po chwili wybiegli na mnie ciężko opancerzeni żołnierze oraz wyleciał śmigłowiec (w jednej z ostatnich "fal" przeciwników), efektem czego na ekranie telewizora rozpoczęła się maksymalnie intensywna i sycąca ************. Nie wspomniałem jeszcze o żołnierzach kamikadze, którzy z przytwierdzonymi do ciała ładunkami wybuchowym chcieli do nas dobiec i je zdetonować? Albo o tym, że podczas walki z helikopterami byliśmy zmuszeni do panicznego szukania osłony, bo w przeciwnym wypadku po kilku sekundach zostałaby z nas wyłącznie wirtualna "mielonka"? Jeżeli mam być szczery, było to jedno z bardziej intensywnych doznań, jakiego doświadczyłem w całej mojej "karierze" gracza oraz branżowego dziennikarza.

Trzeba jednak przyznać, że tryb Survival-Mode, który teoretycznie ma być wisienką na torcie Modern Warfare 3, prezentuje się bardzo klasycznie i nie odchodzi od pewnych z góry ustalonych standardów w serii, które jakiś czas temu Activision w Call of Duty wypracowało. Mimo to, zawartych zostało naprawdę wiele nowości i fajnych patentów, takich jak chociazby rozkładane działka obronne, wieżyczki z granatnikami, możliwość wezwania wsparcia lotniczego, punkt, w którym możemy ulepszać broń oraz amunicję i wiele, wiele innych. Nigdy nie powiedziałbym, że Modern Warfare 3 nabierze iście... taktycznego charakteru! A tak się właśnie stało dzięki możliwości instalowania wież obronnych w dowolnym miejscu na mapie, co przekształca rozgrywkę w coś w stylu gier z serii "Tower Defense". Jeżeli spojrzeć na to trzeźwym okiem, mechanika gry została niezmieniona. Gdyby nie jeden ważny szczegół...

Nie wiem jak panowie z Infinity Ward to zrobili, ale silnik graficzny z 2005 roku w dalszym ciągu prezentuje się świetnie i potrafi pozytywnie zaskoczyć możliwościami oraz osiągami. Mówię to z tym większym przekonaniem, że główny konkurent Call of Duty: Modern Warfare 3, mowa oczywiście o Battlefield 3, na konsoli wcale nie prezentuje się dużo lepiej i nie "kopie w ryja", jak zwykli mawiać gracze z całego świata, którzy widzieli w akcji wyłącznie wersję PC-tową. Szczegółowość otoczenia w Modern Warfare 3 robi ogromne wrażenie, broń wygląda fenomenalnie, mimo że zdążyliśmy się do tego już przyzwyczaić, a intensywność akcji, wszelkiego rodzaju rozbłyski i refleksy świetlne również prezentują się zadowalająco. Co jednak bardzo ważne, całość hula w stałych i płynnych 60 klatkach animacji na sekundę, co faktycznie ma przełożenie na dynamikę rozgrywki. W porównaniu do kooperacyjnej mapki z Battlefield 3, którą również miałem okazję testować o czym przeczytacie w tym oto miejscu, w Modern Warfare 3 jest zdecydowanie więcej różnego rodzaju graficznych "****relków" uprzyjemniających odbiór gry i sprawiających wrażenie, jakby gra, mimo technologicznego zastoju, przepakowana była szczegółami i szczególikami. Ogrom pracy włożonej w oprawę widać tutaj gołym okiem. Każdy gracz, który mówi, że "Call of Duty wygląda żałośnie", prawdopodobnie albo nie grał w najnowszą jej odsłonę.

Słowem, rewolucji nie będzie, ale ewolucja w dobrym kierunku jak najbardziej. Activision od początku nie oszukiwało nas co do zawartości Modern Warfare 3, dlatego też nie mogliśmy się zawieść tym, co zobaczyliśmy, ani nie mieliśmy wyolbrzymionych wymagań. Oprawa graficzna mogłaby być lepsza, to fakt, bo widać naleciałości silnika z 2007 roku. Pamiętajcie jednak, że całość, jak to w serii Call of Duty, bazuje wyłącznie na gibkości palców, zręczności oraz indywidualnym skillu, nie ma tutaj mowy o "poczuciu wojny na globalną skalę". Jest za to intensywna jatka, która powinna zadowolić całe miliony fanów poprzednich odsłon serii. Tylko tyle i "aż" tyle... [Musiol]

OCENA WSTĘPNA: 8+

Fajne:
    + intensywność akcji kolejny raz "zabija"
    + w Survival-Mode będziemy grać długimi miesiącami
    + nowe możliwości i opcje
    + 60 klatek animacji na sekundę
    + widać naleciałości z poprzednich odsłon Call of Duty (dla fanów)

Niefajne:
    - oprawa mogłaby być trochę lepsza
    - widać naleciałości z poprzednich odsłon Calf Duty (dla antyfanów)

NA POKAZIE CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 3 OBOWIĄZYWAŁ SUROWY ZAKAZ WYKONYWANIA JAKICHKOLWIEK ZDJĘĆ CZY MATERIAŁÓW WIDEO.

źródło

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    W to , że będzie to bardzo dobra gra chyba nikt nie wątpił? A , że bez większych innowacji to druga sprawa...
    Zagram i ocenię.

4. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    8+ to moim zdaniem za wysoka ocena, ale po obecnych gameplayach dałbym mocne 7.
    A jednak Survival nie jest taki 'genialny'?

Nie rozumiem fragmentu 'bo widać naleciałości silnika z 2007 roku'. Przecież to silnik z początku tego tysiąclecia :D

5. RSA

RSA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    I o to mi chodzilo cytat tego pana mowi mi wszystko - nic wiecej nie dodam az do momentu jak sam nie zaglebie sie glebiej :) :) :)

6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nie ma co oceniać grę póki się nie widziało gameplaya jednej-dwóch pełnych misji. Nie mam na myśli jakieś urywki jak w powyższych filmikach. Ogólnie na pierwszy rzut oka pierwsza myśl jest taka.. Yhym znowu COD, aaa to już MW3, no dobra niech dadzą tam coś, co spowoduje, że powiem o rzesz KUrde MIODZIO.

Ocena jak na razie nie ma sensu ale zbytnio hitowo mi to nie wygląda. Chociaż za pewnie też zagram "ale na 90% nie będzie to oryginał".

7. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Wow zobaczyć a zagrać to dwie różne sprawy ale ok.

8. venom12

venom12 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No zobaczymy jak się będzie w to grało itp, nie stawiałem krzyżyka na tej grze i dalej nie stawiam, czekam.

9. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Po przeczytaniu tego tekstu stwierdzam jedno - BF3 nie jest pewniakiem o tytuł multiplayerowej gry roku. Obie gry będą genialne, i obie są kierowane do innych odbiorców, ale każdy fan sieciowych strzelanek powinien sięgnąć po BF3 i MW3, z pewnością oba te tytuły dostarczą maksimum emocji.

10. KuBaNPL

KuBaNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    poniemieckiej kamienicy
    Cytuję cytat z pudełka Call of Duty: Black Ops
    . Ja już nie wierzę żadnym mediom czy tam innym tego typu wynalazkom. Muszę sam zagrać aby ocenić grę, mam tylko nadzieję że MW3 będzie miało dopracowany multik w którego będzie się grało "przyjemnie" a nie ciągle łapało rage.

11. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Pokażę Ci to na prosty, logiczny sposób. Nawet najmłodsi z użytkowników powinni zrozumieć, więc raczej nie powinieneś mieć problemu:

Modern Warfare - 2007 rok, świetna jak na te czasy grafika, genialna fabuła. Nie w moim stylu, ale jednak przyciągający multiplayer. Rewolucja w kategorii FPSów - ocena jak ode mnie - 9+

Modern Warfare 2 - 2009 rok, grafika nadal taka sama, a w tych czasach widzieliśmy już ładniejsze gry (czyt. BC2), ale nadal trzyma poziom. Fabuła denna, ale trzymała przez ta kilka godzin przed monitorem. Multiplayer niby taki sam, ale jednak po 2 latach od premiery pierwszego MW już się trochę przejadł. Brak rewolucji, raczej spore rozczarowanie, ode mnie naciągane 8

Modern Warfare 3 - Infinity Ward się rozpadło, dwóch facetów, dzięki którym ta gra przyciągała do siebie i była w miarę dobra odeszli do konkurencji. Z gameplayów zapowiada się, że grafika jest ta sama, co 2 i 4 lata temu, tym bardziej CoD wychodzi żałośnie, bo w tym samym czasie ma premierę BF3 z perfekcyjną grafiką. Fabuła też raczej gry nie uratuje (myśląc logicznie, że pomiędzy MW, a MW2 nie ma progresu). Multiplayer ogolony o Spec Opsy, niby dodany Survial, ale jednak SO nie ma.

Jakie wnioski? 7+ jest prawdopodobnie najlepszym, na co MW3 stać (moim zdaniem). Nie wierzyłbym zbytnio w recenzje dużych recenzentów i korporacji, tam jest korupcja i po prostu każdy patrzy Ci na ręce - 'Ooo, on napisał negatywną recenzję, więc wiemy kto już nie będzie zaproszony na pokazy następnej gry'.

Bez panów Vince Zampella oraz Jason Westa nie wierzę, że Infinity Ward jest w stanie przygotować coś lepszego od pierwszego Modern Warfare, co logicznym tokiem myślenia daje jasne stwierdzenie, że ocena '8+' jest po prostu jednym wielkim hypem.

Activision i IW toną, z pomocą dla graczy przychodzi EA i DICE.

Nie mniej - zagram w MW3 i w BF3, konstruktywność to podstawa.

12. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Musiałeś te swoje 3 grosze wetknąć? Każdy zna Twoje zdanie na temat Call of Duty, pisałeś to samo jakieś 3 miliony razy i nadal musisz narzucać swoją opinię innym? Nie graj w MW3 i koniec, zamknij się w pokoju z BF3 i graj do woli (po premierze ofc).

13. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Chyab sobie kpisz? W dniu premiery MW wyglądał przeciętnie ( o ile miałeś mocnego pieca). Mw2 wyglądał jak żal.pl CHyba że mówisz o konsoli wtedy przemilczę bo nie miałem jej :)
    Natomiast co do MP to każdy powinien wiedzieć jak będzie wyglądał w nadchodzących grach. W MW3 tak jak w MW2 a w BF3 tak jak w BF2...

14. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Tak, żyjemy w wolnym kraju, mam prawo wygłaszać/pisać swoje opinie.

Chciałem się upewnić :)

To dziwne, bo mam 1180 postów

Nikomu nie narzucam swojej opinii, po prostu wyrażam ją, czy ktoś się z nią zgadza, czy nie - to jego własna wola.

Jak już pisałem, zagram zarówno w Modern Warfare 3 i w Battlefielda 3. Nie ukrywam, że jestem ciekawy, co Infinity Ward nam znowu pokarze, ale głównym celem jest konstruktywność w opinii.

I błagam wszystkich hejterów, jeśli już cokolwiek piszecie to PROSZĘ, poprzyjcie to JAKIMIKOLWIEK argumentami, bo bez nich wychodzicie strasznie żałośnie, niczym kłócący się gimnazjalista.

Świetny przykład inteligentnej rozmowy, kolega poparł swoją opinię argumentami, brawa dla niego. Co do wyglądu Modern Warfare w 2007 roku wyglądał dobrze, nieporównywalnie gorzej do np. Crysisa, ale nadal była to dobra grafika. I tak, swoją opinię popieram konsolami, muszę zobaczyć, jak jest z PCtami.

15. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Rob1n_PL:

Chcesz się bawić w cytaty to prosze
    Czyli dla Ciebie inteligentna rozmowa to taka, w której ktoś zjedzie Call of Duty, tak? Nie no... 'Gadać' jak do ściany.
    Miej tą swoją opinie i rozgłaszaj ją jak nowine o narodzinach Chrystusa. Pozdro

16. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    jak dla mnie bomba. nic tylko zbierac kasę na używkę rok po premierze :D

17. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    QwrTaju, ile miałeś odsłon MW a ile Bf ? różnice graficzne sobie
    możesz porównywać między innymi wytwórniami którzy nie mają w tak
    któtkim czasie tylu odsłon.. Dice może 'pochwalić' się trzecią odsłoną
    Battlefieldda a Acti kolejną (10'tą?!) modern warfare'a którzy szukają
    pomysłów na urozmaicenie rozgrywki na tę chwilę przebijają BF w każdej
    możliwej postaci więc zastanów się czym ty byś musiał zachwycić
    odbiorców kolejną produkcją... Żałosne jest na tę chwilę porównywanie
    jakiegokolwiek BF'a które nie urozmaica rozgrywki niczym od poprzedniej
    wersji...

//EDIT

Rzeczywiście, należy stwierdić fakt, że to nie Acto stoi za ostatnimi odsłonami COD...
    Co nie znaczy że Dice i BF jest znacznie lepsze i zaawansowanie graficznie (lub fabularne). Nie możesz stwierdzić, że MW3 będzie lepsze (czy gorsze) od BF graficznie czy fabularnie.. czas sam pokaże

18. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    ''Seria'' Battlefield, to nie tylko 2 części Bad Company... :]

19. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Hehe, pewnie mało kto z was pamięta obłędnego Battlefield 1942. Ahh to była giera...

20. Gears6542

Gears6542 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Białystok
    Widzę kłótnie jak zwykle :D Prawda jest taka, że narzekacie na grafikę COD'a i opowiadacie jakie to będzie gówno a potem nadzwyczajnie w świecie kupicie tą grę :)
    Ja osobiście zagram w Battlefielda i w Call of Duty, bo są to dwie świetne gry.

21. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Battlefield:
    - Battlefield 1943,
    - Battlefield 1942 (+ 2 dodatki),
    - Battlefield Vietnam,
    - Battlefield 2142 (+ 1 dodatek),
    - Battlefield 2 (+ 3 dodatki),
    - Battlefield 2: Modern Combat,
    - Battlefield 3,
    - Battlefield: Bad Company,
    - Battlefield: Bad Company 2 (+ 1 dodatek),
    - Battlefield: Heroes,

hm... 10 gier, trochę więcej niż 3, prawda? (ogólnie 17 wydań gry)

Call of Duty:
    Call of Duty (+1 dodatek),
    Call of Duty 2,
    Call of Duty 3,
    Call of Duty 4: Modern Warfare,
    Call of Duty: Modern Warfare 2,
    Call of Duty: Modern Warfare 3,
    Call of Duty: World at War,
    Call of Duty: Black Ops,

ej... tu jest 8 gier, co jest!? 8 to trochę mniej niż 10... ojej, ktoś ma problemy z matematyką. (ogólnie 9 wydań gry)

Co więcej, pierwsze Call of Duty powstało w 2003 roku, a pierwszy Battlefield... rok wcześniej, z Twoich obliczeń ile Battlefield i Call of Duty ma wydać wnioskuję, że z matmą kiepsko, tak więc podpowiem Ci, że rok wcześniej przed 2003 to... 2002 rok! Taka mała ciekawostka :)

Jak z drugim się mogę zgodzić - nie mamy pewności, czy Battlefield ma lepszą fabułę, tak z pierwszym bez dwóch zdań mogę stwierdzić, że Battlefield nie ma konkurencji w kwestii grafiki, zwłaszcza na PC.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum