1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[gamescom 2011] Graliśmy w RAGE na konsoli!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Jechu, Sierpień 20, 2011.

1. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu

RAGE jest jednym z tych tytułów, na które większość graczy czeka z wypiekami na twarzy, a wielu dałoby naprawdę sporo, by móc choćby przez chwilę wcielić się w głównego bohatera gry jeszcze przed jej światową premierą. Tak się składa, że na Gamescomie mieliśmy ku temu okazję, a nasze wrażenia znajdziecie w rozwinięciu. Jest co najmniej bardzo dobrze, ale nie mamy pewności, czy właśnie tego oczekiwaliście...

Nie ma sensu zagłębiać się w tajniki fabuły, bowiem tę opowiedzieliśmy Wam jakiś czas temu w zapowiedzi, którą znajdziecie w tym oto miejscu. Z tego też względu od razu przejdę do tego, co wszyscy lubimy najbardziej. Nim zacznę omawiać kwestię grafiki, powinienem wziąć poprawkę na to, że mamy do czynienia z typową „piaskownicą”, gdyż świat gry jest całkowicie otwarty na nasze poczynania. Dlatego też śmiało można stwierdzić, iż RAGE wygląda naprawdę cudownie. Mimo że nie jest to korytarzowy FPS, a gra stawiająca na całkowitą wolność gracza, oprawa tego tytułu deklasuje większość współczesnych gier zapowiadanych na prawdziwe hity, choć ze względu na fakt multiplatformowości, niejako z przymusu pozostaje "w tyle" za trzecim Uncharted.

Na najwyższe uznanie zasługuje przede wszystkich świetnie wykonane podłoże, masa detali na elementach uzbrojenia czy chociażby rewelacyjnie wykonane twarze, które śmiało można przyrównać do tych z Heavy Rain. Poza tym, ogromne wrażenie robi klimat serwowany przez produkcję oraz przywiązanie iD Software do szczegółów, takich jak nieustannie walające się gdzieś szczątki żelastwa, papieru, tektur i tym podobnych "****relków". Dodatkowo, produkcja hula w sześćdziesięciu klatkach animacji na sekundę (na konsoli!), co sprawia, iż wszystko jest ultra-płynne i gracz nie ma uczucia, że akcja posuwa się do przodu w "ślamazarnym" tempie.

Jak to w produkcjach id Software bywa, a przynajmniej z tego co widziałem, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i PRAWIE nie ma się do czego przyczepić.. W przeciwieństwie do Borderlands, z którym RAGE niemal na każdym kroku jest porównywany (i dobrze, bo obie gry są do siebie bardzo podobne), nie ma tutaj miejsca na krwiste headshoty, pokazujące prawdziwą siłę dzierżonej przez nas giwery. Twórcy zdecydowali, że na takowe przyjdzie czas dopiero wtedy, kiedy gracz wejdzie w posiadanie mocniejszej broni, toteż widok przeciwnika trzymającego się na nogach po przysłowiowym „strzale w łeb” ze strzelby, jest tutaj na porządku dziennym. Nie mogę powiedzieć, by ta decyzja jakoś szczególnie przypadła mi do gustu.

Ciężko stwierdzić, jakie mogą być rozmiary stworzonego przez ekipę Carmacka świata, gdyż nie miałem możliwości, by przejechać z jednego jego krańca na drugi. Pozostaje nam więc uwierzyć w zapowiedzi twórców, wedle których ma on być wystarczająco duży, by podróżowanie na piechotę mijało się z celem. Model jazdy jest mocno zręcznościowy, a dostępne w grze pojazdy są bardzo łatwe do opanowania. Warto nadmienić, iż w trakcie zwiedzania pustkowii nie natkniemy się na żadne unikatowe przedmioty, takie jak nowe zbroje dla bohatera czy lepsze uzbrojenie, gdyż takowe otrzymamy jako nagrodę za wykonywanie zlecanych nam przez mieszkańców zadań. Muszę również wspomnieć o tym, że deweloperzy zastosowali tutaj mocno kontrowersyjny patent. Mianowicie, poległym przeciwnikom możemy zabrać jedynie amunicję. Jeśli więc myśleliśmy o tym, by pobawić się dzierżonymi przez nich jeszcze przed momentem karabinami, to niestety, ale musicie obejść się smakiem.

RAGE zdecydowanie odbiega od wcześniejszych osiągnięć studia, będąc niejako próbą zbadania przez nich całkowicie nowego gruntu. Na ten moment wydaje mi się, iż śmiało mogę powiedzieć, że jest to próba niezwykle udana, a długi wątek główny (taki zapowiada iD Software) oraz cała masa zadań pobocznych z pewnością sprawią, że pełna wersja przyciągnie niejednego gracza na dłużej. Czekajcie z utęsknieniem... [Musiol]

OCENA WSTĘPNA: 9-

Fajne:
    + zręcznościowy model jazdy
    + piękna oprawa graficzna
    + płynniutka animacja
    + strzela się naprawdę przyjemnie

Niefajne:
    - nie można podnosić broni zabitych przeciwników
    - brak mocarnych headshotów

NA POKAZIE RAGE OBOWIĄZYWAŁ SUROWY ZAKAZ WYKONYWANIA JAKICHKOLWIEK ZDJĘĆ CZY MATERIAŁÓW WIDEO.

źródło

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Fuks

Fuks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    OMG ja już patrzeć nie mogę na te filmiki z tej gry dawać mi już ja i to szybko.

4. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Oni dali 8+ dla MW3, więc nie wiem, jak mam rozumieć 9- dla RAGE...
    Nie mniej, czekamy do premiery :)

5. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Tylko, że te 8+ było dla fana CoDa :p

Ja to jestem sam ciekaw tego Rage bo 60fps na konsoli, otwarty świat i kozak grafa to aż się wydaje nierealne. Nic dziwnego, że będzie przymusowa instalka bo by napęd eksplodował :D

6. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    No i 3 płyty DVD-DL :D

7. szychabarca

szychabarca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Barcelona
    Co z tego że 3 płyta. ALe gra i tak będzie wymiatać.

Wczytywanie...

Poleć forum