1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

gamescom 2011: Xbox 360: Na święta Twist Control, czyli nowy dashboard [WIDEO]

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Sierpień 19, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Twist Control

W związku z wsparciem wielomilionowej społeczności Xbox Live i rozwojem serwisu Zune Microsoft planuje zmienić dashboard konsoli Xbox 360. Niektóre jego elementy będą bardziej "masowe", całość jednak ma być bardziej wygodna i lepiej przystosowana do możliwości Kinecta.

Zmiany mają być na tyle poważne, że nowy dash doczeka się własnej nazwy. Twist Control - tak brzmi tytuł nowej wersji - powinien zostać puszczony w obieg w okolicach tegorocznej Gwiazdki.

Na górze głównego ekranu zobaczymy kilka "kanałów", które będą posiadać różne funkcje. Jeszcze nie wiadomo, jaką nazwę będą nosić zakładki - w wersji pokazowej mieliśmy bing, stronę główną, społecznościowce, wideo, gry, muzykę, aplikacje i opcje. Wszystko będziemy mogli obsłużyć za pomocą pada lub ruchem i głosem dzięki Kinectowi.

Poza tym nasze konto będzie stale połączone z serwisami społecznościowymi (o ile do takowych należymy). "Lajkowanie" gier, łatwe publikowanie achievementów i tym podobne udogodnienia będą standardem.

Ciekawą funkcją jest też integracja z wyszukiwarką Bing, która błyskawicznie znajdzie nam informacje o multimediach bez konieczności odpalania przeglądarki.

Pokazową wersję Twist Control możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Źródłó: Cdaction.pl

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Na screenach wyglądało to dużo gorzej, teraz... teraz to nawet mi się podoba ;)

4. razor7

razor7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    I tak nas to nie dotyczy. Chyba, że nam dodadzą Skype'a i YT, a także Last.fm. Sam wygląda nic nie da.

5. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Kafelki z WP7 przeszły do xboxa :p Sam design fajny, może dadzą możliwość dostosowania pod siebie :)

6. Uped

Uped Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Desing dość nowatorski i na prawdę mi się podoba, ale czy ta mocna ingerencja w serwisy społecznościowe to akurat tak potrzebne...

7. lukidambix

lukidambix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Mnie się tam podoba :pP

8. ZZ123

ZZ123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bora Bora
    Używam Freestyle Dasha, więc mnie ten śmieszny wygląd nie dotyczy.

9. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    motyw fajny, dash brzydki. facebook i spółka

10. szem0

szem0 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    widać że robią wszystko pod kinecta

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    I na co to komu.. jak ktoś nie posiada kinecta..

Jak dla mnie nic specjalnego i wolę stary dashboard.

12. Sairus1988

Sairus1988 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wysokie Mazowieckie
    Mi się bardzo podoba. Czekam z ciekawością na niego

13. MOSZEUSZ

MOSZEUSZ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja i tak przeważnie gram więc wygląd tego dashboard`a jest mi obojętny. Jedyne co mnie w tym interesuje to YouTube.

14. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Mnie też najbardziej interesuje YouTube. Ale dash... bardzo mi się nie podoba. Za dużo tego wszystkiego, mam wrażenie że przez jakiś czas tego nie będę ogarniał... Wolałbym żeby ten nowy Dashboard był tylko dla posiadaczy Kinecta.

P.S. Nie podoba mi się również że tak szaleją z tym Kinectem, że zapominają o padzie.

15. Don Joinciano

Don Joinciano Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Biała Podlaska / Warszawa
    Portale społecznościowe... ech, czemu niektórzy nie mogą zrozumieć, że nie wszyscy lubią pisać na fejsbuku ilu kolesi uj*bali w CoDzie, albo o której będą grać...? Jesus.
    Jednak dla YT i skype w poczciwym xklocku mogę się poświęcić.

@DOWN
    Nie rozumiesz. Jedynym celem mojego narzekania jest bezsensowność wrzucania fejsa do xa. Nie żebym był jakimś jego wrogiem, tylko napisanie posta na xie, że chcemy z kimś pograć w TDM zajmie dłużej niż cały mecz. Microsoft skupia się na półpierdułkach, zamiast na czymś konkretnym. Po paru latach mamy YT. W takim tempie przeglądarkę będziemy mieli za... dwie generacje, przy dobrych wiatrach.

16. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Nikt Cię nie zmusza do używania portali społecznościowych, pamiętaj - Facebook to tylko OPCJA, nie chcesz = nie używasz, a to, że będziesz miał ikonkę w dashboardzie... no cóż, pozwij Microsoft za psychiczne znęcanie się.

17. termit92

termit92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    A ja w dalszym ciągu czekam na normalna, najprostsza przeglądarkę stron www. W każdym razie nie jest zły ten nowy twist, ale zanim PL Live doczeka się wszystkich serwisów, netfilix'ów, espn'ów, opcji itd itd to poczekamy aż wyjdą konsole nowej generacji.

18. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    @UP
    Heh nie zdziwiłbym się jakby wprowadzili jakąś przeglądarkę typu "Kinect Requires". Mam nadzieję, że po premierach zapowiedzianych exów pojawią się zapowiedzi jakiś nowych, normalnych wykorzystujących pada a nie "Kinect Requires".

Co do dasha to miło by było jakby była opcja modyfikacji. Ale bądź co bądź jak już ktoś powiedział w dashu przebywamy krótkie chwile by odpalić tylko gry itp itd. ;)

19. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Skype należy do Microsoftu, youtube do google obie rzeczy są popularne w USA i na całym świecie, last.fm nie wiem nawet co to ale z takich programów popularnych tylko w Polsce to Gadu Gadu a tak MS wszystkie inne programy i serwisy zna i może je da kto to wie, co do wyglądu mi dalej się nie podoba ale może się przekonam jak zobaczę go w akcji u siebie.

20. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  21. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Też nie widzę sensu w pisaniu na facebooku z zapytaniem, czy ktoś gra. Nie mniej, np. w godzinach wieczornych, gdy po skończonej grze chce mi się spać wchodzę po prostu na facebooka przez X360 i sprawdzam, czy coś się dzieje, nie muszę się włączać komputera i ruszać się z wygodnego wyra ;) YT jest jak dla mnie zbędny w X360 dopóki nie ma bezpośredniej możliwości nagrywania gameplayów i zgrywania ich na nasze konto na YouTube. Przeglądarka? Niby się przydała, ale... w sumie do czego? Osobiście nie wyobrażam sobie pisania postów na padzie. Najważniejsze rzeczy tj. Facebook, LastFM, czy YouTube są, więc po co przeglądarka? Z drugiej strony jest Kinect i rozpoznawanie komend głosowych, mówisz np. 'Bing - wikipedia analfabeta' i wyszukuje Ci daną pozycję. Czemu tego nie ma? Nie wiem. Narazie jest 'Bing - Batman', może niedługo będzie coś więcej ;)

Program, który nabija Ci ilość odtworzeń po tym, jak masz włączonego np. Winampa. Nie wiem, jak to działa w Xboxie, nabija piosenki z gier, czy jak?

Nie zgodzę się. W kwestii exów tak, są one głównie na Kinecta teraz nastawione, ale... to jest przyszłość. W sensie obsługiwanie menu poprzez ruchy rękoma, czy głosem. Fajnie byłoby się pochwalić przed znajomymi 'ej, patrzcie - 'XBOX ON'', a on się włącza ;) Potem 'Bing-Californication-Watch' i oglądasz sobie film. Fantastyczne moim zdaniem, niby można to zrobić padem, ale nie jest już to takie 'lansiarskie'.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum