GameStar: Wiedźmin 3: Dziki Gon wygląda „wyraźnie gorzej” na Xbox One

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


CD Projekt zasypuje nas w ostatnich dniach materiałami z Wiedźmin 3: Dziki Gon. Widzieliśmy już znakomite screenshoty, 12 minut gameplayu, a teraz pora na kolejne ciekawe informacje - tym razem o technicznych aspektach grafiki nowego RPG-a.

CD Projekt RED rozpoczęło demonstrowanie Wiedźmin 3: Dziki Gon dziennikarzom z całego świata. W niemieckim GameStar pojawiła się ciekawa analiza jakości graficznej szykowanej gry. Wg redaktorów GameStar Wiedźmin 3: Dziki Gon działa na PS4 w rozdzielczości 1080p i przy 30 fps. Na Xbox One trzeba pogodzić się z rozdzielczością natywną 900p, przy 30 klatkach na sekundę. GameStar twierdzi, że PS4 ma "wyraźną przewagę na polu konsolowym".


"W pojedynku dwóch konsol widać wyraźną przewagę PS4 w zakresie grafiki. Pomimo faktu, że tekstury są trochę bardziej rozmyte niż na high-endowym PC, przy normalnej odległości oglądania TV, jest to trudno zauważalne. Gra działa na PS4 w 1080p. Płynność animacji 30 fps nie przeszkadzała nam.

Na Xbox One mamy tylko 900p przy 30fps i trochę bardziej rozmyte tekstury, niż na PS4. Deweloperzy stwierdzili, że być może uda im się jeszcze osiągnąć na XONE natywne 1080p, ale nie padły żadne obietnice. W tej chwili to PS4 ma ostrzejszy obraz i mocniejsze kolory" - można przeczytać w raporcie GameStar.



CD Projekt RED zagrało w otwarte karty, zestawiając ze sobą na trzech wyświetlaczach wersje z trzech platform. Dzięki temu zgromadzeni na pokazie dziennikarze mogli bezpośrednio porównać jak wygląda gra na XONE, PS4 i PC.

 

eekz

Użytkownik
Użytkownik
Oby nie skończyło się tak jak z GTA V, że nie tylko tekstury były w niższej rozdziałce, ale i brakowało zwyczajnie detali podczas samej gry.
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
to jest właśnie powód, dla którego porzuciłem myśl o kupnie xone. tylko ps4, stety albo i niestety. ;P
 

eekz

Użytkownik
Użytkownik
to jest właśnie powód, dla którego porzuciłem myśl o kupnie xone. tylko ps4, stety albo i niestety. ;P
To jest (między innymi) powód dla którego sprzedałem xone i zostawiłem sobie właśnie tylko PS4. Chociaż wróć... taką decyzję podjąłem znacznie wcześniej. W zasadzie zaraz po kupnie PS4.
 

dawidek295

Xbox One
Xbox One
Ciekaw bo inne serwisy podają ,że wersja na xone i ps4 nie różni się aż tak znacząco i właściciele xboxa one nie powinni się niczym przejmować tym bardziej ,że build ,który był pokazany to ten z przed 6 miesięcy i do premiery mam jeszcze trochę czasy. Coś czuję ,że Sony ładnie płaci tym z GameStar
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Oby nie skończyło się tak jak z GTA V, że nie tylko tekstury były w niższej rozdziałce, ale i brakowało zwyczajnie detali podczas samej gry.
Matko Bosko, prawie się aż powiesiłem, jak zobaczyłem mniej trawy w GTA V na Xbox One. Ale na szczęście jednak gameplay gry mnie uratował.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ja to sie pocialem ze zlosci bo mialem w GTA jeden krzaczek mniej
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie podoba mi się to, że wiedźmin lepiej wygląda na konkurencyjnej konsoli. Płacę 2k za sprzęt, który na starcie jest przestarzały. Nie mówię tu o porównaniu go do PCta tylko do drugiej konsoli. Do tego daję po 2 stówy za grę i nie chcę żeby wyglądała "gorzej" niż u kolegi bo M$ jest idiotyczną firmą. Nawet jeżeli te "gorzej" oznacza mniej trawy czy bardziej rozmyte tekstury. Czuje się oszukany przez M$. Rzucą jakiś ochłap w postaci nowych gearsów żeby gracze umilki i nie zarzucali im nieprzemyślanej konstrukcji. Nie jest to lament tylko normalne konsumenckie podejście. Jeżeli ktoś jest zadowolony bo wywalił kupe siana na "gorszą" konsole i lubi wszędzie czytać, że PS4 chodzi w 1080p a XO w 900p to spoko.
 

eekz

Użytkownik
Użytkownik
To skoro próbujecie być zabawni z tymi "krzaczek mniej" to po ch... za przeproszeniem Wam XOne? Zostańcie sobie z X360 i po problemie. Tak ciężko wziąć na klatę surowe fakty? Tak jak napisał kolega wyżej - skoro się płaci to się wymaga, a nie broni za wszelką cenę - nie oszukujmy się - gorszego produktu niż konkurencji.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To skoro próbujecie być zabawni z tymi "krzaczek mniej" to po ch... za przeproszeniem Wam XOne? Zostańcie sobie z X360 i po problemie. Tak ciężko wziąć na klatę surowe fakty? Tak jak napisał kolega wyżej - skoro się płaci to się wymaga, a nie broni za wszelką cenę - nie oszukujmy się - gorszego produktu niż konkurencji.
Już odpowiadam Panie jaśnie nerwowy Hrabio. Kupiłem XO, bo "poniewóż" większość znajomych z X360 przeszła na XO, jest lepszy pad i więcej funkcji konsola posiada niż jej Ojciec. Kupiłem też dlatego, że wiecznie na X360 gry nie będą wychodzić, a na XO będą na pewno przez dłuższy czas. Rozwiałem Pana wątpliwości, czy dalej będziesz miał mi za złe, że nie zgłupiałem i wziąłem PS4, co?
 

Quertin

Użytkownik
Użytkownik
Jak poprzednicy, też chciałem brać XOne, ale widząc to jak niedomaga już na starcie w porę zmieniłem zdanie na rzecz PS4. Boli tylko fakt, że M$ robi o wiele lepsze promocje na gry niż Sony np. taki Dragon Age: Inkwizycja za 135zł.
 

eekz

Użytkownik
Użytkownik
Już odpowiadam Panie jaśnie nerwowy Hrabio. Kupiłem XO, bo "poniewóż" większość znajomych z X360 przeszła na XO, jest lepszy pad i więcej funkcji konsola posiada niż jej Ojciec. Kupiłem też dlatego, że wiecznie na X360 gry nie będą wychodzić, a na XO będą na pewno przez dłuższy czas. Rozwiałem Pana wątpliwości, czy dalej będziesz miał mi za złe, że nie zgłupiałem i wziąłem PS4, co?
To skoro się tytułujemy to niechaj będzie po Twojemu mości Książę.
A czy Wasza wysokość mógłby mi łaskawie wskazać punkt na rycinie mego rękopisu, w którym to ja pisałem o tym, że ktoś zgłupiał kupując magiczne pudełko firmy z Redmond? Ja - biedny posłaniec ino śmiałem stwierdzić fakt i zwrócić uwagę na to, iż "poniewóż" co by nie mówić, jak by nie jęczeć i nie zaklinać wszelakich stworów z głębi lasów i ze szczytów gór, z oceanów bezkresnych i niebiańskich pastwisk... cokolwiek innymi słowy by się nie działo na świecie naszym i naszych Bogów - konsola MS jest słabsza. Koniec i kropka. To było zaiste wiadome zarówno w trakcie premiery, jak i przed, oraz tym bardziej po. Jednakże, mości Książę, nigdzie nie pisałem, że ktoś jest głupi, że nie kupuje PS4.
Pierwsza część natomiast, mości Książę, postu Twego w nijaki sposób nie nawiązuje do tego, co sam pisałeś wcześniej. "Matko Bosko, prawie się aż powiesiłem, jak zobaczyłem mniej trawy w GTA V na Xbox One." Skoro jednak brak trawy (i bądź co bądź nie wiadomo jeszcze czego, bo testy tego nie przedstawiały), skoro to Ci, Książę nie przeszkadza to zapytam raz jeszcze - po cóż Ci, Książę był XOne? Chodzi mi tu tylko o kwestię stricte gier, bo tego aspeku właśnie się przyczepiłeś. Koledzy - ok. Ale Ty sarkastycznie wtrąciłeś swoje trzy grosze, więc skoro podchodzisz do tego w ten sposób, to może powinieneś pykać sobie spokojnie w GTA 5 na 360. Po co kupować na One - przecież "grafika to nie wszystko", "rozdzielczość się nie liczy", "brak elementów tekstur jest mało istotny".
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I klasyczna wojenka. Jednak się nie dziwię, że ktoś coś odpowie w obronie X'a, bo czytać po raz setny o rozdzielczosci (główny argument za PS4) już też mi się nie chce. Ludzie, jeden woli wódkę, drugi piwo i nie ma sensu kogoś na siłę przekonywać. Każdy kto kupował daną konsolę miał ku temu jakiś powód. Ja mam obie konsole, jednak skłaniam się bardziej ku XO i też mam swoje powody.

I co z tego, że być może W3 będzie miał (jeszcze niepotwierdzone) większą rozdziałkę na PS? Grać się będzie tak samo dobrze na XO.
 

eekz

Użytkownik
Użytkownik
True Cronos. Temu napisałem w pierwszym poście, że oby nie było jak z GTA. Bo o ile rozdziałka to powiedzmy sobie szczegół, o tyle już wycięte detale by mnie zdenerwowały. Nie po to każdy z nas wydawał kawał kasy na konsolę, żeby się wkurzać, że tu jest lepiej a tu gorzej. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że jesteśmy dopiero rok po premierze konsol, a XO już niedomaga, a PS4 - niby z małym zapasem mocy, ale to już też moim zdaniem są górne loty. Obecna generacja konsol jest zwyczajnie słaba i obie konsole - że tak to ujmę dość potocznie - nie kopią dupy.
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ale się spinacie jak wielbłąd podczas burzy piaskowej na pustyni przecież wiadome jest ze xo jest lepszą konsolą od ps4 a to co piszą to bzdury :)
 

geometric77

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ale się spinacie jak wielbłąd podczas burzy piaskowej na pustyni przecież wiadome jest ze xo jest lepszą konsolą od ps4 a to co piszą to bzdury :)
Ciiii, i po co ich uświadamiasz :). Sami się o tym przekonają jak dojrzeją aby grać na konsoli, a nie tylko patrzeć co jest lepsze a co gorsze :)
 

eekz

Użytkownik
Użytkownik
Ahaaaa.. więc te co rusz niedomagania XOne to tylko taka zmyłka taktyczna? Sprytne. Gry wychodzą coraz gorsze w porównaniu do konkurencji tylko po to, żeby M$ za 2-3 lata mógł powiedzieć coś w stylu: "to tylko żart z naszej strony Sony! Specjalnie dawaliśmy ciała, a tak naprawdę mamy zapas mocy i teraz wygenerujemy "jeden krzaczek więcej w GTA"".
 

Quertin

Użytkownik
Użytkownik
Kom #15 #16
Każdy będzie zachwalał swoją konsolę :) Ja uważam, że PS4 jest lepsze, Wy, że XOne. Proste jak budowa cepa.

@eekz Nie przejmuj się Xboxem tylko ciesz się ze słusznego wyboru :)
 

SWISTAKIEM

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam pegasusa, i Panowie nie wyobrażacie sobie nawet co ta konsola potrafi.... :-D
 

Why so serious?

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Rozmawiacie o grafice i braku kilku szczegółów w grze, w której najważniejsze są fabuła, dialogi oraz nietuzinkowy bohater? Sam trailer z przed roku to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) trailerów gier -
 

Do góry Bottom