1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

GC 2012: Call of Duty: Black Ops II

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez K0TAKU, Sierpień 17, 2012.

1. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Call of Duty kocham za intensywnego singla. W Kolonii pograłem jednak w multi i muszę powiedzieć, że jestem miło zaskoczony.

Odgrzewany kotlet? Stary, ciągle usprawniany engine? Oklepany gameplay? Niby tak, wszystko to pasuje do serii Call of Duty, ale jest jedno ale - grywalność, a Activision robi wszystko, żeby tą wysoką jakość nie tylko utrzymać, ale wznieść na nowy poziom. Nie są to żadne rewolucyjne zmiany - ramy strzelaniny FPP są nienaruszalne - ale w ich obrębie zaskakująco wiele można zmienić.

Na przykład mechanizm tworzenia klas. W Black Ops II jest pięć podstawowych do wyboru, ale każdą z nich można dowolnie modyfikować. Wszystko dzięki tokenom, za które odblokowujemy kolejne dodatki. Mamy ich w sumie 10, a ich przypisanie zależy wyłącznie od nas. Część można przeznaczyć na lethal i tactical perks, część na uzbrojenie, a resztę na wildcards, czyli "łamacze" zasad. Dzięki nim można dodać sobie na przykład jeszcze jeden perk. Tokeny są uniwersalne, czyli ten przypisany drugiej broni można przeznaczyć na coś innego i biegać bardziej dopakowaną postacią, ale bez pistoletu. Ciekawe, a to dopiero początek zmian.

Nowością w serii są Scorestreaki, które zastępują Killstreaki. Nie liczy się teraz ilość zabójstw, a punktów. Dostajemy je oczywiście za celne trafienia, ale nie tylko. Przyznawane są też za asysty czy na przykład ochronę flagi przed przeciwnikiem. Chociaż nie tylko i może się okazać, że więcej punktów ma ogarnięty, wykonujący szereg punktowanych zadań gracz niż walący heady na lewo i prawo wymiatacz. A jeżeli już zbierzemy określoną ilość punktów, to możemy przeznaczyć je na jakiś atak, na przykład A.G.R. Spadająca z helikoptera skrzynia zawiera zabójczego drona. Można nim sterować, można zdać się na SI. Nazwy innych Scorestreaków mówią same za siebie: Hellstorm Missile, UAV czy Death Machine (elegancko minigun).

Medale, levelowanie, wbijanie prestiży - to zostaje po staremu. Nowe jest za to tryb multi łączący tradycyjny deathmatch z free for all. Po mapie biegają wówczas cztery trzyosobowe, wrogo nastawione do siebie składy. Nowością jest też Hardpoint, czyli inaczej mówiąc King of the Hill.

Sporo zmian, najciekawsza dotyczy jednak zmiany podejścia developerów do gry. Chcą zrobić z niej platformę e-sportową, czemu posłuży tryb "widza", gdzie niczym w meczu piłkarskim obok rozgrywki jest pasek z emblematem danej drużyny i punktacją. Można się też przełączyć na bardziej szczegółowe statsy. Nie ma też problemu, żeby bezpośrednio z poziomu gry streamować swój gameplay. nawet z opcją równoczesnego przechwytywania obrazu z kamery USB. Nie wiem co na to ludzie z TwitchTV, ale mi się taka opcja podoba. Stabilny streaming od Activision zawsze będzie lepszy od kombinowania z zewnętrznymi aplikacjami. Wszystko fajnie, ptanie tylko brzmi, czy Acti uda się wykreować w okół Black Ops II całą tą kulturę e-sportową, skoro wszyscy wiedzą, że za rok pojawi się nowa gra z serii i nastanie kolejna "przesiadka".

A jak wypada sam gameplay? Podobnie do podobnych części, czyli mamy ultrapłynną animację w zamian za niemal już tabletową grafikę. Ale czy to źle? E-sportowy król, Counter Strike, też jest brzydki, a wszyscy w niego grają. Jeżeli spojrzymy na Black Ops II w ten sposób, to nie jest źle. Jeżeli porównamy go natomiast z najładniejszymi perełkami targów czy nawet Battlefield 3, to wypada żenująco. Hulająca na Xboksie 360 gra wydawała mi się o wiele brzydsza od tego, co wiedzieliśmy na E3 na konferencji Microsoftu. Choć tam był pokazany efektowny singleplayer, a w Kolonii grałem w multi na dwóch, dosyć bezbarwnych mapach. Może to zaniżać trochę moją ocenę, ale tylko trochę, bo Black Ops II graficznie nie zachwyca.

Ale chyba nie musi, o czym świadczy sprzedaż każdej części czy choćby nawet kilometrowe kolejki przed konsolami z demem BOII. Gra ma oddaną rzesze fanów, a jeżeli Acti zrobi z nich e-sportowców, to kolejny raz wygra.

źródło : •• GC 2012: Call of Duty: Black Ops II . Strona 2.

2. Lotnik421 Xbox One

3. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Nooooo, to jest coś. Ale ja wolał bym bardziej współczesną wojnę od " w przyszłości "
    Te wszystkie zmiany wyglądają ok ( zobaczymy jak będą się sprawdzać w realu )
    Gra mnie bardziej przyciąga po przeczytaniu takiego czegoś ( i tak dla mnie największym plusem tej gry jest fajny dźwięk broni ), ale mimo to na premierę nie kupię ale może kiedyś. Jak by wyszło demo było by o wiele lepiej.

4. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Powtarzasz się z tym dźwiękiem broni, kolego :) BO II (zarówno multiplayer jak i single oraz zombie) to jedna wielka niewiadoma. Niby widzieliśmy trochę gameplay'a ale i tak trzeba będzie w to zagrać żeby się przekonać jak to wszystko wyjdzie w praniu. Scorestreaki - nie mam zdanie, będą plusy i minusy. Podoba mi się tryb gdzie 4 druzyny trzyosobowe rywalizują ze sobą (Druż. DM z BF3), będzie ciekawie. Teraz czekam aż pokażą Nuketown 2025 i zombie. Wtedy zapadnie decyzja o pre-orderze, bo póki co Far Cry 3 robi swoje... :)

5. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Mogli by dać jakąś bete multiplayera,bo nie wiem jak będzie z kupnem choć prędzej czy pozniej kupie.
    CoD mimo tego,że nieziemsko wkur**a to ma to "coś" co przyciąga..

Wczytywanie...

Poleć forum