1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

GC 2012: Graliśmy w Need for Speed: Most Wanted, nowego Burnouta

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Sierpień 18, 2012.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Powierzenie nowej odsłony serii Need for Speed twórcom gry Burnout brzmi jak dosyć karkołomny pomysł. Widzieliśmy, jak się sprawdził.

Od momentu, gdy dowiedzieliśmy się, że nowy Need for Speed: Most Wanted tworzony będzie przez zespół Criterion, ojców serii Burnout, pojawiło się dużo obaw. Dotyczyły one przede wszystkim pójścia jeszcze dalej w stronę arcade'owej i niczym nieskrępowanej rozgrywki, zamiast postawić na nieco cięższe klimaty przestępczego półświatka znane z NFS-ów sprzed kilku lat.

Każdy, kto zasiadł do ostatniego Hot Pursuit wie, na co stać Criterion. Z kolei każdy, kto miał okazję pograć w The Run wiedzieć powinien, że Need for Speed rzeczywiście potrzebuje ratunku. Czy jednak można mówić o ratowaniu tytułu w momencie, gdy zasiadając do niego ma się poczucie obcowania z produktem konkurencji?

Wracając więc do klimatów i wspominając o fabule. Nowy NFS... nie ma żadnej. Tak właśnie. Fabuła w grze wyścigowej jest zbędna, więc nie ma sensu silić się na miałkość The Run. Tak przynajmniej stwierdzili sami twórcy. W zamian typowej fabuły mamy po prostu otwarty sandboksowy świat, w którym zwyczajnie się ścigamy.

Skoro nie ma fabuły, to jak odblokowywać będziemy kolejne pojazdy? Nie będziemy. Wszystkie dostępne są już od samego początku, a jedynie "poukrywane" w różnych miejscach mapy. Czasami możemy mieć problemy z ich odnalezieniem, ale większość stoi w widocznych miejscach, a ich lokalizacja dodatkowo zdradzana jest na mini-mapie.

No dobrze, ale jak się w tym jeździ? Dokładnie tak, jak w Burnoucie. Przy niewielkich prędkościach nasz samochód jest niemal niezniszczalny w kontaktach z otoczeniem, ale nawet niezbyt mocne muśnięcie pojazdu przeciwnika podczas szybkiej jazdy wywołuje natychmiastowy takedown. Zaraz... wspominałem już o takedownach? No, kolejna naleciałość z criterionowej przeszłości.

Sam model jazdy w Most Wanted także zbytnio nie odstaje od tej konwencji. O jakimkolwiek realistycznym zachowaniu można zapomnieć. Samochody świetnie trzymają się drogi, a skręcanie bokiem jest codziennością. Dla nisko osadzonych pojazdów większego problemu nie stanowią krawężniki a kilkudziesięciometrowe skoki nie wpływają w większym stopniu na stan naszego pojazdu, który wykonany jest chyba z obudów od Nokii 3310 i albo uda nam się lekko powgniatać niektóre elementy, albo (już przy mocnym uderzeniu) skasować cały wóz.

Most Wanted nastawiony jest mocno na elementy społecznościowe. Widać to wyraźnie w takich patentach, jak rozsiane po mieście fotoradary, których zdjęcia z naniesioną prędkością wozu są idealnym poletkiem do zmagań pomiędzy przyjaciółmi. Całość tego socjalnego gamingu zapewnie udoskonalony Autolog, który odczytuje i zachowuje dla potomności niemal każdy fragment twojej rozgrywki.

Ciekawą zabawką dla "społeczniaków" będzie stanowiło także rozbijanie billboardów, na które także w czasie gry się natkniemy. Na tych tablicach znajdziemy jednak zdjęcia... twarzy naszych przyjaciół, lub ich awatary. Pomyślcie tylko, o ile łatwiej będzie wtedy trafić.

Podsumowując - nowy Burnout daje radę. Na tym mógłbym w zasadzie skończyć, bo tak właśnie jest - Need for Speed Most Wanted ze starego NFS-a ma tylko nazwę i policyjne pościgi. Wszystko inne widzieliśmy już w produkcjach Criterion. Tylko dla fanów arcade'owych wyścigówek.

Via:
    Gamezilla.pl

Osobiście nie czekam na nowego Most Wanted, wolę spędzić czas przy starym Most Wanted (2005)r...

2. Lotnik421 Xbox One

3. kamileqKSP

kamileqKSP Banned

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  4. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
  5. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Rzeczywiście mi remake Most Wanted'a. Nawet nie ma podejścia do Forzy Horizon niestety ;/

6. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    No niezły ten gwóźdź do trumny, brak fabuły, jakby brak tuningu nie był wystarczającym zniechęceniem. Choć materiały na E3 mnie mocno odrzuciły, to gamescomowe gameplaye wręcz przeciwnie, zachęciły do zapoznania się z grą. Korporacji EA jak i Criterionowi nie dam żadnych pieniędzy, więc nie mam co specjalnie narzekać.

7. Looozak

Looozak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Mi tam się podoba, nie jestem jakimś fanem takich gier jak NFS więc mi dużo do szczęścia nie potrzeba :)

8. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    A ja liczyłem na dobrą kontynuację...

9. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Brak fabuły, brak tuningu, brak Need For Speeda w Need For Speedzie, nawet samochodów nie będzie trzeba odblokowywać... to po co w to w ogóle grać?

Żenada, Panowie, żenada. Najgorsze jest to, że to i tak się świetnie sprzeda. Gdzie są Ci ludzie, którzy jeszcze 8 lat temu katowali w U2?

5 użytkowników lubi ten post.
  10. PiotroZ

PiotroZ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Jak można było tak spier****ć legendarnego Most Wanted. Awatary na bilboardach, BRAK FABUŁY (brawa), brak tuningu i pochowane samochody jak w jakimś RPG... Mam rozumieć, że widzisz takiego Mercedesa, którego nie masz jeszcze w garażu i musisz porzucić Lamborghini w którym siedzisz, bo "tego jeszcze nie mam". Czyste wymysły, ale przecież auto w magiczny sposób teleportuje się do garażu. Szkoda. Z gry wyścigowej zrobili drugiego facebook'a. Tylko siedzieć i patrzeć jak na ekranie startowym pojawi się notka "Sprawdź nas na Facebook'u" z tym białym "F" na niebieskim tle. Żenua.

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ta gra w ogóle nie ma prawa mieć nawet tytułu Need For Speed. Jak już mówili inni w tym i ja to jest kopia Burnouta!

Na grę zdecydowanie nie czekam. I nawet jakby mi ktoś zabrał Forze, Grida i F1 to za Chiny nie zainwestowałbym w tego NFS'a (nawet czasu by to coś ściągnąć). Mam nadzieje, że mało osób im to kupi i poczują, że spaprali legendę!

12. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    pfff niema tuningu nie ma fabuły tylko jedz i rozwalaj ot caly need for speed :O dobrze ze zmowilem FORZE:D

13. Arii

Arii Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze
    Po prostu kto chce pograć w grę wyścigową musi pozostać przy Forzach ;)
    a kto chce się pobawić, na pewno będzie zadowolony z nowego NFS ;)

14. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    No to pozostaje Forza, F1 i Grid :), a miałem takie przeczucie że Criterion s******** ten remake :(

15. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    nic dodać, nic ująć. brak need for speeda w nfs, tuningu, znajdowanie aut na ulicy (WTF?!?!) bez fabuły i tuningu... gra w ogóle nie powinna istnieć :/
    Wielki mi ***** remake.
    pociesza mnie to że jednak zniszczyli opinię Most wanted a nie Underground

16. freeman94

freeman94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
  17. SpilnerPL

SpilnerPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mogli połączyć tuning z U2 i fabułe z MW.To by był NFS wszechczasów

Wysyłane z mojego LG GT540 za pomocą Tapatalk 2

18. firstborne

firstborne Świeżak Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Poznań
    Widzę hejting ostry no ale cóż, Criterion po prostu nie umie (nie potrafi) odczepić się od stylu Burnout'a i wszystko robi na wzór tejże gry. Seria Need For Speed zawsze ukazywała arcade'owy styl, ale nowy Most Wanted to już wybiegł ponad wszystko i raczej nie będzie to tytuł, dla którego poświęcę chociaż 5 minut, bo żeby tak się stało gra MUSI mieć klimat poprzedniej części, albo chociaż nim zalatywać, a tutaj? Ni krzty tego, także podziękuję z miejsca. Może nowe pomysły typu właśnie odkrywanie pojazdów schowanych na mapie będzie dobre bo np. auto na wzór Poloneza będzie łatwo znaleźć ale takie o możliwościach typowego Lambo już nie i będzie się trzeba natrudzić, chociaż sam wolę poczciwą metodę odblokowywania jako nagrodę za wygrany wyścig, z czego czerpię zwyczajnie jeszcze większą satysfakcję. Nowy Most Wanted NIE MA NIC ze starego REWELACYJNEGO Most Wanted.

19. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Ja wiem czy dobrze ? Myślę, że Most Wanted był lepszy od Underground...

20. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław

Jaki remake do cholery? o_O To jest spin-off, remake to by był gdyby Most Wanted z 2005 roku ulepszyli do Frostbite 2.0, 1080p, wsadzili nowe tekstury itp.

21. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    NFS się skończył,niestety choc w Hot Pursuit grało mi się nawet,nawet.

Wczytywanie...

Poleć forum